Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alexandra 07 lut 2016, 23:28
Mili, ja odrealnienie takie powazne przeszłam 3 razy na początku nerwicy. To było straszne. Byłam w mieście i jak we śnie chodziłam, wszystko wokół wydawało się obce, inne, ludzi dziwni, koszmar. Jakbym była za szybą, wtedy byłam przekonana, że uszkodził mi się mózg, chciałam od razu do szpitala.
To było tak straszne, że nawet atak paniki taki nie był. Miałam wtedy przekonanie, że cos w mózgu się stało, że to niemożliwe, żeby tak się czuć. Musiałam wziąc Xanax, żeby wrócić i trafić do samochodu. Dopiero jak ustąpiło, uwierzyłam, że to psychiczne.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez alu 07 lut 2016, 23:36
Mili89, nie wiem czy to miał być jakiś przytyk do mnie? :) Każdy się z czymś zmaga, mnie nie przyszłoby do głowy przejmować się temperaturą 36,2, nie wpadłabym też na pomysł mierzenia sobie cukru, a już nijak nie wiem jak miałoby to wpłynąć na mój humor :) Wy z kolei pewnie nie wiecie jak to jest panicznie bać się wymiotów i że to w ogóle może zrujnować życie. I tak sobie możemy w kółko, jakie to straszne, jak głęboko zakorzenione i nas obezwładniające tylko CO Z TEGO? Nieważne, jak co się zaczęło, kto był "winny" itp. Liczy się tu i teraz i tu i teraz trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Jeśli ktoś w dzieciństwie nie dostawał regularnie w łeb co mogło mu zniszczyć mózg to wszystko inne jest kwestią wzorców myślowych - może odziedziczonych, może wyuczonych, ale zmienialnych. I w gruncie rzeczy nie chodzi o to, by ze świata zniknął Dr Google czy rzyganie tylko żeby przestać tworzyć sobie demony tam, gdzie ich nie ma. Nie zrozumcie mnie źle, ale czasem się zastanawiam po co tu jesteście, bo w radzeniu komuś jesteście mega racjonalni, a jak przychodzi do objawów własnych to dramat na całej linii i potem dyskusje wyglądające tak (do nikogo nie pije tu personalnie, to luźny zbiór)

- rany boskie, panikuje bo mam 35,8, co robić?
- taka temperatura jest ok, ja się martwię moją wysypką na ramieniu, czy to ziarnica?
- no coś ty, to na pewno nie ziarnica! zajmij się czymś, wypij melisę, weź wapno. mnie za to boli noga czy to guz kolana?
- jaki guz kolana, to pewnie uraz, naciągnięcie. wetrzyj maść, rozruszaj i minie za kilka dni

Ja np. pytam męża czy nic mi nie będzie jeśli zjem, bo potrafię nie jeść cały dzien by nie mieć czym rzygać, też pokrętne, nie? Ale hamuje się, sama sobie odpowiadam na swoje durne pytania, zmieniam wzorce. Nerwice, fobie i hipochondrie można wyleczyć i wcale nie trzeba żyć z nią obok, ale trzeba coś w tym kierunku robić, a nie liczyć, że tabletka czy pogadanki coś zmienią. To ciężka praca nad sobą! A wiecie, że człowiek do wykształtowania zupełnie nowego stylu myślenia potrzebuje 6tygodni? 6 tygodni podjęcia wyzwania i wysiłku, by zawrócić łajbę z tego morza jęków tylko trzeba przejąć ster. Nie oczekuj zmian jeśli niczego nie zmieniasz!!

I nie piszę tego, żeby się madrzyć bo ja do tego również dochodziłam powoli. Mnie tłuką podobne dylematy, ciągłe objawy somatyczne i lęk. Koncentruje się na małych krokach i to działa.
alu

przez Mili89 07 lut 2016, 23:36
Alexandra, ja tak mialam rok temu w.mc donaldzie bedac z przyjaciolka mialam taki atak, ze blagalam ja zeby zawiozla mnie do szpitala juz widzialam sie.na.podlodze.. Wyszlysmy i w samochodzie wszystko minelo...to okropne
Tez myslalam, ze to jakis guz czy cos w mozgu
Ale przeciez wtedy ciagle bysmy sie tak czuly a nie w wybranych miejscach
Tez Ci sie to nasila przy staniu w kolejce do kasy??
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 08 lut 2016, 00:49
alu, to nie byl zaden przytyk skad ten pomysl?
Wiesz ja bylam raz na psychoterapii i nie zgodze sie, ze nie wazne co bylo. Bo np. U mnie czynnikiem wyzwalajacym nerwice byla smierc kogos z rodziny.gdy bylam mala i aby isc dalej musialam jakby na nowo pozegnac te Osobe. Wiec aby uporac sie z demonami terazniejszosci trzeba przerobic czasem przeszlosc...
Wiadomo, ze w kazdej nerwicy przyczyna jest cos innego, ale to niezmiernie wazne dotrzec do zrodla a nie tylko walczyc ze skutkami. To tez jest praca nad soba i nad poznaniem siebie.

Ja forum tez traktuje jako element terapii wiem, ze tu nikt nie wysmieje mojego stresu nizsza temperatura czy jakimis innymi obawami..

Ja bardzo duzo zmienilam, podjelam ogromny wysilek i prace, wyszlam calkowicie z nerwicy natrectw ktora mialam okropna i utrudniala wszystko co robilam. Ale wiem, ze nerwica zawsze pozostaje. Uspiona, nieaktywna, ale pozostaje w nas. Ja nie mialam objawow nerwicy przez praiwe dwa lata i wrocila jak bumerang. Nie bralam wtedy lekow. Poprostu myslalam ze sama z niej wyszlam
Jednak kazde traumatyczne przezycie wlacza we mnie ta wstretna k....

przez Alexandra 08 lut 2016, 01:02
Mili, w kolejce do kasy jest ok, bo wtedy stoję, najgorzej jak mam iść. Mam podobnie jak Ty - nerwica natręctw zaleczona, ale każde wydarzenie sprawia ze nerwica wraca mi w różnych postaciach. Teraz wyzwolone to zostalo przez rozstanie z partnerem i rozpad związku, tym że jestem sama itd. Myślałam, że dobrze poradziłam sobie z rozstaniem, ale wyszło z innej strony.

Tylko nie chciało mi sie wierzyć, ze tyle dolegliwości fizycznych może być objawem nerwicy, myślalam, że to jakaś choroba, ponieważ do tej pory mialam dolegliwości depresyjne i natręctwa.

przez Klaudia30 08 lut 2016, 10:31
Ja dziś idę do ginekologa choć panicznie się boję ,nie spałam całą noc,chce mi się wymiotować cała się trzęsę, na domiar złego gdy odprowadzałam dziecko do szkoły zgadałam się z koleżankami że idę itp i zaczęły opowiadać straszne historie i teraz boje się jeszcze bardziej ,tłumacze sobie że przecież nic mnie nie boli,nie mam żadnych problemów z ta częścią ciała,okres regularny to nie może mi nic być ale to mnie uspokaja na 5 sekund,i zła jestem na siebie strasznie że tak dawno nie byłam że mogłam chodzić regularnie i teraz bym się mniej bała

przez agusiaww 08 lut 2016, 15:53
Ja to nie mam czasu myslec za bardzo o objawach bo dziecko mi zabiera mase czasu :) Dzis jak posprzatalam,poprałam itd. to ledwo mam czas na pojscie do wc :D :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mili89 08 lut 2016, 17:22
Klaudia30, napewno wszustko jest dobrze. Daj znac po wizycie:)

agusiaww, mam to samo! Dzis ziemniaki na obiad obieralam jak mistrz kuchni z taka predkoscia. Bo balam sie ze zaraz Maly wstanie i nie pojde do lazienki :D

przez kapi1845 09 lut 2016, 12:02
Widze ,ze wczorajszy dzien byl w wiekszosci udany :D dokladnie wystarczy czyms zajac nasze mysli .Ja musialem zapisac sie na usg nie dawalo mi spokoju to,ze mnie boli pod zebrem i ogolnie caly brzuch mysle,ze sa to bole somatyczne raczej,aczkolwiek wiecie jak to jest trzeba sie upewnic : :?

przez agusiaww 09 lut 2016, 12:21
kapi1845, jak sie masz uspokoic to zrob i bedziesz pewny :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mili89 09 lut 2016, 16:13
Eh a mnie dopadla ta sama zaraza co Corke i Meza. Oni mieli goraczke 2 dni temu a teraz mam ja :( peka mi glowa i meczy kaszel :(( masakra :(((

przez Lisa_ 09 lut 2016, 16:19
Wczoraj było spoko... Wyszłam do ludzi, ba... w trzytysięczny tłum w kościele... A dziś od rana mam stracha, czy tam nie złapałam grypy - oczywiście, że nic mi dziś nie jest... Ale już od rana łykam witaminę C i Neosine, żeby się żaden wirus nie wykluł to pewnie trzy dni pobiorę... Niech już będzie kwiecień, po sezonie grypowym... Moja kolejna koleżanka wylądowała w szpitalu... Jak widzę, że ktoś jest chory, albo pisze, że ma ileś tam gorączki, dostaję snapy ze szpitala to mi żołądek przewraca na drugą stronę i znów warczę na siebie, że nie byłam w tym roku na tym szczepieniu na grypę...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Mili89 09 lut 2016, 16:58
Lisa_, ja tez myslalam o tej szczepionce ale nie jestem zwolennikiem...
A teraz pije herbatke z lipy i modle sie zeby moj miesieczny synek sie nie rozchorowal bo wszyscy chorzt jestesmy:(((

przez kapi1845 09 lut 2016, 18:49
Ja znowu z pytankiem czy macie tak,ze trzesa Wam sie np niekontrolowanie nogi ? I tak jakby wszystko w srodku Wam sie trzeslo,bo dzis tak mam i nie wiem czy to na tle nerwowym :(

Sortuj wg