Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2024 o 20:36, Ju467 napisał(a):

witam

miał ktoś może kiedyś pieczenie języka? ja mam coś takiego od paru dni i boję się, że to cukrzyca.


Śmiem wątpić, że pieczący język będzie objawem cukrzycy.

Raczej suchością jamy ustnej, ewentualnie zażywaniem jakichś leków lub infekcją bakteryjną lub grzybiczą. 

W dniu 19.05.2024 o 12:52, maribellcherry napisał(a):

Ze to jakas bakteria w tym jelicie no to praktycznie na 99,99% ale teraz mam wkreta ze ten stan podgoraczkowy (o ile go na pewno mam) to przez te bakterie i ze dostane sepsy....

 

MIeszkam za granica i u nas sa zielone swiatki wiec do rodzinnego moge zadzwonic dopiero we wtorek. I zrobie to bo nie mam sie zamiaru znowu 3 lata meczyc z tym dziadem, ale boje sie ze nie dozyje bo dostane sepsy. 

 


Bez obaw. Dożyjesz wizyty. Sepsy też nie dostaniesz 😉 To by musiała być jakaś potężna bakteria i totalnie osłabione ciało, żeby w ogóle szansa na sepsę była.

Sprawdź sobie temperaturę, po prostu może czujesz się przegrzana, a nic się nie dzieje. Można się czuć źle z mnóstwa przyczyn, a ewentualny stan podgorączkowy to naturalne zjawisko, że organizm z jakimś patogenem walczy. Martwiłbym się dopiero w przypadku prawdziwej gorączki rzędu 38.5-39 stopni. Wtedy najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was może kiedyś grudki na języku? Takie wystające..Ja teraz zauważyłam że mam ich dość dużo tak przy końcu języka i już świruje że to jakaś kandydoza czy coś z żołądkiem albo rak bo w internecie już czytałam...One mnie nie bolą tylko po prostu są, jedynie mnie zabolało jak próbowałam to "zdrapać" w nadziei że to jakiś osad tylko... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrycja03 napisał(a):

Czy miał ktoś z Was może kiedyś grudki na języku? Takie wystające..Ja teraz zauważyłam że mam ich dość dużo tak przy końcu języka i już świruje że to jakaś kandydoza czy coś z żołądkiem albo rak bo w internecie już czytałam...One mnie nie bolą tylko po prostu są, jedynie mnie zabolało jak próbowałam to "zdrapać" w nadziei że to jakiś osad tylko... :(

 

Patrycja, opanuj emocje dziewczyno. Ja jestem hipochondrykiem , ale żeby przez krostki na języku kręcać sobie raka to już przesadzasz. 🙂 Żyj, zmień dietę, płucz jamę ustną. Nie wkręcaj sobie bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eve19 napisał(a):

 

Patrycja, opanuj emocje dziewczyno. Ja jestem hipochondrykiem , ale żeby przez krostki na języku kręcać sobie raka to już przesadzasz. 🙂 Żyj, zmień dietę, płucz jamę ustną. Nie wkręcaj sobie bzdur.

"Żyj" łatwo powiedzieć. Ludzie stąd potrafią sobie wkręcać wiele rzeczy i ja nic nie poradzę na to, że akurat wkręcam sobie takie coś. Może z tym rakiem przesadziłam ale bardziej myślała bym, że to coś z żołądkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrycja03 napisał(a):

"Żyj" łatwo powiedzieć. Ludzie stąd potrafią sobie wkręcać wiele rzeczy i ja nic nie poradzę na to, że akurat wkręcam sobie takie coś. Może z tym rakiem przesadziłam ale bardziej myślała bym, że to coś z żołądkiem. 

 

Jasne, i rozumiem jakieś "poważniejsze" dolegliwości, ale każdemu wyskakują czasem jakieś afty, albo ma przerost bakterii. Przyjrzyj się swojej diecie, ewentualnie idz do lekarza rodzinnego. To nic poważnego, możesz spać spokojnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Eve19 napisał(a):

 

Jasne, i rozumiem jakieś "poważniejsze" dolegliwości, ale każdemu wyskakują czasem jakieś afty, albo ma przerost bakterii. Przyjrzyj się swojej diecie, ewentualnie idz do lekarza rodzinnego. To nic poważnego, możesz spać spokojnie ;) 

Z jamą ustną to bardziej do stomatologa nawet ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie krostki to najczęściej nic groźnego. Mogą wystąpić po zjedzeniu czegoś gorącego, przy infekcji wirusowej, stanach zapalnych jamy ustnej, ewentualnie jeżeli towarzyszy temu biały nalot, to może być infekcja bakteryjna. Nawet niektóre leki mogą czasami dawać takie skutki. Daj sobie tydzień, bez stresów, jeżeli nie zmaleją/nie znikną i będą dalej, to idź do lekarza rodzinnego. Rozumiem obawy, ale raka tutaj bym się nie doszukiwał, nie znam nikogo, kto by umarł od krostek na języku 😉 Też czasem takie mam, pojawiają się i znikają bez powodu, bez dodatkowych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. wiem, że wiele osób z tego forum widziało śluz w kale i może on czasem występować. Tak jest u mnie. Ale czy jak jadłam wczoraj buraki to może on być zabarwiony na kolor właśnie buraków? :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ju467 napisał(a):

Mam pytanie. wiem, że wiele osób z tego forum widziało śluz w kale i może on czasem występować. Tak jest u mnie. Ale czy jak jadłam wczoraj buraki to może on być zabarwiony na kolor właśnie buraków? :( 

 

sam stolec może zmienic kolor od buraków ale śluz? możliwe że też 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ju467 napisał(a):

Mam pytanie. wiem, że wiele osób z tego forum widziało śluz w kale i może on czasem występować. Tak jest u mnie. Ale czy jak jadłam wczoraj buraki to może on być zabarwiony na kolor właśnie buraków? :( 

Mogło ci też pęknąć naczynko. To się zdarza i nie oznacza najgorszego. 

Buraki potrafią też zabawić mocz, więc... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio minęło jakieś może z parę lat jak pisałem (udzielałem się na forum).

Na hipochondrię choruję od dzieciństwa, odkąd pamiętam. 

Może to dlatego, że miałem nieprzyjemności związane z lekarzami i to od samego początku.

Przypisuję sobie różne choroby. W tym reumatoidalne zapalenie stawów (babcia chorowała)

choć wyniki nie potwierdzają istnienia tej choroby.

Od dłuższego czasu borykam się z problemem bólów rąk, głównie chodzi o strzelanie w stawach. 

Jednak została wykluczone RZS, choroba zwyrodnieniowa stawów. Za to podejrzenie padło na neuropatię. Odkąd lekarz podejrzał neuropatię, nie jestem sobą. Czuję, że nie wyrabiam, od tego momentu czuję niepokój. 

Dodam, że znalazłem u siebie na palcu guzek (wiem, śmiejcie się). Nikt nie wie, co to jest. Ja już poddaje się. Nie wyrabiam na zakrętach. Czasami wolę po prostu zwyczajnie nie obudzić się, niż zmagać się z niewidzialnymi chorobami.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie czasem zmiany w kształcie stolca? ja na przykład do połowy wypróżnienia mam super idealnie, a po chwili takie cienkie i długie i oczywiście myślę już że to przez guza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałaś stolec z dwóch dni. Bo zanim ze zjedzonego pokarmu zrobi się 💩, to muszą się zadziać różne procesy trawienne. I to nie jest tak, że dziś zjesz i najbliższa 💩 to jest to jedzonko. Jeśli takie sytuacje występują od czasu do czasu, to nic się nie dzieje. A ile masz lat? Boli Cię coś w tych obszarach, masz jakąś niestrawność? Taka regularną mam na myśli, trwająca od jakiegoś czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nadiee napisał(a):

Widocznie miałaś stolec z dwóch dni. Bo zanim ze zjedzonego pokarmu zrobi się 💩, to muszą się zadziać różne procesy trawienne. I to nie jest tak, że dziś zjesz i najbliższa 💩 to jest to jedzonko. Jeśli takie sytuacje występują od czasu do czasu, to nic się nie dzieje. A ile masz lat? Boli Cię coś w tych obszarach, masz jakąś niestrawność? Taka regularną mam na myśli, trwająca od jakiegoś czasu

nie mam takich objawów, a lat mam 25 😔moja koleżanka też ma takie różne stolce właśnie raz cienkie raz grube. a ten co ja miałam był właśnie luźny i cienki. Myślę że może to być normalne z jednej strony i że jakby tak każdy oglądał jak ja to też by coś znalazł 

czyli mógł  na przykład być taki luźny i cienki po prostu przez to że jeszcze się nie przetrawiło wszystko

tak myślę że stolec luźny przeważnie jest cienki bo w końcu luźny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ju467 napisał(a):

czyli mógł  na przykład być taki luźny i cienki po prostu przez to że jeszcze się nie przetrawiło wszystko

tak myślę że stolec luźny przeważnie jest cienki bo w końcu luźny 

Dziewczyno, o ile dobrze pamiętam to Ty studiujesz pielęgniarstwo. Miałaś na studiach o tym na pewno. Skoro nie ufasz naukowym źródłom to czemu ufasz opinii randomów z neta?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Dziewczyno, o ile dobrze pamiętam to Ty studiujesz pielęgniarstwo. Miałaś na studiach o tym na pewno. Skoro nie ufasz naukowym źródłom to czemu ufasz opinii randomów z neta?!

tak i już pracuje w szpitalu, a pielęgniarstwo kończę w lipcu 

wiem to jest masakra, ale zawsze mi lepiej jak usłyszę że ktoś tak mial

i opieram się często na necie właśnie.. a potem wariuje 

a ty co o tym myślisz? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ju467 napisał(a):

tak i już pracuje w szpitalu, a pielęgniarstwo kończę w lipcu 

wiem to jest masakra, ale zawsze mi lepiej jak usłyszę że ktoś tak mial

i opieram się często na necie właśnie.. a potem wariuje 

a ty co o tym myślisz? :(

Też tak mam, i przestałam się tym przejmować 🙂 

to też kwestia co jemy, ile jemy , ile pijemy. Nie przejmuj się. 

 

Powiedz jak jest na pielęgniarstwie? Mega ciężko? Chce iść na studia od października , choć już najmłodsza nie jestem 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eve19 napisał(a):

Też tak mam, i przestałam się tym przejmować 🙂 

to też kwestia co jemy, ile jemy , ile pijemy. Nie przejmuj się. 

 

Powiedz jak jest na pielęgniarstwie? Mega ciężko? Chce iść na studia od października , choć już najmłodsza nie jestem 😀

dziękuję za odpowiedź ;) czyli też Ci się zdarzają takie cienkie?

 

Mega ciężko to nie przynajmniej na mojej uczelni:) ale ogólnie super polecam jak najbardziej a ile masz lat?jak chcesz mogę Ci napisać w wiadomości prywatnej więcej na ten temat:)

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Dziewczyno, o ile dobrze pamiętam to Ty studiujesz pielęgniarstwo. Miałaś na studiach o tym na pewno. Skoro nie ufasz naukowym źródłom to czemu ufasz opinii randomów z neta?!

czyli mówisz że powinnam się zaniepokoić 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was  miał lekki światłowstręt? razi słońce strasznie, światło jasne na dworze. Potem mam takie mroczki przed oczami i tak dalej. boli też głowa. też szczególnie jak patrzę na jasny ekran czy niebo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ju467 napisał(a):

czy ktoś z Was  miał lekki światłowstręt? razi słońce strasznie, światło jasne na dworze. Potem mam takie mroczki przed oczami i tak dalej. boli też głowa. też szczególnie jak patrzę na jasny ekran czy niebo 

Ja. Generalnie od kilku lat jestem strasznie wrażliwa na mocne światło. Czasem bardziej, czasem mniej. Nie ma tylko bólu głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzątałam w szufladzie i spojrzałam znowu na wynik z mojej gastroskopii i z badania histopatologicznego jak miałam robiony wycinek z dwunastnicy. I nadal zastanawiam się co oznacza opis: ,, naciek nieznacznego mieszanego stanu zapalnego" jak czytam na internecie o tym to wychodzi mi ciągle że zapalenie żołądka i dwunastnicy/wrzody dwunastnicy. I boje się że po tych kilku latach odkąd miałam robione to badanie to teraz coś się mogło tam rozwinąć... I się tym martwię ciągle :( mam częste zgagi (tak myślę że to są zgagi), często mnie boli brzuch albo raz nie mam w ogóle apetytu a na następny dzień mam duży apetyt. Wtedy gastrolog stwierdził mi po prostu że mam dyspepsję czyli niestrawność i zespół jelita drażliwego ale teraz mogło się to zmienić po 3 czy tam 4 latach...Jutro idę do mojego lekarza rodzinnego i powiem o tych objawach co mnie niepokoją i zobaczymy czy da mi znowu skierowanie na gastroskopię czy nie :( ale czy ktoś z Was rozumie jakoś ten opis o tym nieznacznym nacieku zapalnym? Bo ja tego dalej nie rozumiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, patrycja03 napisał(a):

Dziś sprzątałam w szufladzie i spojrzałam znowu na wynik z mojej gastroskopii i z badania histopatologicznego jak miałam robiony wycinek z dwunastnicy. I nadal zastanawiam się co oznacza opis: ,, naciek nieznacznego mieszanego stanu zapalnego" jak czytam na internecie o tym to wychodzi mi ciągle że zapalenie żołądka i dwunastnicy/wrzody dwunastnicy. I boje się że po tych kilku latach odkąd miałam robione to badanie to teraz coś się mogło tam rozwinąć... I się tym martwię ciągle :( mam częste zgagi (tak myślę że to są zgagi), często mnie boli brzuch albo raz nie mam w ogóle apetytu a na następny dzień mam duży apetyt. Wtedy gastrolog stwierdził mi po prostu że mam dyspepsję czyli niestrawność i zespół jelita drażliwego ale teraz mogło się to zmienić po 3 czy tam 4 latach...Jutro idę do mojego lekarza rodzinnego i powiem o tych objawach co mnie niepokoją i zobaczymy czy da mi znowu skierowanie na gastroskopię czy nie :( ale czy ktoś z Was rozumie jakoś ten opis o tym nieznacznym nacieku zapalnym? Bo ja tego dalej nie rozumiem..

 

Tu zbytnio nie ma innych możliwości interpretacji niż te o których napisałaś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×