Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zabijaka

Użytkownik
 • Zawartość

  729
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Masz trochę tu racji. Po pierwsze, wiele leków psychiatrycznych powoduje bezsenność zwłaszcza te na depresję, a co ciekawe bezsenność wpisuje się jako objaw depresji, więc mamy tutaj jakby błędne koło. Po drugie, leki to chemia, więc nawet jeśli wywołują/poprawiają sen to nigdy nie będzie on takiej jakości jak sen naturalny. No i po trzecie, na pewno wielu z nas bierze leki bo są zrozpaczeni. Każdy kto przechodził bezsenność wie jakie drastyczne skutki niesie ze sobą ta choroba.
 2. Dzięki acherontia za namiar. Udało mi się dziś dodzwonić z rana, od razu. Mam już termin umówiony na sierpień.
 3. Tylko co ja napiszę do profesora? Dzień dobry, nie śpię, proszę pomóc? Jeszcze na NFZ? On pewnie ma co robić...
 4. Leczę się od wielu lat, więc wiem, a teraz ceny wszystkiego poszły w górę, więc psychiatra za 200zł to już doktor Judym "po dobroci". Neurologia zawsze wydawała mi się jeszcze bardziej intratnym obszarem niż psychiatria, gdzie ceny za usługi są jeszcze wyższe więc... daruję sobie, chyba że poszczęści mi się na NFZ. Dzięki i vice versa (wszystkiego dobrego)
 5. Prywatnie mnie nie interesuję. Nie "śpię" na pieniądzach.
 6. Tylko NFZ, już wystarczy mi, że psychiatra i leki kosztują fortunę
 7. Czyli dzwonić bezpośrednio do lekarzy, czy pisać mail? I to w pełni bezpłatne? NFZ?
 8. Od trzech dni próbuję się dodzwonić, ale nikt nie odbiera. U Ciebie było podobnie?
 9. Dziękuje Ci bardzo za sugestię. Już namierzyłem i będę się umawiał jak tylko uda mi się dodzwonić. Nawet nie wpadłem na to wcześniej, że takie coś istnieje. Już nie mam siły szukać pomocy
 10. Wiem, że w Stanach tak robią. Mówił mi znajomy. Zolpidem wypisują hurtem, ale u nas raczej lekarze są bardzo ostrożni.
 11. Możesz przybliżyć jak przebiegała w Twoim przypadku? Czy to jest terapia, czy leki, czy coś innego? Napisałaś, że Twoje problemy zniknęły. I druga rzecz, gdzie taka poradnia jest? Ja jestem w Krakowie i tutaj nic takiego nie znalazłem. Jedyna poradnia jaką znalazłem leczy bezsenność, ale ściśle w kierunku OBS (obturacyjnego bezdechu sennego). W ogóle wydaje mi się, że leczenie bezsenności w Polsce kuleje. Jak kiedyś rozmawiałem z farmaceutą odnośnie bezsenności, to ten mi powiedział, że bezsenność nie jest jednostką chorobową, ale objawem. To wiele tłumaczy podejście "specjalistów" do tematu.
 12. Nie wiem co to Estazolam, ale znam Trittico dobrze. U mnie "zatrybił" po dłuższym czasie, może paru tygodniach. Nie miałem jakiegoś głębokiego snu, ale rano wstawałem bez problemu i miałem energię w ciągu dnia oraz "społeczny" nastrój, a to chyba najważniejsze. Skoro Estazolam działa na podobne receptory co Zolpidem, to odstaw.
 13. Marek dwa pytania: -Co to jest TLPD? -Brałeś agomelatynę? Pomaga na sen? U mnie docelowym problemem jest bezsenność.
 14. Nie. Chlorprotiksen mam zalecenie brać doraźnie przed spaniem, ale chyba jest za słaby.
×