Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

carlosbueno

Użytkownik
 • Zawartość

  20791
 • Rejestracja

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Miałem pewnie lepsze dzieciństwo niż większość ludzi, zero przemocy, alkoholu, wygórowanych wymagań a zostałem nikim przez swoje lenistwo, lęki, zaniechania. Teraz po 40-ce to mi się już nawet nic nie chce zmieniać i tak pewnie długo już nie pociągnę.
 2. Ja jestem podobny do tego Grzesia przynajmniej częściowo, bo całe życie sam i w podobnym wieku. No ale nie miałem żadnych traumatycznych przeżyć w młodości, sam sobie zgotowałem ten los.
 3. carlosbueno

  Polska a inne kraje

  W niektórych krajach była typu Włochy, Hiszpania, Belgia była, było tam sporo zgonów tylko pytanie czy ich głównym powodem był covid. Teraz jest tam mniej zgonów mimo że pozytywnych covidów sporo więcej. W takiej Rosji jest obecnie mniej zarażeń niż w Polsce ale u nich latem sporo ludzi miało covida, podobnie na Ukrainie.
 4. carlosbueno

  Polska a inne kraje

  Ale dzienne ilości wykrytych covidowców względem liczby mieszkańców są u nas wyższe niż w Rumunii gdzie bardziej testują. Wg mnie to też skutek tego że wiosenna pandemia nas właściwie ominęła a i latem był spokój, w krajach których było gorzej teraz jest lepiej, chodzi tu o zarówno zdobytą odporność jak i sprawność służby zdrowia czy postępowanie obywateli.
 5. carlosbueno

  Polityka w czasie pandemii

  Wg testów na podglądy polityczne to jestem albo libertarianinem, albo paleokonserwatystą. Ogólnie głosuje na konfederację choć nie jestem ani katolikeim ani nawet etnicznym Polakiem, kieruję się poglądami gospodarczymi i polityką zagraniczną a nie światopoglądem bo daleko mi do typowej prawicy w tym względzie.
 6. carlosbueno

  Polityka w czasie pandemii

  Chciał odwrócić uwagę od tego że PiS nie radzi sobie z pandemią i o wysokie wyniki covidowe oskarżyć opozycję, protestujących. Ale chyba nie pykło i tylko betonowy elektorat PiS w to uwierzył a ich sondaże zanurkowały. Kaczyński to straszny cynik, za nic ma zwykłego obywatela liczą się tylko jego plany.
 7. carlosbueno

  Polityka w czasie pandemii

  Nie jestem narodowcem ale uważam że są potrzebni jako przeciwwaga dla lewaków. Te protesty sprzed paru tygodni wyrządziły więcej szkód niż przemarsz z okazji 11 listopada, a jakoś wtedy media głównego nurtu( nie publiczne) nie tylko tego nie krytykowały ale jeszcze usprawiedliwiały. Gdybyś wiedział coś więcej o narodowcach to wiedziałbyś że oni nienawidzą PiSu i Kaczyńskiego bo dla nich on jest socjalistą i żydofilem, co najwyżej mniej nienawidzą od lewactwa.
 8. carlosbueno

  Bieżące informacje

  Liczba testów maleje to i wyników pozytywnych spada, ale nie procentowo bo z 54 tysięcy aż 25 tysięcy pozytywnych. Rząd wstrzymuje się z całkowitym lockdownem, być może w ogóle go nie będzie póki opinia społeczna tego nie wymusi.
 9. carlosbueno

  Polska a inne kraje

  Z tego co widzę worldometrze to Polska jest obecnie na szczycie światowych zachorowalności w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, nawet Czechów wyprzedziliśmy bo u nich ostatnio spore spadki. W końcu jesteśmy w czymś najlepsi stanowimy 4% światowych pozytywnych covidowych wyników, choć stanowimy 0,5% populacji.
 10. carlosbueno

  Bieżące informacje

  Na WP był artykuł o tym że najgorsze za nami, ale nie wierzyłbym w to zbytnio, choć może góra uznała że lockdownu nie będzie to nie będzie. Jestem ciekawy co będzie w grudniu, dla wielu branż w tym właściwie całego handlu ten miesiąc jest kluczowy dla zysku czy wręcz istnienia i taki przedświąteczny 3-tygniowy totalny lockdown to bankructwo tysięcy firm i wzrost bezrobocia. Do tego ludzie się wkurzą że kolejne i to te najbardziej rodzinne święta będą musieli spędzić w odosobnieniu.
 11. carlosbueno

  Bieżące informacje

  Może uratuje nas przed tym 11 listopada, bo po nim spodziewać się należy jednodniowego znacznego spadku, ale może i to nie pomoże.
 12. Ja to chyba nawet 50% tego co inni nie potrafiłem osiągnięć, a im bardziej wymagającą zręczności tym było gorzej i zwykle po paru tygodniach mieli mnie dość. Albo się jest szybkim albo wolnym i nawet doświadczenie wszystkiego nie zmieni. W obecnej pracy też narzekali na moje tempo ale i tak chętnych nie znajdą to mnie trzymają. Najgorzej że ja do bardziej odpowiedzialnej pracy też się nie nadaje, pracowałem krótko przy kontroli jakości właśnie, ale stres mnie zjadał a przede wszystkim pretensje, oczekiwania szefostwa i ewakuowałem się z tej pracy.
 13. W wielu krajach np "UK, USA zwłaszcza w dużych miastach mało kto ma pralki. Tam jest zwyczaj chodzenia do pralni, na pralkę a później suszenie trzeba mieć miejsce. W ogóle dla kultury anglosaskiej jest typowe że wiele rzeczy robi się poza domem, dotyczy to jedzenia, picia, spędzania wolnego czasu, a w domu to się tylko śpi i przez to oni gorzej znoszą lockdown niż np Polacy dla których dom jest świętością. A w Paryżu myślę wpływ ma na to że tam są horrendalne ceny zakupu czy wynajmu mieszkania, ludzie mają niewiele metrów kwadratowych do dyspozycji i nie mają miejsca na pralki albo w standardzie wynajmu nie ma pralek( tak jest w USA) a wynajmującemu się nie opłaca kupować.
 14. Tak jest w całej zachodniej Europie chyba przynajmniej w Anglii i Holandii bo tam pracowałem, tubylcy to tylko kierownicze stanowiska i specjaliści a robole są zwykle ze wschodu Europy. Sklepy i restauracje to jeszcze w Polsce głownie Polki pracują ale w Anglii to już też rzadko Brytyjki pracowały a większość barmanek, kelnerek to były Polki przynajmniej 10 lat temu bo teraz to nie wiem. Część kobiet chcę pracować w handlu lub lubi pracę w sklepie, barze czego nie można mówić o typowej produkcji, która jest chyba na ostatnim miejscu u kobiet i nawet w Polsce w dobie covidu ciężko o chętne osoby i sprowadzają zza wschodniej granicy.
 15. Ja jestem właśnie magazynierem i jest to generalnie praca dla kogoś który nic nie potrafi bo na budowie czy w mechanice coś trzeba kumać. No ale ja nie potrafię totalnie nic to tylko tego typu praca mi zostaje, bo nawet na produkcje się nie nadaje bo jestem za wolny i niesprawny manualnie. Nie wiem czy musisz, ja się swoimi nie chwalę, zagranicą jak pracowałem nikt nie wiedział że takowe mam, w Polsce podaje je dlatego żeby nie mieć luk w pracy i dłuższy urlop. Zresztą mam skończony tak beznadziejny kierunek że nie ma się czym chwalić, choć oczywiście innym tego nie mówię w pracy żeby nie słuchać tego po co mi te studia były.
×