Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

nvm

Użytkownik
 • Zawartość

  1500
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ponoć LSD mogłoby mi w tym pomóc. Zastanawiam się czy istnieje jakaś metoda bez substancji psycho-aktywnych.
 2. nvm

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Co niszczy współczesnego mężczyznę? Jego własny umysł przede wszystkim.
 3. nvm

  Czy zostałam zgwałcona?

  W jakim sensie to "przeżywasz"?
 4. Nie chcę kierować się impulsywnością, ale też nie chcę się hamować. Mam problem z takim działaniem, bo gdy postępuję beztrosko, mam wrażenie, że kieruję się impulsywnością. Gdy natomiast próbuję być nie-impulsywny, czuję (mniej lub bardziej wyraźnie), że się hamuję/powstrzymuję. Chciałbym być w naturalnym flow. Chciałbym też umieć autentycznie przestać cokolwiek robić - w tym przestać się hamowac i powstrzymywać. Z tym mam właśnie problem. Dopóki nie potrafię się zatrzymać, nie potrafię spojrzeć "obiektywnie" i mam wrażenie, że wszystko co zrobię - w tym wszelkie analizy - będą skażone moją impulsywnością, bo patrzę przez krzywe zwierciadło swoich emocji. Aby wiedzieć czego chcę, potrzebowałbym najpierw się zatrzymać, ale nie wiem jak. Bo gdy przestaję działać, jednocześnie włączam jakąś blokadę, więc nie jest to prawdziwe zatrzymanie. A gdy zwalniam blokadę, jednocześnie wchodzę w tryb beztroskiego działania i wówczas mam wrażenie, że jestem trochę impulsywny. Potrafię oscylować wokół prawdziwego zatrzymania, ale nie wiem jak się całkowicie zatrzymać. Nie wiem jak przestać ingerować. Nie wiem jak przestać ciągle coś robić (w tym jak przestać powstrzymywać robienie).
 5. Do tego dochodzi kwestia natrętnego żalu do siebie, który próbuje mnie skłonić do kompulsji (zwłaszcza myślowych). A to, że postąpiłem zbyt pochopnie, a to że postąpiłem zbyt zachowawczo/asekurancko. W szczególności boleję: "Przez nadmierną pochopność straciłem/wpakowałem się w X"; "Przez nadmierną asekuracyjność straciłem Y".
 6. Obejrzałem to, bo mi to poleciłaś. Ale nie czuję tego. Tzn. czuję to w jakichś 15%. Pozostałe 85% to jak dla mnie nadmierne przeintelektualizowanie i skupienie się wyłącznie na jednej stronie medalu, z pominięciem szkodliwych aspektów proponowanego rozwiązania; sprofilowanie rozwiązania pod osoby podobne do autora. Ja wychodzę z 2 podstawowych założeń: 1) Nie chcę utykać w paraliżu 2) Nie chcę kierować się impulsywnością Oscyluję między tymi dwoma. Nie chcąc utykać w paraliżu, popadam w impulsywność. Nie chcąc działać impulsywnie, popadam w paraliż. Z reguły przełączanie się między tymi trybami dzieje się stopniowo. Szukam jakiejś drogi środka - pomiędzy paraliżem a impulsywnością - ale na razie nie potrafię wytyczyć sobie takiej drogi. Raz mam poczucie, że działałem za mało odważnie i przez to straciłem flow oraz popadłem w tchórzliwy paraliż i stagnację. Biorę więc poprawkę - po czym stwierdzam, że popadłem w pochopność i impulsywność. Biorę więc kolejną poprawkę. I cykl się powtarza... Można by to nazwać korektą kursu, ale dochodi kolejny problem: nie wiem jaki jest kurs wzorcowy. Operują wyłącznie na jakichś intuicyjnych poczuciach, a moja ich ocena może zmieniać się w czasie i wciąz jestem skłonny eksperymentować z nią w te lub we wtę - co może z kolei powodować regres.
 7. nvm

  Meta-wątpliwości

  A dlaczego alkoholik ma poczucie, iż jeśli napije się wódki, to będzie czuł ulgę? Dlaczego skrupulat ma poczucie, iż jeśli się wyspowiada, to będzie czuł ulgę?
 8. nvm

  Rozdźwięk między umysłem i duchem

  Jestem spętany toksycznym wstydem. Wstyd to po prostu lęk przed reakcją innych - także innych, którzy żyją w naszej głowie. W szczególności moja była wdrukowała mi się w głowę i terroryzowała mnie w mojej głowie długie lata po rozstaniu i tym jak ostatni raz się z nią widziałem. Dla mnie "tłumić" to wpychać coś pod wodę. Niczego nie wpycham, przynajmniej nie świadomie. Co najwyżej od czegoś uciekam - zdradzając samego siebie, opuszczając się dla wejścia w konformistyczną maskę.
 9. nvm

  Czego pragniesz w tym momencie?

  Czego pragnę w tym momencie? Nie myślę w takich kategoriach. Ja tylko obserwuję, jakie energie ze mnie płyną i którą przepuścić dalej, którą się kierować.
 10. nvm

  Meta-wątpliwości

  To ja Ci powiem: nie. Myśl to przeszłość. Słuchając się mysli, tworzysz redundancję i kręcisz się w kółko. Myśl to odchody umysłu, to jest to, co umysł wyadala. Naprawdę chcesz się grzebać w odchodach?
 11. nvm

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Walczysz zatem z życiem czy ze sprawami? Lepiej z życiem walczyć czy współpracować i wspólnie z nim rozwiązywać problemy? Czym jest życie?
 12. nvm

  X czy Y?

  ??? Więcej otwartych okien to większy dopływ tlenu z jednej strony, ale z drugiej strony jak jestem bez koszuli to ciało lepiej oddycha - dlatego pytałem. Co to ma do ogarnięcia się? Kakao. Banan żółty czy czerwony?
 13. nvm

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  A dlaczego chcesz walczyć z życiem?
 14. nvm

  X czy Y?

  New balance. Topless przy mniejszej liczbie otwartych okien, czy w T-shircie przy większej liczbie otwartych okien?
 15. nvm

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  A może jednak jest jakiś powód - pojawiające się mysli o czymś? Jaki jest ten główny powód (jeśil chcesz się tym podzielić)? Co rozumiesz przez "smutno"? Masz na myśli melancholię, nostalgię, przygnębienie, zmęczenie psychiczne, rozpacz egyzstencjalną czy może coś innego?
×