Strach przed AIDS lub zarażeniem wirusem HIV

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Strach przed AIDS lub zarażeniem wirusem HIV

przez marynarz1100 07 maja 2009, 13:47
prawda?? ja tez ide na test... zrobilem test czwartej generacji po 10 dniach (juz powinno byc ok), jednakze 99,9% jest po 14dniach to jest combo test.... dobrze ze o tym przeczytalem bo zwykly test jesrt wazny po 6tygodniach... a to mnie troche uspokoilo..

przez Amy Lee 08 maja 2009, 16:53
Świetnie, testy zrobione (po 3 miesiącach). Wyniki dostałam za dwie godziny :shock:

Wynik: ujemny :D

Nastrój: super zrelaksowany 8)
Amy Lee

przez marynarz1100 08 maja 2009, 17:25
gratuluje mam nadzieje, ze tez sie bede mogl minusikiem pochwalic.... powodzenia w sesji... i w zyciu:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zulus 08 lip 2009, 17:40
witam,

od pewnego czasu mam stracha, ze mam AIDS. do tej pory udawalo mi sie o tym za bardzo nie myslec, ale kilka dni temu ogladalam film, w ktorym bohaterka umarla na AIDS i wrocilo. nastepnego ranka o 5 juz nie moglam spac i przestac myslec. mam kochajacego chlopaka, ktorego tez bardzo kocham. on czesto opowiada, ze u niego w ojczyznie sporo ludzi choruje i jest szczesliwy, ze jemu sie udalo. sciska mi wtedy zoladek ze strachu, ze ja mam i go zarazilam. przed kilkom laty bylam z nieciekawym facetem, ktory po pewnym czasie naszej zazylosci (uprawialismy seks bez prezerwatywy) opowiedzial mi, ze zdarzalo mu sie miec przygodny seks... od pewnegho czasu nie moge przestac o tym myslec.

boje sie zrobic badania.... :cry:

przez madziares 10 lip 2009, 20:29
Witam wszystkich,pisałam już na tym forum w dziale nerwica,podłączę się jednak i pod ten wątek.Powiem w skrócie,moja sytuacja ciągnie się od stycznia tego roku,ciągłe zmęczenie,złe samopoczucie,typowe objawy nerwicowe,mnóstwo róznych obajwów,jeszcze więcej badań,które wychodzą dobrze i nie wskazują na nic poważnego,wszystkie badania dobrze.A ja nada czuję się żle,choć wszyscy mnie uspokajają i twierdzą ,że to tylko nerwica.A moje mysli krążą wokoło jednego,co cały czas staram się oddalić w czasie.Mianowicie o zarażenie hiv,Dwa i pół roku temu byłam z chłopakiem,było cudownie,góra 5 razy zdarzyło nam się kochać bez zabezpieczenia,bez prezerwatywy, ale ja stosowałam środki antykoncepcyjne.W dość krótkim czasie rozstaliśmy się,a jak się potem okazało nie byłam jedyną,bo spotykał się z mnóstwem innych kobiet.Potem rozmawialiśmy ze sobą i kiedyś zadał mi dziwne pytanie z uśmiechem pt:"Fajnie jest być nosicielem"?Nie zrozumiałam o co mu chodzi,dopiero po jakimś czasie doszło do mnie ,że mógł celowo zarażać.A jak potem z nim rozmawiałąm to powiedział,że nie ma hiv tylko wirusowe zapalenie wątroby...i tak w to nie uwierzyłam.Każdego dnia się boję,wymyślam różne historie,że mógł mnie zarazić i nie tylko mnie.boję się bardzo,ale też nie mam odwagi iść do lekarza,każdy dzien ucieka a ja dostaje szału niemal,jestem bardzo nerwowa i płaczliwa,wszystkie moje mysli krąża wokoło tego.Mam suchy kaszel,duszności,bóle i zawroty głowy,wyskakuja mi krostki na ciele,mam suchą skórę i od stycznia powiekszone węzły chłonne na szyi,choc lekarze twierdzą,że się wchłona po infekcji zostały.Nie wiem co robić,oszaleć można...

przez eligojot 19 lip 2009, 20:06
madziares, ja bym na Twoim miejscu zrobił badania na WZW B i C, bo skoro powiedział, to może nie żartował...

Ja mam również problem... choć niby teoretycznie powinienem być zaznajomiony z tematem... Studiuję stomatologię, i niestety codziennie mam kontakt z materiałem potencjalnie zakaźnym. Choć już sobie dawno przetłumaczyłem, że pewnie nie będę mieć takiego pecha i się nie zarażę, to mimo wszystko to ciągle wraca.

Raz miałem naprawdę bliskie spotkanie, gdy maź z ropnia (fuj wydzielina z domieszką krwi) trysnęła mi prosto w oko podczas otwierania ropnia.

Martwię się, że o ile na klinice mogę odmówić wykonania zabiegu osobie z HIV/"żółtaczką", to gdy zaczną się dyżury na pogotowiu to takiej możliwości mieć nie będę.
Chyba możecie sobie wyobraźić mój stan psychiczny jak przywiozą jakiegoś bezdomnego z jakim problemem stomatologicznym a ja będę musiał się nim zająć... Nawet nie wyobrażam sobie co zrobię jak przyjdzie jakiś pacjent i otwarcie mi powie że ma HIV...

Od pół roku spotykam się z dziewczyną i chociaż widzę, że jest porządna, na pewno nie miała żadnych sytuacji ryzykownych czy przygodnego seksu i zapewniania mnie że jest w 100% zdrowa, to jej wyników nie widziałem i mogę tylko wierzyć na słowo. Co gorsza, podjęła teraz specjalizację chirurgiczną i ciągle uczestniczy w operacjach. Z drugiej jednak strony chirurdzy mają najmniejszy odsetek zachorowań na choroby zakaźne pozyskane od swoich pacjentów. Ale to tylko statystyki...

Naprawdę ten związek może mieć przyszłość, ale wizja tego, że po pierwsze ja ciągle mam kontakt z materiałem zakaźnym,po drugie, że Ona ma ciągle kontakt z krwią, jest przytłaczająca.

Możemy co miesiąc robić testy na HIV, "żółtaczki", ale tak przez całe życie? Przecież nie będziemy ciągle uprawiać seksu przez kondoma, albo podczas pocałunku uważać czy oby na pewno nam dziąsła nie krwawią...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

lęk związany z hiv

przez grumpyhead 11 paź 2011, 09:25
Witam. 6 tygodni temu spotkałem osobę zakażoną hiv. Osoba ta zataiła przede mną chorobę i doprowadziła do sytuacji, w której doszło do kontaktu seksualnego. O tym, że mogłem się zakazić dowiedziałem się po tygodniu i od tamtej pory moje życie zmieniło się w koszmar. Czuję ogromny lęk przed chorobą, odnajduję u siebie objawy zakażenia. Nie jestem w stanie spać ani pracować, dopadają mnie fale paniki i nie mam gdzie schować się przed myślami o chorobie. Żadne testy wykonane w tej chwili nie są jednoznaczne. Proszę o pomoc i wsparcie dla mnie. Zupełnie nie wiem jak mam sobie radzić i nie mam nikogo na kogo mógł bym w pełni liczyć teraz i w przyszłości.
Ostatnio edytowano 11 paź 2011, 19:48 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem o podobnej tematyce.

lęk związany z hiv

przez Amon_Rah 11 paź 2011, 14:18
Poczekaj na odpowiedni okres (w tym wypadku okres karencji wynosi ok. 3 miesiecy) i zrob sobie testy. I w ogole, wybacz, ala naprawde, nie wyobrazam sobie, zeby w dzisiejszych czasach, ktos byl na tyle bezrozumny, zeby spac bez gumy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

lęk związany z hiv

przez kicikici 11 paź 2011, 14:48
JEj przykro to slyszec! musi to byc pzrerazajace!
Mi lekarz raz powiedzial ze po 2 tyg testy juz cos moga wskazac pozatym ze byly by widoczne znaki chociaz lekarze roznie mowia.
Wspolczuje...
wytrwaj jakos i idz znow badanie zrob.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

lęk związany z hiv

przez smutnaona 11 paź 2011, 15:11
Amon_Rah napisał(a):Poczekaj na odpowiedni okres (w tym wypadku okres karencji wynosi ok. 3 miesiecy) i zrob sobie testy. I w ogole, wybacz, ala naprawde, nie wyobrazam sobie, zeby w dzisiejszych czasach, ktos byl na tyle bezrozumny, zeby spac bez gumy.

dokladnie okres ten wynosi 3 miesiace ;))trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok:)idz do psychologa;)pozatym mozesz zapisac sie na jakies forum gdzie ludzie z podobnym problemem jak TY udzielaja sie i mowia o swoich przezyciach:)uzyj Googla:P

Strach przed AIDS lub zarażeniem wirusem HIV

przez Korba 11 paź 2011, 19:51
Żadne testy wykonane w tej chwili nie są jednoznaczne.

Testy na HIV są całkowicie jednoznaczne.
Masz tylko dwie opcje wyniku:
ujemną
dodatnią

wsio
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Obawa o hiv ...

przez ozi198 14 gru 2012, 10:41
Witam mam nowa obawę tym razem o hiv . Miesiąc temu miałem zastrzyk robiony i wkrecilem sobie ze jestem zarazony. Nie wiem co robic tym razem problemu z oddechem nie mam jak zawsze ale jest to . Mam 37 w ciagu dnia i jakby mnie mięśnie drożały i bolały lekko ciagle badamy język węzły chlonne mam wrażenie ze na szyi sa powiekszone czy te 37 raczej ze strachu jest ? Nie moge jeść ;/ chodzę od kilku dni na terapie grupowa poradzcie mi ;/
ozi198

Obawa o hiv ...

przez pannaMartka 14 gru 2012, 11:33
Idz do sanepidu i zrob sobie test to cie uspokoi;) a poza tym to nerwica i sobie wkrecasz

( zeby nie bylo ze szydzę:
JA TEZ ROBILAM TEST zeby sie uspokoic)
pannaMartka

Obawa o hiv ...

przez ozi198 14 gru 2012, 11:38
A mam 37 gorączki teraz luźny stolec jakiś wystraszony jak to jest jeżeli igłą była zakazana to 100% pewne se sie zarazi ? Myślisz ze raczej znów ta moje podświadomości działa ? Słabo mi i nic nie moge robic wydaje mi sie ze węzły chlonne se powiekszone na szyi boje sie ze będę umierał ;/ ciagle patrzę na język i taki osad biały jest co jakiś czas ale nie wiem czy to nie z zębów bo aż tak czto nie myje ;p myślisz ze to hiv ?

-- Pt gru 14, 2012 10:38 am --

Aha i jak śpię to jest ok nie ma gorączki 36.6 a jak wstaje zaczyna sie czemu ? Chyba taka gorączka by była tez podczas spania tak ?
ozi198

Sortuj wg