Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ŻycieJestPiękne 16 sie 2013, 18:57
Miro, no nie dwóch a TRZECH hipohondryków :D

Mi onkolog powiedziała jedno ważne zdanie:to nie są węzły nowotworowe.

Carols, nikt Ci węzła niewytnie bo są za małe i to ryzykowny zabieg tak mi mówili.

No ja mam w osi długiej 30mm i krótkiej 9mm,ale to był rekord po zaostrzeniu AZS a na szyi mam zwłókniały podrzuchwowy 22x8mm.

przez Carols 16 sie 2013, 19:03
No dobra ! tak, wiem :D jakoś przyjęłam wersję że mam .. bo mam napisane nieznacznie powiększony węzeł chłonny długości 1,6 mm a może to chodziło o oś krótką w takim razie?? kurde :D zwariuje :D hah. psychoza jak 150, ciągle mi się wydaje ,że gdzieś któregoś nie widzieli, ale pewnie nie może być tak że wszystkie są zdrowe,a tylko JEDEN nowotworowy ? może lepiej by było zrobić RTG sszyi niż takie USG , bo to chyba dość subiektywne badanie,zależy od lekarza.
Wiem, że nikt nie wytnie :( a mnie hematolog powiedziała, że jak dla niej to pozostałości po jakiejś infekcji z kiedyś i że gdyby nie to ,że się słabo czuję to Ona by na tym etapie zakończyła diagnozowanie tych węzłow, ale ja się uparłam ,że muszę to zdiagnozować i tak się bujam od lekarza, do lekarza .. w jakimś artykule wyczytałam, że niekiedy węzły się powiększają z nieokreślonej przyczyny, tak po prostu, bo sobie chcą.. mnie lekarka rodzinna powiedziała,że nie wytną i kropna bo mogą mi coś uszkodzić w szyi, a jestem jeszcze młoda i po co mi to jest potrzebne..
-nie pytaj dlaczego ja?
-pytaj; jak mam sobie z tym poradzić??

przez Miro 16 sie 2013, 19:15
Cholera, swędzi mnie skóra... Może to rak? A może po prostu po smietance do kawy na którą mam alergię (produkty mleka zwierzęcego) przy ataku Hipo to był by od kopa objaw nowotworu ;) No tak hipochondryków trzech ( tak naprawdę to jest tu nas więcej ale się nie pucują) :mrgreen:

-- 16 sie 2013, 19:18 --

Nie wiem czy zauważyliście ale większość węzłowców jest alergikami itp. może w tym leży problem? Z literatury medycznej można wyczytać że węzeł raz powiększony nie wraca NIGDY już do swoich pierwotnych rozmiarów, z każdym powiększeniem jest tyci większy.

-- 16 sie 2013, 19:20 --

Cholera daleko zaszliście z tym węzłami, onkolog, hematolog, ja zrobiłem tylko USG i zapomniałem na 6 m-cy :mrgreen:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carols 16 sie 2013, 19:21
Miro ! to na pewno nie rak!! po tylu latach Twoje węzły nie mogą być węzłami nowotworowymi na 100%!! nawet ja bym się nie bała po tak długim czasie ,a jestem hipo jak 150 :D od alergii na pewno może swędzieć skóra, może też jest za sucha, albo jest pełno innych powodów dla których może swędzieć, mnie też czasami swędzi, po kąpieli nawet- a podobno po styczności z ciepłem tj po kąpieli najgorzej jak swędzi skóra, tak więc wyluzuj !! :). Pamiętasz co pisaliśmy RACJONALIZM -a więc WRÓĆ!.:D koko dżambo i do przodu :)
No właśnie niektórzy lekarze twierdzą,że TAK alergia może powodować powiększenie się węzłów chłonnych, tak też mi powiedziało 2 radiologów oraz laryngolog, więc nie wiem. Moja lekarka rodzinna mówi ,że już bez przesady wezły od alergii , więc nie wiem.

Ja z węzłami byłam u hemtologa , u trzech radiologów, u 6 internistów , u 3 laryngologów etc + miałam usg szyi, rtg brzucha , rtg klatki piersiowej. Morfologie z leukogramem oraz sprawdzałam LDH badania na globuliny ,albuminy etc. Robiłam też rezonans głowy, endoskopie nosogardła, kratni, uszu :D badanie dna oka, pola widzenia u okulisty , badania endokrynologiczne ITD ITP :D
-nie pytaj dlaczego ja?
-pytaj; jak mam sobie z tym poradzić??

przez Kn24 17 sie 2013, 00:43
a ja sie faktycznie boje ze mam SLA :( mial ktos w ogole na to faze? I objawy pasuja i wystepuja...moze to nie nerwica a prawdziwa choroba nie wiem juz sama nie mam sily juz na to :( i ta niepewnosc kiedy sie okaze czy to to czy cos innego...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Miro 17 sie 2013, 00:49
Ja to chyba daję sobie spokój. Nie mam siły na Hipo, olewam te węzły niech sobie tam są, muszę się skoncentrować na odstawianiu benzo a hipo raczej nie pomaga. Zaraz odpalę sobie jakąś grę na kompie, pogram. podyskutujemy jutro jak będzie trzeba, ja się już swoich węzłów nie tykam :105:

P.S. Ciekawe jak długo... :mrgreen:

-- 17 sie 2013, 00:50 --

Kn24, Myślę że jednak nerwica, ja też mam objawy, ostatnio nawet nic mi się nie chce i chce mi się rzygać, ale to zapewne przez nerwy związane z hipo

przez Kn24 17 sie 2013, 00:54
Miro, sama juz nie wiem normalnie ostatnio miesnie mam oslabione czuje sie w ogole taka otepiala nic mi sie nie chce miesnie plecow tez mam slabe :/ wczoraj w nocy mialam akcje skurczy nog i brzucha ?? masakra jakas, no i raz jestem senna a raz to jakbym czula pustke w glowie i nie wiem czego chce, a jak sie ruszam to niby chodze normalnie ale mam wrazenie ze te wszystkie moje miesni sa wiotkie...
no i nie mam atakow paniki i lekow...w ogole tak sie czuje psychicznie jakby mi bylo wszystko jedno...

przez Miro 17 sie 2013, 01:00
Nie chce mi się łazić do lekarza, robić USG, krew sobie kiedyś może zrobię ale to raczej Jonogram - czy dobrze się prowadzę i tyle. Rak to świństwo XX wieku które sami sobie zgotowaliśmy pozbawiając się witaminy B17, jak będzie miał nas dopaść to żadne macanie nie pomoże.

i tu taka ciekawostka: mam szczura który w wieku 6 m-cy dostał nowotworu, weterynarz dał jej 3 miesiące życia. Ja dałem jej już prawie 3 lata podając witaminę b17 ;)

KN24 Wszystko będzie dobrze, będziemy się kiedyś z tego jeszcze śmiać, zobaczysz ;)

przez Kn24 17 sie 2013, 01:05
oby...mam nadzieje ze tak bedzie

przez Miro 17 sie 2013, 01:08
Kn24, A co do skurczy... może potasu masz mało? pomidorów nie polecam, bo więcej chemii niż pomidora. W ogóle prawie przestałem jeść rośliny, bo po co? Ani po tym siły i sama chemia, Wegetarianie się tym zachwycają bo modne i tyle, a tak naprawdę cholernie niezdrowe.

-- 17 sie 2013, 01:10 --

A właśnie, pomidorów nie polecam, a nie dopisałem że najlepsze zwykłe "Zimioki" najmniej w tym chemii ;)

przez Kn24 17 sie 2013, 01:32
Miro, byc moze bo potas lubi mi spadac a magnez biore no to sprobuje z tym potasem...to jest tez glupie bo kurcze ta choroba jest dosyc rzadka...a ja ja sobie niby diagnozuje ale mam nadzieje ze oczywiscie blednie. No ale ostatnio nie mam lekow ani atakow paniki to nic? a objawy sa...
czyzbym az tak uciekla w nerwice...
Ostatnio edytowano 17 sie 2013, 01:36 przez Kn24, łącznie edytowano 1 raz

przez Reiben 17 sie 2013, 01:35
jakiś rak jelita grubego w przyszłości...chociaż nie wiem czy to podchodzi pod hipo, wydaje mi się, że jestem realistą, po prostu od zawsze mam zatwardzenia :>
Reiben

przez Kn24 17 sie 2013, 01:38
chcialabym miec faze na raka a nie na cos takiego jak SLA i majac jeszcze objawy...a jesli faktycznie to bedzie to?

przez Nuve 17 sie 2013, 02:35
od jakiegoś czasu wydaje mi się że mam zaburzenia czucia, zawroty głowy, od małego miałem podwójne widzenie, ciagle mi słabo. poza tym trace równowage etc. cholernie sie boje stwardnienia rozsianego, cholernie mocno boje się iśc do lekarza, chociaż już od 2 tygodnii nie wychodziłem na dwór więc może to od tego, za dużo myśle.. nie wiem ale nie potrafie znalezc rozwiazania

-- 17 sie 2013, 02:36 --

od jakiegoś czasu wydaje mi się że mam zaburzenia czucia, zawroty głowy, od małego miałem podwójne widzenie, ciagle mi słabo. poza tym trace równowage etc. cholernie sie boje stwardnienia rozsianego, cholernie mocno boje się iśc do lekarza, chociaż już od 2 tygodnii nie wychodziłem na dwór więc może to od tego, za dużo myśle.. nie wiem ale nie potrafie znalezc rozwiazania

Sortuj wg