Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed AIDS lub zarażeniem wirusem HIV


camomilla2

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj na odpowiedni okres (w tym wypadku okres karencji wynosi ok. 3 miesiecy) i zrob sobie testy. I w ogole, wybacz, ala naprawde, nie wyobrazam sobie, zeby w dzisiejszych czasach, ktos byl na tyle bezrozumny, zeby spac bez gumy.

 

dokladnie okres ten wynosi 3 miesiace ;))trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok:)idz do psychologa;)pozatym mozesz zapisac sie na jakies forum gdzie ludzie z podobnym problemem jak TY udzielaja sie i mowia o swoich przezyciach:)uzyj Googla:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nowa obawę tym razem o hiv . Miesiąc temu miałem zastrzyk robiony i wkrecilem sobie ze jestem zarazony. Nie wiem co robic tym razem problemu z oddechem nie mam jak zawsze ale jest to . Mam 37 w ciagu dnia i jakby mnie mięśnie drożały i bolały lekko ciagle badamy język węzły chlonne mam wrażenie ze na szyi sa powiekszone czy te 37 raczej ze strachu jest ? Nie moge jeść ;/ chodzę od kilku dni na terapie grupowa poradzcie mi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam 37 gorączki teraz luźny stolec jakiś wystraszony jak to jest jeżeli igłą była zakazana to 100% pewne se sie zarazi ? Myślisz ze raczej znów ta moje podświadomości działa ? Słabo mi i nic nie moge robic wydaje mi sie ze węzły chlonne se powiekszone na szyi boje sie ze będę umierał ;/ ciagle patrzę na język i taki osad biały jest co jakiś czas ale nie wiem czy to nie z zębów bo aż tak czto nie myje ;p myślisz ze to hiv ?

 

-- Pt gru 14, 2012 10:38 am --

 

Aha i jak śpię to jest ok nie ma gorączki 36.6 a jak wstaje zaczyna sie czemu ? Chyba taka gorączka by była tez podczas spania tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas snu wiekszosc objawow nerwicy u mnie ustepuje.. Uspokój sie ( krzyczę!! :] )

Jesli zastrzyk nie byl Ci robiony pod mostem, strzykawką ze śmietnika przez bezdomnego Zdziśka to raczej nie ma sie o co martwic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam zrobienie po prostu testu- anonimowo i bezpłatnie w punktach diagnostycznych:) Ale jeżeli faktycznie wkręcasz sobie takie rzeczy na tle nerwicy lękowej to powiem Ci, że też nie wiele Ci to da. Tak jak pisze *Monika*, dziś HIV jutro i pojutrze kolejne choroby. Ja też boję się bardzo zarażenia HIV. Znam drogi zakażenia, wiem, że żadnej z nich nigdy nie przekroczyłam, ale wmawiam sobie setki sytuacji. Na test nie poszłam, bo takich sytuacji dla mnie niebezpiecznych mam codziennie masę:| Wiem, że test pomoże mi na chwilę, a za tydzień znów ubzduram sobie HIV. Po prostu wybrałam drogę DO PSYCHIATRY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nowa obawę tym razem o hiv . Miesiąc temu miałem zastrzyk robiony i wkrecilem sobie ze jestem zarazony.

Od kontaktu z zakażonym materiałem pół roku jest tzw okienko serologiczne gdzie raczej nie można wykryć obecności wirusa, więc te objawy to na 99% nie HIV bo minął dopiero miesiąc i jest jeszcze okres inkubacji. Jeszcze pytanie gdzie i w jakich okolicznościach miałeś robiony zastrzyk. Bo jeśli robiłeś sam lub ktoś podawał Ci np narkotyk tą samą igłą to obawy mogą byc uzasadnione. W każdym innym przypadku nie sądzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też podłączę się pod ten temat. Obawa przed jak to ktoś nazwał "Adasiem" dotyka i mnie. Dosłownie codziennie widzę wszystkie groźne sytuacje. Nigdy nie spałam z obcym facetem, którego nie byłam pewna. Nie miałam transfuzji krwi. Nie nakłuwam się dla zabawy z 100 innych nieznanych lubiących masochizm:D Niestety ja jak inni tutaj widzę igły szpilki brudne we krwi , plamy krwi i każdy jak dla mnie jest nosicielem. Mam setki mysli dziennie na ten temat, analizuję każdą rzecz której dotknęłam, każdego człowieka który przeszedł obok.

Test chciałam zrobić, ale wtedy dotarło do mnie, że to nic mi nie da. Podobnie jak w innych przypadkach z NN, po prostu wkręcę sobie, żę mnie oszukali, podmienili krew lub wyniki:) Że od tej pory już się zaraziłam. Czasem myślę, że powinnam miec prywatne laboratorium i badać wszystko:| Patrzę pod nogi jak idę, jeżeli tylko zobaczę coś niemiłego (ślina, prezerwatywa, wymiociny) to wyobrażam sobie, żę w to wdepłam i się już zaraziłam. Potem leżę w domu i myślę, a im dłużej myślę, tym więcej wątpliwości mam . Wtedy mówię sobie tak PAMIĘTAJ PIERWSZA MYŚL JEST NAJLEPSZA, NAJŚWIEŻSZA jest ok. A za chwilę w głowie "słyszę " głos: ALE MOŻE TY JUŻ NIE PAMIĘTASZ PIERWSZEJ CHWILI?? no i tak jest w kółko zaliczam dół płacze leżę trzęsę się mam myśli samobójcze. Zapominam za jakieś dwa dni- pojawia się nowa schiza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z psychicznymi problemami borykam się nie od dziś: nerwica lękowa, hipochondria i ostatnio bardzo nasilone natręctwa, szczególnie myślowe. Z nerwicy lękowej leczyłam się psychiatrycznie (leki i wizyty u psychiatry). Mój problem jest dość zawiły, i mimo że nie umiem na niego spojrzeć obiektywnie, to myslę, że komuś z zewnątrz może wydać się śmieszny, dziecinny, głupi. Może zbyt dużo oczekuję, ale proszę o poradę eksperta współpracującego z tym forum i od razu przechodzę do rzeczy.

 

Jakiś rok temu miałam taką sytuację. Korzystałam z publicznej toalety na uczelni, zauważyłam, że mam małą, lekko krwawiącą rankę na dłoni, takie krwawe pęknięcie chyba od mrozu. Bezmyślnie przetarłam ją palcami, którymi dosłownie ułamki sekund wcześniej zasunęłam taką zasuwkę jakie są w publicznych toaletach. No i zaczęło się... natychmiast wystraszyłam się zakażenia HIV, że tak jak inne bakterie i wirusy na tej zasuwce mógł być HIV!. przetarłam rankę śliną, by ją „odkazić” (nie pamiętam już czy użyłam do tego chusteczki, czy nie). Dodam, że znajomi ze studiów to osoby, które – może niesłusznie, prostacko i krzywdząco – uważam za możliwych nosicieli tego wirusa (sporo ma tatuaże, częste zmiany partnerów seksualnych). Błagam o pomoc, czy w ten sposób mogłam się zarazić? Boję się przede wszystkim tego, że mogę zarazić innych.

 

Piszę na tym forum, bo mimo paranoi w jakiej teraz się znajduję, dopuszczam myśl, że to może być sprawa nn. Ostatnio naprawdę często zdarzają mi się natrętne myśli, zwłaszcza na te religijnym, skrupulantyzm. Może powinnam ponownie zwrócić się do psychiatry, jednak na razie proszę o pomoc tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tynka

 

Oczywiście że to klasyczna nerwica (nn) , bo w sytuacji o której piszesz absolutnie nie ma możliwosci zakażenia . Natomiast dla Ciebie istnieje ryzyko teoretyczne które powoduje, że umysł Twój projektuje je jako możliwe. Jeśli przeczytasz o drogach zakażenia HIV i nadal nie uspokoi Cie to, (a wierz mi, żeby się zakazić trzeba sie samemu "postarać" i nie można zakazić się przypadkiem w toalecie czy pociągu czy gdziekolwiek) to jest to klasyczny dowód na NN - myślowe natręctwa. Rozumiem Cie bardzo dobrze, bo jak byłem kiedys dawno dużo dużo młodszy przerabiałem taki epizod z tym właśnie .

Nikogo nie zakazisz bo sama nie jesteś zakażona na 100% , nawet takie cuda się nie zdarzają . Tysiące ludzi dotyka zranionymi palcami rozne miejsca publiczne i nie raz jeszcze w życiu dotkniesz czegoś przypadkiem , poza tym podstawą jest tu wiedza na temat HIV żeby nie wymyślać niestworzonych historii - czyli wirus ten bardzo szybko ginie poza organizmem, a krew jak wiadomo bardzo szybko wysycha i do zakażenia potrzeba większej ilości krwi a nie czegoś co można zauważyć ledwo gołym okiem .

 

Twoja sytuacja to ZERO ryzyka. Trzymaj się :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest możliwe zakażenie się wirusem HIV przez aftę? Na imprezie paliłem papierosa, po nieznanej osobie. Nie sprawdzałem, czy nie było na nim śladów krwi. Sam zaś miałem na wardze dużych rozmiarów aftę i ogólnie całe usta miałem podrażnione. Czy w takiej sytuacji, możliwe jest zakażenie, czy to tylko nerwica? Planuję zrobić sobie test dla spokoju, ale z drugiej strony, nie wiem czy jest sens.. Pozdrawiam. Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×