Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam daje to forum..?


lidia_29

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ większość tak ma, ja też kiedy pierwszy raz tutaj trafiłam byłam zadowolona że nie jestem sama. Później jednak zaczęło się .. wyszukiwanie objawów, potwierdzanie lub eliminowanie własnych obaw .. etc. Po jakimś czasie człowiek nabiera większego dystansu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mi się zdarzyło porządnie "nakręcić" czytając to forum, szczególnie w temacie hipochondrii - któs opisał swoje wyimaginowane dolegliwości to niedługo potam wkręcały mi się takie same :D .Ale tak poza tym to miło jest jednak wiedzieć że nie jest się samemu z problemami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu jestem od kilku dni, zarejestrowałam się dość szybko i spontanicznie, ale przyjmując że mam mały problem z zawieraniem nowych znajomości (ograniczam się od pewnego czasu tylko do starych, sprawdzonych, 'bezpiecznych' znajomych), to zawsze jak tu wchodzę to się boję. wiadomość prywatna czeka na odczytanie 2 godziny, każdego napisanego posta czytam 10 razy, wahając się, czy wysłać. nie jestem pewna, czy się nie ośmieszę, czy nie wyjdę na egocentryczkę, czy wszystko będzie ok. z drugiej strony czytając o różnych objawach, np. depresji, zmobilizowałam się, żeby się w końcu umówić na wizytę. myślę, że z biegiem czasu się okaże, czy to coś pomaga, jak na razie, w momencie gdy nie wiem co ze sobą zrobić, wchodzę tu, i mimo lęku, uspokajam się. przepraszam za podbicie tematu, w końcu od miesiąca nikt tu nie pisał, ale czułam, że muszę dorzucić coś od siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie forum również pomaga, a szczególnie czytanie w sytuacji kryzysowej, gdzie mam dużo różnych nieznośnych objawów, i wtedy czytam czy ktoś miał to akurat co mnie męczy i po pewnym czasie pojawia się poprawa, nie zawsze ale jednak daje często odskok, co do wczuwania się to nauczyłem siebie jakoś nie przeżywać i nie brać do siebie wszystkiego, tego że np. ktoś choruję lat 10 czy zrobiło mu się coś gorszego itp, bowiem wiem że wszystkie te nerwicowe, depresyjne sprawy, mają swoją indywidualność, tzn. jednym pomaga taki lek a innym nie, albo u jednych trwa to 10 lat a u innych pół roku itd.

A najlepiej jak w danym temacie coś wiem i wypowiadam się, to też daje jakiegoś powera :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja sie ciesze że jest to forum... jest dla mnie odskocznią od życia codziennego, jak wchodze tu to czuje sie jakby to był mój osobny świat, o którym nikt nie wie... staram się tu nie wchodzić za często żeby nie żyć tylko chorobą, ale w niektóre dni musze tu wejść i hehe to jest swego rodzaju terapia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO SIE CIESZE ZE ZNALAZLAM TO FORUM JEST TU DUZO CIEKAWYCH PODPOWIEDZI JAK SOBIE Z CZYM RADZIC A W SZCZEGOLNOSCI MOTYWUJACYCH POSTOW, KIEDY NIE WIADOMO CO ZE SOBA ZROBIC ZAWSZE MOZNA WEJSC NA IRC-a HEHE :D TAM ODRAZU WSZELKIE ZLE NASTROJE I GLUPIE MYSLI ODCHODZA ,BO ZAWSZE ZNAJDZIE SIE JAKAS POMOCNA OSOBKA NO I "INNYCH: :lol::lol: TEMATOW NIE BRAKUJE :D:D:D:D POZDRAWIAM SWIRKI : :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami, to forum to jedna z leprzych rzeczy jaka mi sie przytrafila :D Żałuje tylko ze tak późno Was znalazlem :cry: Zamiast gołe baby na necie ogladac przez 4 lata, powinienem tutaj byc(żart) hehehe :smile: Pozdrawiam

 

Hihihi gołe baby to nic w sumie złego, byleby tylko imiona wszystkich kobiet, z którymi mamy jakikolwiek kontakt nie kończyły się na .jpg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam, że forum daje sporą ilość konkretnych informacji. Oczywiście pomaga też myśl, że człowiek nie jest sam ze swoimi problemami, bo niestety mała ilość ludzi, których znam osobiście, potrafiła mnie zrozumieć :? Dzięki forum lepiej wiem, że kłopoty podobne do moich po prostu się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciała bym wiedzieć jak działa to forum i co daje czy działa to jak grupa psychoterapeutyczna składająca się z różnych osób tylko szczerych i wyrozumiałych . proszę o odpowiedz jeżeli ktoś moze bo jestem tu nowa ale znam ten problem nerwicy bardzo dobrze bo wydaje mi się że miałam ją od dziecka a nasiliła się kiedy doszły odowiązki i problemy a znikąd nie było pomocy i zrozumienia .proszę o odpowiedzi.rybunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Forum bardzo pomaga, człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie jest sam. Można się wygadać i ma się 90% szans, że się zostanie zrozumianym, bo inni mają podobnie.

Ale zastanawiam się, czy warto się tak na maksa otwierać. Powinie ci się noga, zrobisz sobie jakąś głupotę w kryzysie, nie radząc sobie ze sobą i tym samym zamiast pomóc, sobie zaszkodzisz.... (Zdarza się, niektórzy sobie nie radzą i dlatego są na tym forum).

Część ci będzie współczuła, a część z radością obrobi ci tyłek na czacie, bo siedzenie na nim wypelnia caly ich czas, wiec musi być ciekawie....

Tak więc część jest współczująca, a część tylko czeka, żeby pojeździć sobie po nieobecnych i naiwnych.

Ech....

Czasem się zastanawiam, czy lepiej tu być, czy nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no nie wiem ale czy to wszystko co robimy czy to nie jest tylko nasz punkt widzenia to ze pije bo tak mi lepiej czy pale robie cos co sprawia ze sie z tym u tożsamiam nie dopuszczamy do swiadomosci ze bez tego bedzie nam lepiej ja sam borykam sie z pewnymi dolegliwosciami i nie jestem z tego dumny wrecz przeciwnie jest mi głupio ze taki jestem a nie inny czasem mysle ze szukac pomocy to dla mnie zapuzno i musze walczyc z tym sam. boje sie ze dzieci przejeły wady które mnie dotkneły i ciagne ich genetycznie za soba ja sobie jakos radze ale boje sie ze oni inaczej do tego podejdą i nie bedą mogli wazyc decyzjew miare własnych mozliwoscia jak sami wiecie aby sie załamac nie jest potrzebny czas to sie poprostu dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje forum :

zatruwa moją duszę :) widzę cierpienie innych osób a nie wiem jak im pomoć

- złudzenie interakcji - chociaż tak naprawdę dominują tu monologii,

- uświadami mi że wszyscy popełniamy ten sam błąd - skupiamy sie na tym co widzialne, odczuwalne - na skutkach a nie przyczynach.

- uświadamia mi że wiekowo stanowię mniejszość

- nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam tu bratnie dusze, duchowych przyjaciół. Dzięki Wam wychodzę z tego shitu. To Wy pokazaliście mi, czym jest nerwica. Teraz wiem, że na to sie nie umiera. Całą wiedzę jaką mam- mam od Was. Dzięki Wam daję radę wchodzić w każdy następny dzień w pełnej świadomości. Mam siłę walczyć. A jak tętno zaczyna skakać i łapie mnie panika to wiem, że w tym samym czasie ktoś przeżywa to samo, i że to nie choroba psychiczna. Jest mi łatwiej.

Chcę napisać tylko jedno :

 

Ratujecie ludzi przed tym, aby skończyli ze soba. Dziękuję Wam za to, że podaliście mi dłoń, że przekazaliście wiedzę. Teraz ja przekazuję ją dalej i pomagam 'świeżakom'.

 

Dziękuję Wam. Kazdemu z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest zajebiste,dobże że są jeszcze mądrzy ludzie którzy takie tworzą.Gdyby nie moja koleżanka która podała mi link do was to pewnie bym tu nie zawitał,nie zdecydował sie iść do psychiatry,kieruje sie tam w nastepny weekend.Licze,że bedzie dobże.Mogą być nawet leki,terapie,chce wyjść z tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum na pewno daje mi możliwość dzielenia się moim doświadczeniem życiowym, sporo przeżyłam jeśli chodzi o nerwicę i depresję, i miło jest mi pomagać innym i podnosić na duchu, bo to właśnie przede wszystkim tu robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×