Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Luxor

Użytkownik
 • Zawartość

  253
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  @Lalunia93 nie mogłem w ogóle dostać w aptekach mirtazapiny, ale ona tak czy inaczej jest tej samej grupy co mianseryna więc cudów bym się nie spodziewał. Teraz lekarz do zestawu dołożył mi trittico i zobaczymy. Ja ogólnie po mianserynie też przytyłem kilka kilo, cholernie chce się jeść szczególnie na noc 🙂 Ale teraz w miarę kontroluje wagę. Też w miarę ćwiczę i waga stoi w miejscu. Kluczem jest chyba po prostu nie objadać się, co jest ciężkie przy mianserynie i mirtazapinie. Co do Citalu to na pewno musisz się spodziewać mocniejszych skutków ubocznych niż po Valdoxanie typu pobudzenie itp.
 2. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  @Lalunia93 ja jestem na Valdoxanie już 3 tygodnie. Nie tyję ani po Valdoxanie ani po Citalu. Na Citalu jestem na symbolicznej dawce, ale chyba ją zwiększę, bo odkąd zacząłem brać Valdoxan trochę lękowo zaczęło się robić. To super, że Ci pomaga na sen, widocznie miałaś rozregulowany cykl dobowy. Ja mam dosyć silne problemy ze snem, biorę też mianserynę łącznie z Valdoxanem i póki co nic nie drgnęło w sprawie snu.
 3. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  Ja łączę valdoxan z małą dawką citalu. Ogólnie agomelatyna nie ma skutków ubocznych typu pobudzenie, czy nasilenie bezsenności. Jednak jeśli chodzi o poprawę snu to nie bardzo u mnie na to działa. No o też kiepsko na lęki.
 4. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  Moja doktorka upiera się, że lek działa na anhedonię i apatię, ale ja póki co czegoś takiego nie doświadczyłem. Biorę już prawie 3 tygodnie i nie za bardzo czuję żeby działał, a wręcz trochę pogorszył moje samopoczucie. No jakoś lęki się nasiliły. A przede wszystkim nie za działał na sen, dalej się wybudzam. Dam mu szansę jeszcze tydzień, jak lipa to odstawiam.
 5. Luxor

  Artykuł o UZALEŻNIENIACH OD ZOLPIDEMU (Stilnoxu) - NEWSWEEK

  @Przemek_44 a jak myślisz, Zolpidem też jest odstawiany tak że zamienia się na długo działającebenzo ?
 6. Skutki uboczne miałem jakoś krótkie i słabo nasilone, teraz po pregabalinie nie mam żadnych skutków. Czy pomaga? Względnie pomaga, ataków nie mam, chociaż jakoś tam mocno to mnie nie uspokaja. Mianseryny biorę małą dawkę, ale mam problemy ze snem i nie wiem czy przypadkiem nie będę miał zwiększoną. A powiedz mi jak na Ciebie działa dawka mienseryny w dzień? Bo lekarz mi kiedyś proponował brać też w dzień żeby złagodzić skutki citalu, ale jakoś się nie zdecydowałem.
 7. Pregabaliny 150 mg rano i 150 mg wieczorem. Mianseryny 20 mg na wieczór.
 8. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  O widzisz, to napisz czy dobre samopoczucie się utrzymuje. Ja to szczerze jestem gotowy przyjmować wszystko co by mi tylko pomogło 🙂 U mnie na Ago mija dwa tygodnie, ale na razie póki co nic się nie rusza, a wręcz trochę się pogorszyło.
 9. Ja łączę z mianseryną, więc pewnie z mirtazapiną też można łączyć.
 10. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  @__Jack__ Dzięki za info. na razie jeszcze będę brał agomelatynę, przynajmniej do wizyty u lekarza 🙂 A ten suplement litu to widzę polecany na stany depresyjne, a nie ma on żadnej interakcji z lekami?
 11. Luxor

  ESKETAMINA (Spravato)

  Czy w nerwicy i fobii społecznej to trudno powiedzieć. Na razie to jest najmocniejszy kaliber dla depresji i pewnie nie tak łatwo dostępny dla zwykłego nerwicowca 🙂 Ja bardziej czekam na Aloradine (PH94B) ponoć to będzie szybko uspokajający lek, który nie wywołuje uzależnienia. Już jest w 3 fazie, wiec może niedługo będą próbowali go wprowadzić na rynek.
 12. Luxor

  ESKETAMINA (Spravato)

  Esketamina właśnie została zatwierdzona przez FDA jako lek pod nazwą Spravato. https://noizz.pl/zdrowie/spravato-to-lek-na-bazie-pochodnej-ketamina-na-depresje-w-usa/twk0nnq Będzie udostępniana pod ścisłą kontrolą przez różne placówki dla cierpiących na lekoodporną depresję. Pacjenci będą przyjmować Spravato jako dodatek do antydepresanta.
 13. Luxor

  Artykuł o UZALEŻNIENIACH OD ZOLPIDEMU (Stilnoxu) - NEWSWEEK

  @Przemek_44 a jeśli można wiedzieć jak długo trwało u Ciebie schodzenie z benzo i leków nasennych. I jak wygląda odtruwanie i zmniejszanie dawek? Podawali Ci jakieś benzo o długim okresie półtrwania przez ten czas?
 14. Luxor

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  Póki co zwała minęła, ale jeszcze jego działania pozytywnego nie czuję. Na sen też póki co działa mizernie. Może śpię trochę lepiej, ale wybudzanie się o 4 dalej pozostało. @__Jack__ A miałeś na początku trochę nasilenie lęków po nim? I po jakim czasie u Ciebie lek zaczął mniej więcej na Ciebie działać?
 15. Luxor

  SSRI-temat ogólny

  Raczej wszystkie SSRI to pobudzacze, przynajmniej na początku leczenia, a niektórych pobudzają trochę nawet w trakcie. Bardziej pobudzająca jest sertralina, fluoksetyna, wenlafaksyna, duloksetyna ze względu na działanie na DAT i NET. Citalopram i escitalopram ze względu na selektywne działanie na serotoninę mniej pobudzający. Paroksetyna może uchodzić za "sedatywną" - przymulającą ze względu na działania cholinergiczne.
×