Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Orzeszkowa

Użytkownik
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Orzeszkowa

  Wiele nawrotów depresji

  nie wiedziałam jaki dać tytuł. osoby, które zmagają się z depresją od lat: jakie macie podejście do leczenia? bierzecie leki na stałe czy po poprawie odstawiacie i czekacie na kolejny nawrót? jak długo dajecie radę bez leków i co jest powodem że sięgacie po nie znowu? ja mam epizody depresji od 27 lat (miałam 15 jak pierwszy raz wystąpiły), leczę się od ok 20. miałam przerwy, remisję czy jak to zwą max 2-3 lata, w ciągu ostatnich kilku lat 3-9 miesięcy. leki na szczęście pomagają mi szybko, ale za każdym razem idę po nie zbyt późno, łudzę się że to tylko chwilowy dół, że jakoś dam radę...
 2. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  nie zaszłam bo byłam czujna i wyłapałam objawy owulacji. dotyczyło to pigułek wielofazowych i Nuva Ringu. pigułki jednofazowe działały jak trzeba. @feniksxja miałam podwyższoną prolaktynę na sulpirydzie, na SSRI w tym seroxat raczej nie - nie mierzyłam, ale u kobiet objawia się dość szybko zaburzeniami miesiączkowania więc raczej bym zauważyła. a w temacie - biorę od paru dni 150mg wenli i przestaję wierzyć w istnienie noradrenaliny przynajmniej w moim organizmie.... dalej jestem śpiąca i głodna. nie wiem czy ma zatem sens branie wyższej dawki skoro na niższej było psychicznie ok a uboków nie zlikwidowała wyższa dawka?
 3. Orzeszkowa

  BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

  @uprising czyli już tego nie bierzesz? co dokładnie się działo?
 4. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  skrót myślowy. kobiety są statystycznie mniejsze, więc inne dawki mogą na nie inaczej działać. poza tym odmienny układ hormonalny, który nie jest bez wpływu na działanie antydepresantów i vice versa. sama nie raz zaobserwowałam jak antydepresanty obniżały skuteczność hormonalnej antykoncepcji a ginekolodzy twierdzili że nie ma to wpływu. ja sobie żyję na 112,5 i zastanawiam się czy spróbować 150.
 5. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  to sporo bierzesz. ja brałam 75, teraz dodałam alventę 37,5 i trochę lepiej z sennością tzn mniejsza. zobaczę czy spróbuję 150. poszłam do swojej poprzedniej lekarki i nie podobało jej się że biorę Efectin, mówiła że są kłopoty z odstawianiem... ale jak zmniejszałam dawkę to nie miałam żadnych problemów więc może i z odstawianiem nie będzie. zresztą mam brać leki do końca życia...
 6. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  @DOROTA777 ja za to na wenli tyję i jestem senna.... dziwne że te leki mogą tak odmienne działac na różne osoby. jaką bierzesz dawkę? Szukam doświadczen kobiet bo wszystkie badania są robione na facetach a to nie to samo
 7. Orzeszkowa

  BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

  @uprising i jak?
 8. Orzeszkowa

  BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

  @uprising A jak się czułaś na wenli i ile brałaś? Napisz jak zadziała wellbutrin. Ja jestem na wenli i dokucza mi straszliwa senność. z tego co mówił lekarz mogłabym też spróbować wellbutrinu. Choć miał obawy że on działa słabo antydepresyjnie ale na mnie w zasadzie każdy lek działał antydepresyjnie w niedużej dawce tylko większość ma różne skutki uboczne
 9. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  a ja dalej nie mogę się ogarnąć z tyciem na wenli. teraz jestem na diecie, jak zrzucę co przytyłam a nie będę w stanie tego utrzymać to muszę pomyśleć o zmianie leku następny na liście jest wellbutrin ale jak czytam o nim to nie jestem przekonana
 10. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  mam nadzieję że lepiej już się czujesz. ja też miałam myśli s na fluwo, myśli których nie miałam od xx lat nawet przy różnych nawrotach depresji. nie przyznałam się lekarce bo bałam się że wyśle mnie do szpitala, na szczęście widząc jak wyglądam szybko zmieniła mi lek.
 11. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  choruję na depresję od 27 lat. LEKI ANTYDEPRESYJNE DZIAŁAJĄ. oczywiście nie wszystkie na wszystkich,działają w różnym stopniu, część ma tak duże efekty uboczne że konkretna jednostka nie może ich brać bo szkody przeważają korzyści. ale co do zasady działają. gdyby nie one, dawno już bym skończyła z życiem. po odstawieniu jakiś czas mam się dobrze, potem jest nawrót. przerwy mam różne, od paru miesięcy do 2-3 lat. a brałam leki ciągiem do 4 lat i w tym czasie działały. nie twierdzę, że to rozwiązanie dla każdego, może u osób, na które wcale nie działają, inna jest przyczyna problemu? myślę że mało jeszcze wiemy o tym co jest przyczyną depresji, czy zaburzenia chemii to przyczyna czy skutek itp. ale na swoim przykładzie mogę stwierdzić że te leki to nie placebo. próbowałam też wielu innych rzeczy: ziół, homeopatii, medytacji, psychoterapii. i tylko leki - oraz w jednym przypadku terapia - mają u mnie potwierdzoną skuteczność. co do terapii na lekach. jakbym miała możliwość zwolnić się z pracy i życia rodzinnego na 3-6 miesięcy to może bym spróbowała pomóc sobie samą terapią w trybie stacjonarnym, codziennie po kilka godzin. ale nie mam takiej możliwości. moja terapeutka uważa że jak komuś leki są potrzebne to ma je brać. oprócz tego obserwuje mnie i przekazuje informacje 'z boku' jak brane leki na mnie działają. na pewno teraz na wenli mam mniej stłumione uczucia niż na citalu.
 12. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  teoria: ludzie w depresji gorzej się czuja rano a lepiej wieczorem praktyka: tak miałam właśnie tylko na fluwoksaminie. rano fatalnie (brałam tabletki rano) a wieczorem znacznie lepiej. ale wiem że wielu lekarzy zaleca brać je na noc. mi lekarka wyraźnie kazała brać rano. po 2 tygodniach tego g...na odstawiłam bo nie dało się żyć - koszmarne samopoczucie i lęki.
 13. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  ciekawe, bo u mnie wenla nie powoduje lęków. koszmar natomiast przeżyłam na fevarinie który niby działa tylko na serotoninę.
 14. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  Melduję że po 2 tygodniach na dawce 75+37,5 wróciłam do 75. na wyższej budziłam się w nocy a w dzień byłam podminowana. to było bardzo nieprzyjemne. teraz po paru dniach na mniejszej dawce czuję się z powrotem ok choć bywam senna. udało mi się też zahamować tycie choć nie mogę się pozbyć jeszcze 2kg. czuję się lepiej niż kiedykolwiek na ssri. aha, zero problemów z obniżeniem dawki - piszę bo naczytałam się tu o problemach z odstawianiem.
 15. Orzeszkowa

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  na razie 75+37,5. potem mam przetestować 150. teraz na tych 112 widzę różnicę w jakości snu, budzę się w nocy. mam dość ciężki okres życiowo więc trudno mi stwierdzić czy to jest powód czy leki. senność mniejsza.
×