Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wiara czyni cuda


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tez wiara trzyma przy zyciu.... Jak patrze na przyrode, niebo, zwierzeta... trudno mi jest nie wierzyc... Mysle ze wiara uzdrawia. Smiem twierdzic ze depresja to czas na nawrocenie sie, bierze sie z braku wiaray( rodza sie pytania po co to wszystko, ludzie odchodza od materializmu, bo wszystko co materialne traci sens), podobnie z nerwica, ktora jest zwyklym brakiem ufnosc co do Boga, nie na darmo św. Faustyna dostala objawienie by stworzyc obraz Jezusa z podpisem "Jezu ufam Tobie", głownym problemem nerwicowcow to lek, boimy sie ze umrzemy, badz stracimy kontrole nad soba te leki pochodza z braku wiary i zaufania do Boga. Jestesmy ludzmi malej wiary. Ale gdy juz obudzimy ja w sobie bardzo gleboko, i zaufamy Bogu, jednoczesnie oddamy nasze zycie w jego rece, nie bedziemy sie obawiali smierci, czy choroby bo bedziemy wiedziec ze to co z nami sie stanie(to kiedy umrzemy, czy stracimy swiadomosc, czy zachorujemy) jest wola Boza, i on wie najlepiej co dla nas dobre( co czasami musimy przejsc zebysmy stali sie lepsi), ta ufnosc i wiara zbudzi w nas niezwykly spokoj ". Dlatego najwieksza siła rodzi sie z kompletnego jej braku. Gdy czlowiek jest jzu tak bezsilny (na tzw. dnie) nie ma nic do stracenie, przestaje sie bac i zaczyna wierzyc. Przytocze slowa z biblji "Zasiewa się zniszczalne, powstaje zaś niezniszczalne; sieje się niechwalebne, powstaje chwalebne; sieje się słabe, powstaje mocne; zasiewa się ciało zmysłowe, powstaje ciało duchowe. " 1 List do Koryntian.

 

Zycze zdrowia i Pozdrawiam:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dobrych dziesięć lat tułałem się po bezdrożach, jakieś dwa lata temu wszedłem na ścieżkę wiodącą co celu. W ostatnich miesiącach znowu z niej zboczyłem. I to tak, że straciłem ją z widoku.

 

Ale widzę jeszcze dla siebie szansę.

 

---

 

Gdyby ktoś pytał, o co kaman: katolicyzm kulturowy, polityczny, społeczny – tak. Tylko z samą wiarą pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite ,że jest tu tak dużo życzliwych ludzi . Nie wiem czy kiedy kolwiek cierpiałam tak bardzo jak wy ,ale podziwiam was :) . Bardzo chciałabym was kiedyś poznać .

Twój post Ashley jest bardzo wzruszający i pouczający . Nie jestem jeszcze gotowa na niego ,wszystko jest takie poplątane ale na pewno do niego wrócę . Dzięki ,naprawdę ...

Nie wiem dlaczego ale chcę się dalej starać ;) .

Pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara i pewność siebie naprawdę pomagają i bardzo dużo dają, a nastawienie jest czymś kluczowym przy wielu działaniach. Sam wiem to bardzo dobrze z autopsji i własnego doświadczenia, zawsze kiedy mam dużo energii i wierzę że mi się uda wychodzi wszystko znacznie lepiej, naturalniej i przede wszystkim prościej. Tylko druga kwestia jest taka, że tą wiarę często bardzo ciężko w sobie szczerze wzbudzić i bywa to skomplikowane, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda... Coś w tym jest. Może sama wiara w wyzdrowienie nie sprawi, że nagle będziemy zdrowi, ale na pewno pomaga w procesie zdrowienia. Nastawienie ma ogromne znaczenie. To trochę działa na zasadzie samospełniającego się proroctwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli wiara nie czyni cudów, co jeśli się wierzy a i tak wszytko idzie na odwrót?

 

To znaczy, że ma się błędne motywacje do podejmowanych działań, źle wyznaczone cele i nieodpowiednie podejmuje na naszej drodze działania. Wiara sama w sobie, że wierzymy w jakiś wyższy Byt i go ładnie prosimy jest naiwna, nikt nikomu nic na talerzu nie podsunie, nawet a może nawet w szczególności On.

 

Wiara i pewność siebie naprawdę pomagają i bardzo dużo dają, a nastawienie jest czymś kluczowym przy wielu działaniach.

 

Pewność siebie czyni cuda o ile jest poparta terapią i lekami, tak to wiara czyni cuda sama z siebie w manii, ale te cuda niestety nie wychodzą na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiara czyni cuda? co za bzdury. jak pomysle ze nie mam choroby to niby cudem mi zniknie? nic takiego sie nie stanie. nie znosze gdy ktos prawi takie bzdury. rzeczywistosc wyglada inaczej. a w swiecie wyobrazni to moge sobie wyobrazic ze latam i ze mam skrzydla. ale to wszystko sie tylko na tym skonczy. nie urosna mi skrzydla i nie bede latac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiara czyni cuda? co za bzdury. jak pomysle ze nie mam choroby to niby cudem mi zniknie?.

 

Nic nie znika cudem, jeśli nie podejmie się danych działań, ale aby je podjąć najpierw trzeba mieć pozytywne nastawieni, a tutaj jednak wiara pomaga.

 

Myślisz o chorobie i ją przyciągasz

 

Jeśli ktoś nakręca się tylko chorobą i jej objawami, to siłą rzeczy będzie się pogrążał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni dobry temat dobry tekst! Jeżeli w coś wierzymy i pragniemy to osiągnąć to jest już coś a co do naszych problemów zdrowotnych trzeba wierzyć też myślałem że będzie żle a wyszłem z tego dzięki lekom narazię ale kiedyś z nich zejde i mam nadzieje że będzie dobrze i ze deprecha nie wróci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda, bo nasz organizm to cudo. Gdy w coś wierzymy wystarczająco mocno, nasz organizm zaczyna działać w pewny sposób i nie przewiduje porażki. Nie raz spotkałem się z przypadkiem, że dzięki wierze ktoś osiągnał bardzo dużo. Niektórzy nie wierzą w prawo przyciągania ja jednak wiem, że liczy się najbardziej to co mamy w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×