Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez isabella_28 08 cze 2010, 16:40
tajemniczyusmiech, google to cholerstwo.Nawet jak sie wpisze jakies blahe z pozoru objawy to wychodza nowotwory!Nic tylko sznurek i sie wieszac.Ostatnio nie szukam chorob.Kulki nad obojczykiem sa takie same.Przejezdzam reka rano dol obojczykowy i na tym koniec.Czesto mysle o piersiach,ale tam mam tyle gruczolow,ze nie mozna ich zliczyc :mrgreen: Dziadostwo :why:
isabella_28

przez sunflowerseed 08 cze 2010, 17:22
Witajcie serdecznie, Nowi i... Starzy Znajomi (to nie miało być określenie wartościujące ;) )
Jak tam w te straszliwe upały sobie radzicie? Lato w pełni, nie ma co... mnie dziś nagle zrobiło się b. zimno i okazało się, że mam 37,4 stopni temperatury. Niby nic, ale oczywiście natychmiast sprawdzilam, czy nie ma objawów oponowych. Nie było. Cud, że obecność lub nieobecność tych objawów tak łatwo sprawdzić! :D
Poza tym lekko boli mnie głowa i oczy, choć może to od noszenia soczewek kontaktowych w takim upale, są lekko starawe do tego ;)
Hmmmm ciekawa rzecz, że nie mam obsesji na punkcie węzłów chłonnych, jak większość z Was :D
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie, trzymajcie się (nie) cieplutko! :)

przez tajemniczyusmiech 08 cze 2010, 19:09
sunflowerseed napisał(a):Witajcie serdecznie, Nowi i... Starzy Znajomi (to nie miało być określenie wartościujące ;) )
Jak tam w te straszliwe upały sobie radzicie? Lato w pełni, nie ma co... mnie dziś nagle zrobiło się b. zimno i okazało się, że mam 37,4 stopni temperatury. Niby nic, ale oczywiście natychmiast sprawdzilam, czy nie ma objawów oponowych. Nie było. Cud, że obecność lub nieobecność tych objawów tak łatwo sprawdzić! :D
Poza tym lekko boli mnie głowa i oczy, choć może to od noszenia soczewek kontaktowych w takim upale, są lekko starawe do tego ;)
Hmmmm ciekawa rzecz, że nie mam obsesji na punkcie węzłów chłonnych, jak większość z Was :D
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie, trzymajcie się (nie) cieplutko! :)

masz lęk przed zapaleniem opon? :D Kochana, ja już to przechodziłam :) 1,5 miałam miałam obsesje na punkcie zapalenie opon mózgowych- największa parodia to to, że sprawdzałam sobie czy mogę dosięgnąć do klatki piersiowej, i wiesz co? zrąbałam sobie tym kręgosłup -.- Ja z węzłami mam od dwóch tygodni, także wiesz :D

Kochani! a powiedźcie mi, bo to prawda, że każdy na ciele ma wyczuwalne grudki itd, ale 3 węzły mi się wyróżniają bardzo jeden mam na boku szyji i to jest gulka zaraz pod szyją pół cm? i pod pachą ok 1 cm -.- i ta pod pachą mnie zabiła psychicznie i od kilku dni wegetuję, boję się, że pojawi mi się kolejna gulka w tedy sznur... no i pod żuchwą mam gulkę -.- już trochę... opowiedźcie jak u was z wielkością, proszę :uklon: buziaki moi drodzy ! :lol:
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monii 08 cze 2010, 20:31
dziewczyny !!! wracając do naszego małego watku "kącik urody" :mrgreen:
zrobiłam toooo..................aaaaaaaaaaaaaaaaaaa jestem ruda heheheheh
czuje sie bosko :great:

właściwie ten kolor to blond z rodziny miedziano-złotych ,a le na moim platynowym łebku wyszedł bosko :)
pozdrawiam i całuje :*

isabella spakowana ? :o
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 08 cze 2010, 20:38
No Monii gratuluję :D. Rudy to piękny kolor :D. Na lato dobrze zaszaleć kolorem.

Ewelina - ja mam jedną trochę większą na szyi - ok 1cm, jedną większą nad obojczykiem ok. o,5 cm i jedną w pachwinie ok. 0.5 cm. Tą w pachwinie się nie martwię, bo ciągle łapię jakieś infekcje i to pewnie od tego. Czasem tak jest, że jak ci się jakiś węzełek powiększy to taki zostaje, bo nie wraca do swojego normalnego rozmiaru.
Kiedyś wysyłałam tu cytat z takiego artykułu o węzłach, ale wkleję go znów, mnie trochę uspokoił:

Węzły powinny być miękkie, niebolesne i "uciekać" spod palców, czyli delikatnie przesuwać się pod skórą.

Węzły chłonne tracą "czujność", przede wszystkim gdy: masz zwyczaj zaniedbywania przeziębień - organizm nie ma siły skutecznie z nimi walczyć; miesiącami jesteś na diecie lub żyjesz w ciągłym stresie; stosujesz na własną rękę wiele leków, zwłaszcza na kilka różnych dolegliwości; nadużywasz alkoholu i palisz; miesiącami lekceważysz zakażenia, nieleczone stany zapalne (np. zębów, przydatków, itp); często stosujesz antybiotyki; żyjesz w zanieczyszczonym środkowisku, jesteś narażona na działanie toksyn (ołów ze spalin, chemikalia w pracy).

Jeśli wyskoczy ci gula wielkości orzecha włoskiego, twarda i widoczna gołym okiem to jest to powód do niepokoju. Z takich małych kulek pewnie większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy - mój chłopak wynalazł sobie kilka na szyi i mnóstwo w pachwinach po tym jak ja przez 2 miesiące marudziłam, żeby sobie sprawdził :).

A co do objawów oponowych, to jak ostatnio mojego chłopa bolała głowa to obawiałam się, że ma zapalenie opon. Strasznie panikował, jękał, stękał i było mu niedobrze, ale z drugiej strony, wiadomo jak to faceci przeżywają wszelkie bóle i przeziębienia :D.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez sunflowerseed 08 cze 2010, 21:01
masz lęk przed zapaleniem opon? Kochana, ja już to przechodziłam :) 1,5 miałam miałam obsesje na punkcie zapalenie opon mózgowych- największa parodia to to, że sprawdzałam sobie czy mogę dosięgnąć do klatki piersiowej, i wiesz co? zrąbałam sobie tym kręgosłup -.- Ja z węzłami mam od dwóch tygodni, także wiesz

Oj, ja mam generalnie fazy na wszystko, co związane jest z mózgiem, to mój ulubiony organ. Miałam różnego rodzaju guzy, SM, zapalenie opon, różne infekcje w mózgu. Rezonans wyszedł tak czyściutki, że nawet pani doktor zdziwiła się, że nie ma zmian "typowych" dla mojego wieku, że tak powiem :P
Współczuję Tobie / Wam z powodu węzłów, takie doszukiwanie się zmian pod skórą może przerodzić się w prawdziwe natręctwo. Wszyscy jesteśmy zbyt wrażliwi, ot co! ;)

[Dodane po edycji:]

ale z drugiej strony, wiadomo jak to faceci przeżywają wszelkie bóle i przeziębienia

Haha, moja Droga, nie tylko faceci, oj nie tylko :D Skąd bowiem wiadomo, czy to przeziębienie czy bóle związane z zanikiem mięśni, no skąd? :D

przez milano3 08 cze 2010, 21:08
Ewelina ja mam pod żuchwami po obu stronach kuleczki, jakiś 1 cm. Mam ich kilka na szyi, największy dochodzi do 2 cm. Nad obojczykiem mam dwa. Pod pachami obustronnie powiększone, jakieś 2 cm. W pachwinach są takie fasolki :D Byłem u kilku lekarzy, USG węzłów, morfologia, testy alergiczne, badanie tarczycy, OB 2 mm. Lekarze twierdzą, że jestem zdrowy jak kuń ;p tylko glówka choruje. Od kilku miesiecy jestem na lekach ;)) Dodatkowo mam prawdopodobnie Borderline, ale to już odrębna historia . :))
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Gritss 08 cze 2010, 21:15
Czyli jak widać kwestia fizjologii :) Jedni mają mniejsze, drudzy duże i nie są chorzy. Sądzę, że wpływ ma na to też środowisko, w którym się żyje ;) A powiedzcie mi, alergia ma wpływ na powiększenie węzłów? :)

PS Przed chwilą pod prysznicem postanowiłem: OD JUTRA NIE BĘDĘ SIĘ MACAŁ!! Jak myślicie, uda mi się ?:P

przez isabella_28 08 cze 2010, 22:07
Monii, wyobrazam sobie to musi byc piekny kolor!!Taka pewnie brzoskwinka?Cudowne!Zawsze mi sie podobaly.Na lato-bomba:D :mrgreen: Jeszcze nie spakowalam sie,ale powoli juz costam sie ruszam z kopyta.Jutro jeszcze male zakupy bo w czwartek czasu nie mamy,a w piatek rano ruszamy.Boze mam nadzieje,ze samochod nie nawali:)Juz raz nam kiedys w Pl sie jeden zepsul i jego zywot na tym sie zakonczyl;/
milano3, wkoncu ozyles czlowieku:D Inaczej piszesz:)super,ze lek Ci pomaga:))Ciesz sie latem:)
Z tymi wezlami toc to kazdy ma co innego.Akurat tutaj sa ooby ,ktore obojczykowe maja wyczuwalne,a wszyscy wokol zawsze mi mowili,ze nie powinno sie ich tam wyczuwac.Chyba dobry anatom powinien nas przebadac tak na dobra sprawe hehe:)
isabella_28

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 08 cze 2010, 22:20
Hej znow chyba wrocily obawy zwiazene z bialaczką i SM a wszytsko przez ból nogi mam wrazenie ze na piszczelu mam jakiegos guza jak przejade dlonia to czuje dokładnie ! nawet odczuwam w tym miejscu bol cos podobnego do stłuczenia :(((((( bol promieniuje do kolana i do kostki smaruje sie juz kilka dni naproxenem dzis zrobie oklady cieple :((( buuuuuu
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

przez disgusted 08 cze 2010, 22:27
Kamil - moja lekarka powiedziała mi, że tak. Co prawda biorę teraz Loratan od dwóch miesięcy i tak naprawdę to niewiele się zmienia, no ale widocznie tak mi już musi zostać :). co do środowiska - ja tutaj na śląsku to mam takie środowisko, że podejrzewam że jestem w gorszej sytuacji niż niejeden nałogowy palacz mieszkający w sercu puszczy :D.

przez isabella_28 08 cze 2010, 22:46
patipat, nie martw sie.Moj chlopak ma to samo co jakis czas.Wychodzi mu na piszczelu wzgorek i go boli bardzo.Nawet nie byl z tym u lekarza.Czytalismy,ze to od kontuzji,cos z miesniami.On kiedys trenowal ostro siatkowke.
isabella_28

przez Monii 09 cze 2010, 07:23
a mi wróciły lęki już sama nie wiem na co, mam nudności, lęki, zawroty głowy, boję się już nawet myśleć co mi może byc :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 09 cze 2010, 08:15
A może to od tej pogody? Jak się zmieniała teraz pogoda z deszczowej na upały to czułam się bardzo źle - kręciło mi się w głowie, dzwoniło mi w uszach i czułam sie jakbym była 10 metrów pod wodą. A dzisiaj mrowi mi głowa :D.

Ja sobie wczoraj wieczorem obejrzałam mecz Polska-Hiszpania i dawno się tak nie nadziwiłam :D. śmiech na sali.

Sortuj wg