Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mark123

Użytkownik
 • Zawartość

  11531
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mark123

  Choroby fizyczne a nerwica

  Byłem dzisiaj u pulmonologa (innego, niż mój pulmonolog prowadzący) i w pewnym sensie mi namieszał. Gdy przejrzał moje tomografie płuc, częściowo podważył opinie mojego pulmonologa prowadzącego i powiedział, że obraz płuc wygląda podejrzanie, ale akurat nie na gruźlicę to wygląda. Teraz bardziej nie wiem, na czym z płucami stoję i bardziej rozmyślam, jakiego rodzaju są zmiany na płucach i czy będzie nawrót odmy. Powiedział też, że mój pulmonolog prowadzący powinien mnie skierować na bronchoskopie. Ale to akurat dobrze, że mnie nie skierował, bo od tego badania można umrzeć w męczarniach. Bronchoskopii na pewno nie zrobię. W zasadzie to byłem u niego w sprawie nocnych odczuć zatykania się oddechu, ale powiedział, że to osobna sprawa od zmian w płucach i że może to być od żołądka lub przełyku i żebym szedł do gastrologa i poprosił o skierowanie na gastroskopię. Mój lekarz rodzinny z kolei (bo wcześniej u niego byłem z tym oddechem) powiedział, że to albo od krtani (dał do laryngologa), albo nerwicowe, np. trauma po przebytej odmie. Gastroskopię generalnie powinienem powtórzyć, bo ostatnio miałem 3 lata temu, a zmiany w moim żołądku teoretycznie wymagają kontroli, ale nie chcę jej w znieczuleniu miejscowym, chcę na analgosedację, tak jak miałem kolonoskopię. W przeciwieństwie do kolonoskopii, gastroskopia na analgosedację dostępna jest tylko prywatnie, więc chyba się z tym badaniem wstrzymam do czasu możliwości finansowych, by zrobić prywatnie. A z tego, co ja poczytałem, to jest pewna choroba, która teoretycznie może stać jednocześnie za moimi zmianami w żołądki i dwunastnicy, zmianami na płucach, przebytą odmą i możliwymi problemami z krtanią i potencjalnymi zmianami w jelicie cienkim, choroba crohna. Pierwotne ognisko choroby powstaje w dolnym lub górnym odcinku przewodu pokarmowego, ale w niektórych przypadkach po paru latach choroba może atakować także inne narządy. Będę w tym wątku chyba co jakiś czas marudził o medycznych sprawach alternatywny wątek do hipochondrii dla nerwicowców z faktycznymi chorobami fizycznymi
 2. mark123

  Myśli samobójcze

  Dobra, edytuje po swojemu, bo czas na edycje to jakaś kpina Dodaję do tego [posta. W ciągu tych 5-10 lat możliwe, że ostatecznie rozstrzygnie się m.in. kwestia, czy jestem zdolny do samodzielnego funkcjonowania, czy nie, a to bardzo ważna kwestia.
 3. mark123

  Myśli samobójcze

  Ja nie mam myśli samobójstwa "na teraz", rozważam jednak samobójstwo w przyszłości, może za 5-10 lat. Moje rozważania są rozsądne, samobójstwo może stać się jedyną sensowną opcją. Moja decyzja będzie zależna m.in. od tego, jak się pewne sprawy potoczą w ciągu najbliższych lat.
 4. mark123

  Czy jesteście z domów patologicznych ?

  Kiedyś mój dom był patologiczny, awantury, uciekanie z domu przed ojcem, czasem interwencje policji, ale wychowanie nie było patologiczne, wręcz odwrotnie. Potem patologia w domu się uspokoiła, rodzice przeszli do bardziej biernych konfliktów. Ostatnio jednak "na linii horyzontu" widać formujący się, apokaliptycznie wyglądający "front burzowy", a wstępna prognoza pokazuje, że front ten może uderzyć w rodzinę w ciągle najbliższych kilku lat. I rozmyślam o tym, bo jeśli przeszłość rodziny wróci, to z powodów po części neurologicznych, będę w znacznie gorszym położeniu psychicznym, niż w dzieciństwie.
 5. mark123

  Postanowienia na rok 2019

  Definitywnych postanowień nie mam, co najwyżej jedno życzenie na przyszły rok, żeby dostać się na enteroklizę lub enterografię, by mieć pełną diagnostykę i przepisane właściwe leki, zanim skończę na stole z ostrym brzuchem
 6. mark123

  Lekarz na NFZ a lekarz prywatny

  Ja uważam, że lekarze prywatni mogą intensywniej używać swojej wiedzy medycznej dla pacjenta, ale nie dlatego, że interesuje ich pacjent, tylko jego portfel. Lekarzy, których naprawdę interesuje stan pacjenta, to jest najwyżej kilka procent, albo i w ogóle takich nie ma.
 7. mark123

  Księga myśli i refleksji

  To uczucie, gdy co weekend jesteś skazany na lęki, czy dożyjesz poniedziałku
 8. mark123

  Przegrane życie ?

  A ja "zwalam" część winy na rodziców i nie uważam tego za coś bez sensu. Wychowywali mnie tak, że nie wpoili we mnie ani jednej pozytywnej rzeczy i w ogóle ani jednej rzeczy potrzebnej w późniejszym życiu. Czuję się, jakby [postąpili ze mną w dzieciństwie jak z zabawką, a nie z człowiekiem. Mam pełne prawo ich obwiniać i nienawidzić.
 9. mark123

  Wkurza mnie:

  Moim zdaniem takie pytanie działa odpychająco lub obojętnie na klientów no i ogólnie źle świadczy o właścicielach danego sklepu bądź sieci sklepów, bo oni w zasadzie wymagają od swoich pracowników, by ci wkurzali klientów.
 10. mark123

  Na co masz ochotę?

  Edycja, muszę się bardziej rozładować: Nabić ojca na piekielne łańcuchy jak np. w filmie Hellraiser i rozrywać mu skórę i mięśnie, dopóki nie przyzna, że jest imbecylem i był nim od dzieciństwa i że nigdy nie nadawał się do związku i nigdy nie miał potrzeby związku, a stworzył go, bo jest najbardziej poj... mężczyzną na świecie i chciał mieć kogoś, komu będzie pokazywał swoje je.cie i narkomańską mordę i że rozumie, że zasługuje na karę śmierci w torturach.
 11. mark123

  Na co masz ochotę?

  Nabić ojca na piekielne łańcuchy jak np. w filmie Hellraiser i rozciągać, dopóki nie przyzna, że jest imbecylem i był nim od dzieciństwa i że założenie przez niego rodziny było największą szkodą dla innych i że rozumie, że zasługuje na karę śmierci w torturach
 12. mark123

  Co czwarty Polak singlem. Nadciąga epidemia samotności

  To, że jest coraz więcej singli to dobrze, człowiek kiepsko się do związku nadaje, tylko że mało kto z tych nienadających się jest tak rozsądny, by się do nienadawania przyznać i nie dążyć do związku. Uważam, że większość związków spaja głupota i pragnienie wzajemnego uprzykrzania sobie życia, a nie miłość. Oczywiście są osoby, które się do związków nadają, ale stanowią mniejszość populacji.
 13. mark123

  Jakie smaki coli piliście?

  Do Youtube trzeba mieć kilkadziesiąt razy wyższe umiejętności społeczne, niż ja mam oraz przynajmniej dwukrotnie mniejszy lęk społeczny, niż ja mam. Nie wiem, czy z blogów można kasę wyciągnąć, ale nawet jeśli, to chyba nie taką, by z tego wyżyć.
 14. mark123

  Przegrane życie ?

  Przyjmując założenie, że "system ziemski" nie jest obiektywnym wyznacznikiem intelektu, to zamiast jestem kompletnym idiotą, mogę powtarzać, jestem tak genialny, że mój umysł nie obsługuje tak niszowych cywilizacji, jak ludzkość i dlatego nie mogę sobie z niczym na tej planecie poradzić.
 15. mark123

  Przegrane życie ?

  Nic, co mogłoby być przydatne. Odrobinę wiedzy wchłonąłem w trakcie studiów, ale już nic z tego nie zostało Tak Ci powiedziała magiczna kula? To zmień ją, kup nową, ta co masz pokazuje lepszą nieistniejącą w rzeczywistości wersję mnie.
×