Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mark123

Użytkownik
 • Zawartość

  11925
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mark123

  Księga myśli i refleksji

  Istnieją takie problemy, co nie zrozumie ich nawet hiperempatyczna osoba, jeśli nie doświadczy ich osobiście
 2. mark123

  Księga myśli i refleksji

  Pierwsza połowa czerwca w większości z temperaturą 30+ w tym kilka dni 35+, ciekawe, jaka będzie druga połowa
 3. 1. Pamiętam imiona i przez mgłę wygląd psów, które miała babcia, gdy miałem jakieś 2-3 lata 2. Pamiętam, jak niechcący strąciłem szklankę, gdy miałem 5 lat i mniej więcej pierwsze lękowo-paranoidalne myśli, które się w związku z tym pojawiły. i to tyle, jeśli chodzi o pierwsze 6 lat życia
 4. mark123

  O czym teraz myślisz?

  o tym, czy wykupywać asamax czy nie
 5. mark123

  Księga myśli i refleksji

  Przeczytałem artykuł, z którego wynika, że jeśli nie znajdzie się ktoś, kto zreorganizuje polski system, to państwowej służbie zdrowia grozi upadek. Będzie to oznaczać medyczne cofnięcie się Polski do poziomu krajów trzeciego świata, bo o ile przeciętnego polaka stać na ambulatoryjną prywatną służbę zdrowia, to na szpitalną nie no i problemy wymagające hospitalizacji będą się kończyć zgonami.
 6. mark123

  [blog] Przygody medyczne

  Byłem u gastrologa, zlecił rozszerzenie diagnostyki, szkoda tylko, że nie mogę jej zrobić. No ale chociaż tyle, że wiem, że powinienem mieć rozszerzoną. Powiedział, jakie są możliwości, co to może być: IBS, SIBO, bakteryjne zapalenie jelit, grzybica jelit, gruźlica jelit (to z powodu tego, że miałem gruźlicę płuc), choroba leśniowskiego-crohna, zapalenie trzustki. Przepisał lek, który tak naprawdę w swoim przypadku powinienem brać będąc jednocześnie pod częstą kontrolą pulmonologa. Nie bardzo jest to możliwe, mogę jedynie pogadać z lekarzem rodzinnym, co on o tym sądzi, a potem sie zobaczy.
 7. mark123

  [blog] Przygody medyczne

  przemyślenia Obecne terminy i limity NFZ nie wynikają z braku finansów, lecz z braku odpowiedniej organizacji. Obecnie wielu ludziom, może nawet i większości nieoficjalnie manna cały czas kapie z nieba za darmo i ubzdurali sobie, że to normalne wydawać krocie na prywatną służbę zdrowia.
 8. W sumie to nawet w innych krajach też jeszcze nie jest dobrze rozwinięte, bo w przypadku rzadkich zaburzeń seksualnych, to nawet na anglojęzycznych stronach nie ma odpowiednich wyjaśnień. Nie wiem, czy to jest takie trudne do badań, czy problemy tego typu w większości krajów są większym bądź mniejszym, ale jeszcze tabu.
 9. mark123

  [blog] Przygody medyczne

  Zbliża się termin wizyty u gastrologa, znowu fobia społeczna da mi się ostro we znaki, bo temat jest skomplikowany no i jak zwykle nie wszystko powiem, co chcę powiedzieć.
 10. Tak naprawdę, to chyba bardzo mało jest ludzi, którzy nie nadają się do żadnej pracy (no prawie żadnej). Część ludzi. ma zdolności umysłowe, część ma siłę fizyczną, część ma dobrą sprawność manualną, część ma dobry ogólny spryt ruchowy. Ludzi, którzy nie mają żadnej z tych cech jest może kilka procent. I wtedy pozostaje chyba tylko praca na portierni w małym budynku (ale taka, co jest się tylko i wyłącznie portierem bez żadnych obowiązków "dodatkowych", a o takie stanowisko jest bardzo trudno, przynajmniej w moim regionie)
 11. kiedyś - "bezpośrednia" dyktatura rządu dziś - "dyplomatyczna" dyktatura korporacji i mediów Dyktatura dalej trwa, zmienił się tylko jest styl na bardziej złożony, a w efekcie bardziej pokręcony
 12. mark123

  Wolny rynek

  Nie ma czegoś takiego, jak stricte wolny rynek, to utopia, Rynkiem "dowodzi" albo państwo albo wielkie korporacje, mniejsi muszą postępować albo tak jak chce państwo, albo tak, jak chcą wielkie korporacje
 13. No dobra, to wobec tego uważam, że ci, co tak popierają, że normalna opieka zdrowotna ma być droga powinni płacić bardzo wysoki obowiązkowy podatek/abonament na zdrowotne cele społeczne. Skoro chcą, by normalna opieka zdrowotna była droga, to niech sami ją dla społeczeństwa opłacają. Normalka służba zdrowia "musi" być droga przede wszystkim z powodu skrzywionego podejścia do sprawy bogatych.
 14. mark123

  [blog] Przygody medyczne

  Nie wypróżniłem się dziś jeszcze, moja psychika mówi mi, że to zły znak, zazwyczaj obecnie wypróżniam się od kilku do dwudziestukilku razy. Być może na noc będę potrzebował dużej dawki leków przeciwbólowych.
×