Leki a Antykoncepcja

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a Antykoncepcja

przez Currara 25 wrz 2006, 12:04
Pytanie do babeczek raczej...
Czy razem z lekami na nerwicę przyjmujecie tabletki antykoncepcyjne? Na babskim forum Gazety rozmawiałam z jedną dziewczyną która zaszła w ciąże na tabletkach anty i antydepresantach i jej lekarz powiedział, ze antydepresanty "wyparły" działanie antykoncepcyjnych.
I jakos tak mam obawy, a chciałabym wrócić do tabletek bo mam serdecznie dosyć seksu w gumce :oops: A mam wrażenie, ze moje libido pierwszy raz od miesięcy idzie w górę i nazywając rzecz po imieniu rzucam się na mojego męża gdzie popadnie (On oczywiście cały zadowolony :D )
Nie żebym się jakoś specjalnie bała ciąży, bo i tak w przyszłym roku chcemy próbować zaciążyć, ale po prostu do końca grudnia będę na tabletkach antydepresyjnych i potem spróbuję odstawić--- taka jest koncepcja mojego psychiatry. I gdybym w tym czasie zaszła w ciążę to mogłabym bardzo małej istotce zaszkodzić a tego nie chcę i dlatego myślę o powrocie do tabletek anty bo te gumki.... :x
Co mówią Wasi lekarze na połączenie antydepresantów z antykoncepcyjnymi?

przez kretka 25 wrz 2006, 12:06
Prawdopodobnie to zależy od tego, jakie to leki. Ja brałam Asentrę prawie póltora roku i zabezpieczałam się w tym czasie pigułkami- Logestem. Z powodzenie. Teraz wróciłam do Asentry i nadal mam zamiar zawierzyć Logestowi, gdyż podobno te dwa leki akurat nie reagują ze sobą. Najlepiej zapytaj lekarzy.

Asentra a tabletki antykoncepcyjne

przez madia 02 sty 2007, 17:20
witam wszystkich!nie wiem czy trafilam na dobre forum ale byc moze wiecie cos na ten temat!a mianowicie : biore tabletki antykoncepcyjne HARMONET, czy moge brac asentre , czy nie ma zadnych interakcji?Z GORY DZIEKUJE ZA ODP POZDRAWIAM :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gusia 02 sty 2007, 18:27
Witaj.
Zastanawiam sie własnie,bo na ulotce od moich leków(biore Stimuloton,ale to dokładnie to samo co Asentra),pisze że powinno sie przy przyjmowaniu ich stosowac skuteczną metodę antykoncepcjii,no a hormonki niewatpliwie do takiej należą..
Radziłabym jednak zasięgnąc porady psychiatry lub ginekologa,myslę że najbezpieczniej...
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez atrucha 03 sty 2007, 10:11
Gusia..to z racji bezpieczeństwa. Asentra (i inne leki tego typu - mój Efectin też) są zbyt dużym zagrożeniem dla ewentualnego płodu. Przypadkiem dotarłam do strony przeznaczonej tylko dla lekarzy i poczytałam o zagrożeniach jakie niosą nasze leki w przypadku ciąży..Nie warto ryzykować. Myślę,że skoro zalecają antykoncepcję tzn,że nie ma większych interakcji z lekami hormonalnymi. Ponad dwa lata łączyłam Efectin z Cilestem.
Przyjaciel forum

Antykoncepcja

przez Kesi 06 lut 2007, 10:15
Mam pytanie a nigdzie nie moge tego znalesc :( czy xanax, proplanolol lub hydroxyzyne mozna stosowac z tabletkami antykoncepcyjnymi? Chodzi mi o to czy przy doraznym stosowaniu nie oslabiaja dzialania t. antykoncepcyjnych. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lut 06, 2007 9:15 am ]
nikt ni wie :(

przez gemma25 11 lut 2007, 01:15
Ja tez się zastanawiam nad tym, bo to tez mój poważny problem, który, o dolo, objawia się jeszcze gorszym dołem.
Ja niestety biorę mnóstwo leków nie tylko psycho, ale też nasercowych, bo moją nerwicę ciężko odchorowuje serce.
Gin powiedziała, że tabsy nie, ale plaster może być ok. Pełna nadziei, że po ponad roku pozbędę się choć jednego problemu, poszłam jeszcze poradzić się lekarza prowadzącego, ale ten powiedział kategorycznie NIE.
Od kilku dni zastanawiam się jak to będzie w moim życiu w ogóle- bo przecież nie można ciągle używać gumy. To przyprawia mnie o jeszcze większy stres- nie mogę ryzykować posiadania potomka, bo tego nie wytrzyma moje serce.
Zastanawiam się nad wkładką, ale chyba jestem za młoda no i nie rodziłam, więc nie wiem, jak by mi to mieli założyć.
Może ktoś ma jakieś pomysły, co tu zrobić?

przez Kesi 11 lut 2007, 08:30
Ale ja nie biore zawsze tylko jak jestem w szkole czyli raz na 2 tygodnie. Nie mozesz brac tabletek bo szkodza czy nie daja zabezpieczenia?

przez gemma25 11 lut 2007, 17:34
Właściwie, to nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie od żadnego z lekarzy.
Lekarz prowadzący, który "prowadzi" moją chorobę serca, którą utożsamia z nerwica i depresją, ma chyba jakiś osobisty problem z tabletkami anty. Nie chciał nawet o tym słyszeć, żebym je brała i powiedział, że to jest b niebezpieczne w moim przypadku, bo będę mieć nieodwracalne zmiany w szpiku... To brzmi dla mnie jak jakaś totalna bzdura, więc idę go przycisnąć raz jeszcze w przyszłym tygodniu.
Gin natomiast powiedziała, że jeśli mam już ciśnienie i problemy z sercem uregulowane, a tak jest, to nie widzi przeszkód, oczywiście pod kontrolą.
Jeśli chodzi o antydepresanty to staram się je odstawić, bo dość mam już tej chemii. Udało mi się zrezygnować już ze wszystkiego prócz Zomirenu, który daje mi spać, a wg lekarza, on tez kłóci się z tabsami.

Myślę, że powinnaś poradzić się Twojego lekarza, bo każdy bierze co innego.

Asentra a antykoncepcja

przez morrena 06 mar 2007, 16:24
Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Od miesiąca zażywam Asentrę, i zastanawiam się, czy te dwa leki nie osłabiają nawzajem swojego działania... Czy jest może ktoś, kto orientuje się, jak z tymi tabletkami jest? :)

p.s. Moja p. ginekolog uważa, że łączenie tabletek jest w tym wypadku bezpieczne... ale ja cały czas mam wątpliwości... ;/
Żadnego mądrego cytatu nie będzie. O. Bo nie.
....................................................................

przez shadow_no 06 mar 2007, 18:00
morrena napisał(a):Moja p. ginekolog uważa, że łączenie tabletek jest w tym wypadku bezpieczne...

My z pewnością nie będziemy w stanie powiedzieć Ci nic więcej, bo specjalistami to my nie jesteśmy.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez morrena 06 mar 2007, 22:51
Wiem, że nic nie zastąpi opinii specjalisty, jednak chciałabym bardzo dowiedzieć się,czy ktoś ma już doświadczenie w podobnej sytuacji...
Zależy mi na opiniach użytkowników forum...
Żadnego mądrego cytatu nie będzie. O. Bo nie.
....................................................................

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 14 mar 2007, 15:03
tez jestem ciekawa, czy branie tabletek antykoncepcyjnych oraz lekow takich jak seroxat i zomren jest niebezpieczne.....
pozdrawiam serdecznie
lidia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez shadow_no 14 mar 2007, 16:19
U nas seroxat + pigułki yasmin oraz yanine działały prawidłowo.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg