Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

poszkodowany

Użytkownik
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1474 wyświetleń profilu
 1. Tutaj jeszcze dodam poza głównym tematem, że jest taki mechanizm obronny jak "przemieszczenie" polegający na przekierowaniu negatywnych emocji z rzeczywistego źródła na inne osoby. Nie wiem dlaczego exodus! to stosuje. A tym bardziej skąd w przypadku jego osoby udało się wydedukować, że "jestem niebezpieczny i agresywny" skoro ze mną nawet nie mieszka pod jednym dachem. A tak wracając. Dziś 30.09.2022 miałem rozprawę o umieszczenie. Odbyła się tak późno z powodu, że sędzia była chora i termin został przesunięty. Wcześniej prawdopodobnie w maju została wydana opinia od biegłego. I tak... co na tej rozprawie było? Sędzia zapytała się rodziców czy podtrzymują decyzję i powiedzieli, że nie. W trakcie dowiedziałem się, że nawet jeśli sprawa byłaby kontynuowana to z opinii biegłego wynika, że nie jest konieczna hospitalizacja w trybie przymusowym, nie ma podstaw. Tak że na przyszłość bardziej ufajcie opiniom biegłych, lepiej oceniają stan pacjenta niż zwykli psychiatrzy, którzy z czegoś w końcu muszą zarabiać. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia! Trzymajcie się, pozdrawiam!
 2. Dołączam jak wygląda przebieg postępowania umieszczenia kogoś w szpitalu, być może komuś się przyda https://www.eporady24.pl/realizacja_postanowienia_sadu_o_przyjeciu_do_szpitala_psychiatrycznego,pytania,8,118,15007.html tam jest chyba wyjaśnione odnośnie tego, co jeśli ktoś by się nie stawił sam do psychiatryka. A tak swoją drogą orientuje się ktoś czy można złożyć do sądu wniosek o wycofanie wniosku o umieszczeniu w szpitalu (art.29)? Bo mam sprzeczne informacje i podzielone opinie na temat tego czy się da czy nie.
 3. poszkodowany

  cynthia

  @cynthia Jakie leki aktualnie przyjmujesz i jakie leki miałaś wcześniej? Zastrzyki czy tabletki (i dawki o ile można wiedzieć). Ogólnie jak się czujesz i jak wyglądała twoja historia choroby.
 4. Właściwie to od lekarza psychiatry (od niedawna mam innego) coś takiego słyszałem, ale nie pamiętam w jakim kontekście to było, możliwe że też powiedział tak żebym się nie martwił. Coś mówił mniej więcej: że może być zasądzone skierowanie bezterminowo i jeśli np. rodzice nie zadzwonią po policję to nie muszę iść do szpitala. Niestety na lekach czuję się tak sobie, mimo że inny lek i najchętniej jak najprędzej zrezygnowałbym z leczenia. Ale na moment obecny, takim czymś mógłbym sobie tylko kłopotów narobić. Rozprawę mam jeszcze odroczoną w tym problem, więc muszę brać leki. Umorzyć postępowanie jak biorę leki chyba też mogą, ale kiedy to będzie. Na nic wtedy nawet zaświadczenie, że się leczę.
 5. Załóżmy taką sytuację, że ktoś miał sprawę w sądzie o przymusowe umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym i przegrał. Słyszałem coś takiego ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem albo czy to jest prawda... w takiej sytuacji powinno się dostać tylko skierowanie na leczenie i nie jest to przymus? Tzn. jeśli np. wnioskowali rodzicie o umieszczeniu w szpitalu, a nie zadzwonią na policję, że się nie zgłosiłem do szpitala to w tym szpitalu nie będę. Kto dba wtedy o dostarczenie pacjenta do placówki? Takie skierowanie jest bezterminowo ważne czy jak to wygląda? Czy jednak jest tak, że tą hospitalizację trzeba odbyć i nie ma mowy o uniknięciu w żaden sposób tego. W skrócie: czy dobrą wolą wtedy jest wnioskodawców czy mam być w szpitalu czy nie jeśli nie zgłoszą? Czy tym zajmuję już się państwo i szpital i tak będzie.
 6. Mam albo przeżyłem podobną sytuację odnośnie tego wmawiania choroby itd. więc wiem jak to wygląda. Leki na schizofrenię strasznie osłabiają funkcje poznawcze, ze względu na to, że dostaje się po nich spadków neuroprzekaźników dopaminy. Zerknąć na mój profil na forum też można, żeby dowiedzieć się coś więcej. Sądzę że we wątkach i tematach da się odszukać podobny zarys historii do Twojej. Psychiatria w Polsce stoi niestety na niższym poziomie niż medycyna przeznaczona dla ogółu. Można zostać źle zdiagnozowanym i leczonym i nikt na to wpływu nie ma. Stracić energię, umiejętności jasnego myślenia i inne umiejętności społeczne po takim czymś to też standard. Jedyna nadzieja to taka, żeby wprowadzili ośrodki zajmujące się ponowną diagnozą i odwołanie się do poprzednich diagnoz lekarskich. Inaczej można sobie nieźle życie przekreślić jeśli znajdzie się ktoś kto będzie uważał, że taka osoba potrzebuje leczenia. Bezpodstawnie można wtedy wysyłać do szpitala i mieć inne nieprzyjemne konsekwencje.
 7. Cytuję: Wyznaczam w sprawie o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym pełnomocnika z urzędu w osobie adw. Mogę się z tym adwokatem kontaktować i to za darmo czy jak to jest? Wpis wyżej z listu z 15.11.2021 tylko, że sprawa została odroczona. Można podać jakieś argumenty, jeśli się teraz leczę, że hospitalizacja nie jest potrzebna? A pytania, które dostępne są wyżej z dnia 10.12.2021 o 16:18, są nadal aktualne więc można na nie też spokojnie odpowiadać.
 8. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Aktualnie nie ma skutecznych metod potwierdzających tą chorobę, a tym bardziej nie wychodzi ona z EEG.
 9. Sprawa w sądzie o umieszczenie mnie w szpitalu psychiatrycznym. Adwokat z którym moja mama rozmawiała powiedział, że jak jest sprawa w toku to nie da się wycofać. Z kolei Rzecznik Praw Pacjenta z którym miałem okazję rozmawiać powiedział, że w każdej chwili można wycofać, musieliby napisać wniosek do sądu że zmieniła się sytuacja, podjąłem leczenie psychiatryczne i stan zdrowia się poprawił. To jak to jest? Można tą sprawę na art. 29 anulować? Nie chcę trafić na przymusowe leczenie, w dodatku na czas nieokreślony. Można wycofać? Jak się rozpoczęła czy trzeba teraz czekać do zakończenia i decyzji?
 10. @Lusesita Dolores kto cię podał na art. 23? jak to wyglądało? czy po prostu karetka była wezwana np. przez rodzinę? bo chyba nie lekarz
 11. Przepraszam, że trochę nie na temat, ale raczej mam niekompetentnych rodziców. Twierdzą, że jeśli nawet tylko oni mogą umieścić mnie w szpitalu na art.29, to jak nie oni to może to zrobić lekarz na art. 23 i nic nie będą mogli zrobić. Co jest bzdurą lekarze robią im wodę z mózgu i podają nieprecyzyjne i nierzetelne informacje. Wie ktoś coś więcej na temat 29 i 23 oraz jak wygląda wolna wola pacjenta?
 12. Czy jeśli przewiozła mnie karetka do szpitala i wyraziłem zgodę na leczenie to mogę się wypisać na własne żądanie kiedy chcę? 2 tygodnie już siedzę niby napisali, że byłem agresywny i pobiłem brata, jeśli to traktować na poważnie to mam prawo czy nie? i jak to wygląda w przypadku gdyby się nie zgodzili na wypis
 13. Jak umorzyć sprawę i kiedy, gdzie to można zrobić? Co trzeba złożyć i napisać? Chodzi o ten art 29. (ważne, więc proszę o pomoc) Rodzice nie wiedzą jak i w jakim momencie mogą to cofnąć. Myślą, że się nie da.
×