Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

poszkodowany

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1048 wyświetleń profilu
 1. Mam albo przeżyłem podobną sytuację odnośnie tego wmawiania choroby itd. więc wiem jak to wygląda. Leki na schizofrenię strasznie osłabiają funkcje poznawcze, ze względu na to, że dostaje się po nich spadków neuroprzekaźników dopaminy. Zerknąć na mój profil na forum też można, żeby dowiedzieć się coś więcej. Sądzę że we wątkach i tematach da się odszukać podobny zarys historii do Twojej. Psychiatria w Polsce stoi niestety na niższym poziomie niż medycyna przeznaczona dla ogółu. Można zostać źle zdiagnozowanym i leczonym i nikt na to wpływu nie ma. Stracić energię, umiejętności jasnego myślenia i inne umiejętności społeczne po takim czymś to też standard. Jedyna nadzieja to taka, żeby wprowadzili ośrodki zajmujące się ponowną diagnozą i odwołanie się do poprzednich diagnoz lekarskich. Inaczej można sobie nieźle życie przekreślić jeśli znajdzie się ktoś kto będzie uważał, że taka osoba potrzebuje leczenia. Bezpodstawnie można wtedy wysyłać do szpitala i mieć inne nieprzyjemne konsekwencje.
 2. Cytuję: Wyznaczam w sprawie o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym pełnomocnika z urzędu w osobie adw. Mogę się z tym adwokatem kontaktować i to za darmo czy jak to jest? Wpis wyżej z listu z 15.11.2021 tylko, że sprawa została odroczona. Można podać jakieś argumenty, jeśli się teraz leczę, że hospitalizacja nie jest potrzebna? A pytania, które dostępne są wyżej z dnia 10.12.2021 o 16:18, są nadal aktualne więc można na nie też spokojnie odpowiadać.
 3. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Aktualnie nie ma skutecznych metod potwierdzających tą chorobę, a tym bardziej nie wychodzi ona z EEG.
 4. Sprawa w sądzie o umieszczenie mnie w szpitalu psychiatrycznym. Adwokat z którym moja mama rozmawiała powiedział, że jak jest sprawa w toku to nie da się wycofać. Z kolei Rzecznik Praw Pacjenta z którym miałem okazję rozmawiać powiedział, że w każdej chwili można wycofać, musieliby napisać wniosek do sądu że zmieniła się sytuacja, podjąłem leczenie psychiatryczne i stan zdrowia się poprawił. To jak to jest? Można tą sprawę na art. 29 anulować? Nie chcę trafić na przymusowe leczenie, w dodatku na czas nieokreślony. Można wycofać? Jak się rozpoczęła czy trzeba teraz czekać do zakończenia i decyzji?
 5. @Lusesita Dolores kto cię podał na art. 23? jak to wyglądało? czy po prostu karetka była wezwana np. przez rodzinę? bo chyba nie lekarz
 6. Przepraszam, że trochę nie na temat, ale raczej mam niekompetentnych rodziców. Twierdzą, że jeśli nawet tylko oni mogą umieścić mnie w szpitalu na art.29, to jak nie oni to może to zrobić lekarz na art. 23 i nic nie będą mogli zrobić. Co jest bzdurą lekarze robią im wodę z mózgu i podają nieprecyzyjne i nierzetelne informacje. Wie ktoś coś więcej na temat 29 i 23 oraz jak wygląda wolna wola pacjenta?
 7. Czy jeśli przewiozła mnie karetka do szpitala i wyraziłem zgodę na leczenie to mogę się wypisać na własne żądanie kiedy chcę? 2 tygodnie już siedzę niby napisali, że byłem agresywny i pobiłem brata, jeśli to traktować na poważnie to mam prawo czy nie? i jak to wygląda w przypadku gdyby się nie zgodzili na wypis
 8. Jak umorzyć sprawę i kiedy, gdzie to można zrobić? Co trzeba złożyć i napisać? Chodzi o ten art 29. (ważne, więc proszę o pomoc) Rodzice nie wiedzą jak i w jakim momencie mogą to cofnąć. Myślą, że się nie da.
 9. Co muszą wykazać albo co ja muszę spełnić, żeby mnie na mocy tego art. 29 wsadzili do szpitala? Bo to jest dość poważna ingerencja w wolność pacjenta jak nie jednostki. Nie mogą mi się kazać leczyć.
 10. Wczoraj miałem rozprawę. Jak na początek był tylko sędzia i moi rodzice, no i oczywiście Pani która notowała rozmowę na komputerze. Wynikło z tego tyle, że przyznali mi adwokata, a do tego zostanie powołany biegły. Mam czekać na następną rozprawę (ostatnią? czy będzie się ciągło... sam nie wiem) do 04.11, wtedy wypada termin. (Miało być nawet 29.10, ale przesunęli) Więc pewnie wszystko będzie zależeć od adwokata i biegłego.
 11. poszkodowany

  12-14 h snu

  @zielona-welonka A jakie leki pomogły się ustabilizować? I co ogólnie wyszło z tego badania?
 12. Co mi może dolegać? Kładę się gdzieś tak po 22, a budzę o 12:00, nie przyjmuję żadnych leków. A później to odczuwam tylko zmęczenie. Miał ktoś tak samo? (nie wiem czy temat jest w dobrej kategorii)
 13. poszkodowany

  kosz

  Dysponujecie linkami do for o podobnej tematyce?
×