Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

take

Użytkownik
 • Zawartość

  2446
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. take

  Co jest gorsze X czy Y?

  AIDS umowa o dzieło czy praca na czarno?
 2. Dla mnie praca przy sprzątaniu toalet zdobyta dzięki orzeczeniu o niepełnosprawności ze schorzeniem specjalnym byłaby dużym sukcesem. W ogóle nie czuję wstydu z powodu tego, że pobieram rentę socjalną. Nie zasilam chociaż patologii, bo mam dochód. Zamiast wyganiać lżej niepełnosprawnych do pracy (oby nie bez wszystkich składek, np. rentowych!), lepiej dać im połowę renty socjalnej (ok. 550 zł brutto co miesiąc). Mała liczba rencistów to NIE jest powód do chluby, to narażanie pokrzywdzonych ludzi na niegodne życie, po prostu wieprzostwo i tyle. To, że osoby z częściową niezdolnością do pracy, które nie mają okresów składkowych, nie dostają nawet połowy renty socjalnej czy nawet połowy wypracowanej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy to wielkie wieprzostwo i tyle. Trzeba z tym skończyć, emerytura+ to dla mnie głupota, coś, co może wyglądać raczej na "kiełbasę wyborczą", 500+ na każde dziecko też należy zabrać (zamiast tego wprowadzić zasadę "złotówka za złotówkę")! Czas skończyć z pomiataniem ludźmi takimi jak ja! Spotkałem się z sytuacją, w której osoba nie dostała nawet częściowej niezdolności do pracy (chyba miała lata składkowe), mimo tego, że miała umiarkowany stopień niepełnosprawności (może, co prawda, otrzymany po komisji zusowskiej). Uważam, że dobrze by było, gdyby zlikwidowano orzecznictwo rentowe ZUS i zamiast tego renty byłyby przyznawane za same stopnie niepełnosprawności. Zamiast emerytury+ i renty+ dla może ok. 9,7 milionów osób (ok. jednej czwartej ludności Polski) za ok. 10,7 mld zł powinno być ok. 1,4 milionów małych rent socjalnych dla osób z lekkimi i umiarkowanymi niepełnosprawnościami. Taka renta wyniosłaby ok. 350 - 475 zł netto.
 3. take

  Upośledzony z iq 114

  Dlaczego nie masz zasiłku? Nie składałeś pisma o zasiłek pielęgnacyjny? To bardzo przykre, że nie masz dochodu, według mnie jesteś ofiarą patologii, bo każdy dorosły człowiek (przynajmniej taki, który nie chodzi do szkoły czy na studia) powinien mieć przynajmniej ok. 350 zł dochodu na miesiąc.
 4. take

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  korzystania z internetu i myślenia oraz pisania o koincydencjach Interesują Cię kręgi w zbożu?
 5. take

  NOWE X czy Y

  pieczarki Rosja czy Niemcy?
 6. take

  X czy Y?

  york wiewiórka czy królik?
 7. take

  Co jest gorsze X czy Y?

  zostać "obkalonym" przez ptaka biegunka czy wymiotowanie?
 8. take

  Upośledzony z iq 114

  Przykre jest to, że nie dali Ci tej renty. Powinni dawać pieniądze nawet za częściową niezdolność do pracy, ok. 350 - 400 zł netto (połowę wypracowanej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy). Czy masz zasiłek pielęgnacyjny?
 9. take

  Upośledzony z iq 114

  Moje IQ przedchorobowe oszacowano na 129, czyli około 97 centyla, bardzo wysokie. Miałem 117 w pełnej skali, werbalne o 22 punkty wyższe niż niewerbalne. Może gdybym teraz robił jeszcze jeden test IQ, to moje wyniki (zwłaszcza w skalach niewerbalnych) byłyby wyższe i bardziej harmonijne, chociaż objawy wciąż się utrzymują (zwłaszcza natręctwa, przed którymi "uciekam").
 10. take

  X, Y czy Z? ( wybierz 1 z 3 )

  to trzecie nerwica natręctw, zaburzenia schizotypowe, zespół Aspergera?
 11. take

  Upośledzony z iq 114

  Ja od dawna raczej unikam bliższych kontaktów społecznych. Nie chcę wyjść na "debila" czy jeszcze gorszego. Zbytnio z tego powodu nie cierpię. Czasami głupio się zachowam, uderzając dłonią w czoło. Mam sporo natręctw, "bardzo boję się" zakażenia i mam problemy religijne. Czy masz rentę?
 12. take

  Skojarzenia

  dwadzieścia jeden
 13. take

  Pytania TAK lub NIE

  tak interesowały was kiedyś kręgi w zbożu?
 14. take

  schizofrenia a wycofanie i utrata sprawności intelektualnej

  Ja raczej nie mam deficytów rozumowania, myślę chyba normalnie, klasycznych objawów pozytywnych nie mam, mimo tego przez pewien czas miałem rozpoznanie schizofrenii (zwłaszcza paranoidalnej). Przez długi czas (od czterech lat) mam rozpoznanie zaburzeń schizotypowych. Na teście IQ miałem 117 punktów, IQ przedchorobowe oszacowano na 129 (o 12 punktów większe), ale może to przez natręctwa. Wynik testu IQ według wzoru Rabina i Piedmonta sugerował zaburzenia schizoafektywne.
 15. take

  Upośledzony z iq 114

  Smutne jest to, że masz tak ciężko w życiu. Powinieneś mieć jakąś rentę. Mam ok. 27,5 roku, nigdy nie miałem sympatii, nie mam przyjaciół ani nawet znajomych, gdy byłem w szkole podstawowej i gimnazjum, sporo mi dokuczali. Na teście IQ miałem 117 (ogólnie). Diagnozę schizofrenii miałem przez krótki czas w 2016 roku. Głupio się zachowuję, mam dużo natręctw. W nauce radziłem sobie dobrze, ale nie radzę sobie z wymaganiami życia zawodowego. Problemem jest dla mnie dbanie o siebie, "nienawidzę" brania prysznica (bo woda łatwo robi się za zimna lub za ciepła), lubię chodzić w tych samych ubraniach, mam "w głębokim poważaniu" to, żeby wyglądać elegancko.
×