Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

ekspert_abcZdrowie

Użytkownik
 • Zawartość

  11374
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ekspert_abcZdrowie

  pożegnanie - przynajmniej czasowe...

  Dziękuję Wam wszystkim! Trzymajcie się Kochani! 😘
 2. ekspert_abcZdrowie

  pożegnanie - przynajmniej czasowe...

  Witajcie, wpadłam tylko na forum na chwilkę, żeby napisać, że jestem już Mamą Od 26 lutego. Tego dnia urodziła się moja córeczka. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki 😘 Trzymajcie się kochani i duuuuuużo zdrowia dla Was! PS. Brakuje mi Was i codziennego zaglądania na forum! 😉
 3. Witam wszystkich forumowiczów, nie chcę znikać z forum ot tak bez wyjaśnienia. Informuję, że ze względu na swoją sytuację życiową jestem zmuszona (przynajmniej na jakiś czas) zrezygnować z pisania na forum. Wierzę, że jak moja sytuacja się ustabilizuje, jeszcze tutaj do Was zajrzę Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Dziękuję za te kilka ładnych lat spędzonych na nerwicy.com i życzę wszystkim wytrwałości w codziennych problemach i trudach. Pozdrawiam ciepło!
 4. ekspert_abcZdrowie

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Średnio się czuję, ale oby nie było gorzej.
 5. ekspert_abcZdrowie

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  z rok temu na "Mistrzu i Małgorzacie" jeździłeś/-aś w tym roku na nartach?
 6. ekspert_abcZdrowie

  NOWE Czy masz?

  nie masz łopatę do odśnieżania?
 7. ekspert_abcZdrowie

  PROSZĘ O POMOC - pytanie do psychologa

  Jak najbardziej może. Jeśli dopyta o szczegóły, w jaki sposób pacjent/klient korzysta z komputera, dokona wstępnej diagnozy (tak to nazwijmy), to jak najbardziej może powiedzieć pacjentowi, że jest uzależniony od komputera.
 8. ekspert_abcZdrowie

  NERWICA LĘKOWA-pytania do psychologa

  @Reszka.1978, rozumiem, co to znaczy lęk o bliską osobę, która choruje na raka, bo sama mam takie doświadczenia za sobą. Jeśli jednak Twój strach, jak sama napisałaś, nie ma obiektywnych podstaw, bo Twoja mama ma się dobrze teraz i choroba nie nawraca, a Twój lęk Cię paraliżuje, to niewykluczone, że wróciła nerwica. Powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą.
 9. ekspert_abcZdrowie

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Samopoczucie lepsze, bo w końcu jestem w domu...
 10. ekspert_abcZdrowie

  Co Wam dziś sprawiło radość?

  sen we własnym łóżku, a nie szpitalnym
 11. ekspert_abcZdrowie

  Czy masz?

  nie mam masz kolorowankę antystresową?
 12. ekspert_abcZdrowie

  zadajesz pytanie

  pomarańczowy, bananowy lub jabłkowy ile razy w ciągu tygodnia robisz pranie?
 13. ekspert_abcZdrowie

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  nie robisz sam/sama małe remonty w mieszkaniu/domu?
 14. ekspert_abcZdrowie

  Poczucie własnej wartości

  @Conessa, przede wszystkim zachęcam do wizyty u specjalisty, by nie stawiać sobie samemu diagnoz. Niska samoocena może być tak naprawdę tylko elementem większej jednostki chorobowej, jaką jest depresja. Tak jak napisano wcześniej - należy poznać źródło problemów. Co się takiego wydarzyło przez ten rok, że straciłaś "odporność", o której wspomniałaś? A może źródła złego samopoczucia wcale nie wynikają z ostatniego roku, ale sięgają gdzieś dalej? Tego na forum nie odgadniemy, dlatego odsyłam do specjalisty. Pozdrawiam i powodzenia!
 15. ekspert_abcZdrowie

  PROSZĘ O POMOC - pytanie do psychologa

  @schizonerw, oczywiście, że może. Pytanie tylko, w jakim celu pacjent potrzebuje takiego kontaktu. Chce sprawdzić terapeutę? Upewnić się, czy pracuje zgodnie ze sztuką? Czy uważa, że superwizor jest bardziej kompetentny i dowie się o sobie więcej w kontakcie z psychoterapeutą superwizorem niż u swojego terapeuty? Superwizorzy to tacy sami psychoterapeuci, jak ci bez kwalifikacji superwizorskich. Superwizor jest przede wszystkim potrzebny samemu terapeucie, by jego efekty pracy były lepsze. Uważam, że z perspektywy pacjenta/klienta najlepiej, aby mieć zaufanie do swojego profesjonalnego terapeuty, który sam w związku z profesjonalizmem wie, co ma robić odnośnie skorzystania z superwizji. Superwizor to wsparcie dla psychoterapeuty. Klient/pacjent może zdecydować się na terapię u kogoś, kto ma uprawnienia superwizorskie, ale aby otrzymać wysoką jakość psychoterapii, nie jest to warunek konieczny. Jeśli to takie ważne dla klienta/pacjenta, aby terapeuta był jednocześnie superwizorem, najlepiej od początku szukać specjalisty z takimi uprawnieniami. Z własnych obserwacji i doświadczeń wiem, że dla pacjentów/klientów ważniejsza jest relacja z terapeutą i to, czy terapia przynosi efekty niż sam fakt, czy terapeuta jest superwizorem. Pozdrawiam!
×