Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zburzony

Użytkownik
 • Zawartość

  495
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @renegatt Seroxat czyli paroksetyna jest jednym z najlepszych leków przeciwlękowych. Z kolei sertralina jest wskazana do leczenia fobii społecznej, ataków paniki i stresu pourazowego. Ale nie jest udowodnione jej działanie na lęk uogólniony. Sam biorę teraz 200 mg od niedawna i zdarza mi się odczuwać niczym nieuzasadniony lęk, na szczęście nie jest zbyt mocny i da się wytrzymać i przeczekać to gówno.
 2. Zgadzam się, często do niego wracam, po dłuższej przerwie 200 mg fajnie mnie stymuluje, zwiększa motywację do działania, poprawia nastrój. Kiedyś brałem go w dawce 200 mg dziennie przez ponad rok i nie miałem żadnych problemów, nie uświadczyłem uboków, być może miałem podniesioną prolaktynę ale nawet tego nie zauważyłem.
 3. @skakunna myślę że jest szansa że bupropropion złagodzi odstawkę wenli, chociaż ona działa głównie na serotoninę i możesz odczuć jej brak. Z tym że wszystko zależy od tego jak długo ją brałeś, może być i tak, że wcale nie odczujesz jej braku. A jeśli bierzesz tylko 75 mg to tym bardziej.
 4. @Psychoanalepsja_SS nie powiem, dobre wyciszenie myśli to coś co bardzo by mi się przydało, zwłaszcza teraz kiedy ostro dołuję. Może kiedyś zainteresuję się tym lekiem, ale to nie prędko, teraz muszę nad sobą panować i nic już nie mieszać z lekami. Jedno co możliwe że zrobię, to zmiana wenlafaksyny na duloksetynę, niedługo mam teleporadę i pogadam o tym z dr'em.
 5. Biorę stale wenlafaksynę i do niej cały czas coś dokładam, zmieniam, kombinuję na własną rękę, szukam miksu który najlepiej wyciszy objawy zaburzeń które posiadam niestety, pozwoli funkcjonować, żyć i czuć się tak normalnie jak to tylko dzięki psychofarmakologii możliwe.

 6. Moj dawny psychiatra kiedy wspomniałem o Anafranilu też stwierdził że tego akurat mi nie przepisze. Sądzę że dlatego, że miałem za sobą świeżą próbę samobójczą, a konkretnie próbowałem zrobić to trując się lekami. Klomipramina jest szczególnie toksyczna i potencjalnie zabójcza przy przedawkowaniu i zapewne dlatego nie chciał mi jej przepisać.
 7. No mnie kiedyś 25 mg rzeczywiście mocno ścinało, tak że ledwo funkcjonowałem następnego dnia. Ale to było wieki temu, teraz jestem weteranem, biorę parę różnych leków i z tego powodu mam bardzo zaburzony sen. Niby mimo to normalnie funkcjonuję, ale to jednak nienormalne żeby spać ledwie kilka godzin i to z wieloma pobudkami. @MarekWawka01 dzięki za szerokie odpowiedzi. Teraz wiem co robię źle, biorę kwetiapinę za późno i na pełen żołądek. Dzisiaj wziąłem 100 mg kwetiapiny XR o 18tej na totalnie pusty żołądek, powinno być lepiej.
 8. @zielona-welonka jeśli pytasz czy można brać 60 mg fluoksetyny, to owszem można, aktualnie sam tyle biorę. Niedawno sporo poczytałem o fluoksetynie, maksymalna dawka zalecana przez lekarzy to 80 mg, z tym że takie dawki bierze się na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. Fluoksetynę biorę stosunkowo niedługo, ale liczyłem że taka wysoka dawka będzie mnie stymulować, a na razie nic takiego nie odczuwam. Ale jeden pozytyw jest taki, że mam dużo mniej myśli w głowie, większy spokój, mam aż za bardzo wyjebane na wszystko, dlatego chyba będę brał 40 mg.
 9. Biorę teraz 100 mg kwetiapiny XR i wprawdzie śpię nadal kiepsko, ale zdecydowanie mniej myśli kotłuje mi się w głowie, jestem zrelaksowany do tego stopnia że prawie wszystko mam w dupie. Biorę też inne leki i przez nie mam sucho w ustach, ale po kwetiapinie to już jest dramat bo ciężko jest cokolwiek zjeść i picie wody prawie wcale nie pomaga. Jest szansa że to minie z czasem? Takie coś jest cholernie szkodliwe dla zębów.
 10. Duloksetyna to owszem SNRI jak wenlafaksyna, ale co masz do wyboru poza SSRI/SNRI? Trójpierścieniowe leki, moklobemid, mirtazapina, mianseryna, atypowe neuroleptyki. Brałeś fluoksetynę? To najbardziej stymulujący SSRI, po nim raczej nie ma szans na muła. Trazodon też zawsze mnie nakręcał brany z jakimś antydepresantem, 150 mg rano na początku powoduje senność ale kiedy to mija pojawia się pewne pobudzenie, w moim przypadku też wyraźne działanie przeciwlękowe. Mirtazapiny 45 mg też powinno nakręcać.
 11. Ja brałem, tianeptyna dała mi tylko może większy spokój, podobno zwiększa odporność na stres ale tego nie odczułem.
 12. @skakunna jeśli należysz do ludzi których wenlafaksyna zamula to możliwe że większe dawki będą mulić jeszcze bardziej. Ale jest szansa że dodatkowy wychwyt noradrenaliny trochę przykryje serotoninowe zamulenie. Jeśli to nie wypali sugerował bym duloksetynę, ja po niej byłem aż nadto naspidowany ale są ludzie których ona zamula, co mnie zadziwia ale tak już z tymi lekami jest.
 13. @skakunna przeskok ze 150 na 300 mg to za dużo, 225 mg to zdecydowanie lepszy pomysł.
 14. @acherontia styx może tak być, a może to też kwestia wieku i organizm już nie daje rady normalnie funkcjonować przy tak małej ilości snu. Być może neuroleptyki będą tu pomocne.
 15. @MarekWawka01 dzięki za szeroką odpowiedź. Biorę na stałe antydepresanty, konkretnie połączenie SNRI/SSRI i kwetiapina miałaby być tylko dodatkiem potencjalizującym ich działanie, dobrze wiedzieć że pod tym względem wyróżnia się na tle innych neuroleptyków, spróbuję brać te 150 mg od teraz. Wspomniałeś o lamotryginie, ją także biorę od paru miesięcy ale nie czuję żeby mnie wyciszała, nadal często mam chaos w głowie, gonitwę myśli i myśli natrętne. Czytałem że czasem na efekty trzeba naprawdę długo poczekać, nawet kilka miesięcy, także cierpliwie będę ją brał, na razie chyba nieco złagodziła wachania nastroju. Co do kwetiapiny to trochę obawiam się jej skutków ubocznych, konkretnie wzrostu prolaktyny, cholesterolu i cukru. W tej chwili jak zawsze mam bardzo dobre wyniki badania krwi i raczej dobrze toleruję różne leki, mam nadzieję że nie zepsuję tego kwetiapiną zwłaszcza że nie mogę powiedzieć żeby była mi niezbędna, to raczej kolejny eksperyment farmakologiczny który na sobie przeprowadzam.
×