Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

carlosbueno

Użytkownik
 • Zawartość

  19688
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Ale zdarza się odwrotnie kobiety wybierały kariery, przyjemności a później w wieku 35-40 lat żałują że nie mają dziecka, nie mogą zajść w ciąże, a nawet jak urodzą w wieku 40 lat pierwsze to mówią że szkoda że młodsza nie jestem bo nie mam już tyle sił. A tak taka 40 tka która odchowała już dzieci może zając się sobą, podróże, kariera itd podczas gdy jej rówieśniczka tkwi w pieluchach, a wieku 55-60 lat wciąż będzie miała dzieci na głowie.
 2. carlosbueno

  Problemy Polaków na emigracji...

  Łącznie nieco ponad 5. Ale że tak bowiem nie jestem teraz na bieżąco i moje rady może się częściowo zdezaktualizowały, bo po otworzeniu granicy UE była typowa wolna amerykanka i bywało naprawdę nie ciekawie a to głównie przez Polaków oszustów. To wszystko zależy ja się trafi może być w miarę miło i przyjemnie a może być patologia i obskurne warunki. Moje kuzynostwo mieszkało w przyczepach w NL ale chyba nawet z własnego wybory bo chcieli mało wydawać i dużo zaoszczędzić, wszystko zależy od tego jakie priorytety przyjmiemy, czy chcemy tam osiedlić się na dłużej czy na stałe czy tylko zarobić kasę.
 3. carlosbueno

  Problemy Polaków na emigracji...

  Wywalić nie wywalą jak robisz przez agencję tak ja ja pracowałem, ale mogą cie przenieść do innej fabryki i Twoja wędrówka po fabrykach może się nie kończyć jeśli jest się mało sprawnym albo leniwym. No ale są takie miejsca gdzie praca jest w miarę lekka i wolna tak słyszałem od innych. Jeśli by udało się znaleźć pracę tam gdzie nie ma Polaków to podejrzewam że nie byłoby tego problemu bo to tylko Polacy tak normy nabijają, zresztą może to się już zmieniło bo ostatnio bylem tam w 2013 roku. Ja tak trafiłem jak pojechałem do UK, przez pierwsze 4 miesiące łącznie może miesiąc robiłem, ledwo starczało na najtańsze jedzenie a z domu mnie eksmitowali. Ale to był 2006 rok teraz podejrzewam jest lepiej bo ten boom na wyjazdy już minął i naciągacze chcący szybko zarobić się wykruszyli. Na zachodzie przestrzega się prawa pracy i nie robi się zwykle więcej niż 40 godzin w tygodniu, a nadgodziny są zawsze więcej płatne podobnie jak nocki czy prace w weekendy( choć to zależy też od systemu pracy) . W tym względzie polskim przedsiębiorcom daleko do zachodnich. Na pewno stać na więcej niż w Polsce. Radzę też jechać do mniejszych miejscowości tak koszty życia, czyli głownie wynajem mieszkania są dużo niższe. Ja przez kilka lat mieszkałem w Londynie i tam wynajem jest bardzo drogi jakbym chciał przyzwoicie mieszkać czyli coś typu kawalerka to bym 2/3 pensji na to wydał a tak mieszkałem z innymi na kupie by mógłbym coś w ogóle odłożyć. Na prowincji jest w tym względzie dużo lepiej i nawet za minimum można przyzwoicie żyć. Ja jak jechałem do pracy w NL przez agencję miałem obowiązek mieszkania w ich domu i różowo tam nie było, chyba że ktoś jest typem imprezowicza, no i najgorsze że słono za to musiałem płacić. Lepiej jest znaleźć samemu, opłaty będą podobne a komfort wyższy tylko pewnie musi być to praca nie przez polsko- holenderskie agencje które tego wymagają, bo to ich główne źródło utrzymania. Oczywiście na początek to może być dobra opcja bo jedzie się na gotowe ale później można się usamodzielnić, tylko ja np bylem wówczas w zbyt kiepskim stanie psychicznym żeby to wszystko znieść.
 4. carlosbueno

  Największe mocarstwo świata?

  RPA ? państwo rządzone przez czarnych nie może być mocarstwem. Jak pozbędą się białych co już planują szykując im holocaust spadną do poziomu Kongo czy Somalii a póki co trwonią jeszcze dobrobyt wytworzony przez białych.
 5. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Chodziło mi o to że wprowadzenie wczesnej edukacji seksualnej powoduje częstsze wczesne ciąże przynajmniej w Wielkiej Brytanii. W latach 80-tych co 3 dziecko było rodzone przez matki nastolatki a jakoś wyrośli na ludzi ale wtedy świat wymuszał wcześniejsze dojrzewanie, edukację się kończyło zwykle w wieku 18-19 lat a pierwszy partner seksualny był równocześnie małżonkiem bo nie można było mieszkać z sobą bez ślubu. Ja mam prawie 40 lat i dzieci a nawet poważnych związków za sobą nie mam, a to co pisałem dotyczyło stricte polityki państwa które powinno myśleć o demografii a nie refundowaniu bezpieczniejszej przyjemności. Ja się zastanawiam czy dla celów reprodukcyjnych nie powołać zawodowych matek, których głównym zadaniem byłoby płodzenie dzieci, Hitler coś takiego wprowadził( oczywiście ojcowie i matki to 100% aryjczycy) pewnie to kontrowersyjne ale z punktu widzenia państwa to może być jedyny ratunek dla katastrofalnej demografii.
 6. carlosbueno

  Największe mocarstwo świata?

  Jeśli chodzi o wpływy to dodałbym jeszcze Izrael który swą politykę realizuje poprzez USA. No i Arabię Saudyjską czy ogólnie wahabitów, choć to jest póki co głównie wpływ kulturowy, religijny mający na celu zradykalizować światowy islam.
 7. carlosbueno

  Religia w szkołach - powinna być czy nie?

  Ja nawet jakbym był praktykującym katolikiem to bym był przeciwko religii w szkole, bo nic tak nie odstrasza od religii jak jej lekcje w szkole. Niestety w polskim systemie edukacji są 2 lekcje religii tygodniowo w szkole od zerówki po klasę maturalną, chyba tylko język polski, matematyka i może wf jest szerzej nauczany, to patologia że jest jej więcej niż biologii, chemii cy nawet historii.
 8. carlosbueno

  Czy dzisiejszy świat nie za dużo wymaga od kobiet?

  Z otyłą mało kto chce iść do łózka i się nie przekona nawet. W czasach dobrobytu, śmieciowego tuczącego jedzenia brak nadwagi jest oznaką pewnego poświęcenia, kobieta aby się podobać musi się tak poświęcić a facet może to obejść pakując na siłowni albo dobrze zarabiając.
 9. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Mój wujek był alkoholikiem ma 6 dzieci wszystkie wyrosły na porządnych, zaradnych niepijących obywateli przy których ja czuje się zerem mimo że w porównaniu do nich w dzieciństwie opływałem w dostatku. Znam wiele takich przypadków ewentualnie spośród 7-8 czy ósemki dzieci jedno się wykoleiło, za to rozpieszczani jedynacy z bogatych rodzin dużo częściej się staczają. Tylko może gdyby państwo wspomagała te wielodzietne rodziny to może być wcale na takich pracowitych, zaradnych nie wyrośli gdyż od dziecka nie musieliby się tak martwić o finanse , czy pracować w wakacje czy weekendy.
 10. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Osoby z rodzin wielodzietnych które znam w większości są bardziej pracowite i zaradne od jedynaków, ale to są osoby z mojego pokolenia lub trochę młodsze gdzie na kaszubskich wsiach wielodzietność była normą i państwo ich nie wspierało a one zwykle od dzieciństwa pomagały rodzicom w polu albo pracowały zarobkowo w wieku 12-13 lat. Także mam trochę inny obraz rodzin wielodzietnych niż ludzie z wielkich miast, które uważają je za patologię. No ale takie normalne wielodzietne rodziny chyba powoli odchodzą do lamusa, bo samo posiadanie wielu dzieci uznawane jest za patologię, no i potrzeby i pragnienia społeczeństwa wzrosły a większa ilość dzieci w tym przeszkodzi. No ale tak myśląc za 50 lat Polska będzie 20 milionowym krajem staruszków na skraju śmierci głodowej, na szczęście mnie już wtedy nie będzie.
 11. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  500 plus jest bardziej namacalne od dopłat, żłobków, ulg podatkowych i innych form wspierania, z politycznego punktu widzenia nie przebiją one 500 plus. Wg mnie obecnie w zachodnim modelu życia gdzie cześć kobiet poświęci się karierze i nie będzie miała dziecka, lub maksymalnie jedno, druga część kobiet musi to nadrobić i mieć 3-4 dzieci aby wskaźnik dzietności wynosił minimum 2, bo tylko to gwarantuje przetrwanie narodu i rozwój ekonomiczny. Na zachodzie tą grupa nadrabiającą dzietność są imigranci głównie muzułmańscy co rodzi wiele problemów, już chyba lepiej wspierać "polską patologię"😊.
 12. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Tylko Polsce potrzebna jest polityka pronatalistyczna a nie antynatalistyczna ta to przydałaby się w Afryce. A najlepiej jakby państwo się nie wtrącało tylko mniej zabierało.
 13. carlosbueno

  Pomaganie obywatelom w antykoncepcji?

  Państwo powinno pomagać w rozmnażaniu a nie antykoncepcji. Wskaźnik dzietności na poziomie 1,3 jest jednym najniższych na świecie, grozi nam katastrofa demograficzna. Co do edukacji seksualnej to jedynym jej plusem jest zwiększenie ilości ciąż nieletnich a im więcej młodych Polaków tym lepiej. 😊
 14. carlosbueno

  Bezstresowe wychowanie

  Bezstresowe wychowanie, otaczanie kloszem są szczególnie szkodliwe dla facetów, bo są sprzeczne z modelem postępowania mężczyzny. U kobiet jakoś to ujdzie, u mnie w rodzinie tylko siostra wyrosła na ludzi bo ja z bratem zdecydowanie nie.
 15. carlosbueno

  Brak poczucia atrakcyjności

  Wczoraj dentystka pytała mnie o wiek i nie mogła uwierzyć że mam 39, a kiedyś zwykle mi lat dodawano, no ale widocznie brak brzucha i łysiny robi swoje, a może to przez moje dziecinne zachowanie niektórzy mnie za młodszego uważają. Skoro faceci okazują zainteresowanie to tak źle nie jest, zresztą przy niskiej samoocenie często mamy o sobie gorsze mniemanie również o swej fizyczności, podczas gdy wiele osób otyłych czy niezbyt atrakcyjnych ale o wysokiej samoocenie myśli że są ciachami.😊
×