Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ocd


Edi Edi

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj 🙂

Miałam kiedyś nerwicę natręctw, bałam się wtedy brać leków. Akurat tę przypadłość zwalczałam sama. Tłumaczyłam sobie, że to tylko moja durna faza, że jest to irracjonalne. Stosowałam drastyczne środki, np. specjalnie rzucałam truskawki na podłogę, po czym podnosiłam je, nie myłam i jadłam. To tylko przykład, było tego mnóstwo, po prostu robiłam to, czego się bałam. Starałam się też z tego żartować, śmiać się z tego. Jak teraz mnie nachodzą myśli, których bym nie chciała, to robię co mogę, aby odwrócić od tego uwagę, zająć się czymś, włączyć wesołą muzykę, zadzwonić do koleżanki, obejrzeć jakiś zabawny film lub program na you tube. Jak zna się przyczynę danego natręctwa i przerobiło się ją na terapii, to tylko tłumaczenie sobie i odwracanie uwagi od natrętnych myśli przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 

 

Parogen 60mg - pomogl trochę przeciwlękowo

Lamotrigina 200mg - wyrównała nastrój i wyeliminowała myśli samobojcze

 

No i probowalemm rispolept, który tylko powodował bardzo ciężkie skutki uboczne i arypiprazol, który nasilał niepokój

Na obsesje leki niezbyt pomogły, ale będą dalsze próby

 



Terapia? Ogólnie leczyłem głównie Zespół Aspergera i przez 6 miesięcy uzyskałem efekty.... Ale na OCD nie pomogła terapia zbytnio. Na początku było OK, bo faktycznie ekspozycja i powstrzymywanie reakcji (ERP) pomagało, ale w pewnym momencie osiągnąłem taki sufit, którego nie mogę przejść. Ale dalej staram się po kolei pokonywać obsesje, r

 

Ogólnie to najlepiej wypisz sobie obsesje od najmniejszej do największej i zaczynaj powstrzymać kompulsję w tych najmniejszych i potem przechodź wyżej itd.

Pamiętaj też o psychoedukacji tzn. czytanie literatury, oglądanie filmów na temat tego zaburzenia, bo to są cenne wskazówki, które pomagają trochę oswoić się z tym zaburzeniem i mogą dać dobre efekty.  

 

Ja ogólnie w życiu dobrze funkcjonuje i odnoszę sukcesy, ale niestety OCD marnuje czas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCD z autopsji wiem, że wraca jest to koszmar i współczuję każdemu kto z tym żyje. Chcę by każda osoba która to czyta wiedziała, że nie jest wariatem ( Dużo osób z OCD tak o sobie myśli) Tylko niewinną osobą która musi cierpieć. To ciągle wraca i po prostu trzeba nauczyć się żyć z tym, że jest się zaburzonym. Terapia to podstawa, ale u terapeuty, który pracuje w nurcie Poznawczo behawioralnym, a nie byle jaki "mędrzec" I dużo wsparcia. W niektórych przypadkach leki gdy jest to zbyt nasilone. Ale głównie to terapia wystarcza. Jeżeli ktoś się z tym mierzy o chce pogadać zapraszam priv. Wiem co przeżywacie bo sam niedawno to przeżywałem. Teraz jest tego mniej, ale ciągle jest. Mimo to walczę już 6 rok i będę walczył do końca. Wierzę, że ja i każda osoba, która to ma wygra z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×