Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Kris0x0000

Użytkownik
 • Zawartość

  118
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kris0x0000

  Prawo jazdy

  Zrobiłem prawko kat. B w wieku 19 lat za czwartym podejściem. Większość kolegów ze szkoły robiła więc ja też zrobiłem mimo że nie było mi wtedy wcale potrzebne. Pamiętam tylko ogromny stres który mi wtedy towarzyszył. Dwa lata później zrobiłem kat. A za pierwszym razem, praktycznie bez stresu. To pewnie dlatego że zawsze marzyłem o jeździe na motocyklu a samochodem niekoniecznie.
 2. Polemizowałbym. Moim zdaniem wszystko można powiedzieć ale po prostu nie zawsze wszytko mówić wypada. Jest zasadnicza różnica pomiędzy nie mówieniem o czymś z powodu swojego irracjonalnego lęku a nie mówieniem ze względu na dostosowanie się do norm społecznych itp.
 3. Kris0x0000

  Nerwica i związek

  Czy leczyłeś kiedykolwiek tę nerwicę? Korzystałeś z pomocy psychologa lub psychoterapeuty?
 4. @Borys91 Trzeba by było zapytać kogoś bez zaburzeń a nie wiem czy na tym forum znajdzie się ktoś taki . Wydaje mi się że taka osoba miałaby wątpliwość gdzieś z tyłu głowy przez kilka dni ale nie wpływało by to na jej funkcjonowanie. Zdrowy umysł tym się różni od zaburzonego że nie racjonalizuje w nieskończoność nierozwiązywalnych dylematów ponieważ wie że jest to działanie bezcelowe.
 5. Tak właśnie działają natręctwa. Wybierają historie których nie da się sprawdzić czy rozwiązać przy użyciu posiadanych informacji. W skrócie przymus nieskończonej racjonalizacji który powoduje tylko nasilenie myśli.
 6. @Sweety666 Zdrowy nigdy nie zrozumie chorego... Gdy masz dobry dzień nie myślisz o swoich lękach że są przecież irracjonalne i nawet potrafisz się z nich śmiać?
 7. @Sweety666 To jest zupełnie normalne przy zaburzeniach lękowych, tak przynajmniej twierdzi moja terapeutka i lekarz. U mnie jest podobnie tylko że amplituda zmian jest mniejsza - dwa, trzy tygodnie super, tydzień słabo...
 8. @Borys91 IMO to klasyczna nerwica natręctw. Tematyka myśli nie ma oczywiście żadnego znaczenia. Nawet jeżeli ta dziewczyna przyjedzie do ciebie i pokaże ci wyniki badań że nie jest w ciąży to twoja nerwica znajdzie sobie inny temat (być może bardziej nieprzyjemny). Próbowałeś to jakoś leczyć?
 9. Cześć, Czy miewasz również inne natrętne myśli np: że nie zamknąłeś drzwi od mieszkania, że przejechałeś na czerwonym świetle itp?
 10. @Rock19 Tak, badania kardiologiczne zlecili gdy już miałem diagnozę zaburzeń lękowych. Mówiłem kardiologowi że biorę leki na zaburzenia lękowe i najwyraźniej nie widział przeciwskazań do badań.
 11. Wpisujesz '@' a następnie zaczynasz pisać nazwę użytkownika którego chcesz zacytować. Pojawi się lista użytkowników do wyboru.
 12. @Rock19 W mojej wypowiedzi zastosowałem skrót myślowy To że przyczyną omdlenia było przeciążenie układu nerwowego okazało się jakiś czas po wykonanych badaniach, po wyeliminowaniu innych możliwości. Badania robiłem przez prawie rok. W szpitalu: krew, rtg klatki piersiowej, tomograf głowy, ekg. Później jeszcze na podstawie skierowań od neurologa i kardiologa: mr głowy, echo serca, holter, holter RR. Pewnie jeszcze kilka zapomniałem a nie mam teraz jak sprawdzić. Nerwicę może stwierdzić lekarz psychiatra na podstawie wywiadu medycznego. Zwykle najpierw wyklucza się wszystko inne.
 13. Zaburzenia nerwicowe leczy się przy pomocy psychoterapii. Leki służą jedynie do łagodzenia objawów żeby dało się w miarę normalnie funkcjonować i pracować na terapii. Przynajmniej takie jest zdanie większości psychiatrów i psychoterapeutów.
 14. @Sheis Cześć, IMO generalnie twoje podejście jest prawidłowe. Przed leczeniem potencjalnych zaburzeń psychicznych należy wykluczyć inne możliwe przyczyny biologiczne. Jednak z tego co piszesz wynika że objawy praktycznie uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Być może ten lek pomógł by ci przetrwać ciężki czas do momentu wykonania wszystkich badań? To jest jakiś mocny lek, obawiasz się skutków ubocznych? Wiesz ja przez kilka miesięcy wzbraniałem się przed psychiatrą, lekami i w końcu trafiłem na SOR po omdleniu spowodowanym przeciążeniem układu nerwowego.
 15. Witaj. Ja miałem niespełna rok temu miałem utratę świadomości na kilka sekund. Badania neurologiczne, kardiologiczne, krew nic nie wykazały. Wychodzi na to że przyczyną było przeciążenie układu nerwowego. Psychiatra mówi że to możliwe...
×