Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Orzeszkowa

Użytkownik
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. nikt nie pisze-nikt nie bierze aktualnie?- ale zdam dalszą relację. zauważyłam pozytywny wpływ na libido, które po 20 latach brania trójcyklicznych i SSRI było niżej dna i 5 metrów mułu... a teraz jakby wiosna zawitała w tym temacie. boję się zapeszyć ale wyłącznie dla tego efektu chętnie będę brała ten lek do końca życia... a teraz reszta. antydepresyjnie działa słabo. usuwa najgorszy dół, natomiast reszta jest dalej, miewam dołujące myśli, ale wydaje mi się że tak realistycznie patrzę na świat przy tym. nie ma tej obojętności na wszystko i zamulenia co np ostatnio na wenli. apetyt w normie, liczyłam na spadek i że schudnę po tym jak utuczyła mnie wenla ale niestety nie. plus taki że bardziej nie tyję. początkowa bezsenność poprawiła się, nie biorę nic na sen, śpię krócej niż zwykle i nie czuję się senna w ciągu dnia a nawet wieczorem. jestem uzależniona od kawy, muszę wypić rano max do 9, a w piątek nie wypiłam jej do godzi 10:30 i nie czułam zwykłych objawów 'ciągu'. być może mogłabym na Wellbutrinie odstawić kawę całkiem. ale nie chcę, bo lubię. fajki. przez ostatnie 4 lata popalałam prawie codziennie 1-3 papierosy. czasem jak skończyłam paczkę robiłam przerwę, ale po tygodniu-dwóch kupowałam kolejną. teraz ostatniego papierosa zapaliłam kilka dni przed rozpoczęciem Well, nie palę do teraz i nie ciągnie mnie. może spróbuję za jakiś czas zapalić jednego żeby sprawdzić czy już mi nie daje tej przyjemności. z minusów niewielki utrzymujący się wk*rw. czasem komuś się dostaje. ale może to wcale nie minus, całe życie byłam grzeczną dziewczynką zgadzającą się na wszystko a teraz może zacznę walczyć o swoje...
 2. Tydzień brania i dalej nic. Lekka bezsenność, wyrównane najgorsze doły. Apetytu mi nie zmniejsza a tak na to liczyłam. Jeszcze. bezsenność jest taka dziwna, że jak nie wezmę kawałka ketrelu na noc to ciężko mi zasnąć i budzę się w nocy, ale rano nie czuję się źle.
 3. @bambino co takiego się działo? Ja zaczęłam dziś brać, na razie nie czuję n8c specjalnego
 4. Pytanie do tych którzy skończyli brać wellbutrin. Czy po odstawieniu przytyliscie? I jak funkcje seksualne. W Us wellbutrin reklamuje się jako "happy, skinny, horny"...
 5. Orzeszkowa

  kosz

  google tłumaczy seizure jako: konfiskata confiscation, seizure, forfeiture, sequester, sequestration, forfeit atak attack, assault, fit, onslaught, seizure, charge zagarnięcie seizure zdobycie achievement, seizure, procurement, possessions opanowanie control, calm, mastery, composure, poise, seizure areszt arrest, detention, custody, prison, jail, seizure przechwycenie interception, seizure pochwycenie seizure, detection zacinanie się seizure pojmanie seizure aresztowanie
 6. zrobiłam badanie B12. wyszła mi nieco powyżej dolnej granicy normy, norma 200-900 a ja miałam trochę ponad 200. jaką dawkę brać? aktualnie mam remisję depresji. nastrój ok, ale czuję się słabo, głowa 'zamglona', szybko się męczę. jak ta b12 nie pomoże to przynajmniej nie zaszkodzi...
 7. ta strona People's chemist wygląda na kompletnie niewiarygodne źródło, krytykuje leki antydepr by zareklamować swój produkt oparty na tryptofanie. no ale coś prawdy w tym może być - co to są 'seizures' o których tam mowa?
 8. ja prawdopodobnie przez głodówki (początki anoreksji w wieku nastoletnim) zniszczyłam sobie coś w mózgu i wywołałam depresję. oprócz tego rozwaliłam system hormonalny, miałam poziom hormonów jak staruszka po menopauzie. więc ostrzegam, szczególnie kobiety.
 9. zaczęłam medytować w okresie, kiedy czułam się dobrze, niestety pod wpływem dużego stresu miałam nawrót depresji z atakami lęku i medytacja temu nie zapobiegła. dodatkowo w okresie lęków nie byłam w stanie medytować, zbyt przerażało mnie pozostanie sam na sam z wnętrzem swojej głowy. teraz chcę wrócić. w okresie brania leków medytowałam tylko krótko, np w czasie savasany na jodze. ogólnie uważam że to dobre ćwiczenie umysłu, każdy powinien się nauczyć jak nie przywiązywać się do natrętnych myśli. regularna medytacja sprawia, że człowiek jest bardziej zrelaksowany, potrafi uspokoić chaos myśli - ale to dotyczy człowieka ogólnie zdrowego. przy ataku paniki czy nawrocie depresji to są za słabe techniki. jogę praktykuję od paru lat regularnie, nie wyobrażam sobie życia bez niej. ale to jest taka bardziej gimnastyczna forma, do wszelkich rytuałów typu mantry podchodzę ostrożnie, raz jako ateistka, dwa jako osoba chorująca na depresję od wielu lat. zauważyłam też, że koncerty gongów/mis działają na mnie negatywnie - wzmagają/wywołują lęki tymi charakterystycznymi wibracjami, więc unikam. czasem spotykam się z opowieściami jak to kogoś joga wyleczyła z depresji, no cóż może były takie przypadki ale ja do nich nie należę. ale ma wiele plusów więc polecam i tak. od uniknięcia bólu kręgosłupa przy siedzącej pracy po poczucie zadowolenia ze swojego ciała, możliwości dokonania postępów w każdym wieku, poznania wspaniałych ludzi (czasem jeżdżę na wyjazdy z jogą i zyskuję nowych przyjaciół).
 10. @Kalebx3 Gorliwy i jak, stosowałeś? jak dotrwam do jesieni bez prochów na receptę to może bym i lampy spróbowała. ogólnie słońce lub jego brak bardzo wpływa na mój nastrój.
 11. ile bierzesz tego litu? na sprzedawanych suplach jest napisane że 1 tabletka 5mg dziennie, a w opracowaniach że niska dawka to 30mg dziennie... i czy jest pozytywny wpływ lity na klasyczną depresję? raczej w dwubiegunowej się go stosuje
 12. po paru dniach jest lepiej. ustąpiły mdłości, zawroty już tylko minimalnie, tylko słabo ze snem. zasypiam późno, budzę się wcześnie. miewam skurcze stóp, może to te słynne 'prądy'.
 13. obecnie nie biorę żadnych leków na receptę. z supli biorę stale D3 i magnez. teraz zastanawiam się nad włączeniem czegoś co pomogołby zapobiec nawrotowi depresji. moje typy: Maca (tu ponoć też pozytywny wpły na libido z czym mam problem), Relatonic, ostatnio czytałam też o wodzie Zuber która zawiera lit. czy coś polecacie/odradzacie? choruję na depresję, główne objawy to obniżony nastrój i problemy ze snem nad ranem, ale przy ostatnim nawrocie pojawiły się też zaburzenia lękowe, pierwszy raz po wielu latach przerwy. ponadto chcę zbadać się na poziom witaminy B12, czy jeszcze jakieś badania sensowne można zrobić?
 14. Przegielam z optymizmem:( dziś mdłości i zawroty głowy, siedzę w pracy i czuję się jak na karuzeli... Ile takie atrakcje mogą trwać?
×