Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zabijaka

Użytkownik
 • Zawartość

  391
 • Rejestracja

 1. Trittico mi pomógł na bezsenność.
 2. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Update Przerzuciłem się na minimalną dawkę dostępną 15mg. Czuję się o wiele lepiej. W ciągu dnia nie mam takiej zamuły niesamowitej. Widocznie to było przyczyną.
 3. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Mój lekarz lubuje się w takich starociach - mój pierwszy lek jaki mi wypisał to Pramolan. Później był Trittico. Okazało się, że oba to leki starej generacji.
 4. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Biorę chlorprotiksen. Nie wiem, czy ma to coś wspólnego z kwietapiną, o której piszesz. Chętnie bym się dowiedział więcej jeśli coś wiesz.
 5. Być ciągle szczęśliwym.... to brzmi... strasznie.
 6. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Chlorprotiksen.
 7. Ja mam obecnie nieregularny tryb pracy - zdalny - chyba jak większość nas. Niby w umowie mam tyle i tyle godzin pracy, a czuje się jakbym z pracy nie wychodził. Widzę po siebie, że odbiło się to na moim zdrowiu psychicznym, które się pogorszyło.
 8. Regularny tryb życia daje poczucie stabilności. Każda rutyna, mimo że nudna, daje poczucie bezpieczeństwa. Na tym też polegają mechanizmy kompulsji - człowiek coś robiąc, uwalnia się od lęku.
 9. Dobiłem do 60 pompek. Konsekwentne, codzienne treningi dały przyrosty i wzrost formy.
 10. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Neuroleptyk został mi wypisany do łagodzenia bezsenności. Spisał się wyśmienicie. Natomiast po dwóch miesiącach codziennego stosowania zauważyłem, że mój nastrój stał się jak huśtawka - od dołów do manio-podobnych stanów. Poza tym drażliwość i łatwość wpadania we frustrację. Czuję jakby mój dawny neurotyzm przybrał na sile... Zastanawiam się czy to skutek leków czy może przeżyć życiowych (ostatnio bardzo napięty okres).
 11. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  A czy dopamina nie jest niezbędna do odczuwania radości i posiadania motywacji, których u osób z depresją brak? Jaki jest zatem sens leczenia kogoś depresyjnego neuroleptykami? Przez miesiące cierpiałem na bezsenność, której podłożem miała być depresja (wg diagnozy lekarza). Dostałem neuroleptyk na sen, jednak zauważyłem, że stałem się bardziej labilny i skrajny w zachowaniu.
 12. zabijaka

  Neuroleptyki a dopamina?

  Jest tu ktoś mądry?
 13. Znalazłem taką informację i nie wiem jak mam ją rozumieć: " Neuroleptyki klasyczne stosowane w depresji, nerwicach oraz innych schorzeniach o podłożu psychiatrycznym wpływają na receptory dopaminergiczne D2 w różnych strukturach tkanki mózgowej. Ich działanie polega na blokowaniu tych receptorów, co sprawia, że poziom dopaminy w mózgu znacznie się obniża." Zaraz, czy właśnie przeczytałem, że neuroleptyki obniżają dopaminę? Hormon odpowiadający za motywację i energię? P.S. Drogi moderatorze, jeśli nie ta kategoria, to proszę nie usuwaj, ale umieść go w poprawnej. Jest to dla mnie ważne, bo chcę się dowiedzieć na zadane pytanie. Dziękuję.
 14. Ktoś odstawiał chlorprothixen? Można z dnia na dzień? Opiszcie wasze doświadczenia
×