Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Samniewiem napisał(a):


Ciężko niestety stwierdzić, dopiero od niedawna mam zegarek z taką funkcją, ale nie pamiętam, żeby mi tak serce waliło. 

Wiesz , jakby nie było noradrenalina to pochodna adrenaliny i pracę serca zapewne w niektórych przypadkach może przyspieszyć. Konsultacja z kardiologiem i będziesz wiedział czy to przyśpieszone tętno to coś niepokojącego. Może taka Twoja natura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Samniewiem napisał(a):

Ciężko niestety stwierdzić, dopiero od niedawna mam zegarek z taką funkcją, ale nie pamiętam, żeby mi tak serce waliło. 

No i na zegarki trzeba brać poprawkę. Mi np. podczas treningu często pokazuje tętno pod 220 - no nie, nie mam takiego na pewno. Chyba, że masz garmina z tych nowszych to wtedy ok, one podobno w miarę rzetelnie mierzą i to opinia kardiologa nawet, ale te wszystkie miBandy itp. to jednak nie sugerowałabym się za mocno.  Ja sama mam zegarek niby z tych lepszych (a przynajmniej za taki był uznawany jak kupowałam go 3 lata temu), a czasami pokazuje wartości od czapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja z napięciowymi bólami głowy i chronicznym zmęczeniem jeśli chodzi o leczenie wenflaksyną czy komuś pomogła w złagodzeniu tych objawów? Z tego co wiem to SNRI oraz TLPD są zalecane w tego typu objawach. Ma ktoś jakieś doświadczenia?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vitec napisał(a):

Witam. Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja z napięciowymi bólami głowy i chronicznym zmęczeniem jeśli chodzi o leczenie wenflaksyną czy komuś pomogła w złagodzeniu tych objawów? Z tego co wiem to SNRI oraz TLPD są zalecane w tego typu objawach. Ma ktoś jakieś doświadczenia?! 

Wenlafaksyna to nie jestem pewna ale Duloksetyna ponoc tak.Jesli moge tutaj to zamiescic,bo to watek o Wenli,ale tak wyjatkowo w odpowiedzi.

Duloksetyna jest lekiem o potwierdzonym działaniu przeciwbólowym obejmującym bóle neuropatyczne pochodzenia cukrzycowego. Zalecane dawki to 60 mg/dobę z możliwością zwiększenia do 120 mg/dobę. Istnieją dowody na skuteczność duloksetyny w bólach neuropatycznych innego pochodzenia oraz w fibromialgii (w dawce 120 mg/d.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No i na zegarki trzeba brać poprawkę. Mi np. podczas treningu często pokazuje tętno pod 220 - no nie, nie mam 

 

jak są wątpliwości to tętno najlepiej mierzyć tradycyjnie jak w "dawnych czasach" - palce na tętnicę promieniową i odliczanie z zegarkiem z sekundnikiem. W ten sposób można zweryfikować to, co pokazuje smartwatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nerwosol napisał(a):

 

jak są wątpliwości to tętno najlepiej mierzyć tradycyjnie jak w "dawnych czasach" - palce na tętnicę promieniową i odliczanie z zegarkiem z sekundnikiem. W ten sposób można zweryfikować to, co pokazuje smartwatch.

Uczysz ojca dzieci robić?! ;) (żart oczywiście)

Nie tylko na promieniowej, bo na szyjnej i jeszcze kilku innych tętnicach ;) ja to doskonale wiem, bo jestem pielęgniarką z kilkuletnim doświadczeniem na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej ;)

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 14:54, zburzony napisał(a):

Wywaliłem sertralinę przez zwarzywienie i brak libido, od kilku dni biorę wenlafaksynę, wcześniej 150 mg od dzisiaj 225 mg. Niestety nic się nie zmienia, wciąż nie mam na nic ochoty, totalna apatia i anhedonia. Nie wiem czemu nie odczuwam tej cholernej noradrenaliny a biorę też mirtazapinę.

bo mirta jest seretoninowa,mianseryna dobrze podkreca wenle bo dziala na noradrenaline a minimalnie na seretonine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zburzony napisał(a):

No nie całkiem, mirtazapina właśnie silnie oddziaływuje na noradrenalinę, zresztą tak jak i mianseryna. 

Bralem to i to i na mnie miansa na poczatku leczenia jak wszedlem na dawke 60 to z butow wyrywala rano.przy dawce 90 to juz gorzej mi sie spalo i w/cenzura/ lapalem.przeszedlem na mirte to gorzej mnie usypiala i jeszcze nie moglem spac cala noc przy dawce 45,cos tam dzialala na noradrenaline ale bez szalu i na depresje lepsza tez byla miansa a bralem ja z paro.

 

teraz zaczynam z wenla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od zeszłego czwartku biorę wenle zacząłem od 37,5 bo wcześniej brałem paroksetyne i mianseryne.z paro zszedłem do 10 mg i miansy do 30.miansa została paro zastąpiłem wenla od niedzieli  wszedłem na 75 w  poniedziałek było fajnie wystrzeliło mnie ale dzisiaj rano wstałem coś tam porobiłem i zmulą mnie taka złapała i cały czas leżę senny.wchodzic na większą dawkę czy czekać jakie jest wasze zdanie 

pozdrawiam

W poniedziałek miałem drugą zmianę w robocie i takie wielkie źrenice 😂na bank myśleli że jestem porobiony 🤪

w nocy zimne poty ale dzisiaj taka zmula ,nie ogarnę zaraz 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja 

Już dwa miechy na wenli , doszedłem do 150 mg ale czułem zbyt duże pobudzenie , obecnie od tygodnia zszedłem do 75 , jest trochę lepiej uboki są jeszcze ale już nie dokuczają chociaż jak trochę lykne alko to w nocy w pysku Sahara taka że masakra

Za dwa tygodnie wizyta u psych , raczej napewno odstawka bo ciągła gula w gardle i napięcie psychiczne i pobudzenie jednak nie pomaga szczególnie w śnie gdzie bez trittico to mogę pomarzyć o zaśnięciu ;)

Ale lek ogólnie to petarda szkoda że mi nie siadł , na siłowni i w pracy ta wenlafaksyna to kocur , czułem się nie do zajeba... To akurat fajne ale czasem brakuje trochę sedacji 😂 zobaczę poczekam 2 tyg może 3 i kto wie może to uboki tak długo trzymają ale nie sądzę. Dobrze że biorę pręgę 225 to uboki nie dokuczają przy zejściu. Ciekawe jak by to było bez pregabaliny może lek by zadziałał inaczej chociaż niby działają na zupełnie inne układy. Chociaż w napięciem psychicznym nie do końca radzi sobie prega chociaż pomogła mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja biorę 75mg wenli zmodyfikowanym uwalnianiu ale biorę ją tak po 9 rano i w miarę dobrze się czuję do godz 15,później kapec nic mi się nie chce nie mam sił jakby przestała działać.sprobowalem dorzucić połowę tych tabletek czyli 3 sztuki po południu ale średnio się czułem zmuliło mnie wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

biore lek generyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasz82 napisał(a):

Witam ja biorę 75mg wenli zmodyfikowanym uwalnianiu ale biorę ją tak po 9 rano i w miarę dobrze się czuję do godz 15,później kapec nic mi się nie chce nie mam sił jakby przestała działać.sprobowalem dorzucić połowę tych tabletek czyli 3 sztuki po południu ale średnio się czułem zmuliło mnie wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

biore lek generyczny

Przede wszystkim nie leczymy sie sami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 09:38, zburzony napisał(a):

@warning, ja brałem i duloksetyna podziałała na mnie zdecydowanie mocniej i lepiej, bardzo szybko zniszczyła lęki, poprawiła nastrój i dodała pewności siebie. To była dla mnie taka wenlafaksyna turbo. I to wszystko nastąpiło praktycznie od razu.

A jak długo brałeś Duloksetynę lub czy bierzesz jeszcze i w jakiej dawce? Mój lekarz się uparł, że Duloksetyna jest znacznie słabsza od Wenli w praktyce i nie chciał mi zmienić Wenlę na Dulo z tego względu.  Uargumentował to tak, że Duloksetyna ma dużo mniej skutków ubocznych ale za to tez jest znacznie słabsza w działaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×