Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mark123

Użytkownik
 • Zawartość

  12773
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. To "fascynujące", że niektórzy fanatycy covidu tak się zapędzili, że przebili swoją radykalnością samych polityków, wymyślając np. wpisanie corocznych szczepień na covid do kalendarza szczepień obowiązkowych. Mało kto będzie wytrwały w szczepieniu się co roku, więc nawet jakby politycy to chcieli wprowadzić, to na dłuższą metę nie będzie to funkcjonować. Co innego byłoby, gdyby to był jednorazowy cykl szczepienia, wtedy prędzej by się dało to zrobić, ale jest już oficjalnie wiadomo, że szczepienie dawką przypominającą ważne jest 1 rok.
 2. mark123

  Głupi.

  To, że z niektórych rzeczy kiedyś byłem dobry, nie ma teraz żadnego znaczenia
 3. mark123

  Misja na marsa

  Od załogowych lotów w kosmos są instytucje rządowe, nie prywatne firmy. Jeśli SapceX będzie próbować organizacji załogowego lotu na Marsa, to podejrzewam, że skończy się na to jak z Mars One. Gdzieś czytałem, że NASA planuje wstępnie załogowy lot na Marsa w 2030 roku i to chyba pierwszy możliwy termin załogowego lotu na Marsa. Może SpaceX zostanie producentem promu do załogowego lotu na Marsa, ale organizacją i szkoleniem astronautów będą musiały zająć się instytucje rządowe.
 4. mark123

  Świadome sny

  Było trochę jak w filmie "naznaczony". Jako dziecko byłem "sennym podróżnikiem", który zabłądził w "wymiarze demonów"
 5. Gwałtowny zwrot akcji, media podały informacje, że rząd rozważa zniesienie "stanu epidemii" (jeszcze przed chwilą straszyli wariantem indyjskim i mówili, że szczepienia większości to jedyna szansa na powrót do normalności). To de facto pociągnęło by za sobą upadek "narodowego programu szczepień", bo ten i tak już słabnie, a jak wszystko zniosą, to program się rozleci. Oczywiście szczepienia nie ustaną całkowicie, ale niewielu będzie się szczepić. Jest kilka możliwości: albo to tylko takie gadanie i nic więcej, albo chcą dać obywatelom bardzo dużą "marchewkę" (a analogicznie na jesień wprowadzić znacznie większe obostrzenia, niż od początku do tej pory bywały) albo szykują się wybory parlamentarne, albo coś w tym koronacyrku poszło politykom nie tak, i będą zwijać żagle z tym.
 6. Annabelle wraca do domu - słabe (w porównaniu do innych części The Conjuring), za wyjątek dałbym tylko krótką scenę walki Judy z Valakiem w oryginalnej formie
 7. mark123

  Pytanie do każdego :)

  W dzieciństwie, w kilku dziedzinach matematyka, astrofizyka, meteorologia, klęski żywiołowe i zarządzanie kryzysowe na wypadek ich wystąpienia
 8. mark123

  Spis powszechny

  Zrobione, nie wiem czy dobrze, najwyżej zamkną mnie do p.dla
 9. Już go oskarżyli i stwierdzili, że nie warto rozmawiać. Z tego, co czytam, to "prawi" są teraz podzieleni na "pandemiotrwaj" i "muremzapospieszalskim". Nawet wśród posłów PiS się niektórzy podzielili wobec tego programu. A TVN to ogólnie ma cały czas taki "regulamin", jak "regulamin" partii, której byłym członkiem był jej pierwszy prezes.
 10. PiS kontra PiS https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563
 11. mark123

  Misja na marsa

  Stało się to, co stać się musiało. Mars One ogłosił upadłość 2 lata temu.
 12. Korporacje z prywatnymi mediami robią to samo, co PiS z publicznymi. W USA większość korporacji popiera demokratów, ale część republikanów, co daje różnorodność przekazu. W Polskiej polityce korporacje popierają tylko jedną stronę - lewicę. Likwidacja telewizji publicznej sprawiłaby, że wszystkie stacje prowadziłyby propagandę "liberalnej" lewicy i krytykę prawicy.
 13. Lobbing korporacji na decyzje polityków wcześniej w Polsce zapewne też był, no ale pierwszy raz urządziły go publicznie.
 14. Jedna z niewielu rozsądnych ustaw. Ale rozsądne ustawy mają to do siebie, że mają małe szanse na to, że przejdą. Co do faktycznego celu protestów, a raczej głupawego cyrku, a nie protestu, to nie chodzi wyłącznie o podatek, tylko korporacje medialne po prostu bardziej włączyły się w polityczną wojenkę. Teraz konflikt PiS - opozycja zaczął bardziej przypominać amerykański tryb konfliktu demokraci - republikanie, gdzie różne korporacje czasem mocno się w to angażują.
×