Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kakunia 123 24 cze 2014, 23:08
Pod żuchwą mam jakiegoś ponad centymetr ( ale mam też zęba w kiepskim stanie w tym rejonie ) z prawej strony 3 węzły wyczuwalne obok siebie mają od 8mm do ponad centymetra, z lewej strony węzeł na szyii ponad centymetr jego mam dwa lata , nad lewym obojczykiem guzek pojawił się kiedy chorowałam w marcu( wtedy to rzuciło mi się na zatoki ) w pachwinie lewej , jedne węzeł centymetr i obok niego dwa maleńkie guzki ...tak to wygląda w moim przypadku więc trochę ich jest no i nie oszukujmy się nadobojczykowe są groźne... krew w normie wszystko ob 10 (12 norma) crp 48 po antybiotykach na zatoki 5 ( norma 10 ) usg normalne bez odchyleń, jeszcze nie robiłam usg węzłów mam na 31 lipca termin w Pl. cukier miałam 112 ( przy normie 99..) żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi...zawsze mój cukier to było 80-82 już w tamtym roku skoczył do 98 a w tym taki o to wynik byłam ponad 12 h totalnie na czczo , wątrobowe sprawy też ok , jedynie no mocz nie za dobry ale dostałam antybiotyk ...zresztą od ciąży mam problemy z nerkami i zapaleniem pęcherza co najmniej raz w miesiącu mnie dopada. Temperatura ciała jest najlepsza 35 stopni ! czasem jak dojdzie do 36,3 to już czuję jakbym gorączkę miała ( sprawdzałam na niejednym termometrze) ..raz spadła do 33,8 pojawił się nagle ból brzucha niesamowicie dziwny wręcz rozpierający pot i lęk ...

Ogólnie też mam straszą wrażliwość na choćby jeden głośńiejszy dźwięk ...bardzo mnie to drażni...trzasną drzwi ja już lęk, trąbi auto już serce w gardle ...moje dziecko krzyknie i mi słabo...może mam to dlatego , że po nocy jak byłam dzieckiem słuchałam kiedy pijany tatus wracał albo brat...jaki miałam wtedy stres o matko;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 24 cze 2014, 23:13
Kakunia 123, a jaką temperaturę ciała miałaś w przeszłości?

przez Ellwe 24 cze 2014, 23:30
Czesc dziewczeta:) Dawno mnie tu nie bylo, ale moja hipochondria uleciala gdzies dlaeko:) na szczescie, chociaz natrectwa daly mi znac o osbie ze zdwojona sila,jednak tym razem nie w zwiazku z chorobami:) Pod tym wzgledem jest ok.
Co prawda wyjasnila sie duza czesc moich dolegliwosci, poniewaz najprawdopodobniej mam Hashimoto, nie na 100 % bo jestem w trakcie diagnozy ale ewidentnie cos z tarczyca mam. Biore hormony i jak na razie jest ok.
Ale pisze bo chcialam Wam o czyms powiedziec. Od momentu kiedy przestalam calkowicie myslec o zagrozeniach zwiazanych z choroba (skupiam sie tylko i wylacznie na tym co faktycznie mi jest i ewentualnie kontrolnie chodze do lekarzy np. dermatologa) zauwazylam, ze:
- Skonczyly sie moje bole plecow
- Przaktycznie przestal mnie bolec brzuch (oprocz jajnikow i podbrzusza, ale to ma zwiazek z realnym probleme:)
- moj uklad trawienny dziala super, od czasu kiedy nie zwracam na niego uwagi
- calkowicie minely mi comiesieczne kilkudniowe bole miesni i stawow
- nie boli mnie gardlo i nie mam problemow z zapchanym nosem.
To brzmi jak reklama jakiegos cudownego specyfiku. Jesli taki istnieje, to musialam go miec w glowie:)
Az sama siebie zadzwiam jak czytam to, co napisalam, ale to prawda:)
Moje wezly byly tyakie jak sa (hnie wiem czy to tez nie przypadkiem z winy Hashimoto) ale ja zyje i mam sie - w miare - dobze fizycznie. Z psychika duzo gorzej ale pracuje nad tym. Pomimo, ze jest mi ciezko bo glowka szwankuje, to ciesze sie, ze poszlo to w toche inna strone i od jakis dwoch miesiecy mam spokoj. Oby jak najdluzej. :mhm: Gdzies tam w glebi mnie nadal jest jakis maly lek, no ale nie mozna wymagac zbyt wiele, przynajmniej na poczatku. Sciskam Was goraco i do uslyszenia:) pewnie wpadne, bo bede po szpitalu, wiec bede chciala zdac relacje ;)

-- 24 cze 2014, 23:33 --

aha i dla tych, ktore sie boja benzo i odchodzenia od nich chcialam tylko powiedziec, ze bralam przez dwa miesiace praktycznie co dzien lub dwa po jednej tabletce i nawet nie zauwazylam skutkow ich odstawienia. Przeszlam na Hydroksyzyne a teraz biore ja tylko doraznie:) Oczywiscie nie namawiam nikogo do brania, bo cholerstwo jest uzalezniajace, jednak mi pomoglo i jesli nie ma wyjasci to warto chociaz na chwile zapomniec o swoich lekach.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kakunia 123 24 cze 2014, 23:43
hm..już 8 lat temu miałam taką temp...potem nawet nie sprawdzałam ...a teraz dzięki hipochondrii mierzę non stop...nie wiem jakoś lekarze nic mi na ten temat nie mówili nigdy....

Ellwe to super zazdroszczę ci !!!!!!! :):) OBY TAK DALEJ !!!!!!
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Linkaaa 25 cze 2014, 00:59
1)pytanko czy ktos mial zespol raynauda ? czy to moze byc na tle nerwicowym?

2) kurcze mam straszna recydywe od kilku dni dzis znowu toczen ale doszla tez tezyczka lub fibromylagia, wczoraj hpv jamy ustnej i na 100% dusznica bolesna. zaraz wypiernicze ten laptop przez okno..
ale widze zaleznosc, mam jutro rozmowe o prace i przeraza mnie to ze moge ja dostac ( bo za chora jestem ...) no i taki jeden sie kreci kolo mnie a ja nie chce , od kilku dni mam straszne sny z moim bylym w roli gownej . wole zeby nikt sie mna nie interesowal :(
:( :(

przez Kakunia 123 25 cze 2014, 11:48
Poczytałam trochę o zespole zatokowo oskrzelowym ... wydzielina w gardle, kaszel, chrypa, nudności bóle w klatce...no ale ja niby osłuchowo jestem w porządku ...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Alice in wonderland 25 cze 2014, 20:08
Kakunia, co to jest ten zespół zatokowo-oskrzelowy?

Ja dziś przerabiam: raka krtani, bolesność chrząstki pierścieniowej w szyji i fibromialgię. Na jutro mam wizytę u laryngologa. A w ogóle to jestem dziś strasznie rozchwiana emocjonalnie. Mam już dosyć tego duszenia. Gdyby to był Globus Histericus, chyba znikałby choćby na chwilę??? Ryczałam tak, że twarz mi napuchła :( :( :(
A ta fibromialgia to naprawdę ciekawe....
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Kakunia 123 25 cze 2014, 20:08
MAM pytanie jeszcze . CZy ktoś z was czuję tętno w brzuchu ??????? Bo w necie tętniakiem straszą ;/;/ wrrrrrr...miałam usg brzucha 5 msc i tam aorta była normalna nieposzerzona a już wtedy miałam coś takiego..
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez braksił22 25 cze 2014, 20:18
@Kakunia123
Ja mam tak od lat. Miałem robionych z 5 USG i zawsze aorta brzuszna w najlepszym porządku.
Pewnie jesteś szczupłą osobą, więc to bardziej widać. W moim przypadku tak jest :)
To nic poważnego raczej :P
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Kakunia 123 25 cze 2014, 20:31
Jestem chudzielcem...jak byłam w ciąży , to ruchy dziecka czułam już w 15 tyg ciąży bo lekarz powiedział , że ja prawie w ogóle nie mam tkanki tłuszczowej masakra;p tak od lat ;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez braksił22 25 cze 2014, 20:44
To podajmy sobie dłonie i razem zmierzajmy ku chudzielcolandii. Ja jem za trzech, a nie mogę przytyć, a nawet gubię kilogramy :why: Nonsens
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Kakunia 123 25 cze 2014, 20:50
Jezusicku to tak jak ja identycznie nawet chudnę dlatego miałam gastroskopię i kolonoskopię,...ale nic nie wykryto....
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Alice in wonderland 25 cze 2014, 21:05
Kakunia, Braksil, ja tak samo! Jestem 2 miesiące po porodzie, ważę 42kg przy wzroście 158 !!!! Załamka... Przed ciążą ważyłam 46 i wyglądałam strasznie a teraz.... nienawidzę patrzeć w lustro.....

A tu coś wesołego:

Obrazek
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Kakunia 123 25 cze 2014, 21:35
Ja 171 waga hmmm...53 ..po chorobie 50, potem jadłam jak dzika i teraz ważę 52 jupi coś przytyłam ale nie na długo teraz mam mdłości i bóle brzucha od paru dni ...Jak to moja mama mówi ''Jak nie urok to sraczka'';p
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Sortuj wg