Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez Flymo 02 mar 2012, 20:13
No cóż.
W depresję miałem od początku liceum, lecz zdiagnozowano i zaczęto leczyć ją w drugiej klasie.
Terapia i leki, rozwaliły wszystko. Spałem całymi dniami. Zero chęci do nauki.

Było tak źle, że nie zdałem do klasy maturalnej. Później, gdy nadszedł kolejny epizod depresyjny, w grudniu tego roku, edukację przerwałem.

Po krótkim "chorobowym" zapisałem sie niedawno do zaocznego LO. celem skończenia tych 2 semestrów.

A nauczyciele? Sami widzieli, ze coś ze mną nie tak (potrafiłem 45 minut lekcji przespać) gdy mówiłem, że jestem leczony psychiatrycznie, zwyczajnie to ignorowali.

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 03 mar 2012, 03:05
Nie mam zaliczonego ani jednego przedmiotu. Nie wiem jak to będzie.

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 03 mar 2012, 12:47
Ja liceum pamiętam przeleciałem fartem, nie byłam w stanie funkcjonować. Potem poszłam na studia, jakoś dawałam radę, ale sesje były przytłaczające, jak na koniec pierwszego roku jeden koleś mnie udupił i miałam mieć warunek nie wytrzymałam, i rzuciłam studia. Poszłam do szkoły policealnej i 1,5 roku jakoś przebrnęłam, nie było aż tak źle, może dlatego, że w szkole jest raczej luźne podejście do ucznia i trafiłam na fajną grupę. Został mi ostatni semestr do końca szkoły i nagle dupa. Odechciało mi się wszystkiego, zaczyna mnie łapać panika, że w czerwcu już mam egzaminy na technika organizacji reklamy, i do tego będę miała przedmioty do zaliczenia. Dopiero co zaczął się ostatni semestr, a ja już tydzień temu ominęłam cały zjazd, bo nie miałam ochoty odrabiać prac domowych. Nie chcę mi się uczyć i nie chcę mi się tam chodzić. A zostało tak nie wiele.. :<

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 03 mar 2012, 14:40
pisanka, próbuj się jakoś zmotywować. Piszesz że masz fajną grupę. Nie chciałabyś z nimi skończyć tą policealną? Pomyśl w ten sposób, już tylko jeden semestr, dasz radę! :great:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 03 mar 2012, 14:55
Wiem, że już tak nie wiele zostało..ostatni oddech i będę miała spokój. Potem 3 semestry i licencjat, ale nie muszę iść od razu. Mogę zrobić sobie przerwę. Za tydzień mam szkołę, a w tygodniu pracuję 12-20, kiedy ja mam pisać te prace, kiedy wstać przed 10 mi się nie udaję, a jak wracam o 21 to padam na twarz ze zmęczenia :<

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 04 mar 2012, 07:21
Hej, pomyśl o tych 2 tysiącach które będziesz dostawać co miesiąc jak to skończysz i trochę popracujesz.

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 04 mar 2012, 13:52
Kasa mnie nie mobilizuje, bo mogę tyle zarabiać bez tej szkoły, bardziej może zmobilizuje mnie, że będę musiała wyłożyć kolejne 2 tys, żeby ją ukończyć w przyszłym roku :P

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 05 mar 2012, 02:22
Dziwne. Reklama to kierunek refundowany przez państwo Polskie, nie powinni brać za to kasy.

Depresja a szkoła/studia

przez depresyjny86 05 mar 2012, 03:10
jak dobrze,że nie musze już oglądać innych ludzi i czuć się jak freak wśród innych studentów......tzw normalsów.Kużwa...na studiach zrozumiałem,że nie mogę mieć nic wspólnego z innymi ludżmi,bo oni są dla mnie jak z innego świata.....
:)

Depresja a szkoła/studia

przez szybki_g 05 mar 2012, 03:41
Sorrow napisał(a):Hej, pomyśl o tych 2 tysiącach które będziesz dostawać co miesiąc jak to skończysz i trochę popracujesz.

2.000 euro ??
Każdego dnia upadam, by na nowo powstać....

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 05 mar 2012, 10:10
Sorrow, a to od kiedy? Jak jest uczelnia prywatna to nie ma znaczenia jaki kierunek, płacisz za wszystko.

Depresja a szkoła/studia

przez carmen1988 05 mar 2012, 14:53
Ja za każdym razem walczę ze sobą,żeby zwlec się z wyra i pójść na zajęcia.
nerwica wegetatywna

Depresja a szkoła/studia

przez anka00 05 mar 2012, 15:24
A ja niestety nie dokończyła studiów przez moja nerwice. Zrobiłam tylko licencjat i na tym sie skonczyło. Miałam tak silne zawroty głowy i zasłabnięcia ze nie wyobrazam sobie jezdzenia w takim stanie na studia

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 05 mar 2012, 15:44
Przynajmniej masz licencjat, na mgr będziesz mogła iść później. Nie musisz od razu. Gorzej jakbyś przerwała gdzieś w trakcie.

Sortuj wg