Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Efectin jest lekiem najczystszym pod tym względów, ale to wcale nie oznacza, że dla każdego musi być najlepszy.

 

Efectin nie jest oryginałem. Oryginalnym preparatem zawierającym wenlafaksynę jest Effexor wprowadzony przez koncern Pfizer. To oni zsyntetyzowali ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ssri? Paroksetyna, fluoksetyna, escitalopram... na prawdę żadnej różnicy?

 

Już o tym pisałem:

 

Na przykład w Polsce nie ma możliwości przyjmowania oryginalnego preparatu z fluoksetyną, który amerykański koncern Eli Lilly wprowadził na rynek pod nazwą Prozac. W Polsce dostępne są tylko generyki: Andepin koncernu SYNTEZA, Seronil koncernu ORION Pharma, Bioxetin koncernu Sanofi Aventis, Deprexetin koncernu ICN Polfa Rzeszów, Fluoxetin koncernu ZF POLPHARMA. Wszystkie te leki zawierają tę samą substancję, tj. 20mg fluoksetyny.

 

Jadłem Andepin, Seronil, Bioxetin i Prozac (tak, mam bogatego wujka z Ameryki) i nie ma żadnej różnicy.

 

-- 05 sty 2012, 15:13 --

 

Seroxat to oryginalna paro i wiem, że kiedyś był na rynku (ale chyba z importu), bo brałem swojego czasu. Teraz też jest: http://www.doz.pl/apteka/p10198-Seroxat_tabletki_powlekane_20_mg_30_szt

 

-- 05 sty 2012, 15:14 --

 

New_World_Order, Kurdę, skasowałeś posta, a już zdążyłem odpisać w edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paro to brałem Parogen, Xetanor, Paxtin i też żadnej różnicy. Fluoksetynę miałem: Andepin, Fluoxetinum, Fluoksetyna Polpharma i coś tam jeszcze, też bez różnicy...

 

-- 05 sty 2012, 14:21 --

 

Mad_Scientist, pomyliło mi się. Producent ten sam, tylko oryginalna nazwa leku to nie Seroxat tylko Paxtil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, ibuprom tez kupujesz najdrozszy albo antybiotyk z danej grupy?

 

jaka roznice odczuwasz? jesli ma napisane ze jest to np 75mg venli to uwazasz, ze naprawde kapsulka ma mniej wenli? a moze substancje pomocnicze dzialaja slabiej hehehhe, albo kapsulka jest z czego innego wykonana i serotoniny ci nie podnosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin jest lekiem najczystszym pod tym względów, ale to wcale nie oznacza, że dla każdego musi być najlepszy.

 

Efectin nie jest oryginałem. Oryginalnym preparatem zawierającym wenlafaksynę jest Effexor wprowadzony przez koncern Pfizer. To oni zsyntetyzowali ten lek.

 

Efectin jest lekiem oryginalnym. Po prostu w poszczególnych państwach występuje pod inną nazwą handlową. Co do koncernu Pfizer, zgadza się, ten koncern jest dystrybutorem efectinu, wystarczy przeczytać ulotkę leku, gdzie jest wyszczególnione pod jakimi nazwami lek występuje w każdym kraju np. w Niemczech nazywa się Trevilor, w Belgii Venfor, w Austrii Efexor a w Polsce Efectin.

Radzę dokładniej sprawdzać informacje.

 

-- 05 sty 2012, 19:31 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wytwórcą jest Wyeth Medica Ireland, mam przed sobą ulotkę nową i starą. Pfizer jest importerem tego leku dopiero od roku, wcześniej wyłącznym dystrybutorem efectinu był Wyeth. Wybacz kolegą, ale piszesz zupełną nieprawdę. Lek dopuszczony jest w krajach UE pod różnymi nazwami. Zdobądź ulotkę i wszystko będziesz tam miał jasno napisane i pod jakimi nazwami występuje w każdym kraju. Efexor i Efectin to ten sam lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja zaczęła się po tym jak napisałam cenę efectinu i nagle wszyscy zaczęli się martwić o moje finanse, nieudolnie wciskając inne rozwiązania, próbując udowodnić swoją rację a przy okazji obrażając wulgarnymi słowami. A wszystko przez te 41 zł, które na mnie nie robią przecież żadnego wrażenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez te 41 zł, które na mnie nie robią przecież żadnego wrażenia..

 

Sprawdź sobie definicję wulgaryzmu w słowniku. :?

 

Na Tobie 41zł różnicy w cenie leku nie robi wrażenia. Widocznie masz za dużo pieniędzy. Nowobogaccy mają skłonność do marnotrawienia pieniędzy na lewo i prawo, czy chwalenia się swoją majętnością przed publiką. Jak lubisz przepłacać to sobie przepłacaj. Ale wyobraź sobie, że dla przeciętnego Polaka, studenta, emeryta czy rencisty te 41zł ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co pisalas cene efectinu skoro nie sprawia zadnej roznicy. mysle, ze dyskusja jest nie o cene tylko o przekonanie czy rozni sie od zamiennikow.

Przewertuj sobie kilka stron wstecz, a wyczytasz, że ludzie zastanawiali się ile ten lek będzie kosztował po nowym roku. Tylko dlatego napisałam aktualną cenę.

A potem wy zaczęliście z tymi zamiennikami, więc nie mieszaj teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracershy,

Co do tego "oryginału" wyraziłem się nieprezycyjnie i tu masz rację, mój błąd. Chodziło mi o to, że nazwa handlowa "Effexor" jest oryginalnym brandem pod jakim koncern Wyeth wprowadził w 1993 wenlafaksynę na rynku amerykańskim, bo Wyeth to oryginalnie spółka amerykańska. Później dopuszczono ten lek na rynkach lokalnych m.in. w Europie Zachodniej pod innym nazwami, np. właśnie Efectin w Polsce. Efectin nie jest generykiem. W styczniu 2009 Pfizer wykupił Wyeth. I ja np. na ulotce Efectinu mam taką notkę:

 

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu 0,075 g

Opakowanie: 28 kaps. (2 blist.po 14 szt.)

Substancja czynna: Venlafaxinum

Producent: Wyeth Medica, Irlandia

Importer: Pfizer Europe Ma Eeig, Wielka Brytania

EAN: 5909990493913

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×