Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mark123

Użytkownik
 • Zawartość

  12773
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. To "fascynujące", że niektórzy fanatycy covidu tak się zapędzili, że przebili swoją radykalnością samych polityków, wymyślając np. wpisanie corocznych szczepień na covid do kalendarza szczepień obowiązkowych. Mało kto będzie wytrwały w szczepieniu się co roku, więc nawet jakby politycy to chcieli wprowadzić, to na dłuższą metę nie będzie to funkcjonować. Co innego byłoby, gdyby to był jednorazowy cykl szczepienia, wtedy prędzej by się dało to zrobić, ale jest już oficjalnie wiadomo, że szczepienie dawką przypominającą ważne jest 1 rok.
 2. mark123

  Szczepionka na COVID

  Ale wiesz o tym, że chodzi o szczepienie coroczne? No ale spoko, Polacy lubią omijać głupie przepisy, więc jak wejdzie, to będzie de facto "pół martwy" obowiązek
 3. mark123

  Widmo lockdownu

  Od września rusza doszczepianie następną dawką niektóre osoby. Czekają też na rekomendacje unijne w sprawie doszczepiania wszystkich.
 4. mark123

  Głupi.

  To, że z niektórych rzeczy kiedyś byłem dobry, nie ma teraz żadnego znaczenia
 5. mark123

  Misja na marsa

  Od załogowych lotów w kosmos są instytucje rządowe, nie prywatne firmy. Jeśli SapceX będzie próbować organizacji załogowego lotu na Marsa, to podejrzewam, że skończy się na to jak z Mars One. Gdzieś czytałem, że NASA planuje wstępnie załogowy lot na Marsa w 2030 roku i to chyba pierwszy możliwy termin załogowego lotu na Marsa. Może SpaceX zostanie producentem promu do załogowego lotu na Marsa, ale organizacją i szkoleniem astronautów będą musiały zająć się instytucje rządowe.
 6. mark123

  Świadome sny

  Było trochę jak w filmie "naznaczony". Jako dziecko byłem "sennym podróżnikiem", który zabłądził w "wymiarze demonów"
 7. mark123

  Techniki relaksacyjne

  W przypadku moich technik relaksacyjnych, to w dzieciństwie relaksująco działo na mnie słuchanie szumu deszczu oraz dudnienie deszczu o dach. W późniejszym życiu do momentu, kiedy moja psychika umożliwiała mi jeszcze relaksowanie się, relaksowało mnie słuchanie szumu deszczu, szumów strumyków i wodospadów, a także ludowa muzyka indiańska i północnoskandynawska.
 8. Większość ludzi na świecie to "prościele" (psychologicznie, nie o stanowisko mi chodzi), a prościele wolą masówkę, nie bardzo ogarniają indywidualność i ich ona irytuje, Paradoksalnie bardziej walczą z indywidualnościami ci, którzy lansują się na otwartych na indywidualności.
 9. Najpierw to czego nie być, ale to temat rzeka. A mówiąc krótko, nie liczę na to, że kiedyś poczuję się, jak w azylu.
 10. Gwałtowny zwrot akcji, media podały informacje, że rząd rozważa zniesienie "stanu epidemii" (jeszcze przed chwilą straszyli wariantem indyjskim i mówili, że szczepienia większości to jedyna szansa na powrót do normalności). To de facto pociągnęło by za sobą upadek "narodowego programu szczepień", bo ten i tak już słabnie, a jak wszystko zniosą, to program się rozleci. Oczywiście szczepienia nie ustaną całkowicie, ale niewielu będzie się szczepić. Jest kilka możliwości: albo to tylko takie gadanie i nic więcej, albo chcą dać obywatelom bardzo dużą "marchewkę" (a analogicznie na jesień wprowadzić znacznie większe obostrzenia, niż od początku do tej pory bywały) albo szykują się wybory parlamentarne, albo coś w tym koronacyrku poszło politykom nie tak, i będą zwijać żagle z tym.
 11. Annabelle wraca do domu - słabe (w porównaniu do innych części The Conjuring), za wyjątek dałbym tylko krótką scenę walki Judy z Valakiem w oryginalnej formie
 12. Neurolog nie pozostawił złudzeń, w pracach z parciem na tempo nie mam czego szukać.
 13. mark123

  Nauka zdalna

  Dzieci to nie wiem, ale młodzież lubi zdalne (przynajmniej w mojej okolicy). Podejrzewam, że nauczyciele też. W moich czasach szkolnych już sporo nauczycieli miało wywalone na rzetelne prowadzenie lekcji (teraz z nauczycielami jest albo tak samo albo gorzej). A zdalne nauczanie to dobre narzędzie, by jeszcze bardziej mieć to w dupie.. Młodzież się cieszy, że prawie nie musi się uczyć. Może w Waszych stronach młodzież chce się uczyć, a nauczyciele chcą czegoś nauczyć, więc wtedy to będzie inaczej wyglądało.
 14. mark123

  Pytanie do każdego :)

  W dzieciństwie, w kilku dziedzinach matematyka, astrofizyka, meteorologia, klęski żywiołowe i zarządzanie kryzysowe na wypadek ich wystąpienia
 15. mark123

  Księga myśli i refleksji

  Słuchając przemówień tego rządu oraz przemówień platformy, tych dotyczących programu platformy i zestawiając to z tekstami psychologów, do których w życiu chodziłem mam wrażenie, że oni w zasadzie mówią to samo. Psychologowie i politycy sprzedają ludowi ten sam towar. Tyle, że politycy sprzedają go w innym opakowaniu, a psychologowie w innym. dobranoc.
×