Skocz do zawartości
Nerwica.com

carlosbueno

Użytkownik
 • Postów

  20 959
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia carlosbueno

 1. carlosbueno

  "lex TVN"

  TVN nie oglądam to taka sama propaganda jak tvp, ale żeby robić ustawy i afery żeby ich zamknąć, choć właściwie to wiadomo że to im nie grozi wystarczy że zmienią adres na europejski. Wg mnie ta cała afera ma przykryć coś ważniejszego( np przymusowe szczepienia) , tak jak było np w przypadku aborcji i innych podobnych.
 2. Skoro nic Ciebie nie pociągało na tyle żeby dalej studiować dalej, to może lepiej nic nie studiuj. To nie jest żaden wymóg ukończenie studiów, choć dla wielu tzw "wykształconych z dużych miast" to obowiązek, ale nijak ma się do rzeczywistości np na rynku pracy.
 3. carlosbueno

  Cnoty niewieście

  Moi też byli Niemcami i też zabrano majątek, a zwrócono tylko ziemię i to nie całą. Ale Polski jako takiej tego nie obwiniam, przyszli komuniści i robili to co kazano im w Moskwie, łącznie z wsadzeniem dziadków do więzienia. Tak wyglądało w każdym kraju pod wodzami wielkiego brata. O wyjeździe za granicę już nie myślę, w Polsce też da się przyzwoicie zarobić, zwłaszcza jak się jest singlem i ma darmowe lokum, gorzej jakbym miał na utrzymaniu rodzinę, czy trzeba byłoby wynajmować, opłacać kredyt za mieszkanie.
 4. carlosbueno

  Cnoty niewieście

  A mi jedna pani 80 letnia i to z Warszawy czyli rzekomego centrum zepsucia, powiedziała że tak wspaniałej młodzieży jak dzisiaj nie było nigdy i że najgorsi to są właśnie ludzie w jej wieku. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, ale takie gadanie jak straszna jest współczesna młodzież to wg mnie trochę obraza dla intelektu. Ja jestem po 40-ce i widzę w wielu sprawach poprawę , np obecnie jest jednak mniej wandalizmu niż było w latach 90-tych, chłopacy są chyba mniej agresywni( ale dziewczyny bardziej ). Oczywiście wkurzac u młodych może to ciągłe siedzenie nosem w smartfonie, ale takie mamy czasy kiedyś były książki, później telewizja a dziś smartfica.
 5. carlosbueno

  Cnoty niewieście

  O każdej młodzieży tak się mówi. Jak byłem nastolatkiem to mówiono o nas to samo, że nie wychowani, że piją i ćpają, zresztą już w starożytnym Rzymie i Grecji tak pisano o młodzieży. Po prostu jest inna a nie gorsza, bo gdyby było tak w rzeczywistości to świat by już nie istniał od tego rzekomego ciągłego pogłębiania się demoralizacji młodszych pokoleń.
 6. No tak w budowlance chyba najwięcej jest patologii, jak się jest mało asertywnym to samemu można skończyć jako alkus, ja sam jak pracowałem w tej branży piłem wielokrotnie więcej jak np teraz, gdy co prawda dalej pracuje fizycznie ale w magazynie a nie na budowie. Ja rozkminy z pracą biurową, umysłową to nie nawet nie mam, bo nigdy takowej pracy nie miałem a po 40-ce jestem.
 7. carlosbueno

  Cnoty niewieście

  PiS to katonarodowi socjaliści z tym że dla nich ważniejsze od polskiego narodu są wytyczne Usraela. Ciekawe kiedy w Polsce pojawi się niechrześcijańska, czy nawet ateistyczna prawica, myślę że miałaby wśród młodych zwłaszcza facetów spore wzięcie, bo wielu np od konfederacji odstrasza ich kościółkowatość. I jak ktoś nie przepada za lgbt, nie znosi poprawności politycznej ale też zakłamanego polskiego kościoła to nie ma na kogo głosować.
 8. carlosbueno

  Cnoty niewieście

  Nie jestem ani za powrotem do średniowiecza, ani za współczesną wersją feminizmu, czy ogólnie światopoglądem lewicowym. Przez te równouprawnienie takie jakie walczy lewica, niedługo białą rasa będzie na wyginięciu, bo nie będzie się kto miał rozmnażać. Życie nie znosi próżni przyjdą( a bardziej wyprą tzw cywilizowany świat) muzułmanie, murzyni itp i wprowadzą swoje zasady gdzie kobiety nie będą miały żadnych praw, a ich zajęciem będzie rodzenie i wychowywanie dzieci, bez dostępu do edukacji, czyli de facto wrócimy do średniowiecza. Oczywiście to nie stanie się zaraz ale za kilkadziesiąt lat. Ogólnie wiadomo facetom nie jest na rękę emancypacja kobiet, bo faceci stają się wtedy mniej potrzebni, nawet pod względem seksualnym, gdyż wyzwolone kobiety będą chciały spółkować tylko z najznamienitszymi okazami zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru, osiągnięć a reszcie pozostanie pornografia albo jakieś seks roboty. To już się dzieje, przynajmniej w najmłodszym pokoleniu gdzie na zachodzie co 3-ci 20 latek należy do inceli, bo 80% kobiet jest zainteresowane 20% facetów, bo gdy nie ma nacisku na małżeństwa i stałe związki tak się dzieje.
 9. Mnie ciężko do czegoś zmotywować, zadawalam się byle czym, z angielskim było podobnie, starczało mi że rozumiem rozkazy w pracy, czy jakieś krótkie pogawędki. Niemieckiego się nigdy nie uczyłem, ale trochę rozumiem bo babcia( a właściwie cała rodzina ojca) była Niemką i z ojcem i ciociami po niemiecku rozmawiali i jak byłem w Niemczech w pracy na zbiorze owoców to co nieco rozumiałem. Bardziej mi chodziło o traktowanie ludzi, że mieli ciebie i innych pracowników za nic.
 10. Ja znałem w Anglii takich co po 5 latach pobytu nawet kolorów czy liczyć po angielsku nie umieli, bo pracowali w polskiej firmie budowlanej w Londynie gdzie byli sami Polacy, podobnie jak w miejscu ich zamieszkania. Ja też jakoś wybitnie po angielsku nie mówiłem, obecnie większość młodych w Polsce chyba radzi sobie lepiej z angielskim niż ja, mój brat czy siostra nie mogą pojąc że będąc tam prawie 5 lat posługiwałem się gorzej niż oni którzy angielski poznali z neta, filmów. Ja też mam taką mentalność że wolę siedzieć w gownianych warunkach niż porywać się na zmiany, to dość powszechne nawet u tzw normalnych ludzi.
 11. Racja, mądrzejsi, czy umiejący dobrze język Polacy unikają rodaków jak ognia, ba część nawet się nie przyznaje że są Polakami. Nawet w takiej gastronomii, hotelarstwie, usługach Polacy byli bardziej "normalni" niż w fabrykach czy na budowach bo tam wymagano znajomości języka, a na budowie czy fabrykach wielu znało parę słów na krzyż bo wokół sami Polacy. Tego jakoś nie zauważyłem, za to alkoholików było od groma, w Holandii tez sporo ćpunów i nie o maryśkę mi chodzi, dla wielu zwłaszcza tych najmłodszych praca była tylko dodatkiem do imprezowania. Też pracuję na magazynie i zarabiam więcej niż niejeden biurowy, no ale głównie dzięki nadgodzinom a zdolność kredytową mam raczej słabą bo około połowę pensji mam do ręki. Mam zarobki zbliżone do tych co miałem za granicą, ale sprzed kilkunastu lat, no i jednak dzięki dużej liczbie godzin a nie wysokiej stawce godzinowej.
 12. Co do Polaków za granicą, to w Polsce nigdy nie spotkałem takiej patologii jak tam. Dużo więcej Polaków było tam po kryminale jak po studiach, do tego powszechne nadużywanie alko I narkotyków. Także popularne tezy że wyjechał tam kwiat polskiej inteligencji jest mocno przesadzony, raczej niziny i patologia o czym świadczy gwałtowny spadek przestępstw w Polsce po wejściu do UE. Oczywiście mówię to z perspektywy pracownika fabryk i budowy.
 13. Nie rozumiesz bo nie doświadczyłaś, ja dziesiątki, setki razy i dlatego staram się to ukrywać jeśli to możliwe. Ludziom zwłaszcza starszemu pokoleniu nie mieści się w głowie że po studiach pracuje się fizycznie, okazują ciągle albo współczucie albo politowanie , oskarżają współczesny świat a odważniejsi zarzuca ci brak ambicji. W młodszym pokoleniu bywa lepiej ale nie zawsze i to ci ze słabszym wykształceniem ci to wytkną, może chcą łechtać własne ego że po zawodówce zarabiają więcej niż ty. Najlepsze podejście mają ci z wyższym ścisłym, politechnicznym( np moja siostra i jej mąż) dla nich moje humanistyczne studia to nie studia i to normalka że jakiś pedagog czy socjolog pracuje w sklepie czy fabryce bo do niczego innego się nie nadaje.
 14. Trudno powiedzieć mam słaby kontakt ale pewnie tak. Matka uważa że zamiast na studia powinienem iść do zawodówki, bo w jej rodzinie mają zawodowe lub średnie i doskonale radzą sobie finansowo w życiu. A na studia poszedłem bo miałem, mam 2 lewe ręce do pracy, zero męskich zainteresowań typu naprawy, mechanika, elektryka, samochody to zostały mi tylko studia i to humanistyczne bo słaby z matmy byłem. U mnie w pracy to wiele osób nie wie że mam wyższe, ale niestety część wie bo jedna osoba z pracy to mój dawny znajomy i o tym powiedział innym. No i od tych co wiedzą parę razy słyszałem, co ja robię w takiej pracy, w której jeszcze do niedawna nawet ludzie z maturą by nie poszli. Jak rozmawiam z ludźmi z pracy to się pilnuje żeby tego nie wyjawić, nie wspominać studiów, akademika, staram się unikać wyszukanych słów i nie popisywać wiedzą, trzeba równać do dołu aby ciebie szanowano i nie wyśmiewano. Jak pracowałem na budowie i powiedziałem że mam studia albo tylko zbytnio "popisywałem" się wiedzą, słownictwem to się ze mnie naśmiewano, albo męczono pytaniami czemu tu pracuje, więc wole tego unikać.
 15. To wymagane wyższe do prac biurowych to efekt tego że zbyt dużo osób w Polsce ma wyższe wykształcenie, bo przecież realnie do większości tych prac żadne studia potrzebne nie są. Za komuny w biurach pracowały osoby po zawodówce, czy tzw małej maturze czyli czegoś na kształt gimnazjum, a teraz jak mamy miliony z wyższym to do każdej typowo nie fizycznej chcieli by absolwentów studiów.
×