Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mark123

Użytkownik
 • Zawartość

  12733
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Rozważam u siebie ZA. Psycholog kliniczny, do którego kiedyś chodziłem, po wywiadzie i różnych testach powiedział mi o schizoidalnym zaburzeniu osobowości i aleksytymii. Ale słyszałem, że można to pomylić z ZA. Nie wiem, jaki byłem we wczesnym dzieciństwie, ale w późniejszym miałem objawy pasujące do Aspergera. W poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzono wtedy bardzo silne zaburzenia lękowe i że jestem zamknięty w sobie oraz, że mam obniżoną sprawność motoryczną. Neurolog dziecięcy po badaniach stwierdził wtedy nieprawidłowości w pracy ośrodkowego układu nerwowego (cokolwiek to znaczy).
 2. Samo w sobie jeżdżenie po innych to nie siła, ale zazwyczaj to ci silni, co ogólnie radzą sobie lepiej gnoją lub wyśmiewają tych, co radzą sobie gorzej. Przynajmniej takie są moje obserwacje.
 3. mark123

  Wyrażanie złości

  Jeśli ktoś powiela dany schemat wychowawczy, to znaczy, że mu imponował w dzieciństwie i tyle (ewentualnie jest niezdolny do stworzenia własnych poglądów wychowawczych, więc powielenie schematu, to jedyne, co mu pozostaje)
 4. Powody ogólne wśród dzieci to - wykrycie, że ktoś ma "czelność" mieć inne zasady, niż grupa - wykrycie słabego emocjonalnie ogniwa (słabych ogniw ogólnie się nie lubi) - zazdrość, - walka o pozycje (wzajemne gnębienie jeden drugiego). U mnie to były te pierwsze dwa. Oczywiście wtedy nie rozumiałem za bardzo, o co im chodzi i to chyba normalne, ale w późniejszym wieku zrozumiałem, o co chodziło.
 5. mark123

  Wyrażanie złości

  Reprezentujesz sobą rozpieszczoną nastolatkę, której NIE NAUCZONO dyscypliny, jeśli uznać to za wartości, to tak, wyniosłaś z domu wartości. A mnie szlag trafia, jak liberalne jest to forum. Na forum psychologicznym pozwala się bytować osobie, które chce wmówić, że nawet żul spod monopolowego może być godny szacunku. Rozumiem, że polityka zarządzania forum nie podlega dyskusji, ale nie podlega dyskusji również to, na normalnym forum psychologicznym osoby które głoszą coś takiego, nagradza się stałym banem.
 6. mark123

  Wyrażanie złości

  Ludzie mają różne przeróżne priorytety, niektórzy najbardziej szanują właśnie pijaków-awaturników, właśnie tacy ludzie wydają im się najlepsi.
 7. mark123

  Księga myśli i refleksji

  Za pouczanie o wychowaniu i szacunku w rodzinie bierze się osoba, która sama jest niewychowana i nic nie wie szacunku. Część z takich osób zakłada rodziny i tak powstają rodziny patologiczne.
 8. mark123

  Wyrażanie złości

  No ja też jestem za tradycyjnym wychowaniem dzieci, tyle, że wszystkich dzieci mentalnych, bez względu na wiek biologiczny. Czyli jak rodzic zachowuje się, jak rozpieszczony kilkulatek, to również powinno się karać.
 9. mark123

  Wyrażanie złości

  Sory, ale kobieta, która nie ma pojęcia, co jest rolą rodzica i ma się za wielką damę, nie będzie mi mówić, kogo mam szanować.
 10. mark123

  Bieżące informacje

  Mówili w TV, że chcą otworzyć szkoły klasy 1-3. Dla rodziców to chyba dobrze, ale dla służby zdrowia niedobrze. Dla gospodarki też może być niedobrze. Jesteśmy w okresie, w którym otwarcie szkół będzie "dobrą pożywką" dla wzrostu liczby zachorowań i rząd będzie miał pretekst do wprowadzenia pełnego lockdownu.
 11. mark123

  Wyrażanie złości

  Też bym chciał wygarnąć ojcu to i owo, ale sprawa szybko wymknęłaby się spod kontroli skończyć by się to mogło różnie
 12. mark123

  Wyrażanie smutku

  Smutek kojarzy mi się ze słabością, ale to nic, krótkotrwale mogę się posmucić, później odrzucam smutek. Muszę mieć po prostu smutek "pod kontrolą", gdybym sobie pozwolił na dłuższe smucenie się, kontrola mogłaby się sypnąć i miało by to niefajne konsekwencje, z tego powodu potem odrzucam smutek.
 13. imho 40-stki nie dożyję, więc życie po 30-stce to będzie "final chapter"
 14. mark123

  Świadome sny

  Miałem mimowolne świadome sny przez kilka lat, ale w formie "więzienia", bez możliwości kontroli treści i z mocno utrudnionym przerwaniem snu. To było dawno temu, nie znałem jeszcze pojęcia świadomego snu. To, że jestem w swoim śnie, to jedyne co rozumiałem, poza tym nie ogarniałem, co się dzieje.
 15. mark123

  Szczepionka na COVID

  Co niektórzy w podejściu do tej szczepionki popadli w podobny stan umysłu, co antyszczepionkowcy, tyle, że stanęli na "drugiej krawędzi kija".
×