Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

nvm

Użytkownik
 • Zawartość

  2184
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

2378 wyświetleń profilu
 1. nvm

  Wiara czyni cuda

  Wygląda na to, że uzyskałem wsparcie w tempie ekspresowym - dzisiaj jest już dużo lepiej :)
 2. nvm

  Anatomia Naszych problemów

  Sztywność. Lęk przed spontanicznością. Anankastycyzm ego-dystoniczny. Trudność z dokładniejszym opisaniem problemu. Wchodzenie w paraliż.
 3. nvm

  Wiara czyni cuda

  Moja dzisiejsza modlitwa: "Boże, ratuj mnie proszę, k**** mać, ja p*******ę!" Mam nadzieję, że Bóg doceni moją gorliwość, szczerość i autentyczność w tej modlitwie.
 4. Istnieje takie małe rozróżnienie: OCPD oraz OCPD traits. ( https://www.nj-act.org/ocpd.html ) "When patients with OCPD or OCPD traits..." Osobowość anankastyczna jest podobno ego-syntoniczna. Nie wiem, bo ja mam tylko jej elementy. I chciałbym stanowczo zaprotestować, gdyby ktoś miał twierdzić, że takie coś jest ego-syntoniczne. Bo nie jest. Jest to strasznie uciążliwe. Wrzód na d. Ciągły wewnętrzny konflikt między naturalną spontanicznością, a anankastycznymi mechanizmami osobowości. Czy ktoś tutaj oprócz mnie ma również takie coś?
 5. nvm

  [Blog] Sens życia

  Mój własny rozum jest przeciwko mnie...
 6. nvm

  Napoleon Bonaparte...

  U mnie problem polega na tym, że się własnie za bardzo spinam i próbuję kontrolować, żeby nie popełnić błędu, żeby się nie zepsuło, itp. Rozwiązanie przynosi mi beztroska. Zgodnie z tym: "The treatment goal for OCPD is to decrease the degree to which to which they value organization, accomplishment and efficiency, and increase the degree to which they value fun, flexibility, relaxation, and spontaneity." ( https://www.nj-act.org/ocpd.html ) Później jednak, gdy następuje poprawa, znów boję się o stratę i zaczynam za bardzo się spinać. Dlatego też podałem taki przykład, ale nie jestem już pewien, czy rzeczywiście chodziło o Bonaparte, czy może jednak o kogoś innego. Wiem, że zapamiętałem taki motyw z lekcji historii.
 7. https://www.nj-act.org/ocpd.html "The treatment goal for OCPD is to decrease the degree to which to which they value organization, accomplishment and efficiency, and increase the degree to which they value fun, flexibility, relaxation, and spontaneity." !!!
 8. Ktoś z was też to ma? Czego to może być objaw? Chciałbym lepiej zrozumieć ten lęk... Gdy już decyduję się go przełamywać, to boję się, że mam tendencję do przesadzania w drugą stronę...
 9. nvm

  Napoleon Bonaparte...

  To może pomyliłem go z kimś innym.
 10. nvm

  Czego pragnie kobieta? Czego pragnie mężczyzna?

  Generalnie takie rzeczy za bardzo mnie nie ruszają, mam inne sprawy na głowie. Ale ekscytuje mnie w jakimś stopniu bycie "atraktorem".
 11. nvm

  Co wiesz o wierze i dlaczego ją negujesz?

  Że najprawdopodobniej nie negują wiary, lecz coś innego :) Dla mnie wiara to ufność w rezonans.
 12. nvm

  Emocje - dziękuję

  A czy akceptujesz to, że chcesz się ich pozbyć?
 13. nvm

  Śmierć - czy jest coś dalej?

  A czym jest pamięć?
×