Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

media

Użytkownik
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Taka strategia ma sens pod warunkiem że przyjmowany lek tak jak w przypadku SSRI pozostawi trwałe/długotrwałe zmiany. Ogólnie najbardziej obiecujące wydają się leki z grupy: HDAC. Mnie najbardziej jak do tej pory pomógł bupropion oraz kwas walproinowy który jest defacto lekiem z grupy HDAC.
 2. NSI-189 https://en.wikipedia.org/wiki/NSI-189 może być bardzo skuteczny w przypadku "spłyconych emocji".
 3. Mnie bardzo pomógł moklobemid . Miałem świetną motywację, bardzo wysokie libido, zwiększyła się czulość penisa, czułem sięznakomicie ale efekt był tylko za pierwszym razem używania leku. Jak sięgnąłem po niego drugi raz nie podziałał wcale.
 4. 30 sierpnia 2012 roku stworzyłem ten wątek o PSSD. Patrząc po ilości osób tu piszących jest to problem realny i dość powszechny niestety. Ponieważ psychiatrzy i generalnie środowisko medyczne neguje istnienie PSSD dla uwiarygodnienia naszego schorzenia odniosę się do ulotki leku Prozac (SSRI). Otóż firma farmacutyczna Eli Lilly w ulotce leku Prozac (substancja czynna fluoksetyna) podała nastepującą informacje: "Symptoms of sexual dysfunction occasionally persist after discontinuation of fluoxetine treatment." http://pi.lilly.com/us/prozac.pdf W wolnym tłumaczeniu to informacja że lek może powodować zaburzenia seksualne które nie ustępują po odstawieniu flkuoksetyny. Do tego przyznał się sam producent leku. Trzeba być ignorantem żeby mają te informacje nawet nie brać pod uwagę istnienia PSSD.
 5. PSSD powoli wychodzi z cienia. Artykuł który może przybliżyć częstość występowania tego syndromu: http://wp.rxisk.org/wp-content/uploads/2014/08/2014-Hogan-SSRIs-and-PSSD.pdf Holenderskie badanie: http://www.lareb.nl/LarebCorporateWebsite/media/publicaties/KWB_2012_3_SSRI.pdf
 6. Bardzo dobre pytanie związane z chorobą Parkinsona a SSRI. Po odstawieniu SSRI (citalopram) pojawiły sie u mnie objawy choroby Parkinsona: drżenie rak, nagłe niekontrowane upadki, problem z utrzymaniem równowagi, bezdech senny z ekstremalnie głośnym chrapaniem. Tak miałem kilka miesięcy. Dopiero po terapii Wellbutrinem wszystko wróciło do normy a efekt utrzymuje sie po odstawieniu leku.
 7. Bardzo ciekawe badanie przeczytajcie koniecznie: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25483212
 8. W USA jest już sporo miejsc w którch leczy się ketaminą: http://www.ketamineadvocacynetwork.org/46-2/ -- 20 paź 2014, 19:28 -- Ciekawy artykuł z Scienific American na temat leczena depresji ketaminą: http://blogs.scientificamerican.com/talking-back/2013/09/11/from-club-to-clinic-physicians-push-off-label-ketamine-as-rapid-depression-treatment-part-1/ http://blogs.scientificamerican.com/talking-back/2013/09/12/is-ketamine-right-for-you-off-label-ketamine-prescriptions-for-depression-pick-up-in-small-clinics-part-2/ http://blogs.scientificamerican.com/talking-back/2013/09/13/ketamine-a-darling-of-the-club-scene-inspires-next-generation-antidepressants-part-3/ http://pensees.pascallisch.net/?p=1375 -- 20 paź 2014, 23:07 -- Do poczytania: Chromatin Remodeling: A Novel Mechanism of Psychotropic Drug Action http://molpharm.aspetjournals.org/content/70/2/440.full Epigenetic side-effects of common pharmaceuticals: a potential new field in medicine and pharmacology. http://www.medical-hypotheses.com/article/S0306-9877(09)00291-6/pdf 5-HT1A receptor antagonism reverses and prevents fluoxetine-induced sexual dysfunction in rats http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19435548 Mam pełną treść artykułu wyślę do zainteresowanych osób.
 9. Ketamina najprawdopodobniej nigdy nie zostanie zatwiedzona do leczenia depresji ponieważ nie można jej opatentować i żaden koncern nie zainwestuje w badania kliniczne. Lek będzie stosowany w depresji jako off-label czyli "poza wskazaniami" ale raczej nie u nas w Polsce ponieważ mamy bardzo restrykcyjne prawo w tym zakresie.
 10. to napisz jeszcze jak bys to zrobił , krok po kroku ,,,bo wiekszość z Nas nie ma takich możliwości , znajomości i okoliczności . Ja próbowałem leczyć swój-żywot Metoxetaminą i po trzech użyciach na dobre mi to nie wyszło ( wiadomo towar z Rc to i jakośc marna ) ogólnie , choc za pierwszy razem coś tam zaskoczyło . Zanim dojdzie ( jeżeli w ogóle dojdzie ) do tego ,że lek o tej nazwie GLYX-13 wejdzie do aptek ,ja zapewne będę już prawnuki wychowywał , albo i na to nawet nie zdążę. Skontaktowałbym się z kliniką. Omowił szczegóły. Odłożyłbym kase. Załatwil wizę. Kupił bilet do Nowego Yorku...........
 11. Skuteczną metoda leczenia depresji (wtym lekoopornej) jest infuzja ketaminy. W Stanach Zjednoczonych sa kliniki które oferuja tego typu usługi. Np. http://nyketamine.com/depression/ Gdybym miał depresję skorzystałbym z tej metody. Rezulata jest niemal natychmiastowy, sporadycznie obserwuje sie skutki uboczne. Ponadto depresja znika na długi czas a nawet nie ma nawrotów choroby. Wystarczy jednorazowa infuzja ketaminy lub powtórzenia co kilka tygodni. Dla osób zainetresowanych tematem: http://www.nimh.nih.gov/news/science-news/2013/ketamine-cousin-rapidly-lifts-depression-without-side-effects.shtml Obecnie pracuje sie nad lekiem o podobnym działaniu jak w przadku ketaminy nazywa się GLYX-13: http://www.nimh.nih.gov/news/science-news/2013/ketamine-cousin-rapidly-lifts-depression-without-side-effects.shtml http://naurex.com/programs/glyx-13/ Polska literatura: http://ipin.edu.pl/fpn/aktualne/2012/11/04_F2012-02_IPiN.pdf http://natemat.pl/97573,narkotyk-znany-z-klubow-leczy-ciezka-depresje-ketamina-nadzieja-ciezko-chorych-pacjentow http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/depresja-choroba-mozgu-rozmowa-prof-mariuszem-pappem
 12. Kłamała / została lekarką bo mama i tata, a w POlsce dzieci muzyków zostają muzykami, sportowców sportowcami, polityków politykami, stomatologów stomatologami, prawników prawnikami / kupiła dyplom na hali targowej. Zab.erekcji to bardzo mała składowa zab.seksualnych i z.e. akurat są najmniej doskwierającym elementem spektrum zab.seksualnych przy SRI :) Chodzi tylko o aktualizację informacji zawartych w ulotce leku na podstawie treści ulotki leku przenaczonego na rynek amerykański (fragment dotyczacy zaburzeń seksulanych). Czyli dodać to do czego sami sie przyznali i nic ponad. Zgadzam się że walka z koncernami farmaceutycznymi w naszym przypadku jest skazana na klęskę.
 13. Skutki uboczne należy zgłaszać do: Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych: http://www.urpl.gov.pl/pl-formularze-zgloszenia-dzialania-niepozadanego Aktualnie prowadza kampanie: "Bezpieczny lek" może to dobry moment aby nagłośnić nasz problem: http://urpl.gov.pl/lek-bezpieczny Wystosujmy wspolna petycje. Pisałem do nich w sprawie aktualizacji ulotki leku fluoksetyna (Prozac) i dodanie informacji ze lek powoduje trwałe zaburzenia seksualne (zgodnie z tym co jest napisane w ulotce leku na rynek amerykanski). Nawet nie odpowiedzieli. Zasypcie urząd wiadomosciami: http://www.urpl.gov.pl/, email można wysłać pod adres: incydenty@urpl.gov.pl, ndl@urpl.gov.pl Poniżej zredeagowałem przykładowa wiadomosc: Szanowni Państwo, Prowadzili Panstwo kampanie "Lek bezpieczny". Niestety muszę odnieść się krytycznie do postawionej tezy że leki są bezpieczne. Pomimo własciwego stsowania (brak interakcji, zachowania terminu wazności, odpowiedniego dawkowania etc.) wiele leków dopuszczonych do obrotu posiada negatywne w wielu przpadkach nieodwracalne skutki uboczne. Informacji na ich temat nie znajdziemy w ulotce leku. U mnie po stosowaniu leku Cital (citalopram) wystapiły skutki uboczne zwane jako zespół PSSD http://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD. Dotyczą one głównie zaburzeń seksualnych. Nie będę rozpisywał się na ten temat ponieważ Panstwa pewnie i tak to zignorują. Dlatego odniosę się do informacji które podaje firma farmacutyczna Eli Lilly. Otóż w ulotce leku Prozac (substancja czynna fluoksetyna) producent podał nastepującą informacje: "Symptoms of sexual dysfunction occasionally persist after discontinuation of fluoxetine treatment."http://pi.lilly.com/us/prozac.pdf Niestety w ulotce leku przeznaczonego na polski rynek nie znajdziemy tej informacji. Wnioskuję o aktualizacje polskiej wersji ulotki leku Prozac (fluoksetyna), informując że lek może powodować zaburzenia seksualne które nie ustępują po zaprzestaniu leczenia. Taka informacje proszę również umieścić w ulotkach innych leków należących do grupy SSRI. Sprawe przekaże również do Rzecznika Praw Obywatelskich. Z powazaniem,
×