Jakie lubicie kolory ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Wesnaa 13 gru 2006, 01:08
Czarny,brazowy,granat,zielony, nie ma to jak wesołe kolorki ;)
Second Life Syndrome

przez Zosia 13 gru 2006, 09:37
Pomarańczowy na sobie, niebieski w tle :)

(ale do opisu średnio pasuje)

przez white_doll 13 gru 2006, 20:54
wyraziste. nie dla beżyków, pasteli jakiś khaki

czerwień, czerń, biel, róż i fiolet. nasycone, mocne. nie lubię brązów(szczególnie ubrań) , chyba, ze ciemne alle to tylko na oczach w postaci kredki, tuszu czy cieni.

jeśli kolor jest intensywny to mi się podoba. ale to też zalezy gdzie-płaszcz ostry róż to nie ale buty... :D
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Xerus_Ona 14 gru 2006, 11:23
Czarny ! Hmmm... Zgadza się z opisem .
"...niesie Cię pozytywna myśl, że nie jest źle, że to wszystko ma jakiś sens..."

przez gusia 17 gru 2006, 02:19
Zieleń (we wszystkich odcieniach)
Czarny (bo wyszczupla)
Ale ściany zdecydowanie ciepłe.....tkaniny kaszmiru...mmmm ;)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez hyte 18 gru 2006, 17:09
Ja tam lubie wszystkie kolory!dla mnie kazdy kolor ma cos w sobie!kolory sa jak ludzie maja rozne charaktery i tam gdzie nie bedzie pasowal rozowy zastapi go zielony i na odwroT!
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez kari77 19 sty 2007, 13:19
niebieski (turkusowy)
teraz raczej kolory ziemi.
...coraz mniej we mnie leukocytów światła *

przez IceMan 19 sty 2007, 17:20
U mnie czerń i biel, no i trochę też niebieski. I wszystko zgadza się!
Przyjaciel forum

przez Jovita 17 sie 2007, 23:02
wszystkie sa fajne dlatego ich tak duzo :D ale chyba najbardziej to złotoczarnobialy :D
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Felicity 18 sie 2007, 14:35
Hmmm...brązowy, czarny, zielony(zgniły też :smile: ),rudy :smile: , śliwkowy.
Szukam Nadziei.

przez mrumrando 19 sie 2007, 22:51
Czarny, fioletowy i czerwony :3 Uwielbiam połączenie czarnego z fioletem ^^ Dlatego mam fioletowe ściany i czarne półki oraz czarnego i fioletowego dreda xD podobno od fioletowego nie chce się jeść =P Ale nie wiem czy polega to na tym,że jak zjesz fioletową kartkę czy po prostu ptrząc ^^
"The dreams in which I'm dying
Are the best I've ever had "

przez anonim 19 sie 2007, 23:03
zielony w ciemniejszych odcieniach.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

Re: Jakie lubicie kolory ?

przez Paranoja 14 lis 2009, 11:19
Kolor brązowy przywołuje na myśl płaszczyznę świeżo zaoranej ziemi, ściółkę w iglastym lesie, pole wyłaniające się wiosną spod resztek śniegu. To przede wszystkim gleba, oparcie, podstawa, to po czym stąpamy. Daje stabilizację, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Brąz nieodparcie musi kojarzyć się z tym wszystkim, co związane jest z żywiołem ziemi: z konkretem, z praktycznością, pracowitością, sumiennością. Ludzie, którzy szukają tej barwy potrzebują wszystkiego, co ona niesie ze sobą. Brak im pewności siebie, spokoju, stabilizacji. Przyszłość jest dla nich niewiadomą i niepewną, budzi lęk. Chcieliby znaleźć pod stopami silne oparcie, które pozwoliłoby im spokojnie iść przez życie.

Chcieliby także znaleźć oparcie w sobie samych, bo przecież moc i wartość człowieka tkwi tak naprawdę wewnątrz niego, w jego możliwościach i umiejętnościach. Tymczasem zwolennicy brązów nie wierzą we własne siły. Obawiają się, że nie są wystarczająco dokładni i sumienni, dlatego dokładają wielu starań, by w pracy być perfekcjonistami. Ich niepewność bierze się zazwyczaj z problemów w układach prywatnych, gdzie nie sprawdzają się jako partnerzy i w konsekwencji uciekają w inne dziedziny życia, w których maja szansę się wykazać. Rezygnując ze sfery osobistej, skupiają się na działalności zawodowej, poświęcając jej wiele czasu i energii. To sprawia, że osoby, które chętnie ubierają ten kolor są postrzegane z reguły jako odpowiedzialni i rzetelni pracownicy na których zawsze można polegać.

Główne znaczenie brązu to: boję się, nie wierzę w siebie i pomyślną przyszłość, brak mi też wiary we własne możliwości, ale jestem wspaniałym pracownikiem i zawsze można na mnie liczyć.

Jasne odcienie typu beż czy piaskowy są mieszanką brązu z bielą. Wskazują osoby, które mimo wewnętrznych niepokojów i braku poczucia pewności siebie próbują coś ciekawego zrobić ze swoim życiem, szukając przestrzeni do działania. Chcą udowodnić sobie i innym, że wiele potrafią, jeśli tylko im się to umożliwi. Barwy te zawierają w sobie element wolności, przestrzeni i swobody, dlatego działają odprężająco i relaksująco. Są przy tym uznawane za kolory uniwersalne, eleganckie i odpowiednie na każdą okazję.

ja pieprze zgadza sie :D
Paranoja

Re: Jakie lubicie kolory ?

przez wovacuum 14 lis 2009, 11:54
zdecydowanie czarny i zielony bràz tez lubiè,rozowego nie cierpiè kolor ten kojarzy mi siè zawsze ze swinià :twisted:
wovacuum

Sortuj wg