Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Doktor oraz inni co sadzicie o Sulpirydzie ?

 

Sulpiryd oraz Solian można dodać do SSRI celem aktywizacji, zwiększenia energii.

Skoro cierpisz na zaburzenia stricte nerwicowe to tak czy siak SSRI musisz przyjmować,

bo same neuroleptyki jak Sulpiryd to za mało, a nawet w monoterapii by tylko zwiększały lęki i niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore SSRI najmniej uwala libido ? Sulpiryd chciałem na poprawe humoru, myśli natrętne i ogolnie na fobie społeczną sporo osob go polecalo tez na IBS czyli zespół jelita drazliwego ktore mi dokuczalo wiele lat zanim zaczęły się inne problemy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore SSRI najmniej uwala libido ? Sulpiryd chciałem na poprawe humoru, myśli natrętne i ogolnie na fobie społeczną sporo osob go polecalo tez na IBS czyli zespół jelita drazliwego ktore mi dokuczalo wiele lat zanim zaczęły się inne problemy.

 

kwestia indywidualna, u mnie escitalopram niewiele szkodzi w tej kwestii, ale nikt nie da ci pewnej recepty w tym temacie tylko poda lek który sam zażywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac i co na podstawie 2 osob chcesz zmienić lek ?? uwierz mi, że każdy ma jakieś objawy i skutki uboczne....

ja też przeklinałem Parogen potwierdzi Ci to Kalebx3.... zapytaj jego jak narzekałem, stekałem na serducho, mówiłem, ze chyba umieram....

z każdą pierdołą leciałem na forum... dzieki kolegą i dobremu lekarzowi wytrzymałem.... bo Parogen za 3 razem wkrecil sie u mnie dopiero po 2 miesiącach i podwyższeniu dawki z 20mg na 30mg po czym kolejny przeskok na 40mg.... i jak to Kalebx kiedyś powiedział aktualnie jestem chodzącą reklamą tego leku... mimo, że chciałem też zmienić.... i narzekałem na niego... 2x dostałem na nim ataku paniki.... myślałem już że przestał na mnie działać... a jednak.... po pół roku zaczełem normalnie żyć... zmulenie miałem pierwsze 2-3miesiące... ale zacząłem ćwicyzć i z dnia na dzień ono mijało... leki za nas wszystkiego nie zrobią... musimy też chcieć i czasami się wysilić... owszem Parogen bardzo znieczula uczucia te dobre i te złe... ale po pewnym czasie człowiek uczy się z tym żyć.... powiem tak wole żyć tak jak teraz czyli normalnie, chodzić do pracy wychodzić do sklepów, iść na piwko... niż tak jak ich nie było siedzieć zamknięty w domu... libido tak jak mówiłem miałem równe 0.... po kilkunastu porażkach wkońcu wróciło do normy... ale nawet lekarz mi mówił, że przy 40 to moge liczyć na 0.... i czy z tym się pogodze... uprzedził mnie... zgodziłem się bo nie chce być ciężarek dla rodziny i chce żyć.... po podniesieniu owszem kolejne 4 miesiace libiodo było równe 0.... teraz po roku jestem normalnie sprawnym facetem.... i prowadze normalne zycie jakie prowadziłem przed chorobą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie musisz się obawiać, jak masz dobrego lekarza, to szybko i skutecznie zejdzie z tego leku.... nawet za 2 miesiące.... i wymieni Ci na coś innego...

Niestety te leki działają tak, że musisz się nimi nasycić.... i organizm nim uzupełni serotonine lub ją podwyższy to trochę trwa...

ja moge powiedzieć, że za 1 i 2 razem jak wchodziłęm brałem benzo codziennie był to wtedy Xanax... ale musisz wiedziec i chcieć z niego zejśc musisz mieć silną wole... ja jestem z tego typu, że im mniej leków tym lepiej... więc jak miałem dołożyć co kolwiek nowego odbierałem to jako porażke....

cofnij sobie ten temat do Marca/Kwietnia zeszłego roku zobaczysz co ja pisałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniksx,

Liczę się z każdą opinią tą dobrą i tą złą również. Po prostu rozmawiamy na kazdego działa lek inaczej a do tego dochodzi jeszcze góra ubokow i nie koniecznie wszystkie są winą leku. Dużo zależy od myślenia, otoczenia, rodziny życia na codzień, zdrowia fizycznego innych chorob czy dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktor,

Zdania są podzielone i niektórych paro wystrzelilo do działania, najsmieszniejsze ze od kiedy zaczalem go brac jakos wszystko przestaje mieć dla mnie sens. Zaczęło się od libido, potem nastrój poszedł się jebać, potem apetyt , teraz sen i znowu wpieprzam się w fajki bo nie czuje dosłownie nic miłego.

 

Tak, ale to zazwyczaj na początku, jeśli z początku Cię muli to tak raczej zostanie, bo finalnym efektem tego leku jest zamułka, z tego co zaobserwowałem po ludziach stąd oraz z literatury fachowej,

jeśli chcesz więcej pobudzenia to celuj bardziej w sertraline lub fluoksetynę, one nie zamulają aż tak bardzo a wielu aktywizują.

 

tyle że ja biore fluo 4 tydzień i jestem w letargu. spać. a jak brałem 1 raz fluo to mnie aktywizowała.

 

tak smao paroksetyna mnie aktywizowała za 1 razem a potem już zmuła . działanie leków zmienia się z czasem . za 1 razem mogą inaczej działać a potem przestają działać i jest zmuła.

ja na fluo mam zombie level hard i senność i myślałem ogolnie że nie obudzę sie.

a za 1 razem w 2013 roku mnie aktywizowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniksx,

Liczę się z każdą opinią tą dobrą i tą złą również. Po prostu rozmawiamy na kazdego działa lek inaczej a do tego dochodzi jeszcze góra ubokow i nie koniecznie wszystkie są winą leku. Dużo zależy od myślenia, otoczenia, rodziny życia na codzień, zdrowia fizycznego innych chorob czy dolegliwości.

To wiele zależy od tego na co kto się leczy, jak ktoś leczy jakąś postać nerwicy to ssri w tym paro pomoże bo zlikwiduję lęk niemal, że do zera, również objawy somatyczne ustąpią, ale jeśli ktoś leczy depresje i nerwice, albo tylko głęboką depresje z apatią i anhedonia w wywiadzie, to powinien się trzymać od ssri jak najdalej, bo te leki pogorszą jego stan, mało tego w pierwszych tygodniach mogą doprowadzić do próby samobójczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniksx,

Liczę się z każdą opinią tą dobrą i tą złą również. Po prostu rozmawiamy na kazdego działa lek inaczej a do tego dochodzi jeszcze góra ubokow i nie koniecznie wszystkie są winą leku. Dużo zależy od myślenia, otoczenia, rodziny życia na codzień, zdrowia fizycznego innych chorob czy dolegliwości.

To wiele zależy od tego na co kto się leczy, jak ktoś leczy jakąś postać nerwicy to ssri w tym paro pomoże bo zlikwiduję lęk niemal, że do zera, również objawy somatyczne ustąpią, ale jeśli ktoś leczy depresje i nerwice, albo tylko głęboką depresje z apatią i anhedonia w wywiadzie, to powinien się trzymać od ssri jak najdalej, bo te leki pogorszą jego stan, mało tego w pierwszych tygodniach mogą doprowadzić do próby samobójczej.

 

ja się leczę na głęboko depresję . nie wiem czy nie zwiększyć dawki fluo do 30.

 

ogólnie czuję że nie mam mózgu , ja pie*le jestem w kropce , juz myśle że może za mało mam leku .

 

-- 16 mar 2016, 21:12 --

 

Spróbuje zasnąć bez benzo, zobaczymy czy uda się wyspać , na razie to boli głowa może od papierosów lub już brakuje snu.

 

ja dziś mam wyjebane i aplikuej zestaw nasenny benzowca: lorafen+afobam+klonik + mianseryna 60mg . muszę się uspać bo spałem wsumie od 6:00 rana do 19:30 z przerwami . muszę jutro wstać normalnie więc muszę się uje*ać pięknie i przyjemnie na sen. ogólnie wszystko mnie wali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu płytki sen bardzo i pobudka o 2 do 4 , rano również pobudka o 5 no za chiny się nie mogę wyspać. W ogóle jak śpię to mam wrażenie że tylko to jest taki letarg z zamkniętymi oczami i wszystko słyszę do okoła. Wygląd rano no coment oczy jak po przepiciu , czerwone ,wyłupiaste, zapuchniete a twarz zmasakrowana zero emocji. Rano zapalilem znowu nie potrzebnie papierosa i serce od razu szaleje. Kondycji zero trzeba zmienić tryb życia , zacząć się ruszać i pracować , muszę koniecznie iść na badania bo syf z buzi jest nie do opanowania. Na pewno siedzi coś na zatokach albo migdalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec,

Aż takiego combofixa z benzo musisz zapodać żeby się wyspać ? :zzz: Jak bym chyba spał z dwa dni po takim mixsie. Dziś to już nie kombinuje tylko biorę 3mg sedamu , powinno styknąć i może uda się w końcu wyspać.

 

Feniksx Ashton,

No mam to w planach, żeby coś dorzucić. Muszę też zbić jakoś ciśnienie bo mam za wysokie , a biore się za fajki (facepalm) . Dziś jeździłem rowerem i serce równo pracuję ale dalej mam lęki, ze coś z nim się stanie. Tak sobie myślałem , że jak mam umrzeć w końcu gdzieś z tej nerwicy i tego lęku to dobrze by było zrobić badania podstawowe , może coś innego siedzi we mnie. Lepiej umrzeć u lekarza próbując coś zmienić niż zamartwiajac sie w łóżku. Wróciłem z tego rowera i jestem padniety, zero sił i kondycji. Ale jutro też pojezdze. Mam okropne lęki jeśli chodzi o prace serca szczególnie podczas jakiegokolwiek wysiłku, chodzenie po schodach, dzwiganie , praca fizyczna, bieg.

 

-- Cz mar 17, 2016 2:17 pm --

 

Nie wiem dlaczego ale po zapaleniu kilku papierosów czuje się lepiej, mam jaśniejszy umysł , przestałem zamulac i ziewac mimo złego pobudzenia układu krwionośnego poczułem sie psychicznie lepiej, może ja mam za mało dopaminy ? Boje się że znowu się wciągne w ten okropny nałóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to co opisujesz to normalne objawy nerwicy.... ja tez zamartwiam się o zdrowie... obwiniałem rodzinną i innych lekarzy, że nie sprawdzili wszystkiego, że może mam gdzieś raka lub coś innego jest chore.... nawet kilka zrobiłem na własną rękę... i nic nie wykazały....

dopiero psychiatra mi wytłumaczył... że każdy z nas ma jakiś zapas serotoniny, że bierzemy ją z pożywienia również...

niestety w zależności od ilości stresu, sposobu życia ona się wyczerpuje... a co za tym idzie uzupełniamy ją lekami... fakt długi okres czasu doszukiwałem się, że w takim razie coś z moimi jelitami jest nie tak.... no ale odpowiedzi nie poznałem odpuściłem sobie kolejne badania...

Parotekstyna pozwala mi normalnie żyć... Pamietaj o jednym, że to my sami się nakrecamy i możemy sami wywołać sobie atak duszności lub przyśpieszyć tętno.... ja sam nad tym ubolewałem.... 2x w tygodniu chodziłem do rodzinnej na badania ekg i holtera które nic nie wykazały....

taka już nasza natura nerwicowców... ja już to nazwałem przyjaciółką do końca życia....

 

na początku jest ciężko a nawet bardzo i wiem co przechodzisz, rodzina Cie nie rozumie, myślą, że przesadzasz, że chcesz być w centrum zainteresowania... itp itd. ale dasz rade.... wkońcu im udowodnisz, że się pozbierałeś.... nikt kto nie cierpiał na chorobę psychiczną nie zrozumie nas i naszych chorób... że to nie takie proste łyknąć sobie paracetamol na ból, lub antybiotyk na grypę.... oni tego nie rozumieją i nie zrozumieją....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx,

To wszystko prawda co piszesz mimo to nie mogę założyć z góry, ze wszystkie objawy sa strikte powiązane ze stresem, tym bardziej , że jednak stres ma niekorzystny wpływ na zdrowie , ja przez strach i lęk zawsze chodziłem na około , omijalem problemy , ktore niestety narastaly. Przez ponad 8 lat męczę się z nerwicą a dopiero miesiąc temu bylem u lekarza. Nie mam żadnych badań bo boję się je zrobić. Zły jestem na siebie bo znowu podnosze sobie cisnienie i tętno papierochami jak by mi to miało pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat to otępienie emocjonalne pasuje. Co do libito itp. to dla mnie normalka, członka może nie być i mi wszystko jedno, abym mógł pracować. Dzisiaj byłem u doktor i przepisała mi Brintellix, jeszcze nie mam dopiero jutro sprowadzą.

 

Papierosy mogą podnosić tętno i ciśnienie? U mnie nie podnoszą niczego, poza tym mogę jeszcze wypić z 5 kaw w ciągu dnia i nic. Na tętno jest dobry Propranolol, brałem kiedyś jak miałem TSH 0,007.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×