Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

namiestnik

Użytkownik
 • Zawartość

  4273
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Nie wiem czy coś źle widzę, czy co, ale Lyrica wcześniej była w aptece (w doz.pl) za 3,20 a teraz jest dwadzieścia razy droższa. Z kasą leżę więc to bardzo dużo dla mnie. Biorę jeszcze kilka innych leków. Stąd tak skąpię. Gdzie obecnie można najtaniej kupić oryginał, zamiennik wszystko jedno? W aptece bez zamawiania wcześniej dowiedziałem się, że nie ma w hurtowni, a zamienniki zaoferowała mi farmaceutka bardzo drogo. Ale tylko w jednej jak dotąd udało mi się spytać. Help, help. Za kilkanaście dni kończy mi się.
 2. JOSE 2, są jeszcze inne fazy - dla mnie najgorsze to te stany mieszane - wtedy najwięcej psuję w życiu innych i swoim.
 3. *Monika*, tak? trudno się bawić w ręku bankotem - wybranym zawsze jednym z wielu - więc jeżeli to typowe dla kleptomanii też jestem ciekaw jak się sprawa skończyła
 4. a wydzielaj i wstaw swój tyłek z piekła rodem jak widać lepiej ze mną skoro humor dopisuje. Tylko obawa czy i kiedy się popsuje.
 5. Tak serio. Znajomy coś wynosi a potem się zastanawia jak to wnieść z powrotem by nikt nie zauważył, że wogóle wyniósł. Zazwyczaj drobne rzeczy. Coś czym może bawić się w palcach. Co w kieszeni mu się zmieści. Ale czy to kleptomania czy coś innego to nie wiem. Dla niego to zawsze było bardzo krępujące.
 6. Jednak przynajmniej mi znany przypadek kleptomana zawsze potem poszukuje sposobności oddania (najlepiej niezauważenie - bo się wstydzi), a jak nie wie komu to rozpytuje kogo co może być
 7. a ktoś zachowujący normy społeczne, etc, z pewnym wyjątkiem - mający do jakiegoś konkretnego osobnika patologiczne myśli i zachowania? I uznający to za normę?
 8. Tak twierdzi ktoś kto pisał w wikipedii. A skądś te terminy się biorą. I może warto jednak rozgraniczyć te pojęcia. Przecież psychopatia to patologia czegoś innego niż socjopatia. Czy zachowania antyspołeczne to dokładnie to samo co zachowania patologiczne wobec jakiegoś człowieka? Jakie są przykładowe zachowania ludzi z wszystkich wymienionych grup?
 9. czy tylko terapia poznawczo behawioralna, czy inne rodzaje terapii też wchodzą w tą pozytywną rachubę?
 10. czuję rozgraniczenie między socjopatią a psychopatią, choć nie potrafię tego zdefiniować
 11. Chyba spowiadającemu nie wolno rozpowiadać. O swoich możesz mówić. Spowiedź nie powoduje zapomnienia grzechów, ani zakazu poprawy - a to wręcz czasem wymaga by z kimś o czymś związanym porozmawiać.
 12. W pewnym sensie - np. łamania norm społecznych - wielu ludzi jest socjopatami. Wielu z nas. Czy np. notoryczne łamanie zakazów prędkości, czy innych przepisów drogowych jest socjopatią już? Bo przecież np. nie chcemy by w nas ktoś wjechał, czy jeździł nam lub naszym dzieciom "po piętach" na przejściu dla pieszych. Ale sami jakże często tak robimy. To coś z kali ukraść krowę... Tyle, że często nieuświadomione nawet.
 13. JOSE 2, to jak zauważyłem w szpitalu typowy objaw. Z tym, że niby się czyta, ale po chwili trzeba wracać bo nie wiadomo o czym się czyta. Wiele osób tak miało. Nie tylko ja.
×