Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

johnn

Użytkownik
 • Zawartość

  1035
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

6801 wyświetleń profilu
 1. johnn

  Zwykły Piotrek z problemami

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia:⁠-⁠)
 2. johnn

  Boję się pracy

  Trudnosci w nawiązywaniu i podtrzymywaniu znajomości. To co innym przychodzi z łatwością (instynktownie) ja muszę przeanalizować, zrozumieć lub odnaleźć schematy/wzorce. Mam trudność w odczytywaniu mowy ciała. Skupiam się na informacji. Trzymam się zasad i schematów. Oczekuje instrukcji. Mam trudności z uczuciami Nie wiem. Początkowo nie wyróżniałem metod wsparcia. Dla mnie to były spotkania z psychologiem. Nie wiem czy miałem kiedykolwiek terapię. Chyba nikt tego tak nie określił. Czy gdy spotykałem się z psychoterapeuta to uczestniczyłem w terapii? Dziękuję.
 3. Osoby łamiące prawo są przeciwko donosicielstwu gdyż to jest dla nich korzystne. Zwykle ludzie informują odpowiednich władz z obawy o konsekwencję. Życzę miłego dnia:)
 4. Nie spotkałem się z takim pytaniem.
 5. Bywam niemiły, gdy trapią mnie trudności.
 6. johnn

  Boję się pracy

  Mam trudności w podjęciu lub utrzymaniu pracy. Na umowę pracowałem tylko około 6 miesięcy. Ukończyłem studia matematyczne. Pomoc psychologa nie przyniosła poprawy. Po około 5 latach spotkań (z przerwami) zdiagnozowano u mnie zespół Aspergera. Nie przyniosło to poprawy. Wciąż doradzano mi podjęcie pracy ale bez odpowiedniej pomocy (w moim mniemaniu). Tą samą diagnozę otrzymał mój młodszy brat. Zrezygnowałem z leków z powodu efektów ubocznych. Mam trudności z interpretacją i korzystaniem z uczuć. Stąd uczę się schematów aby dostosować zachowanie do sytuacji. Podejmuje różne szkolenia ale przyniosły one oczekiwanych wyników. Życzę miłego dnia i powodzenia.
 7. johnn

  Zaraz cię tu zostawię

  Udzieliłem odpowiedzi w wiadomości prywatnej.
 8. johnn

  Zaraz cię tu zostawię

  Proponuje udać się do psychologa. Wydaje mi się, że twoje obawy są nie uzasadnione. Być może wynika to niskiej pewności siebie lub niewłaściwych więzi z rodzicami. Moja mama moja mama była wychowywana przez wujostwo. Była źle traktowana. Mimo to, jako osoba dorosła wola pozostać przy krewnych, którzy nie traktowali jak członka rodziny niż pozostać sam. Mam zespół Aspergera. Mam duże trudności w kontaktach z ludźmi. Pomoc psychologiczna w moim mniemaniu nie jest wystarczająca lub odpowiednia. Mimo to podejmuję próby. Jutro mam pierwszą jazdę samochodem z instruktorem. Obawiam się. O kursie prawo jazdy nie poinformowałem mamy ani brata. Życzę powodzenia i miłego dnia:)
 9. Podobnie prawo powszechne ma służyć utrzymaniu porządku i sprawiedliwości. Czy zawsze tak się dzieje? Zatem wie Pani już czemu nie mogę poprzestać na zapewnieniach zawartych w kodeksie. Czy psycholog nie wiedząc, że mam zespół Aspergera będzie potrafił ocenić odpowiedniość metod wsparcia/leczenia stosowanych wobec mnie? Zostałem zdiagnozowany przez zespół liczący pięciu specjalistów po około pięciu latach spotkań z specjalistami (z przerwami). Pierwszy psycholog rozpoznał u mnie nieśmiałość. Zaprzeczyłem temu. Niewłaściwe lekarstwo stosowane we właściwych dawkach i we właściwy sposób przyniesie oczekiwany rezultat? Wydaje się, że przestrzeganie kodeksu na charakter symboliczny na co wskazuje wysokość kar ustanowionych za jego złamanie. Zgadzam się. Czy opinia psychologiczna/psychiatryczna stanowi podstawę decyzji pacjenta? Nie. Cieszy mnie to. Pytanie znajdują się powyżej.
 10. Chciałem pomóc ale opis jest zbyt i obszerny. Życzę miłego dnia i powodzenia:⁠-⁠)
 11. Proponuję zapoznać się z opiniami oraz ustalić czego obie strony mogę od siebie wymagać oraz jak często powinnaś się spotykać. Warto również opisać swoje trudności na pierwsze spotkanie w szczegółach. Życzę miłego dnia i powodzenia:⁠-⁠)
 12. Zabawne:⁠-⁠) Chciałbym to zobaczyć:⁠-⁠) Miałem zamiar podać swoje postanowienia na nowy rok ale zrezygnowałem. Nie chcę dziś tego ujawniać:⁠-⁠) Wszystkim życzę spełnienia ich postanowień:⁠-⁠) Życzę miłego dnia:⁠,⁠-⁠)
 13. Moje decyzję mają wpływ na decyzję innych stąd muszę to uwzględniać. Czemu? Buduje to co ma dla mnie znaczenie w oparciu o to jakie znaczenie to ma dla innych. Większość specjalistów informowałem o moich oczekiwaniach oraz działaniach specjalistów, które w moim mniemaniu są nieskuteczne, nieodpowiednie bądź budzą moje wątpliwości. Zawsze postępowano w sposób o którym informowałem na pierwszych spotkaniach. Gdy próbowałem ustalić czemu nie są skuteczne metody mi proponowane otrzymałem odpowiedź jaką przywołałem w poprzednim wpisie do Ciebie. Czy to zmienia twoją odpowiedź? Kontynuuje dyskusje w poniższym wpisie
 14. Dzień dobry, Poniższy wpis jest kontynuacją wpisu poniżej @Aniceta Kijewska Większość specjalistów informowałem o moich oczekiwaniach oraz działaniach specjalistów, które w moim mniemaniu są nieskuteczne, nieodpowiednie bądź budzą moje wątpliwości. Zawsze postępowano w sposób o którym informowałem na pierwszych spotkaniach (wbrew moich oczekiwaniom wyrażonych na początku). Gdy próbowałem ustalić czemu nie są skuteczne metody mi proponowane otrzymałem odpowiedź podobną do poniższej "Pan wie jak pracuje. Jeżeli Pana to nie zadowala, to może Pan zrezygnować ze spotkań." Nie ma prób ustalenia czemu stosowane metody są nieskuteczne. To powoduje narastające cierpienie i przedłużenie mojej udręki. To sprawia wrażenie, że celem spotkań nie jest pomoc mojej osobie ale odtworzenie metod nauczonych wcześniej bez dogłębnego ich zrozumienia. Podobnie gdy uczniowie uczą się na pamięć aby zaliczyć przedmiot. Przykład. Mam niską pewność siebie. Specjaliści przypominają mi moje osiągnięcia. Gdy to nie pomaga dalsze rozmowy ustają. Stąd mój umysł trapią myśli mające na celu odkrycie prawdy. Pozostaje sam. To jest jedna z wątpliwych metod o których wspominam na pierwszych spotkaniach. Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)
 15. Nie umiem podać ceny. Wydaje mi się, że odpowiedź jest bardziej złożona. Czy to oznacza, że nie ma znaczenia dla Ciebie długość tego okresu oraz związany z tym wysiłek? Zwykle specjaliści odpowiadają mi takimi słowami : Pan wie jak pracuje. Jeżeli Pana to nie zadowala, to może Pan zrezygnować ze spotkań. Odpowiedź proszę czy specjalista potwierdza odpowiedniość swoich kwalifikacji, wiedzy oraz umiejętności wobec moich trudności tymi słowami? Dodam, że nigdy nie usłyszałem krótkiego potwierdzenia na powyższego pytanie. Otrzymałem odpowiedź negatywną lub wymijającą.
×