Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

take

Użytkownik
 • Zawartość

  3598
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. take

  Zjawiska paranormalne

  03.04.2020 w pokoju taty zobaczyłem wielkie jajo. To rodzaj świeckiej ozdoby wielkanocnej. Dostrzegłem dnia 3.4.2020 pewne ciekawostki związane z trypletem 5, 23, 421 (czyli wielkim jajem związanym z logo Vault-Tec - L5-AA23 TK-421 - jeżeli z liczb trypletu weźmiemy skrajne cyfry i postawimy obok siebie, to otrzymamy 5, 23, 41 (liczba 5 jest jednocyfrowa, więc pierwsza liczba jest jednocześnie ostatnią, z liczby 23 bierzemy obie cyfry (najpierw 2, potem 3), a z 421 - 4 i 1), - 5, 23, 41 to bardzo ciekawy tryplet - jest to ciąg arytmetyczny o sumie liczb 69 i różnicy 18 (a 18 to suma liczb 3, 6 i 9), - ciąg: 5, 23, 41 złożony jest z trzech addytywnych liczb pierwszych, które mają te same sumy cyfr (5), trzy piątki tworzą ciąg arytmetyczny o sumie 15 i średniej arytmetycznej (oczywiście) 5, - mnożąc cyfry w liczbach przez siebie (w poszczególnych liczbach), otrzymamy: 5, 6, 4; jeżeli te liczby uporządkujemy rosnąco, to otrzymamy ciąg arytmetyczny 4, 5, 6 - on także ma sumę 15 i średnią arytmetyczną liczb 5, - z cyfr ciągu 5, 23, 41 można ułożyć inny ciąg arytmetyczny, który także zawiera liczby 5 i 23 - 5, 14, 23; 5, 14, 23 ma trzy liczby o sumie cyfr 5 (zatem tworzą te sumy stały ciąg arytmetyczny), zaś iloczyny cyfr w trzech liczbach tego ciągu (5, 14, 23) to 5, 4, 6 - uporządkowane rosnąco także dają ciąg arytmetyczny 4, 5, 6 (suma liczb ciągu 15, średnia arytmetyczna jego liczb - 5), - jeżeli cyfry tworzące ciąg 5, 23, 41 uporządkujemy rosnąco, to otrzymamy coś bardzo ciekawego - ciąg arytmetyczny złożony z pięciu kolejnych liczb jednocyfrowych (1, 2, 3, 4, 5), suma cyfr i liczb tego ciągu wynosi 15, zaś średnia arytmetyczna - 3, - z cyfr ciągu 1, 2, 3, 4, 5 możemy utworzyć zarówno ciąg arytmetyczny mający 5 liczb i cyfr, sumę liczb i cyfr 15, jak i średnią arytmetyczną liczb i cyfr 3 (1, 2, 3, 4, 5), jak i ciągi arytmetyczne mające 3 liczby i cyfry, sumę liczb i cyfr 15 oraz średnią arytmetyczną liczb i cyfr 5 (5, 23, 41 oraz 5, 14, 23).
 2. take

  Bicie zwierząt

  Nie jest właściwe, dopuszczalne znęcanie się nad zwierzętami, ale niektóre posty są według mojej psychiki skandaliczne i bardzo nie w porządku... Wasza postawa jawi mi się może i jako gorsza niż to znęcanie się nad zwierzętami przez osobę z jakimś zaburzeniem (które może ze sporym prawdpodobieństwem być niezawinione przez niego). Dobrze, że autor wątku napisał o swoim problemie i szuka pomocy. Chociaż przyznaję, że mnie w ogóle nie oburzyło czytanie o znęcaniu się nad zwierzętami w pierwszym poście w tym wątku. Ale na zarzynanie świni nie mógłbym patrzeć chyba, może mi się to jawić jako coś, co potencjalnie może przynieść jeszcze więcej cierpienia zwierzęciu. Co do znęcania się - to, co OP robił ze zwierzętami, to według mojej mentalności nic w porównaniu z karami boskimi (dla ludzi, szatanów, upadłych aniołów, dżinnów i może jeszcze innych bytów) po śmierci według religii takich jak islam czy chrześcijaństwo... Dla niej to jest "zwyrolstwo nieskończone" po prostu, co robić z takimi myślami, które tak krytykują idee kar boskich opisanych w Biblii czy Koranie. Karanie ogniem piekielnym w nieskończoność może mnie niezwykle oburzać! Bez względu na to, jakie grzechy na koncie ma doświadczający takiej kary, oczywiście! Wiem, że Bóg na pewno nie jest sadystą. Sadyzm to oczywiste zło.
 3. To samo co zwykle. Aby uniknąć kary bożej! Wielki Zamęt.
 4. take

  X czy Y?

  Rolnik szuka żony. Obraz z Matką Boską czy obraz z bukietem kwiatów?
 5. take

  NOWE X czy Y

  okulary dziewczynka czy chłopiec?
 6. take

  X czy Y?

  apteka macierzyństwo czy bycie milionerką?
 7. take

  Co jest gorsze X czy Y?

  Zawierzyć ślepo obcej osobie. toaleta czy piwnica?
 8. take

  X czy Y?

  słód Język angielski brytyjski czy amerykański? [British English or American English]
 9. take

  NOWE X czy Y

  Prywatne. Podczerwień czy ultrafiolet?
 10. take

  Co jest gorsze X czy Y?

  w rzeczywistości Kobieta bez włosów czy motyl bez skrzydeł?
 11. take

  zostac bezdomnym?

  Moja psychika myśli, ze jeżeli twoi rodzice biorą pod uwagę nieutrzymywanie Ciebie w związku z tym, że nie masz dochodu, pracy, to z nich są uszate wieprze i tyle. I to oni prędzej mogliby pójść "pod most", nie ty, skoro tak mogą postępować z wyraźnie niepełnosprawnym dzieckiem.
 12. take

  Autorytety w Waszym życiu

  Myślę, że nie mam i nigdy nie miałem autorytetu. Z drugiej strony chrześcijanie powinni wzorować się na Chrystusie i postępować jak On.
 13. take

  Co jest gorsze X czy Y?

  zdecydowanie to drugie (wydalenie gazów jelitowych) [swoją drogą, właśnie o nich czytałem] leki na schizofrenię czy leki przeciwdepresyjne?
 14. take

  NOWE X czy Y

  polityka klimat morski czy kontynentalny?
×