Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

akwen

Użytkownik
 • Zawartość

  635
 • Rejestracja

 1. Każdy ma inne objawy i przerabia to inaczej. Miałem podobne akcje, a nawet sporo znacznie bardziej widowiskowych; wizje, majaki, radio w uszach, długo by wymieniać. W manii psychotycznej wywaliłem wprost bezmózgo kosmiczną dla mnie sumę pieniędzy i zachowywałem się przez długi czas jak osoba, która sama pragnie siebie zniszczyć. Tuż potem zaliczyłem najgorszy psychiczny zjazd w swoim życiu i potężną wyrwę w moim i tak niewesołym życiorysie przeplatanym rozmaitymi psychicznymi dolegliwościami oraz siłowanie się z nimi. Nie łudź się, że sam sobie z tym poradzisz i nie narobisz głupstw. Potrzebujesz pomocy profesjonalisty, w przeciwnym wypadku będziesz pluł sobie za jakiś czas w brodę i łapał za głowę, zastanawiając się jak można było zachowywać się tak głupio.
 2. Bardzo chaotycznie piszesz. Znam podobne klimaty i radzę udać się do specjalisty. Na własną rękę sobie z tym nie poradzisz, problem sam nie zniknie, będzie się nawarstwiał i może utrudnić/uniemożliwić Ci dalsze funkcjonowanie.
 3. akwen

  Księga myśli i refleksji

  > Czy bycie zaburzonym to jest takie fajne? To szpan? To nieszczęście > bo "świra" ludzie przeważnie się boją, Raczej gardzą i unikają, ale nie ze strachu.
 4. akwen

  Księga myśli i refleksji

  Ciekawskość to pierwszy stopień do piekła.
 5. akwen

  Fobia społeczna

  Dziwne, z najprostszymi czynnościami masz problem, a udało Ci się znaleźć kobietę. Gratuluję, może i oby partnerka była śmielsza, żebyście się fajnie w związku uzupełniali.
 6. akwen

  Księga myśli i refleksji

  Można cholernie stracić przez jedno niedopatrzenie, chwilę nieuwagi. Nic nie jest oczywiste i nie wstyd pytać o cokolwiek z pokorą w sercu. Dlatego alkohol jest takim świństwem, chwila próby może wydarzyć się zawsze. Ze zmąconym umysłem łatwo o gol samobójczy, którego skutki przyjdzie spłacać latami albo całe życie i zdrowo nie celować w życiu wysoko, grać zawsze o małe stawki.
 7. Mi dokładano. Słaby psychicznie chłopak jest sam sobie winny, takie jest życie: selekcja naturalna, maszeruj albo zdychaj, survival of the fittest Potem niestety człowiek robi się znerwicowany i sam nakręca wokół siebie nieprzyjemne sytuacje.
 8. akwen

  Skojarzenia

  zbrodnia
 9. akwen

  Skojarzenia

  odpowiedzialność
 10. To by było za piękne. Nie umierać na tysiące sposobów, nie być gwałconym, poniewieranym, torturowanym (i nie odnosić też przyjemności i sukcesów, ale one nadal nie przeważają imo w bilansie nad nieprzyjemnościami), smażonym w rozmaitych piekłach, coś cudownego. Ile wokół cierpienia, naprawdę uśmiecha Ci się wizja bytowania w piekle, czyśćcu, reinkarnowania dalej (zależnie od światopoglądu)? Ja uważam, że jesteśmy uwięzieni w celi życia, każdy jest skazany, ma swoją celę i numerek na pasiaku, ale już mniejsza z tym.
 11. akwen

  Miłosierdzie Boże

  Wszystko ma swoją przyczynę i cierpienie również. Zdrowia, pieniędzy, właściwych nawyków i życiowego farta nie dostaje się za nic, a wielu się z tym rodzi. Innym przypada los dziedzicznej patoli umysłowej, alkoholowej i finansowej. Jakim prawem Bóg miałby oceniać tylko na podstawie jednego żywota na równi dziewczynę z kasty prostytutek w Nepalu i Donalda Trumpa? Jakim cudem ludzie mieliby w jeden żywot rozwiązać wszystkie swoje problemy i zarobić sobie na zbawienie? Ludzie są tak różni, z tak innymi zmagają się problemami, że wizja w której Bóg rozdaje żywoty ot tak sobie i daje życiowe atrybuty ''za darmo'' jest dla mnie odstręczająca, zaś karma wyjaśnia wiele aspektów naszego życia, również dziedziczność cech, które sprawiają, że trafiamy w danym żywocie do takiej rodziny, kraju i planety, a nie innej.
 12. akwen

  Skojarzenia

  Miłość
 13. akwen

  Skojarzenia

  Ignorancja
 14. akwen

  Wiara czyni cuda

  Czyni cuda, ale nie robi nic za darmo. Za każdy cud każe słono sobie płacić, nie walutą, a dobrem którym trzeba się światu za taką łaskę odwdzięczyć. I nie przychodzi do wszystkich, ludzie pyszni nie mają na co to liczyć. Gra w poszukiwanie Boga jest niebezpieczna, można sporo zyskać, można wiele stracić.
 15. akwen

  Skojarzenia

  Matrix (cholera, zakręciłem się poprzednio. Post powyżej miał być napisany w innym wątku)
×