Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

acherontia styx

Moderator
 • Zawartość

  6468
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzisiaj to chyba najbardziej za to, że w momentach kryzysowych zawsze udaje mi się trafić na dobrych ludzi
 2. acherontia styx

  Kwarantanna

  Dopadło i mnie. Siedzę zamknięta przez najbliższe 3 doby dobrze, że tylko tyle, ale wiedziałam, że w końcu padnie i na mnie, bo już za długo "bawiłam się w oszukać przeznaczenie". Przynajmniej nie będę miała problemów z przedstawieniem sprawy pracodawcy, bo sam pracodawca ją na mnie nałożył zresztą.... i tak pracuje zdalnie, to żadna różnica
 3. ale po co oglądasz takie filmiki? po co samemu siebie katować i się nakręcać? Skupiasz się na tych najgorszych ewentualnych komplikacjach, ale na każdą osobę z ciężkim przebiegiem choroby przypada kilkadziesiąt jak nie kilkaset osób o lekkim lub bezobjawowym przebiegu i to nawet u osób starszych. Przykład z dzisiaj (w sumie to już wczoraj): 93-letnia kobieta z dodatnim wynikiem - przebieg totalnie bezobjawowy. A nie, jednego dnia zagorączkowała i na tym koniec - true story, bo sama rozmawiałam dzisiaj z jej córką, a raczej w rozmowie z instytucją, która ogarnia ten cały bajzel (a przynajmniej się stara ), raczej córka tej pani by nie kłamała, bo po co?!
 4. Jak nie wiesz po co, nie znasz mechanizmu tego zjawiska itp. to nie wypowiadaj się w tym temacie, bo jak na razie nic mądrego ani pomocnego tu nie napisałeś. Idź się szczycić swoją inteligencją w innych tematach o ile masz w nich coś sensownego do powiedzenia.
 5. acherontia styx

  Bieżące informacje

  @shira123 patrzenie miastami ma akurat mało sensu, prędzej patrzy się na statystyki powiatu.
 6. Wku***a mnie ostatnio przychodnia lekarza rodzinnego. Do tej pory nie mogłam złego słowa powiedzieć, ale w tym tygodniu za cholerę się do nich człowiek dodzwonić nie może, albo lekarz nie odbiera/odrzuca połączenie, albo zajęte, albo "abonent tymczasowo niedostępny" - w godzinach pracy lekarzy zaznaczam, co jeszcze potwierdzałam dzwoniąc do rejestracji za to na nocną i świąteczną pomoc lekarską - za pierwszym razem, bez żadnego problemu, co prawda lekarza nie było na miejscu, bo pojechał stwierdzić zgony, ale wrócił, oddzwonił i pełna kulturka, sprawa załatwiona no dobra, prawie załatwiona bo zanim pani doktor wróciła i oddzwoniła zdążyłam sobie sama zaaplikować odpowiednie leczenie
 7. Na pewno nie pogorszyła. Pogorszenie było z innych powodów, ale już wyszłam na prostą.
 8. acherontia styx

  Maseczki

  Były badania które udowodniły, że przyłbice nie chronią przed zakażeniem, bo tak na prawdę od dołu wirus może i tak dolecieć. Nawet w TV to doświadczenie pokazywali, bo u mnie w sanepidzie też o tym była mowa.
 9. acherontia styx

  Maseczki

  Przyhamuj troszkę. W obecnej sytuacji wielu ludzi się boi i ma do tego prawo. Ty nie chcesz nosić maseczki - nie noś, Twoja sprawa, ale pozwól, żeby każdy postępował w zgodzie z samym sobą. Tym bardziej, że to, że ktoś nosi maseczkę Tobie krzywdy nie robi.
 10. inna sprawa, że rodziców kiedyś w końcu zabraknie i co wtedy?
 11. acherontia styx

  Maseczki

  @carlosbueno, 100% gwarancji nie ma żadna maseczka, nawet te z filtrem FFP3 chronią w 99,8% (jakoś tak). A zakażenie pomimo maseczek może przenieść się też poprzez ręce także tu tak na prawdę takie stwierdzenia są bez sensu, bo nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić czy zachorowałeś przez brak maseczki, czy przez niedostateczną dezynfekcję rąk.
 12. Nie rozmrożą na razie - to już pewne. Chociaż argumentacja bzdurna troszkę takiej decyzji.
 13. acherontia styx

  Kwarantanna

  @carlosbueno, a dlaczego to się tak kończy?? Bo ludzie są nieodpowiedzialni i w takiej sytuacji nie powinno się przychodzić do pracy z jakimikolwiek objawami infekcji. Jeśli osoba dodatnia była w pracy to pierwsza informacja o kwarantannie przychodzi od pracodawcy i ona jest już wiążąca, z tym, że pracodawca zaznacza, że trzeba czekać na kontakt ze strony sanepidu, a ludzie i tak mają to gdzieś... sama pracuje w sanepidzie i nakładam kwarantanny i przykład z dzisiaj. Próbuje się dodzwonić do człowieka, żeby zebrać wywiad epidemiologiczny, raz, drugi, piąty. Po chwili dostaje smsa o treści "jestem na spotkaniu, oddzwonię". Na jakim k***a spotkaniu skoro człowiek od wczoraj ma nałożoną kwarantannę, bo dostał o niej informacje od pracodawcy... no sorry, ręce opadają.
 14. skoro nie masz stanu zapalnego w jelicie to jak możesz mieć niedokrwienne zapalenie jelita grubego?
 15. Gratulacje! A mi radość sprawiło 37 stopni na termometrze po wczorajszej gorączce
×