Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

OverAndOver

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Z tego co piszesz to mylisz dwa pojęcia, długość czasu do zadziałania z dawką.
 2. Andrzej91. Trudno powiedzieć, te leki to loteria, raz działają innym razem nie.Generalnie do 6 tyg powinno sie dojść. Na mnie generalnie nie działały wogóle jak trzeba i dostałem dodatkowo Spamilan jakby na lekooporność ale 27 dni tego mixu i nie czuje należytej poprawy.
 3. Nie, te 2 tyogdnie to takie mity, tylko lekkie przejawy poprawy są po 2 tygodniach. Jeśli SSRI działają to zwykle po 4-6 tygodniach a SNRI 3-5 tygodni.
 4. Biorę Paro ze Spamilanem, pisałem już, aktualnie 30 mg paro plus 20 mg Spamilanu.
 5. michalsky394, myślę, że dobrze robisz tym bardziej, że możesz jeszcze zmierzyć ciśnienie i puls to uważam są jednak mierniki pewne aktywności noradrenalinowej. Ja na paro wprawdzie nie mam jeszcze odpowiedzi antydepresyjnej ale ciśnienie i puls sie wyregulowały do 120/75/65 czyli prawie optimum. Tobie też życzę powodzenia z paro. :)
 6. Tak, miałem tą samą sytuację jak Ty, po wenli nawet 37,5 rozdrażnienie, do tego puls koło 100 i wysokie ciśnienie. Teraz jestem na paro i te objawy nie występują u mnie. Jednak w przypadku wenli kopała ewidentnie noradrenalina.Jednak mimo to paro nie pomaga na depreche jak trzeba, czekam jednak jeszcze.
 7. Teraz biore Paro 20 mg ze Spamilanem 20 mg ale nie czuje antydepresyjnego działania, biore już 24 dni. Po paroxetynie generalnie pocenie powinno przejść.
 8. Mnie to samo, 37,5 mg waliło w noradrenaline równo-skutek to rozdrażnienie i wysoki puls.
 9. Ja już 22 dzień na paroksetynie i dalej czuję brak zdecydowanej odpowiedzi, zarówno w zakresie lęku jak i depresji a szczególnie napędu. Jedynie co sie zmiejszyło to rozdrażnienie i nadmierna emocjonalność. Do tego biore Spamilan 20 mg na wzmocnienie działania paroxetyny. No ale czekam jeszcze.
 10. Kaleb, Ziom, akurat jeśli chodzi o SSRI to zasada jest taka: na lęki dawki wyższe, powiedzmy, nawet 40 mg citalopramu a na depresje dawka standardowa czyli 20 mg. Po co Ty sie bawisz w 10 mg, tylko przedłużasz leczenie. A że działa? a nie oznacza to, ze tak do końca jak trzeba. Escital zaś 20 mg.
 11. OverAndOver

  DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

  Death of Motor Neuron, ja wczoraj zażyłem pół tabletki leku odwodniającego do swojego mixu Paroxinor plus Spamilan i wieczorem puls 105, gdzie dziś jak nie brałem odwadniacza to zeszło na 67 puls, czy to może być od diuretyka ten puls? dodam, że po Spamilanie nie zaobserwowałem wzrostu pulsu a nawet jego lekki spadek. Diuretyk brałem od okulisty na wode pod oczami.
 12. OverAndOver

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  darusz95, to zależy o co Ci chodzi czy o leczenie innym SNRI czy SSRI ( anhedonia praktycznie po każdym lub niemożliwość wpadnięcia na ten właściwy) czy chodzi ci o wejście na lek, który tej anhedonii nie wywołuje ( np. moclobemid albo agomelatyna albo bupropion). Te drugie leki znów co nie szkodzą na anhedonię to maja mały potencjał przeciwlękowy- raczej depresje bez lęku. Antydepresyjny sam.
 13. Death of the Motor neuron, nie wiem czy to była mania, ja to subiektywnie opisuje jako manię, manią pewnie nie było bo nie byłem happy w tym stanie, miałem tylko podkręcony umysł w jakiś sposób, czy ja wiem, może pamięć operacyjna, towarzyszył temu też lęk po 4 h od wzięcia, poza tym miałem po tym leku koszmary senne, plus poranne lęki, więc w wyższą dawkę nie poszedłem skoro 225 już mi takie coś robiło. Z tym, że ja nie mam GAD w diagnozie, plus mam w historii leczenia potężne uzależnienie od clonazepamu stąd nie jestem reprezentatywny z tą pregabaliną. W kążdym bądź razie mnie nie wyciszała.
 14. OverAndOver

  SSRI-temat ogólny

  Mówisz o Deep Brain Stimulation, po co iśc aż tak głęboko... czytałem o kobiecie którą z głębokiej depresji nie reagującej na leki wyprowadził stymulator nerwu błędnego... więc..jestem zwolennikiem by wpierw próbować metod mniej inwazyjnych.
 15. OverAndOver

  SSRI-temat ogólny

  A ja bym się obawiał ECT. Możesz się nie obawiać ECT ale dwie rzeczy: obawianie się a potencjalne skutki uboczne tej metody to dwie różne sprawy, nie myl ich. Poza tym gdyby ECT była taka bezpieczna, takie supcio można powiedzieć to stosowano by je w każdym szpitalu, ośrodku i każdemu praktycznie choremu na depresję a nawet na lęki. Tym bardziej, że to byłoby tańsze dla ludzi i państwa. Ale..tak nie jest i zapewne nie będzie. Metoda jest kontrowersyjna, widziałem mase reportaży o osobach, którym pamięć epizodyczna do końca nie wróciła, stali sie inwalidami ale też nie jest tak skuteczna jak się głosi. (Najbardziej skuteczna jest w ostrej katatonii ale to rzadkie przypadki). A kto to głosi: ano lekarze, którzy już nie mają pomysłu na leczenie farmakologiczne i chcą się pozbyć pacjenta. Plus wierzą w tą "odgrzewaną jak stary kotlet" metodę. Oni już w wiele starych kotletów uwierzyli: bupropion- lek z lat 60 tych, odgrzewany Trazodon, w sumie mało skuteczna tianeptyna- lata 80 te. I wielu tych odgrzewanych próbach jest chwytliwa teoria a to neurogeneza a to tamto. Także... Co do litu, to nie wiem... ja tego póki co nie stosuje...opieram się tylko na tym, że węglan litu dodany to antydepresantów coś tam usprawniał w układzie serotoniny i wielu innych. Działa też na tzw. second messengers I to jest udowodnione. T3 jest mniej popularne, tylko je nadmieniłem. W niektórych pracach uważa się nawet, że dodanie Prednizonu -sterydy) to LPD może być skuteczne- rola osi stresu i kortyzolu.
×