Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 05 mar 2012, 18:16
jak ja się cieszę że mam to indywidualne...
Jedyne co się boję to że zawalę rok :zonk:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 05 mar 2012, 19:22
Ja bym chciała mieć teraz nauczanie indywidualne :( ale to chyba nie byłoby takie proste do załatwienia

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 05 mar 2012, 23:57
pisanka, byłoby. Jeśli chodzisz do psychiatry, dajesz zaświadczenie i komisja powinna Ci je przyznać.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 06 mar 2012, 00:08
Teraz to już za późno, żeby się bawić w to :( Studiuję zaocznie i zostały mi 4 zjazdy do końca. Jakoś się przemęczę :(

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 06 mar 2012, 00:18
pisanka, aaa :D no to tak. Ty już niestety nie możesz się o to upomnieć ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 06 mar 2012, 01:04
Smuteczek :<

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 06 mar 2012, 22:55
pisanka, dasz radę! ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 06 mar 2012, 23:18
pisanka napisał(a):Sorrow, a to od kiedy? Jak jest uczelnia prywatna to nie ma znaczenia jaki kierunek, płacisz za wszystko.

Aha, czyli mówiłaś o studiach? Myślałem, że o policealnej.

szybki_g napisał(a):
Sorrow napisał(a):Hej, pomyśl o tych 2 tysiącach które będziesz dostawać co miesiąc jak to skończysz i trochę popracujesz.

2.000 euro ??

Złotych. A raczej 2200 było 4 lata temu, teraz pewnie więcej. Ale i tak jak się nie ma dzieci to można za to w miarę wygodnie żyć.

Nie no, mam przerąbane, chyba nie zdam tego semestru.

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 06 mar 2012, 23:57
Sorrow mówię o szkole policealnej, ale prywatnej, czyli płatnej. Są kierunki bezpłatne, ale są też szkoły gdzie wszystko jest płatne.

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 07 mar 2012, 00:10
pisanka napisał(a):Sorrow mówię o szkole policealnej, ale prywatnej, czyli płatnej. Są kierunki bezpłatne, ale są też szkoły gdzie wszystko jest płatne.

No i te szkoły kantują bo dostają kasę z ministerstwa oświaty a jeszcze pobierają opłaty. Ja chodziłem do jednej gdzie płaciłem ze 150zł za miesiąc - tam jeden z nauczycieli nam na to zwrócił uwagę.
Niestety spieprzyli mi tam egzamin - bo zamiast Windows XP Professional dali Home i nie dało się wykonać zadania.
Potem jak się zapisałem w innej szkole prywatnej to za te opłacane przez państwo kierunki (w tym właśnie reklamę) nie dość, że się nie płaciło to jeszcze dawali odtwarzacz mp3 byle się człowiek zapisał.

Tak swoją drogą, to 2000zł za semestr? Tyle to w Katowicach kosztują studia dzienne w szkole prywatnej a nie policealna, no bez jaj.

A co generalnie sądzisz o swoim kierunku? Ja jak byłem na reklamie to z jednej strony miałem problemy z projektami plastycznymi a z drugiej napawały mnie obrzydzeniem te wszystkie motywy z manipulacją i robieniem odbiorcy "prania mózgu" (jak to ładnie nazwał nasz nauczyciel z marketingu).

Depresja a szkoła/studia

przez idle 07 mar 2012, 07:44
Myślicie, że jak chodziłabym od jutra non stop do szkoły to by mnie klasyfikowali? Parę razy byłam, mam prawie wszystkie oceny, ale semestr kończy się 27 kwietnia i mam stresa :zonk:
idle

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 07 mar 2012, 11:14
Sorrow napisał(a):
pisanka napisał(a):Sorrow mówię o szkole policealnej, ale prywatnej, czyli płatnej. Są kierunki bezpłatne, ale są też szkoły gdzie wszystko jest płatne.

No i te szkoły kantują bo dostają kasę z ministerstwa oświaty a jeszcze pobierają opłaty. Ja chodziłem do jednej gdzie płaciłem ze 150zł za miesiąc - tam jeden z nauczycieli nam na to zwrócił uwagę.
Niestety spieprzyli mi tam egzamin - bo zamiast Windows XP Professional dali Home i nie dało się wykonać zadania.
Potem jak się zapisałem w innej szkole prywatnej to za te opłacane przez państwo kierunki (w tym właśnie reklamę) nie dość, że się nie płaciło to jeszcze dawali odtwarzacz mp3 byle się człowiek zapisał.

Tak swoją drogą, to 2000zł za semestr? Tyle to w Katowicach kosztują studia dzienne w szkole prywatnej a nie policealna, no bez jaj.

A co generalnie sądzisz o swoim kierunku? Ja jak byłem na reklamie to z jednej strony miałem problemy z projektami plastycznymi a z drugiej napawały mnie obrzydzeniem te wszystkie motywy z manipulacją i robieniem odbiorcy "prania mózgu" (jak to ładnie nazwał nasz nauczyciel z marketingu).

2000zł za rok nie za semestr. Dokładnie 2584zł :P wiem, że w niektórych szkołach policealnych te kierunki są darmowe, ale o tym co piszesz jeszcze nie słyszałam :O Ja chodzę do Warszawskiej Szkoły Reklamy ( www.szkolareklamy.pl ) i oni specjalizują się stricte w zagadnieniach reklamowych. U nas są cztery kierunku Strategia Reklamy i PR (czyli to na czym ja jestem), Grafika, Produkcja TV, i Foto. W sumie jestem zadowolona ze szkoły i z kierunku, bo mimo faktycznie tego prania mózgu mamy fajne zajęcia i warsztaty. Poza tym ta szkoła jest poniekąd pode mnie, bo jest duża swoboda, przedmioty wybierasz sobie sam, nikt nie narzuca Ci planu, no i trzeba być idiotą, żeby tej szkoły nie skończyć. Teraz został mi ostatni semestr i w czerwcu egzamin państwowy, i faktycznie dopiero doszły nam zajęcia z rysunku, które nie są dla mnie zbyt łatwe, bo jestem beztalenciem plastycznym i kompletnie nie mogę tego załapać. ale poza tym i moimi nerwicowymi stresami to jestem zadowolona. Mimo, że nie chcę już pracować w agencji reklamowej, to myślę, że mi się to do czegoś przyda. Poza tym jest jedna fajna rzecz w tej szkole, kończysz po 2 latach jako technik organizacji reklamy, a potem w 3 semestry możesz zrobić licencjat z dziennikarstwa reklamowego w tej szkole. więc 3,5 roku i dwa tytuły. Czasami warto się przemęczyć i mieć spokój.

Depresja a szkoła/studia

przez Kiya 07 mar 2012, 12:13
pisanka, wow, zarąbista szkoła...

idle, nie skomentuję...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 08 mar 2012, 11:28
Kiya, no szkoła jest ok, i do tego jest dobra dla osób takich jak ja - nikt mnie nie dyskryminuje za wygląd, bo tutaj "sami artyści" są i każdy wygląda dziwnie, do tego nikt prawie nie wywiera na Tobie presji, uczysz się dla siebie, ale do tego chcesz to robić, bo program jest na tyle ciekawy i urozmaicony. Chyba, że ma się spadek formy jak ja i nie chce się wychodzić z domu -_-

Sortuj wg