Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Albo SSRI albo dupaka

I to na zasadzie białe albo czarne

... niestety

urealniam...

Są jednostki u których jest OK, ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.

Bzdura (czyli bro science :twisted: ), to, że jest tak u ciebie nie znaczy, że będzie tak u każdego, poza tym piśmiennictwo wcale tak nie mówi (patrz link poniżej). W moim przypadku na połączeniu 37.5 mg wenlafaksyny, 22.5 mg i 150 mg pregabaliny libido obniżone o jakieś 35-40 % w porównaniu do czasów, kiedy byłem "zdrowy". Dodam, że zarówno wenlafaksyna jak i pregabalina obniżają mi libido. Mirtazapina jest neutralna, jednocześnie zmniejsza obniżanie libido przez wenlafaksynę.

 

A tak z innej beczki, jak panowie (i panie) radzicie sobie, ten tego... z seksem? Jest jakakolwiek szansa, żeby na escitalopramie tą sprawę poprawić? Mianseryna 15 mg u mnie nie niweluje dysfunkcji seksualnych. Próbował ktoś bupropion dołożyć do ssri w tym celu?

Jeśli mianseryna nie daje rady zmniejszyć kastracji po escytalopramie, to nie jest dobry znak. Pozostaje spróbować bupropionu, agonistów dopaminy (pyrybedil, pramipeksol, ewentualnie kabergolina). O innych interwencjach dot. leczenia kastracji po SSRI przeczytasz w moim poście z poniższego linku:

 

https://www.nerwica.com/post2269122.html#p2269122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo SSRI albo dupaka

I to na zasadzie białe albo czarne

... niestety

urealniam...

Są jednostki u których jest OK, ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.

Bzdura (czyli bro science :twisted: ), to, że jest tak u ciebie nie znaczy, że będzie tak u każdego, p

... tak więc prawdę piszą ci, którzy twierdzą że jesteś teoretyzującym debilem....

 

Qrwa- debilu, co napisałem?

Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy tylko starasz się zaistnieć?

ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.

Czego, qrwa nie zrozumiałeś?

Mają, jak się okazuje rację wszyscy ci, którzy ci cisną...

Teoretyk, który w duupie byl i gówno widział.

Tylko, że oni nie chcą/maja obawy tak jak ja , klarownie sprawę wytłuszczyć....

Tak więc powtarzam - w dupiee byłes i gówno widziałes...

Dotychczas, czasami z ciekawością czytałem twoje posty i z niesmakiem czytałem riposty przeciwników.

Ale w swym obłędzie znów sie myliłem - jesteś teoretyzującym dupkiem

Idź lepiej na swoja strone pisać dupiny dla podobnych tobie pseudointelektualistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ssri/snri seks leży i nie ma co ukrywać. Powinni te leki podawać przestępcom seksualnym, bo po tych lekach penisa można wyrzucić na śmietnik.

Zero odczuwania przyjemności, penis jest jak z gumy, osiągnąć orgazm graniczy z cudem. A dodawanie innych leków w celu zniwelowania tego stanu mija się praktycznie z celem, bo poprawa jest niezauważalna.

To praktyka, a nie teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu serotonina uśmierza ból

-jeśli masz na myśli ból istnienia to jeszcze mógłbym sie z Twoją tezą zgodzić , ale na inne bóle fizyczne to są zdecydowanie lepsze leki niż SSRA-je .

 

faktycznie każdy mówi, że SSRI też są na bóle różne.

 

 

ja jakoś nigdy nie słyszałem ,żeby którykolwiek lekarz mówił o leczeniu bólów różnych lekami z grupy SSRI .

 

No widocznie zle słyszałem od lekarza ;) Ale kiedyś neurolog też mi powiedział i to był dr n med. z dużego warszawskiego ośrodka że daje się na różne bóle neuropatie itp. to samo ostatnio mi powiedział reumatolog - no ale ok :) ja tam mówię, nie znam się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ssri/snri seks leży i nie ma co ukrywać. Powinni te leki podawać przestępcom seksualnym, bo po tych lekach penisa można wyrzucić na śmietnik.

Zero odczuwania przyjemności, penis jest jak z gumy, osiągnąć orgazm graniczy z cudem. A dodawanie innych leków w celu zniwelowania tego stanu mija się praktycznie z celem, bo poprawa jest niezauważalna.

A ja nadal uważam inaczej, patrz post wyżej.

 

To praktyka, a nie teoria.

Co wy wszyscy macie z tą teorią? Myślicie, że te dane które przytaczam wymyślają ludzie w biurach, na kartkach papieru? :tel:

Przecież to wszystko są dane doświadczalne, sam z resztą opisałem to na przykładzie siebie (co oczywiście nie jest reprezentatywne), ale podałem również link do posta, gdzie są źródła z danych doświadczalnych (czyli praktyki!)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w ogóle ten lek na mnie działa.... biorę od 1 stycznia całą tabletkę (10mg), 3 dni wcześniej zacząłem brać 0,5 tabletki. Bałem się, że będzie ostro z wejściem podobnie jak z paroksetyną, byłem wyjęty praktycznie z życia przez miesiąc - fakt, że pewnie też sam się nakręcałem...ale nie ważne...

 

No i jestem od tych 15 dni na 10mg i zastanawiam się czy to w ogóle działa :/ w sensie nie widzę jakiejś poprawy - fakt jest taki że na początku jakoś tam czułem działanie a teraz jakoś tak jakby opadło te działanie....

 

fakt, że seks dłuży (z tym miałem problem) czyli widzę te działanie pod tym kątem - bo na paroksetynie miałem podobnie

 

ale czy działa na lęki? nerwicę? jakoś tak nie widzę tego - dalej też są jakieś somatyczne objawy - pocące się dłonie cały czas itp :/

 

Dodam że jeszcze łykam pregabalinę 300mg.

 

Co radzicie? Czekać dalej? Czy coś zmieniać? zwiększać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez miesiąc brałem esci + trittico i praktycznie mi nie pomógł ani na depresje ani na lęki. Powiedziałbym że deprecha z czasem się pogłębiła ale to głównie przez brak nadziei na poprawę. Początkowo ciężko mi było z przyswajaniem leków ale po 1-2 tygodniu uboki w większości minęły. Libido praktycznie zerowe ale to bardziej ze względu na kiepski stan psychiczny aniżeli same psychotropy. Generalnie zmieniłem lekarza i zestaw leków. Samo zejście z Trittico już było ulgą , ale za to przejście z esci na lek z grupy SNRI było mało ciekawe i trochę żałowałem tej decyzji ale na nowych lekach czuje się znacznie lepiej pomimo iż jest to początek kuracji. Nie mam za bardzo doświadczenia w tego typu lekach, dlatego nie bardzo wiedziałem kiedy odpuścić dany zestaw, ale ciut poczytałem i niejedna osoba radzi że jeżeli coś nie daje jakiekolwiek poprawy max. do 4 tyg. to najlepiej to zmienić (chociaż 2-3 tyg. już powinno coś być na plus). Najgorszy jest ten strach że wówczas trzeba zaczynać od nowa, szczególnie gdy chcę się wrócić do pracy a efekty przyswajania mogą być nie do zniesienia. Ale stwierdziłem że trudno wezmę zwolnienie lekarskie i dojdę do siebie bo to nie jest życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lek ten oprócz utraty libido może spowodować, że moja anhedonia po Sertralinie się utrzyma bądź pogłębi? Zapomniałem się zapytać psychiatry, ale zastanawiam się jaka jest przewaga tego leku i czym się różni w działaniu od Sertraliny? Dlaczego zmieniła mi lek na akurat ten? Odpowiedź Grabarza mile widziana.

 

-- 18 sty 2018, 19:23 --

 

Czy to jest normalne, aby w szóstym dniu brania leku bez żadnego powodu nastąpiło już pogorszenie samopoczucia i duża ochota na strzelenie samobója? Działania jeszcze nie czuję, bo na to za wcześnie, ale czy jest to możliwe, aby występowała już reakcja paradoksalna, jaka zazwyczaj występuje na początku brania takich leków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lek ten oprócz utraty libido może spowodować, że moja anhedonia po Sertralinie się utrzyma bądź pogłębi? Zapomniałem się zapytać psychiatry, ale zastanawiam się jaka jest przewaga tego leku i czym się różni w działaniu od Sertraliny? Dlaczego zmieniła mi lek na akurat ten? Odpowiedź Grabarza mile widziana.

 

-- 18 sty 2018, 19:23 --

 

Czy to jest normalne, aby w szóstym dniu brania leku bez żadnego powodu nastąpiło już pogorszenie samopoczucia i duża ochota na strzelenie samobója? Działania jeszcze nie czuję, bo na to za wcześnie, ale czy jest to możliwe, aby występowała już reakcja paradoksalna, jaka zazwyczaj występuje na początku brania takich leków?

 

tak to mozliwe to uboki

jak tak miałem pierwszy miesiąc brania klomipraminy, bałem się, że nie wytrzymam tych uboków ,

okrutna depresja i wahania nastroju, raz radosć a zaraz chciałbym skoczyć z okna

 

ale w końcu minęło i lek zaczął dawać powoli efekt terapeutyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekscytujecie się tu tym, że SSRI obniżają libido. Ale najgorsze w nich jest to, że po odstawieniu SSRI to libido jest jeszcze długo osłabione a nawet mogą pozostawać dysfunkcje. Nie ma racji @ Grabarz, który pisze u jednego tak a u drugiego tak... obniżają u większości by nie rzec u 80 procent pacjentów. Ale i tak nie to jest najistoniejsze tylko co w dłuższej perspektywie czasowej po odstawce. Ja po 3 latach brania ssri/snri u siebie nie widze tego optymistyccznie. Natomiast badania, no cóż, bardzo często można je sobie wsadzić w doo.... czysta teoretyzacja z naciąganiem statystyki plus kłamstwa firm farmaceutycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coyot.inc, ja bym poczekała do 4 tygodni czy cokolwiek się poprawi. Jeśli nie to albo podwyższenie dawki albo zmiana leku.

 

Ok. Za 3 tygodnie mam wizytę u czubka i zobaczymy co powie. Niby chyba baba się zna jest z Instytutu Psychiatrii i Neurologii i jest Kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego i ma te wszystkie dr n. med. no i jej zaufam i tyle.

 

Obecnie biorę 10mg i na pewno jakieś zmiany widzę, subtelne i chyba na tym to polega - nie będzie chyba tak, że nagle budzę się i wow "jak ja się wybitnie czuję" więc stopniowo i do przodu ;)

 

Zmiana? Jak zmiana to pewnie tylko na paroksetynę, bo to mi pomogło - na 2 lata zapomniałem o nerwicy. Ale ostatnio na wątku o paroksetynie wypowiedział się ktoś, że to jest najgorszy lek i że lekarze jak przepisują ten lek pacjentowi to są "RZEZNIKAMI" i że w USA już nie podaje się tego leku :/ Więc wiadomo, że mnie to wystraszyło :/ jak to u lękowca - nerwicowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekscytujecie się tu tym, że SSRI obniżają libido. Ale najgorsze w nich jest to, że po odstawieniu SSRI to libido jest jeszcze długo osłabione a nawet mogą pozostawać dysfunkcje. Nie ma racji @ Grabarz, który pisze u jednego tak a u drugiego tak... obniżają u większości by nie rzec u 80 procent pacjentów. Ale i tak nie to jest najistoniejsze tylko co w dłuższej perspektywie czasowej po odstawce. Ja po 3 latach brania ssri/snri u siebie nie widze tego optymistyccznie. Natomiast badania, no cóż, bardzo często można je sobie wsadzić w doo.... czysta teoretyzacja z naciąganiem statystyki plus kłamstwa firm farmaceutycznych.

Skomentuje to w taki sposób:

125864_ludzka-glupota-nie-ma-granic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minął tydzień od początku brania tego leku. Podobno powinien zacząć czuć już jakieś pobudzenie, ale zamiast tego dzisiaj cały dzień chce mi się spać i ciężko mi wstać z łóżka. Mam wrażenie, że na mnie każdy lek działa odwrotnie niż powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minął tydzień od początku brania tego leku. Podobno powinien zacząć czuć już jakieś pobudzenie, ale zamiast tego dzisiaj cały dzień chce mi się spać i ciężko mi wstać z łóżka. Mam wrażenie, że na mnie każdy lek działa odwrotnie niż powinien...

 

Za wcześnie na efekt. Poczekaj minumum 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coyot.inc, psychiatra mi mówiła, że ten lek działa po ok. 10 dniach, a pobudzenie mogę czuć wcześniej. Może ta senność to jakiś skutek uboczny, który mija, albo próg 10 dni to mit. Nie wiem, już nic nie rozumiem. Może za te 3 dni wystąpi pobudzenie, chciałbym jak najszybciej, bo ten czas mi bardzo powoli mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynasz mnie drażnić, Panie Grabarzu

Tak więc kilka kwestii :

 

 

Albo SSRI albo dupaka

I to na zasadzie białe albo czarne

... niestety

urealniam...

Są jednostki u których jest OK, ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia ( z escitalopramem) mówią co innego.

Bzdura (czyli bro science :twisted: ), to, że jest tak u ciebie nie znaczy, że będzie tak u każdego, poza tym piśmiennictwo wcale tak nie mówi (patrz link poniżej). W moim przypadku na połączeniu 37.5 mg wenlafaksyny, 22.5 mg i 150 mg pregabaliny libido obniżone o jakieś 35-40 % w porównaniu do czasów, kiedy byłem "zdrowy". Dodam, że zarówno wenlafaksyna jak i pregabalina obniżają mi libido. Mirtazapina jest neutralna, jednocześnie zmniejsza obniżanie libido przez wenlafaksynę.

 

GDZIE tu mowa o SSRI ? W TWOIM przypadku nie widze SSRI, chyba , że Pan Mądraliński myli SNRI ( venlafaksyna) z SSRI. Gratuluję

 

 

 

A tak z innej beczki, jak panowie (i panie) radzicie sobie, ten tego... z seksem? Jest jakakolwiek szansa, żeby na escitalopramie tą sprawę poprawić? Mianseryna 15 mg u mnie nie niweluje dysfunkcji seksualnych. Próbował ktoś bupropion dołożyć do ssri w tym celu?

 

Jeśli mianseryna nie daje rady zmniejszyć kastracji po escytalopramie, to nie jest dobry znak. Pozostaje spróbować bupropionu, agonistów dopaminy (pyrybedil, pramipeksol, ewentualnie kabergolina). O innych interwencjach dot. leczenia kastracji po SSRI

 

Dalej:

Po ssri/snri seks leży i nie ma co ukrywać. Powinni te leki podawać przestępcom seksualnym, bo po tych lekach penisa można wyrzucić na śmietnik.

Zero odczuwania przyjemności, penis jest jak z gumy, osiągnąć orgazm graniczy z cudem. A dodawanie innych leków w celu zniwelowania tego stanu mija się praktycznie z celem, bo poprawa jest niezauważalna.

 

Odpowiedż Pana Mądralińskiego:

A ja nadal uważam inaczej

 

I oczywiście stado linków do "badań" ( często przeprowadzanych przez producentów SSRI ) , z ktorych jakoby wynika, że SSRI nie oddziałują/oddziałują w niewielkim stopniu negatywnie na strefę seksualną pacjenta...

 

Przeczytaj zatem mojego powyższego posta jeszcze raz uwaznie

Sam sobie przeczysz. Piszesz o sposobach niwelowania PSSD, po czym twierdzisz, że leki SSRI owego zaburzenia nie powodują, bo to "fakt" wynikający z badań....

 

Lubisz linki...

 

Tak więc proszę - opisy poszczegolnych SSRI, gdzie na czołowych miejscach skutków ubocznych ( "bardzo często", czasami "często" ) są wymienione wszelaki zaburzenia seksualności użytkowników tychże leków

 

Paroksetyna https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=645

Sertralina https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=718

Citalopram https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1032

Escitalopram https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4375

Fluoksetyna https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=326

 

Z resztą w temacie zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html?hilit=pssd , ktory powstał sześc lat temu jest 1333 postów dotyczących tego problemu.

 

Tak więc skoro lubisz Pan "badania" to zaraz napisze do Moderatorki Moniki aby stworzyła temat z ankietą do wypełnienia:

 

"Czy leki SSRI negatywnie wpłynęły w Twoim przypadku na sferę seksualną?"

I dwie odpowiedzi - "tak" lub "nie"

 

I za jakiś czas zobaczymy sobie wyniki.

Tylko nie pisz, że wyniki będą wątpliwe, subiektywne, ponieważ ankieta odbędzie się na niereprezentatywnej grupie badanych.

Otóż bedzie to grupa jak najbardziej reprezentatywna, mianowicie sami PRAKTYCY, w dodatku ankieta będzie całkowicie obiektywna, z racji tego, że producenci leków nie mają tutaj żadnych możliwości nacisku...

Chociaz teoretycznie.... nikt nie udowodni, że iles tam userów zagłosowało w ten czy inny sposób.

Ale bądźmy dobrej myśli i nie popadajmy w paranoje, do której ja mam coraz większe skłonności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coyot.inc, ja bym poczekała do 4 tygodni czy cokolwiek się poprawi. Jeśli nie to albo podwyższenie dawki albo zmiana leku.

 

Ok. Za 3 tygodnie mam wizytę u czubka i zobaczymy co powie. Niby chyba baba się zna jest z Instytutu Psychiatrii i Neurologii i jest Kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego i ma te wszystkie dr n. med. no i jej zaufam i tyle.

 

Obecnie biorę 10mg i na pewno jakieś zmiany widzę, subtelne i chyba na tym to polega - nie będzie chyba tak, że nagle budzę się i wow "jak ja się wybitnie czuję" więc stopniowo i do przodu ;)

 

Zmiana? Jak zmiana to pewnie tylko na paroksetynę, bo to mi pomogło - na 2 lata zapomniałem o nerwicy. Ale ostatnio na wątku o paroksetynie wypowiedział się ktoś, że to jest najgorszy lek i że lekarze jak przepisują ten lek pacjentowi to są "RZEZNIKAMI" i że w USA już nie podaje się tego leku :/ Więc wiadomo, że mnie to wystraszyło :/ jak to u lękowca - nerwicowca.

ja juz pisalem na tym forum, 3 lata fajnie dzialala paroksetyna, jak przestala to wszystko wrocilo mocniej plus nowe atrakcje, ze czuje się jak przyszly samobojca.... biorę już wenlafaksyne z 6 tygodni moze mnieij i gowno daje, 300pregi do tego. nie wiem po co biorę, ale 7 lutego mam nowego lekarza i nie chce sam odstawiac nie mając nic na zamiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@INTEL 1

 

Przebijam pionę Robercie :)

Całkowicie się z tobą zgadzam.

 

Grabarz666 "wyśmiał" Reboksetynę, która wg. niego jest nic nie wartym lekiem,

a wiele osób z forum pisało, że daje efekt, ja również się z tym zgodzę, bo czuję

że ten lek na mnie działa, jest to bardzo wyczuwalne i nie jest to efekt placebo,

działanie przebija mocą działanie Bupropionu który jest dużo droższy a dodatkowo

Grabarz666 go zaleca w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×