Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co trzyma was przy życiu?


TheGrengolada

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Shawshank. film który mowi zeby sie nie poddawać i nie załamywać chocby nie wiem co sie działo. Mnie przy zyciu trzyma przekonanie że tak czy inaczej wkrótce będzie dobrze, bo musi tak być, bo nie moze byc inaczej. Nie mogę się pogodzić z tym że taki Robin Williams przegrał :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem rozmowę na ten temat ze sobą ostatnio, gdy nasiliły mi myśli samobójcze pierwszy raz tak mocno.

 

Dlaczego nie chce się zabić?

bo chcę grać/zagrać chodź raz moją muzykę na żywo

bo uwielbiam dawać/uszczęśliwiać ludzi nie biorąc nic w zamian

bo chce być ojcem, móc dać dzieciakowi lepszy start niż ja miałem i dać komuś szanse na naprawdę udane zycie

bo tak głęboko czuje i to od bardzo dawna, że ja naprawdę mam potencjał, z którym mogę dać coś cennego temu światu

bo.... lubię siebie, tylko ten świat jest do dupy

no i właśnie naprawdę gdzieś mam resztki nadziei że wizja mojego prawdziwego życia które mam w wyobraźni może kiedyś być faktycznie tym moim prawdziwym życiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna rzecz, która trzyma mnie przy życiu - muzyka. Nie rodzina, nie perspektywa bycia wykształconym i mającym satysfakcjonującą pracę, nie chęć odkrywania nowych zakątków na ziemi a muzyka. Poczucie, że wyjdę z anhedonii i znów naprawdę poczuję muzykę - coś co napędza moje życie i nadaje mu sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest to tylko moja mama. Wiem, że gdyby coś mi się stało, to strasznie by cierpiała. Nie ma nikogo oprócz mnie. Zawsze gdy pojawiają się myśli o tym, że chciałabym umrzeć to pojawia się myśl o matce. Nie mogłabym jej tego zrobić, nigdy.

 

I resztka, ale dosłownie maleńka resztka nadziei, że może jeszcze kiedyś będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×