Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

johnn

Użytkownik
 • Zawartość

  634
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

3169 wyświetleń profilu
 1. Przyszyj rzepy do sznurowadeł:) Miłego dnia:)
 2. Odbyłem dziś spotkanie z psychoterapeutą. Podczas rozmowy przypomniałem specjaliści moje trudności w podejmowaniu decyzji. Wskazałem na dodatkowe potrzeby. Psycholog zadeklarował podjęcie jednej decyzji za mnie. Oczekiwał podania zagadnienia decyzyjnego. Postawiłem pytanie: Czy mam spotykać się nadal z Panem czy z nowym psychologiem? Odpowiedz psychoterapeuty: Z nowym psychologiem. Nie odpowiedział na moje pytanie czemu. Pytanie było poważne. Nie wyglądał jakby żartował. Spotkanie zakończyło się niesmakiem. Około miesiąc temu rozpocząłem spotkania z nowym psychologiem. Miałem zdecydować czy pozostać ze starym psychologiem.
 3. Spróbuj porozmawiać z pracownikiem socjalnym.
 4. Część moich specjalistów proponowała częstotliwości spotkań jednocześnie prosząc o zatwierdzenie. Nie umiałem potwierdzić. Nie wiedziałem jak ustalić odpowiednią częstotliwość spotkań. Przystawałem na propozycję specjalistów. Niestety często ustalenia ze specjalistami nie były respektowane przez rejestratorki. Czemu Ty musiałaś wyjść z tą inicjatywą? Potrzebuje jasno określonych zasad spotkań. Na ich podstawie buduje moje metody dojścia do celu. Staram się być uczciwy. Brak ustalenia zasadności braku zaufania do specjalistów nie jest dla mnie korzystne.
 5. Mi są potrzebne jasno określone zasady pracy. Bez tego w mojej głowie będzie panował nieporządek. A spotkania będą przypominać dotychczasowe spotkania ze specjalistami. Jedno spotkanie nie powiązane z drugim. Specjalista nie przygotowany do spotkania bo nie czytał notatek z poprzedniego spotkania lub robi to na początku spotkania. Rozmawiam (tzn. udzielam odpowiedzi lub wyjaśniam ) z specjalistą bez celu. Informuje go o tym a mimo to on dalej ze mną rozmawia i proponuje kontynuację spotkań. Czekam z niecierpliwością na kolejne spotkania. Kolejne odbędzie się 10 listopada. Pani psycholog rade (rekomendowaną przez innych specjalistów) nakłaniającą mnie do podjęcia pracy oceniła negatywnie. Kto ma zatem rację? Jaka jest odpowiedzialność za słowa? Boję się zadać te i inne pytania z powodu odrzucenia.
 6. Mam 35 lat i 6 miesięcy pracy (stażów).
 7. Zawsze mam trudności z odpowiedzią na to pytanie. Tak jak zawsze. Spotkałem się po raz drugi z nowym psychologiem (nurt poznawczo-behawioralny). Rozmowa była ciekawa ale bezowocna. Wyjaśniałem znaczenie moich słów. Obawiam się, że tak pozostanie. Dziś przesłałem pocztą wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności. Zostałem do tego "zmuszony" przez MOPR. W przeciwnym przypadku mógłbym mieć trudności w otrzymaniu bezpłatnego świadczenia zdrowotnego z MOPR.
 8. Moje zastrzeżenia nie wynikają z odczuć. Czemu? Ja staram się odnaleźć przyczynę moich wątpliwości i ocenić czy jest zasadna. Proponuje dyskusję w tym celu. Zachowanie niektórych specjalistów wskazuje na brak kompetencji we wsparciu osób z zespołem Aspergera. Jeżeli jest to prawdą, to podnoszę konsekwencję odpowiedzialność za nie wypełnianie obowiązków. Pracownik socjalny twierdził, że moja negatywna ocena pracy pierwszego psychologa (pracującego dla MOPR) wynika z niedopasowania. Też tak myślałem. A po około 5 latach otrzymałem diagnozę zespół Aspergera. Nie kwestionuje tego. To jest prawda. Czy z tego wynika konieczność podjęcia jakieś decyzji? Ja jej nie widzę. Stąd konieczność ustalenia przyczyn braku odpowiedniości w celu podjęcia decyzji. Zapewne tak. Sprawdzę tą metodę i przekaże wyniki. Mam nadzieję, że znajdę odpowiedniego specjalistę na NFZ.
 9. Cześć @Ania106, Mam zdiagnozowane zaburzenia osobowości i zespół Aspergera. Mam dziewczynę, mamę i brata. Proponuje porozmawiać o tym z psychologiem. Żałuje, że jako nastolatek nie skorzystałem z pomocy psychologa. Niestety bardzo obawiałem się obcych ludzi. Gorąco Cię zachęcam do spotkania z psychologiem. Mniej jednak na uwadze, żeby wybrać rozważnie. Miłego dnia:) Pozdrawiam johnn
 10. Obawiam się, że trudności finansowe mogą okazać się dużą przeszkodą. Mam za specjalistę oceniać jego kompetencję? Obecny psycholog (nurt poznawczo-behawioralny) uznał niektóre rady/propozycję poprzednich specjalistów za niewłaściwe. Za odmowę wykonania ich rad/propozycji ponosiłem odpowiedzialność. Jaka jest odpowiedzialność specjalistów za słowa? Tym silniejsze stają się moje dążenia do ustalenia czy niektórzy specjaliści mieli odpowiednie kompetencję aby mi pomóc.
 11. johnn

  Jak śnicie?

  Niewiele osób lubi koszmary. Nie umiem się położyć do łóżka i zasnąć. Zazwyczaj przed zaśnięciem rozwiązuje problemy matematyczne lub prowadzę rozważania/analizy związane z moimi trudnościami. Miłego dnia:)
 12. johnn

  Jak śnicie?

  Przez ostatnie 10 może 15 lat moje sny można policzyć na palcach obu dłoni.
 13. Link wydaje się przydatny. Dziękuje.
 14. Nie robię tego. To była rada skierowana do @acherontia-styx
 15. Radzono mi aby znaleźć kompetentnego specjalistę. To nie jest bojkot. Nie znam ich kompetencji. Staram się je ustalić. Niczego Pani rejestratorce nie zarzucam. Podaje informację jaką otrzymałem od niej. Pani rejestratorka oceniła czy jest w stanie mi pomóc. Mogła odmówić lub doprecyzować. U kogo mam zasięgać informacji o ośrodku? To prawda. Być może uzyskała tą informację od pracodawcy (właściciela ośrodka). Sam nie umiem usunąć sprzeczności. Nie wiem czy to wiedza konieczna do odpowiedzi na moje pytanie. Tak zrobię. Mieszkam w mieście około 110 tys. Opinia z ośrodka diagnostycznego stanowi, że mam podjąć terapię dla osób z zespołem Aspergera. W internecie mam szukać odpowiedzi co to znaczy:( Nie sądzę aby ta rada była zawsze słuszna. To mnie nie męczy. Trudem jest dla mnie rozmowa. Nie ustąpię póki nie otrzymam odpowiedzi. A obawiam się, że specjalista, który nie ma kompetencji nie będzie skłony się do tego przyznać. Rozważyłbym czy twoje zachowanie jest adekwatne do zadań, które Ci powierzono. Potrzebny jest dobór odpowiedniego słownictwa. Miłego dnia:)
×