Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Barbecue

Użytkownik
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Barbecue

  Dlaczego tak jest?

  Dzięki za odp. Z tą akceptacją siebie to na pewno prawda, ale często o to najtrudniej. Pozdrawiam
 2. Barbecue

  Dlaczego tak jest?

  Ciekawe porównanie do gleby. I trafne.
 3. Wybaczcie, że trochę się rozpisałam, ale od jakiegoś czasu dręczy mnie jeden temat. Banalny i nie napiszę nic odkrywczego, ale chyba muszę to z siebie wyrzucić. Uderza mnie czasem to jak bardzo niepodobne jest jedno życie do drugiego. Wydaje mi się, że los pomaga i sprzyja tym, którzy i tak mają dobrze. Chyba wszyscy na tym forum borykają się z problemami, trudną przeszłością, część nadal przeżywa piekło. I ciągła walka o siebie, o kolejny dzień by jakoś przetrwać. Mam bliską koleżankę. Urodzona chyba pod szczęśliwą gwiazdą. Z normalnej, dobrej rodziny. Wszystko jej się układało. Nigdy nie poczuła czym jest bezrobocie czy poważne problemy rodzinne. Jeszcze nie skończyła studiów, a już czekała na nią praca. Na studiach poznała chłopaka. Są bardzo dobrym i szczęśliwym małżeństwem. Jedno dziecko. Po macierzyńskim wróciła do pracy, a za chwilę zmieniła ją na jeszcze lepszą. Niedawno drugie dziecko. Szczęście aż ją rozpiera. Powiecie, że zazdrość. To też. Ale bardziej jakiś żal. Porównując jej życie do mojego, to właściwie nie ma żadnego porównania. Dlaczego jedni mogą brać życie garściami a inni muszą żyć w swoim piekiełku? Czemu innym wiecznie kłody pod nogi. Ze wszystkim trzeba się męczyć. O wszystko walczyć, wyszarpać każdą rzecz. A nieraz ta walka i tak prowadzi do nikąd. Każdy ma start podobny. Urodził się na tym świecie. Rodziny sobie nie wybierał. Dlaczego aż taka niesprawiedliwość i nierówność... Czemu los sprzyja tylko niektórym? Czy trzeba sobie zasłużyć chociaż na odrobinę tego ludzkiego szczęścia? Czy to taka loteria, komu się trafi to ma. Może za bardzo porównuję się do innych, ale to wszystko samo się rzuca w oczy. Jak Wy to widzicie....
 4. Barbecue

  36

  Kolejny Twój wpis, który potrafi podnieść na duchu. Zauważyłam, że ludzie mający 30 kilka lat piszą lub mówią tak, jakby to już był koniec życia. To co ma powiedzieć ktoś 50+ czy 60+?
 5. Ilu ludzi tyle sposobów spędzania czasu i wakacji. Każdy lubi co innego i nie jest to niczym dziwnym. Nie każdy lubi tłumy nad morzem, jeziorem czy w górach. Bez sensu jechać gdzieś, bo wszyscy tam jadą. To tak jak z hobby. Jeden lubi sklejać modele, inny by się przy tym zanudził. Czy to znaczy, że ten pierwszy ma go do tego na siłę zmuszać? Raczej nie.
 6. Tak miało być, ale się wycofano z tego pomysłu.
 7. W znanej sieci sklepów spożywczych z owadem w logo mają być biblioteki
 8. Moim zdaniem wypada. To jeden ze sposobów by kogoś poznać. Oczywiście jeśli idą dwie kobiety, mogą czuć się trochę pewniej i bezpieczniej. Wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim. A co jest złego w "wyglądaniu jak panienki na wydaniu"?
 9. Ja podobnie. Na dobre zaczęło się chyba w trakcie pandemii. Człowiek sobie uświadamiał bardziej niż kiedy indziej jak to całe życie jest kruche i ulotne.W latach szkolnych tak się wlokło, czas tak wolno płynął a teraz... Nie wiadomo kiedy mijają kolejne lata, życie ucieka. W sumie każdy z nas żyje jakby z wyrokiem, tylko nie wiadomo kiedy zostanie wykonany. Wydaje mi się, że inaczej na to patrzą w jakimś stopniu ludzie spełnieni, którzy przeszli różne etapy w życiu typu ślub, dzieci, wnuki itp. Jak ktoś czuje, że czegoś nie zrealizował tym trudniej się pogodzić z przemijaniem. Chociaż odejście z tego świata niezależnie od wieku i sytuacji przychodzi nie w porę.
 10. Barbecue

  Oziębłość seksualna

  Wreszcie ktoś się odważył to napisać!!! Chociaż są tacy co nie potrafią bez niego żyć.
 11. Niektóre wrażliwe osoby cenią sobie nawet, że czują i przeżywają więcej i głębiej niż inni. Nie jest to według mnie na zasadzie gorszy - lepszy. Tylko czasem wysoko wrażliwym osobom trudniej się żyje, bo za bardzo biorą wszystko do siebie, silne stany emocjonalne mogą być też po prostu męczące dla nich samych.
 12. Mówi się też o osobach wysoko wrażliwych. Nie jest to raczej zaburzenie tylko ich cecha osobowościowa.
 13. Choroba psychiczna czy nie, szczerze Ci współczuję, że musisz kogoś takiego znosić. A nie można po prostu zerwać z nim kontaktu, olewać, unikać?
 14. Barbecue

  Oziębłość seksualna

  Może to pewnego rodzaju odcięcie się od odczuwania, mechanizm obronny. Albo taka Twoja uroda. Nie każdy musi mieć potrzeby takie same jak inni. Pytanie czy jest Ci z tym źle i chciałabyś to zmienić.
×