Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ja takie prądy w głowie, ogólnie przechodzące przez całe ciało miałem, jak pierwszy raz wziąłem wenla. Od razu to odłożyłem na bok, aby po 2-3 tygodniach powrócić, bo chciałem w końcu pozbyć się tych nieuzasadnionych lęków z d**y wziętych. Teraz, nie dość, że są one częstsze, to w dodatku chodzę taki "odrealniony" i za bardzo nie wiem co wokół mnie się dzieje. Dość męczące psychikę wrażenie. Ciężko opisać takie uczucie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ja mam je w trakcie brania?

hmmm, ja miałam te' prady w głowie" na poczatku zwiekszania dawki, i teraz do niedawna jak weszłam na dawke 300 mg a to mega dawka juz; i w wakacje ostatnio jak brałam raz na kilka dni zapominałam brać i jakoś we wrzesniu przez tydzień nie miałam leku(lekarz miała urlop), wtedy miałam częściej te dziwne " prady"

 

traceshy o to dobra wiadomość byłaby z ta refundacją, pamietam efectin od 2007 roku nagle podrożał a wcześniej był refundowany, pożyjemy zobaczymy co będzie z nim :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w Tobie ten lek odkrył jakieś ukryte moce i teraz jesteś elektryczną-kobietą? ;)

 

ja takie coś miałem przy większej dawce, jak zmniejszyłem to prądów nie było. Ale to mało obiektywne w sumie, bo jak się przeraziłem to leku nie brałem przez 2 tygodnie hehe. Poradź się może lekarza co z tym fantem zrobić. Powiedz, że przeszkadza Ci to w normalnym funkcjonowaniu w życiu i może coś poradzi. Ja niestety na swoje złe samopoczucie jedyne lekarstwo jakie znalazłem to 0.25 afobamu. Po nim skutki uboczne Jarvis (tez wenyl, odchodza, pod warunkiem, ze o tym nie myśle już)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, Zobaczysz, że to od Efectinu jak tylko z niego zejdziesz. Prądy są typowe dla tego leku, ale nie w trakcie brania. Skoro tak jest, to znaczy, że trzeba go zamienić na inny.

 

Efectin znam akurat bardzo dobrze. Sytuacje w których mogą się te prądy pojawić to:

- rozpoczęcie leczenia (kilka pierwszych dni)

- nagłe zwiększenie dawki

- pominięcie dawki

- przy próbie odstawienia :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z obecnym roku w przyszłym roku Efectin będzie prawie o połowę tańszy niż obecnie. Efectin Er 150 mg teraz bez refundacji kosztuje 153 zł (z refundacją około 130), a od stycznia będzie kosztował 95 zł (z refundacją 88 zł). W dawce 75 mg będzie kosztował 59 zł - z refundacją 50 zł. Efectin już w tym roku wypadł z listy leków refundowanych 50% przez kosmiczną ilość generyków, które tworzą się jak grzyby po deszczu i widocznie tym z góry nie opłacało się dokładać połowę do leku za 150 zł. Dlatego prawie cały rok płaciłem 130 zeta za lek.Ale już teraz za 75 mg płacę 49 zł. Jednak ktoś pomyślał i obniżył cenę bez refundacji i choć refundacja na P będzie wynosiła tylko pare złotych to i tak się opłaca, a to czy dostanę to na P to już mnie ani grzeje ani ziębi. Co prawda generyki i tak wychodzą taniej, ale jak ktoś woli efectin nie będzie musiał już tak łapać się za głowę przy jego cenie :D Dla mnie to niezła wiadomość, bo zaoszczędzę parę dyszek. Leczę się wenlą od 3 lat i Efectin to naprawdę bardzo solidny, konkretny lek 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z obecnym roku w przyszłym roku Efectin będzie prawie o połowę tańszy niż obecnie. Efectin Er 150 mg teraz bez refundacji kosztuje 153 zł (z refundacją około 130), a od stycznia będzie kosztował 95 zł (z refundacją 88 zł). W dawce 75 mg będzie kosztował 59 zł - z refundacją 50 zł. Efectin już w tym roku wypadł z listy leków refundowanych 50% przez kosmiczną ilość generyków, które tworzą się jak grzyby po deszczu i widocznie tym z góry nie opłacało się dokładać połowę do leku za 150 zł. Dlatego prawie cały rok płaciłem 130 zeta za lek.Ale już teraz za 75 mg płacę 49 zł. Jednak ktoś pomyślał i obniżył cenę bez refundacji i choć refundacja na P będzie wynosiła tylko pare złotych to i tak się opłaca, a to czy dostanę to na P to już mnie ani grzeje ani ziębi. Co prawda generyki i tak wychodzą taniej, ale jak ktoś woli efectin nie będzie musiał już tak łapać się za głowę przy jego cenie :D Dla mnie to niezła wiadomość, bo zaoszczędzę parę dyszek. Leczę się wenlą od 3 lat i Efectin to naprawdę bardzo solidny, konkretny lek 8)

Co ty gadasz? :shock: Skad te kosmiczne ceny? :shock: Ja za 75 mg juz dawno placilam 46 zl. Za 150 mg- 95 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, może spróbuj zamiennika z wenlafaksyną. Efectin ma bardzo mocne działanie, zwłaszcza jeśli bierzesz dużą dawkę. Moja kumpela brała go przez 2 tygodnie, ale był dla niej za mocny i źle się czuła. Zamieniła na jarvis i było ok. Problemy z rozmazanym wzrokiem, jej spieciami w głowie, przechodzącymi w bóle minęły.

 

-- 08 gru 2011, 21:20 --

 

ala1983, Od stycznia do września takie były ceny w każdej aptece w moim mieście. Przy zamawianiu w aptekach internetowych wychodziło taniej, ale tylko o pare złotych. Też płaciłem około 50 zł za 75 mg i 90 za 150, ale rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, czytałem Wasze posty, proszę o pomoc, bo mam dość już, a nie wiem co robić.

 

Biorę velafax wiele miesięcy, zaczynałem spać po nim, ale na kontrolnej wizycie lekarz zamiast mi pomóc zejść z vel lub zamienić na coś innego, kazał podwyższyć dawkę.

Ja nie chcę tego, bo po prostu śpię.

Chciałbym zejść całkowicie.

Nie wszedłem na wyższą dawkę, ale przez parę dni redukowałem do 37,5 mg dziennie z 2 razy dziennie.

W momencie, gdy odstawiłem całkowicie, to nie mogłem wstać z łóżka, w ogóle bym spał i spał. Może powinienem to przespać. Nie wiem. Ale są przy okazji biegunki.

Więc jest tak, mogę to przespać, nawet przez tydzień, dwa albo jakoś redukować podpierając się jakimś innym lekiem. jakim?

Na pewno loperamid na biegunkę, ale coś jeszcze?

Poradźcie mi coś, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamor, Przecież nikt tu niczym nie handluje, głąbie.

 

-- 15 gru 2011, 19:53 --

 

agnitum, Piszesz, że bierzesz ten lek wiele miesięcy i dopiero teraz zaczynasz spać po nim? To wynika z tego, że tolerancja się wykazała i lekarz miał rację zwiększając Ci te dawki. Sam widzisz, że teraz po odrzuceniu całkiem zasypiasz. A biegunki są, bo za szybko odstawiłeś. Kilka dni to za krótko !

Wróć do leku na tej dawce, którą wskazał lekarz, ale nie tak od razu. Nie wiem jaką dawkę brałeś. Albo po prostu poproś o zmianę jeśli Ci ten lek nie pasuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamor, Przecież nikt tu niczym nie handluje, głąbie.

 

-- 15 gru 2011, 19:53 --

 

agnitum, Piszesz, że bierzesz ten lek wiele miesięcy i dopiero teraz zaczynasz spać po nim? To wynika z tego, że tolerancja się wykazała i lekarz miał rację zwiększając Ci te dawki. Sam widzisz, że teraz po odrzuceniu całkiem zasypiasz. A biegunki są, bo za szybko odstawiłeś. Kilka dni to za krótko !

Wróć do leku na tej dawce, którą wskazał lekarz, ale nie tak od razu. Nie wiem jaką dawkę brałeś. Albo po prostu poproś o zmianę jeśli Ci ten lek nie pasuje.

Pozdrawiam

 

 

Ala, brałem 2 x dziennie po 37,5, potem sam zszedłem do 1 x dziennie 37,5 bo za dużo spałem po nim. Potem zszedłem na dzień, dwa do zera. Ale leżałem na wpół martwy na wyrze, kompletnie jak trup. Do tego biegunka.

Takie odstawienia miałem dwa, teraz próbowałem drugi raz.

Lekarz kazał mi brać w takim układzie 2 x po 75, czego nie rozumiem. Mógł mi przecież zmienić lek na inny? Może nie chciał, bo wiele innych leków miało dla mnie objawy uboczne. Ale skoro jest to wynik uzależnienia, jak mówisz, to na wyższą dawkę też się przecież uzależnię, tak?

Pytam, bo lek prawdopodobnie muszę brać do końca życia i nie rozumiem takiego dopasowywania lekul, gdy mówię lekarzowi jw.

 

dziś po południu wziąłem 1 x 37.5, jak dalej dawkować, żeby dojść do dawki wymaganej przez lekarza, czyli 2 x 75 mg? co ile dni zwiększać dawkowanie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem własnie w trakcie odstawiania wenlafaksyny. brałam ją przez ponad rok. Na poczatku było fantastycznie, moje nastrectwa myslowe związane z przeszłością, analizowanie i nieuzasadnione poczucie winy znikneły zupełnie, zaczełam nowe życie do czasu aż dawka 75mg przestała działać, zaczęły się jakieś dziwne lęki, strach przed przyszłością (o ironio!), natręctwa wróciły ze zdwojoną siłą. No więc dawka 150mg. Jeszcze gorzej. Więc dawka 225mg. A to już była katastrofa. Mega senność, mogłam spać 24 godziny na dobę, totalne zmeczenie fizyczne i psychiczne, natrectwa myślowe, ogólnie jeden wielki burdel w głowie, 1000 myśli na sekundę i kazda inna. Psychiatra zdecydowała odstawić. Kazała mi schodzić z dawki po 75mg. Póki co prady mam, ale bardzo rzadko, głównie przy sztbkim wstawaniu lub ogólnie szybszych ruchach. A tak poza tym same pozytywy odstawiennia: mniej zamulenia, perystaltyka jelit wraca do normy, burdel w głowie mniejszy. Aktualnie jestem na dawce 75mg, za tydzień mam zacząć do tego brać 0,5 tabletki depralinu i po tygodniu zupełnie odstawic wenlę. Psychiatra powiedziała, że jesli bez wenly będę się bardzo źle czuć muszę przez to przejść i tyle, bo ona mi kroplówki nie poda a w szpitalu mnie wyśmieją.... Wystraszyłam się... Myslicie, ze może być az tak źle skoro zacznę już brac drugi lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×