Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zabijaka

Użytkownik
 • Zawartość

  128
 • Rejestracja

 1. @Nerwowa_16 Jak się budzę w nocy bo nie mogę spać to wstaję po prostu z łóżka, przejdę się kilka razy po pokoju, wyjrzę przez okno, może nawet zaświecę słabe światło i porozwiązuję krzyżówkę. Najgorsza jest panika i niepokój z powodu bezsenności. Ja doszedłem do takiego etapu, że po prostu mam wyjebkę - sen jest albo nie - i nie panikuję z tego powodu. Miałem do wyboru albo popaść w obsesję wokół snu - noc się zbliża to lęk, albo zapomnieć, zignorować, olać. Czasem totalny brak nadziei jest największą nadzieją. Czasem sukces rodzi się w akceptacji porażki. A dopiero gdy uświadomimy sobie własną ograniczoność, dopiero zaczynamy żyć.
 2. zabijaka

  Skojarzenia

  przetrwanie
 3. Jakie masz zaburzenie stwierdzone w wywiadzie? Czemu masz je wypisane, na co? Brałeś kiedyś już jakieś psychotropy?
 4. Może XR tak działa, CR działa sedatywnie i przeciwlękowo.
 5. Rano biorę serotoninę jeszcze ponoć na aktywację, tak powiedział psychiatra, skoro tak jest to znaczy, że moja teoria się sprawdza. Leki mnie trzymają przy życiu.
 6. Zapewne wiecie, że mózg wytwarza swoiste fale o różnym natężeniu m.in. fale alfa, delta, theta itd. Zależnie od tego co robimy, jak się czujemy, w jakim jesteśmy stanie. Przykładowo fale beta, charakterystyczne są podczas pobudzenia czyli kiedy mózg jest czujny, jednak dominacja fal beta prowadzi do niepokoju i lęku. Fale alfa są obecne podczas wszelkich procesów twórczych - nazywa się je rozluźnioną uwagą czyli stanem flow, kiedy mamy mnóstwo pomysłów niczym raper na freestylu. Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się głębiej z tematem, jest szereg opracowań w Internecie oraz nagrań audio YOUTUBE. Osobiście stosuję od dawien dawna. Kiedy się uczyłem do sesji na studiach (alfa i beta na koncentrację), kiedy miałem ataki paniki (fale delta i theta), obecnie przed zasypianiem przy problemach z bezsennością (fale delta), nawet gdy byłem chory (fale gamma). Podczas słuchania oddaję się medytacji, wyobrażam sobie siebie jako silnego i zdrowego, pozytywnego człowieka. Powtarzam niedbale autosugestie w głowie. Czy stosujecie coś podobnego?
 7. Czasem bywam wścibska. Zazdrościsz innym czegoś?
 8. 1) Medycynie, że są leki na nasze dolegliwości i można z tym żyć. 2) Bogu, że mam rodziców, którzy mnie wspierają 3) Że istnieją zastrzyki rozkurczowe (wczoraj miałem atak kolki nerkowej...)
 9. Ja też lubię wszelkiego rodzaju zapachy orientalne. Dlatego też lubię perfumy i lubię ładnie pachnieć. Nie oszczędzam na zapachach. Ostatnio zaopatrzyłem się w retro klasykę - Zino Davidoff. Potężny bukiet: lawenda, jaśmin, róża, wanilia. Polecam też herbatę z bergamotką, ale PRAWDZIWYM olejkiem a nie aromatem identycznym z naturalnym. Działa podwójnie korzystnie - zewnętrznie (zapach) i wewnętrznie (po spożyciu, olejek ma szereg zdrowotnych właściwości).
 10. Dostałem zatrudnienie w miejscu, gdzie chciałem od dawna, na fajnych warunkach. Zdrowie szwankuje, utrudnia funkcjonowanie, relacje z dziewczyną się sypią, ale w pracy mi się układa i zarobki idą w górę. Ironia życia.
 11. zabijaka

  Skojarzenia

  wysiłek
 12. Ja zażywam CR w różnych porach, ale najczęściej koło 20.30. Idę spać koło 22, czasem 23. Najgorzej z zasypianiem, czasem to trwa długo, ale nad ranem (3-5 godzina), śpię i czuję to (mam sny, które pamiętam). U mnie nie pomaga w zasypianiu, co najwyżej w uspokojeniu się przed snem, a czy wpływa na jakość snu to też ciężko mi powiedzieć. Od listopada tylko kilka razy przespałem prawie całą noc i rano wstałem rześki i wypoczęty. Co Trittico u mnie robi, to jest to, że mimo że śpię kiepsko i słabo, to noc mija a ja w dzień funkcjonuję bez zamuły i symptomów nieprzespanej nocy...
 13. Tak zareagowałeś na Trittico? W sensie czy bierzesz jakieś inne leki równolegle, albo nawet suple? Zażywasz Trittico CR czy XR?
 14. Uaaa... Konkretna dawka. Ja słyszałem, że 5mg to max. Próbowałeś spać bez?
 15. A czy Glenmark działa na sen? Próbowałeś z Glenmarka? Czy w ogóle jest sens zmieniać z CR na Glenmark tylko, żeby coś zmienić w lekach?
×