Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a szkoła/studia

przez Lavi 03 lis 2010, 05:13
Witam. Jestem nowa na forum... od dłuższego czasu męczy mnie coś wlaśnie związanego ze szkołą. Boję się do niej chodzić. Ciągle wydaje mi się, że nauczyciele traktują uczniów jak wrogów, nawet jeśli nikt bezpośrednio się do mnie nie czepia... Przeraża mnie to. Mam ten problem od... 2 gimnazjum, od zmiany szkoły z powodu wyprowadzki. Coraz częściej wagarowałam, czułam w sobie jakąś wrodzoną niechęć do uczęszczania do szkoły, było coraz gorzej, teraz jestem w 1klasie szkoły średniej. Dodam, że powinnam być w drugiej - to wszystko tak się nasiliło, że nie pozwalało mi w tamtym roku miesiącami chodzić do szkoły. Ciągle obiecuje sobie, że się tam pojawię, ale gdy rano dzwoni mi budzik aż zaczyna boleć mnie brzuch z nerwów, ogarnia mnie lęk... Przechodzi mi dopiero, gdy wymyślę wymówkę, by znów nie iść... Nie wiem w czym tkwi problem, to nie kwestia klasy raczej, nikt mi tam nie dokucza, nic z tych rzeczy. Wręcz nie mają kiedy. Czuję się okropnie. Do tego wszystkiego mam depresję, nieleczoną. Moi rodzice uważają, że jestem po prostu leniem, darmozjadem i gdy skończę 18lat (juz niedlugo...) to mam się wynosić z domu, bo nie będą mnie utrzymywać... Ciężko wybrać mi się do psychologa. Obiecuję już sobie to od jakiegoś czasu... nie potrafię.

EDIT: Już teraz na samą myśl boli mnie brzuch. Nie mogę spać. Wystarczy spojrzeć na godzinę, o której to piszę...
Lavi

przez szczypiorek 15 lis 2010, 14:06
Ja natomiast jestem w drugiej liceum i nie mam pojęcia co mam zrobić ze szkołą. Nie potrafię się skupić na lekcji, na nauce w domu, samo wyjście do szkoły to zadanie niekiedy ponad moje siły... Często nie chodzę, bo po prostu nie jestem w stanie, przez co mam duże problemy z frekwencją, wiem już że czeka mnie egzamin kwalifikacyjny z kilku przedmiotów... Ale ja nadal nie potrafię się zmusić do wyjścia. Nie mam po co tam iść.
To wydaje się takie pozbawione sensu.
Rodzice mówią bym pomyślała o konsekwencjach tego, co robię, że nie zdam, że marnuję swoją przyszłość. Ale ja nie jestem w stanie myśleć o przyszłości.
W szkole wielu nazywa mnie emo bo jestem ciągle smutna, bo mam na rękach sznyty. To raczej nie jest coś, co powoduje, że z chęcią idzie się do szkoły...
A ten krótki postój, który nazywamy życiem i którym tak się strasznie martwimy to nic innego jak tylko niewielka weekendowa odsiadka w pudle w porównaniu z tym, co przyjdzie wraz ze śmiercią.

przez Kanashimi 15 lis 2010, 23:44
Też jestem w 2 liceum.
Bardzo nie lubię chodzić do szkoły. Jeszcze niedawno potrafiłam znaleźć w niej coś dobrego, o ile można to tak nazwać.
Znajomi, czy coś.
A teraz? Strasznie nie lubię tam chodzić. Potwornie się denerwuje i nienawidzę tamtego miejsca.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 15 lis 2010, 23:58
Ja po miesiącu jestem kompletnie wykończony studiami - mam lekcje w 1,5 godzinnych blokach, 1-3 10minutowych przerw na dzień, więc życie towarzyskie w trakcie dnia szkolnego praktycznie nie istnieje.
Na początku, przez pierwsze parę tygodni jakoś sobie radziłem i mi zależało. Teraz chcę tylko by to wszystko się wreszcie skończyło. Jutro mam zajęcia od 8-17, na końcu WF na drugim końcu miasta :cry: .

Mam na serio dosyć, jestem coraz bardziej zmęczony :cry: .

przez Lavi 16 lis 2010, 00:04
Ja czuję podobnie... ale nie potrafię podołać, wziąć się w garść, by pójść do szkoły... boję się po prostu. Śpię tylko całymi dniami i czasami sprawdzam to forum...
Lavi

przez Kanashimi 16 lis 2010, 00:05
Porter napisał(a):I żeby się przyłączyć: też jestem w toku nauczania licealnego. I pewnie najchętniej zamknęłabym się w pokoju i leżała, patrząc się tępo w sufit, ale nie mogę. Gdy zostaję w domu, to jest chyba najgorzej. To rozsadzające poczucie winy, że się marnuję, milion myśli na sekundę, że skończę na ulicy, że nie ma nic bardziej żałosnego od takiego zalegania na łóżku, że rodzice będą tak bardzo rozczarowani, co ludzie powiedzą, znów w szkole będą się mnie czepiać... Wtedy mam ochotę po prostu zacząć się gryźć, by się uspokoić, ale nie chcę wracać do krzywdzenia własnego ciała, chociaż wiem, że potrafię to zrobić tak, że inni tego nie zauważą. Po prostu chodzę do szkoły, chociaż czuję, że to nie ma sensu. Chyba po prostu wolę czuć tę pustkę, czy napady paniki przed dotykiem innych ludzi i całą gamę innych odczuć, niż wariować od natłoku winy w domu.

Też czuję ciągle takie poczucie winy. Że nie jestem wystarczająco dobra.
Dlatego uczę się nawet całkiem sporo.
I jeszcze bardziej się stresuję.

przez Sorrow 16 lis 2010, 01:44
Lavi, Skąd jest Twój avatar?
Ostatnio edytowano 16 lis 2010, 10:04 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: A nie możnabyło na priv? :)

przez Lavi 16 lis 2010, 11:27
Szczerze, to jakiś random, mam go, bo wygląda... dosłownie jak ja, tylko że w wersji komiksowej
Lavi

przez Konstelacja Lwa 17 lis 2010, 20:12
Witamy, w tym roku ruszyliśmy z programem Konstelacja Lwa. Chcemy zwiększyć w szkołach świadomość na temat zaburzeń oraz poznać problemy studentów i licealistów borykających się z nimi. Zapraszamy do anonimowego dzielenia się swoimi przemyślemiami w temacie "Zaburzenia psychiczne a studiowanie/nauka" w grupie wskazanej poniżej. Za najciekawsze posty wysyłamy książkę "Moja wędrówka".

przez Sorrow 17 lis 2010, 20:22
Lavi napisał(a):Szczerze, to jakiś random, mam go, bo wygląda... dosłownie jak ja, tylko że w wersji komiksowej

Oh.

przez Lavi 21 lis 2010, 21:12
Sorrow napisał(a):
Lavi napisał(a):Szczerze, to jakiś random, mam go, bo wygląda... dosłownie jak ja, tylko że w wersji komiksowej

Oh.

Wymowne. Spodziewałeś się długiej, poruszającej historii na temat tego avataru? :twisted:
Lavi

przez Sorrow 22 lis 2010, 21:34
Lavi napisał(a):
Sorrow napisał(a):

Oh.

Wymowne. Spodziewałeś się długiej, poruszającej historii na temat tego avataru? :twisted:

Chciałem wiedzieć z jakiej jest mangi.

przez Kanashimi 22 lis 2010, 21:43
Ładny jest. Też lubię mangi.

Jutro znowu szkoła i się denerwuję oczywiście. Kiedy ten koszmar się skończy...

przez Sorrow 22 lis 2010, 22:35
Zawsze jak kończy się dzień, czuję się jakbym szedł na szafot. Tak jakbym w szkole był martwy a żył tylko poza nią.

Sortuj wg