Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi Wszystkim, na razie wstaje z mega dołem. Lęki jakie były takie są, stres przy wyjściu z domu, rozmowie z kimś itd czyli żadnych zmian, oprócz tego, że libido mnie psychicznie pogrąża.

Mówicie wszyscy, że to okres 2-3 tygodni i że się wkręca, może ktoś napisać jak zauważyć, że to się wkręca ? Czy będę mniej marudny, lepszy nastrój ? Spokojniejszy ?

Chciałbym iść na badania ale na razie się cykam mega o ataki paniki i nie chce przesadzać z benzo zanim to paro nie zaskoczy. Niech ktoś napiszę, w najlepszym razie jak to paro powinno się wkręcić, czy jest to nagła zmiana czy nie zauważalna.

Na razie 5 dni po 10mg i ostatnie 2dni po 15mg. Nasilają się myśli depresyjne, natrętne i lęki ( może to wina pogody, albo siedzenia ciągle w domu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie poczekam, sama Mianseryna ma znowu tuzin skutków ubocznych http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=566 oczywiście, ktoś powie jak każdy lek, ale jest tego sporo :silence:

Nie stosować równolegle z innymi lekami przeciwdepresyjnymi.

Na razie poczekam, czy zadziała jakoś pozytywnie paroksetyna, może za jakiś czas będzie lepiej z libido, a może będę zmuszony odstawić ten lek jeśli nie przyniesie rezultatu.

Na razie dużo stresu, niepewności i nie ma co pchać się na kupę w tyle leków.

Żen-szeń czasami nie ma wpływu na serotonine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...jak już będziesz bardziej zaawansowany to selegline bym dodal 5mg

I zespół serotoninowy prawie pewny...

 

jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje .

 

-- 11 mar 2016, 10:31 --

 

paro to chyba najszybciej wkręcający się SSRI za to fluo najdłużej.

Najszybciej "wkręca" się escytalopram.

 

trochę praktyki , mniej teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje.

Nie jesteśmy na per chłopie, to po pierwsze, po drugie cytat z ulkotki Seganu:

 

Ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich działań niepożądanych nie stosować równolegle z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (np. fluoksetyną, paroksetyną, sertraliną) lub w ciągu 5 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami; leczenie selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny można rozpocząć 14 dni po zakończeniu leczenia selegiliną.

 

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=716

 

 

paro to chyba najszybciej wkręcający się SSRI za to fluo najdłużej.

Najszybciej "wkręca" się escytalopram.

 

trochę praktyki , mniej teorii

Jakieś przykłady badań czy tylko argumentacja: "bo tak" i agresja słowna?

 

-- 11 mar 2016, 13:36 --

 

To tak, żeby było wiarygodnie:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16421462

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że jestem niespokokny po tym leku bardzo , rozdrażniony , nerwowy i ogolnie tak pobudzony agresywnie :( Straszenie nasilily mi sie myśli samobójcze i ogólnie siedzę taki jak bym miał za chwile wybuchnąć.Czy to minie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje.

Nie jesteśmy na per chłopie, to po pierwsze, po drugie cytat z ulkotki Seganu:

 

Ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich działań niepożądanych nie stosować równolegle z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (np. fluoksetyną, paroksetyną, sertraliną) lub w ciągu 5 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami; leczenie selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny można rozpocząć 14 dni po zakończeniu leczenia selegiliną.

 

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=716

 

trochę praktyki , mniej teorii

Jakieś przykłady badań czy tylko argumentacja: "bo tak" i agresja słowna?

 

ja właśnie poczułem się zaatakowany w 1 poście od ciebie ,dlatego tak odpisałem "chłopie"

 

co do sele jest tak napisane , bo powyżej 10mg wchodzi już w interakcje , moim zdaniem dawka 5mg jest jak , najbardziej bezpieczna.

szanujmy się , przecież wszyscy powinniśmy się wspierać :) a po za tym jestem zaburzony więc wybacz :)

 

-- 11 mar 2016, 13:24 --

 

mi się po paro zaczęło już poprawiać po 2 tygodniach a w 3 tygodniu już byłem cacy . za 2x po 3 tygodniach też . dlatego tak uważam . no ale według publikacji to escitaloparm , więc zgoda.

 

-- 11 mar 2016, 13:26 --

 

Czy to normalne że jestem niespokokny po tym leku bardzo , rozdrażniony , nerwowy i ogolnie tak pobudzony agresywnie :( Straszenie nasilily mi sie myśli samobójcze i ogólnie siedzę taki jak bym miał za chwile wybuchnąć.Czy to minie ?

 

poczekaj , jak pisałem , na razie masz uboki to normalne z czasem sie ustabilizuję i będzie się poprawiać , różnie jest u mnie po 3 tyg poprawa , u ciebie może to być i nawet od 3 do 5 , zależy a może i dłużej, ale większość uboków ci stopniowo będzie mijać , organizm musi się dostosować , zaadaptować , nie panikuj tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie poczułem się zaatakowany w 1 poście od ciebie ,dlatego tak odpisałem "chłopie"

Zwykła odpowiedź to nie atak.

 

moim zdaniem dawka 5mg jest jak , najbardziej bezpieczna.

To twoje zdanie więc myślę, że ulotka jest bardziej "prewencyjna".

 

szanujmy się , przecież wszyscy powinniśmy się wspierać :) a po za tym jestem zaburzony więc wybacz :)

Ja również jestem zaburzony, ale staram się nikogo nie atakować bez wyraźnego powodu. Jestem tu, żeby dyskutować, wymieniać poglądy uczyć się. Wybaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paanowie , czy nieswiezy oddech na SSRI to normalne ? Wczesniej myslalem, ze jest po po papierosach , ale odstawilem ich a teraz mam caly czas suche wargi brak sliny i rano jest dosłownie tragedia w moich ustach jak i w pokoju. Czy suchość w ustach mija czy już tak mi zostanie ? Oczywiście źródło nieswiezego oddechu moze być wszedzie ale ten lek chyba bardzo zaburza produkcje śliny czy sa na to jakies sposoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tictac, skończ to ciągłe obserwowanie organizmu i wyszukiwanie nowych skutków ubocznych po SSRI, których nie ma. Jeżeli nie przestaniesz, to dojdzie do tego, że odstawisz lek i pogrążysz się w takiej depresji, że jedynym wyjściem będzie wydawać ci się samobój.

Zajmij się czymś co odwróci twoje myśli od twojej hipochondrii, książka, film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, masz rację po części , nie ukrywam, że przesadzam z rozmyślaniem i wypatrywaniem skutków ubocznych.

 

-- Pt mar 11, 2016 6:36 pm --

 

Ten lek jest jedną z ostatnich desek ratunku, znowu przeżyłem Atak Paniki juz trzeci w tym tygodniu, zaczelo sie niewinnie od wybiegniecia po schodach potem szybkie bicie serca , zimne poty , lęk ogromny no i reszta umierania bez powodu. Jestem wrakiem człowieka.

 

-- Pt mar 11, 2016 6:45 pm --

 

I znowu 3mg Sedamu . Uzależnie sie od tego benzo , paro prosze rusz odrobinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro ruszy ale jak bedziesz tak dodawać i odejmowac coś to nigdy sie nie uregukujesz... bo dorzuciles mianse cyz coś tam i nawet nie zorientujesz sie e paro przestalo dawac skutki uboczne i np nowe sa juz od mianseryny czy tam czegos innego.... te leki potrzbueja czasu neistety duzo czasu... tak jak Ci napisałem to nie jest ibuprom, ketonal ktory po 30minutach zacznie działać...

 

czesto mamy duze niedobory serotoniny które potrzebują kilku, kilkunastu dni by się ustabilizować....

Paroksetyna nie podnosi ani nie obniza dopaminy.... ona podnosi serotonine do poziomu równego z dopaminą byśmy przestali czuć to wewnetrzne napięcie lub czasami wyżej... niestety nie da się tego tak prosto zbadać... wiec lekarze i inni specjaliscie czesto bazują na Twoim samopoczuciu....

 

powiem Ci ze zachowujesz sie dokladnie tak jak ja... analizowałem każde pukniecie, stuknięcie serca, każdy ból, ukłucie zastanawiałem się czy to mój koniec.... przestań tak robić bo to Ci nie pomoze.... nie lubisz czytać zacznij grać na kompie... lub ogladac jakies filmy... grunt byś skupił się na czymśinnym byle nie na swoim ciele....

 

a co do benzo... ja np. 3 miesiace brałem xanax dzien w dzień i jak parogen sie ustatkował to zjechałem z benso i po sprawie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx,

Nic nie dodawałem na razie i nie będę biore 15 mg paroksetyny (docelowo wejdę na 20) i doraźnie bromazepam w dawce 3mg i to wszystko. Jestem okropnym panikarzem jesli chodzi o serce to moja pięta Achilless. To jest też kwestia 8lat nerwicy, której nie leczylem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś też miał trochę odwrotny skutek? Po 9 dniach na parogenie zamiast mniejszego libido mam 2x większe xd może trochę dłużej dochodzę, ale ochotę mam non stop. Czy jest szansa, że ten lek mnie nie wykastruje wg? Czy po dłuższym stosowaniu jednak to nastąpi? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem .

Proszę bardzo:

 

Serotonina odgrywa ważną rolę w działaniu wzmacniającym sygnałów (bodźców) mających charakter pozytywny (nagradzający) bądź awersyjny. Neurony 5-HT są w kontakcie synaptycznym z neuronami DA układu mezolimbicznego w obszarze nakrywki brzusznej (ventral tegmental area, VTA). Obszar ten związany jest ściśle z układem nagrody. Wzrost stężenia 5-HT w obrębie vrA prowadzi do zwiększenia uwalniania DA w strukturach limbicznych. W zjawisku tym biorą udział serotoninergiczne receptory 5-HT1B, które hamują układ GABA-ergiczny w obszarze VTA, co w wyniku powoduje "odhamowanie" układu DA. Wspomniane receptory są, jak uprzednio wspomniano, także autoreceptorami hamującymi neurony 5-HT, w grę wchodzić może zatem obniżenie następcze funkcji tego układu.

Hamujące działanie układu 5-HT na neurony DA w obrębie VTA znoszone jest przez antagonistów receptorów 5-HT2A. Antagoniści, nasilają nieznacznie aktywność neuronów VTA i uwalnianie DA w obrębie struktur "docelowych" - jądrze półleżącym (nucleus accumbens) i (o czym dalej) - w korze przedczołowej. Główną rolę w tym procesie odgrywają receptory podtypu 5-HT 2A, nieselektywni antagoniści 5-HT2 hamują katalepsję u szczurów po podaniu haloperidolu, jednak działanie to nie jest zbyt silne, ponieważ okazuje się nieskuteczne wobec większych dawek neuroleptyku. Ponadto antagoniści tego receptora nasilają aktywność neuronów DA w korze przedczołowej , określaną uwalnianiem dopaminy przy zastosowaniu metody mikrodializy. Co ważniejsze, podobne działanie wywierają także atypowe neuroleptyki, np. klozapina, a więc leki wykazujące szczególne powinowactwo do receptora 5-HT2A.

Charakterystyczną cechą leków trójpierścieniowych (ILPD) jest nasilanie funkcji receptorów postsynaptycznych 5-HT1A w wyniku ich "upregulacji," podobne działanie mają elektrowstrząsy. Receptory te uznawane są za szczególnie ważne w działaniu przeciwdepresyjnym wielu leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×