Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

dei

Użytkownik
  • Zawartość

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. To ja zadam pytanie z innej beczki. Bylam u lekarza i zapomnialam mu powoedziec ze przyjmuje Xetanor 20mg. Czy ktos wie czy paro moze miec wplyw na skutecznosc hormonalnej antykoncepcji (plastry). Niby w ulotce plastrow nic nie ma na ten temat ale cos o uszy mi sie obilo ze antydepresanty moga miec wplyw. Lekarza i tak zapytam na nastepnej wizycie ale chce zapytac tez Was. Miał lub ma ktos moze z czymś takim do czynienia?
  2. Nie ogarniam czemu chcesz po 15dniach odstwić z takiego powodu. Ja jak byłam załamana, choć z tego co czytam to ludzie mają gorzej, to zrobiłambym wszytsko, zeby czuć sie lepiej. Jerzy62, Xetanor zaczęłam brać w 2014r. w lipcu. Przez półtora miesiąca 10mg, potem 20mg. W tamtym roku w lipcu miałam próbę odstawienia ale stwierdziłam, ze pobiorę jeszcze bo przestraszyłam sie pierwszych skutków odstwiennych. W lutym tego roku nagle odstawiłam bo zabrakło mi 3 tabletek :/ i był koszmar (w dodatku to było dzien po obronie pracy inżynierskiej i stres ze mnie schodził) - nudności caly dzień, niepokój straszny i drgawki. Wyjeżdzałam wtedy na narty, więc lekarz kzała mi wrócić na ten czas do 20mg a potem już 10mg. Od 2 tygodni jestem na 10mg i w tym tygodniu zaczeło się... a dzisiaj to jakies apogeum! :/ Odżyłam dopiero teraz, a cały ranek do 15 wegetcja. Tak jak to było przed rozpoczęciem leczenia. Nie mogę sobie na takie skutki odstawienne teraz pozwolić, gdyż studiuję dziennie 1 sem. magisterskich. Natomiast lekarz już po roku stwierdziła, ze można spróbować odstawic, a teraz była druga próba. Ile juz Wy bierzecie? Bo na paro czułam sie bardzo dobrze, wręcz normalnie.
  3. Te nudności są nie do zniesienia Dzisiaj wzięłam 20mg - najwyżej w lipcu zacznę schodzić. Nie mogę sobie teraz pozwolic na nudności, niejedzenie i co gorsza brak skupienia.
  4. Nie miałam takich akcji jak niektórzy piszą... Po prostu lęki, niepokoj i zawroty głowy ale takie które pozwalaly mi zyc - chodziłam na uczelnie, uczyłam się, basen, jakies mecze i imprezy. Tylko ten niepokój i nakgroszy brak poczucia równowagi. :/ Przy wchodzeniu na paro nie miałam żadnych skutków ubocznych.
  5. Moja lekarz twierdzi, ze nie pwoinnam mieć nawrotów. Mi chodzi o to czy przy zmniejszeniu dawki u ws też po 1-2tygodniach występowały jakies nudności, zawroty, itd. i kiedy one przeszły. Brałam 1,5roku 20mg, teraz od 2tygodni zeszłam na 10mg i od paru dni czuję się niefajnie.
  6. Hej, kolejny raz próbuje odstawić Xetanor - biorę 1,5roku 20mg. Kilka miesięcy temu próbowałam ale czułam się niezbyt dobrze - nawrót lęków, nudności. Miesiąc temu zabrakło mi tabletek i przez 3 dni nie brałam wcale - te same objawy z tym, ze nic mi przez gardło nie przechodziło :/. Lekarz kazała pobrać tydzien 20mg, a potem 10mg dziennie. No i tak biorę od 2 tygodni i w tym tygodniu niezbyt dobrze sie czuję. Lekkie lęki z niewiadomego powodu, senność, nudności. Czy ktoś próbował odstawić? Na razie tylko zmniejszyłam dawkę, ale chciałabym już odstawic definitywnie, ale bardzo się boje, że mój koszmar wraca.
  7. Przestalas brać z dnia na dzień? I po np. 4dniach znowu zaczeas?
  8. Mam do Was pytanie... Brałam przez ponad rok Xetanor w dawce 20mg dziennie. I miałam spokój - czułam się jak zupełnie zdrowa osoba. 3tygodnie temu miałam jakis atak - pieklo mnie w katce, trzeslam sie i nie mogłam sie skupić. I taka nerwowość dziwna odczuwalam przez tydzień. Potem przeszlo. Eh, jeszcze tydzien temu na moich oczach musialam uspic moje ukochane zwierze Od tygodnia czuje sie zmęczona i spiaca, zwłaszcza rano, denerwuje się ze mi to wraca. Znowu odczuwam ucisk z tylu glowy (taka jakby obręcz) i poczucie braku równowagi. Bardzo się boje ze mi to wraca i sie nakręcam jak nie mysle o tym to wszystko jest w porządku. Czy ktos miał tak ze lek przestał działać ot tak?
  9. Hmm miesiąąc na 10mg nie powinno dziwić, ja przez 1,5miesiąca brałam 10mg a dopiero potem weszłam na 20mg i tak byłam przez kilka miesięcy. Teraz odstawiam, ale sie troszkę boję. Niby juz miesiąc byłam na 10mg, teraz od 2 tygodni co drugo dzień 10mg. No ale cos chyba sie zaczyn dziać... non stop jestem śpiąca od paru dni i rano budzę sie z dziwnym lękiem niewiadomego pochodzenia. porami popołudniowymi mija. Kiedys tez tak miałam, zanim weszłam na 20mg. No i nie wiem co robic... czy przerwać juz brać czy brać co 2 dzien te 10mg. Moze to efekt tego ze boję sie całkowitego odstawienia? Nie wiem... Chciałabym juz przestać brać... jak brałam to czułam sie całkowicie zdrowa.
  10. Kuba, nie zniechęcaj sie. Te 11 dni to jeszcze niewiele. Ja dość długo czekałam na efekty ale w końcu sie doczekalam i mogę powiedziec ze warto bylo byc cierpliwym.
  11. Witajcie po dłuższej przerwie... Mam do Was pytanie o odstawianie. Miałam odstawiać stopniowo od 4maja ale ze dostalam receptę na więcej tabletek w razie czego to stwierdziłam ze odstawie po sesji. Rok temu zaczelam leczyc sie paro - pól roku brałam Pramolan ale nie pomagal. Miałam zawroty non stop jakbym byla po piwie, takie niepewne uczucie braku równowagi. W dodatku czułam ciezsza głowę z tylu, ciągle niepokój, zmęczenie. Miałam nawet robiony rezonans magnetyczny glowy. Lekarze twierdzili ze jestem zdrowa, ze rzadko kto ma takie idealne wyniki a pomimo tego czułam się zmęczona, wiecznie spiaca. W końcu trafiłam na wspaniala, mloda psychiatrę, ktora przepisala mi Xetanor. Przez pierwsze 2miesiace brałam 10mg a potem 20mg i czułam się świetnie. Przyszedł czas na odstawienie. Jak zaczynałam brać to nic nie odczuwalam innego niż to co miałam spowodowane nerwica. Teraz od 3tygodni biorę 10mg (pól tabletki wieczorem) a od 3 dni pól tabletki co 2dni, czyli przedwczoraj nie brałam, wczoraj brałam. I tak mam brać tydzień i odstawić calkiem. Czuje sie... Calkiem dobrze. Troche tylko czuje mdlosci i straciam troche apetyt a dodatkowo nieraz czuje takie mini drgawki - od 2dni. Myślicie ze to przez zmniejszenie dawki? Strasznie boje się odstawienia. Dobrze czułam się jak brałam ten lek. Nie chce więcej przechodzić przez meczarnie - rok chodziłam po lekarzach i nikt nie wiedział co mi jest. Nieraz jest mi smutno jak widzę osoby w moim wieku ktora wydają sie byc niczym niezestresowane, mlode mamy które zapewne nie wspomagają sie prochami. Vchcialabym wrócić do normalnego zycia (dobrego samopoczucia bez tabl). Chociaż jak rozmawiam z osobami z uczelni, z kierunku po bliższy poznaniu to okazuje sie ze nie jest tez tak kolorowo jak mi sie wydaje. A to ktos bierze hydroksyzyne, a to komuś tez się chce non stop spac z przyczyn zdrowotnych...
  12. Kochani, miałam odstawiać Xetanor... biore 1 tabletkę dziennie (20mg). Wiedziałam, ze jak 1 dzień nie wezmę to sie nic nie dzieje. Miałam brać przez 2 tygodnie pół tabletki. Wzięłam ostatni raz w we wtorek wieczorem i dopiero dzisiaj. No i... dzisiaj czuję się fatalnie, znowu kręci mi się w głowie lekko, mam mdłości. Myślicie, ze to przez to, ze przestałam tak nagle brać? Czy jak dzisiaj wziełam 1 tabletke to jutro będzie już dobrze? Ktos miał tak, ze zapomniał brać i nagle poczuł się źle? Ile to trwało?
  13. Uff, bo już normalnie zaczęłam myśleć że mam jakiegoś chloniaka Cóż, jestem hipohondryczką i każdy objaw dziwny powoduje przerażenie. W dodatku jak zaczełam o tym myśleć to jakby tak zaczeły mnie boleć węzły chłonne... Eh, co ta psychika może wyczarować :D
  14. Czy ktoś z Was miał może przy braniu Paro nocne poty? Nigdy nie miałam problemów z poceniem się i nadal nie mam - w dzień, bo w nocy co jakiś czas mnie oblewa i budzę się spocona. NIgdy wcześniej nie miałam czegoś takieo, a od jesieni zdarza mi sie to. Miał ktoś podobnie?
  15. Na mnie paro zaczelo działać dobrze po 2miesiacach. Skutków ubocznych nie miałam. A ze spac mi sie chciało... Przed braniem paro to dopiero byla senność. Teraz jest normalnie.
×