Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, pregabalina działa fajnie jak się chce odstawić całkowicie benzodiazepinę - odstawiam Sedam, zszedłem juz na prawdę do fajnej dawki 3mg lub 6mg dziennie, mało tego dzięki pregabalinie nawet brałem Sedam co 2 dni, i tak staram się już robić, a kto wie może odrzucę całkowicie.

Tak pregabalina otumania, mam problemy z pamięcią itp, ale nie mam problemu z odstawieniem pregabaliny, służy mi tylko i wyłącznie do odstawienia benzo.

Mam nadzieję że jeszcze 2-3 tygodnie i całkiem się pozbędę benzo, do tego mam brać Aciprex - podobno po 6 tygodniach brania, zaczyna działać, nie otępia, powoduje ożywienie całego organizmu, człowiek nie ma lęków itp. Po pregabalinie przy 300-600mg też lęków nie mam, i mam takiego powera do pracy, robienia czegoś, z tym że czuje się troche otępiony, ale jak tylko pozbędę sie benzo to następnie pregabalinę odrzucę i będę jechał tylko na Aciprexie, a jak będę miał ataki nerwowe to doraźnie jedno benzo. Taki mam plan a czy sie uda? mam nadzieję że tak bo już mam dość tych świństw.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 jeśli pregabalina powoduje u Ciebie lęk to na co wpływa pozytywnie? Ja miałam brać to właśnie na lęk, ale nie dość, że moje IQ spadło to jeszcze lęk i ogólnie samopoczucie jest gorsze. Możliwe że wysoka dawka leku zwiększającego serotoninę by pomogła, ale czy to nie bez sensu jak można brać po prostu mniejszą dawkę jednego leku? 

Czyli z odstawianiem tego leku nie ma problemu?

Edytowane przez okularnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica lęk uogólniony obniża znacząco, również relaksuje i dobrze wpływa na sen, uspokaja.....po prostu na nerwicę natręctw szkodzi zdecydowanie.....słabo leki przeciwdepresyjne działają.....oczywiście że lek zwiększający serotoninę by pomógł, tak myślę, paroksetynę polecam, lęk powinien istotnie się zmniejszyć jak również samopoczucie po około 10 dniach, pierwszy tydzień leków serotoninowych to nasilenie lęków i depresji, a później super działanie przecidepresyjne i przeciwlękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2018 o 15:49, Stifler19 napisał:

okularnica lęk uogólniony obniża znacząco, również relaksuje i dobrze wpływa na sen, uspokaja.....po prostu na nerwicę natręctw szkodzi zdecydowanie.....słabo leki przeciwdepresyjne działają.....oczywiście że lek zwiększający serotoninę by pomógł, tak myślę, paroksetynę polecam, lęk powinien istotnie się zmniejszyć jak również samopoczucie po około 10 dniach, pierwszy tydzień leków serotoninowych to nasilenie lęków i depresji, a później super działanie przecidepresyjne i przeciwlękowe

Nasilała u Ciebie nerwicę natręctw??????? 

 

To jest możliwe?

 

Ja właśnie widzę po tym leku np nasilenie , a nawet występowanie objawów jak przy nerwicy natręctw. Nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemu. 

Np. jestem w łazience, myję zęby, twarz, a po umyciu twarzy zastanawiam się czy umyłem zęby i robię to jeszcze raz. Nie na zasadzie przymusu, ale problemu z pamięcią raczej i tworzy sie powtarzanie. 

 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta pregabalina faktycznie z jednej strony trochę uspokaja lęk i chęci na benzo Ale nasila nerwice natręctw A biorę do tego mozarin 10. I takie pytanie czy zwiększyć dawkę czy przejść na Zoloft albo Anafranil coś co działa mocniej na natręctwa...? Jakieś sugestie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsakra :D ja już sam nie wiem co mam na ten lęk brać? nie mam napadów paniki, dd, dp, czy depresji? ale stały lęk nie wiadomo o co...obawianie się o wszystko itp... prega daje radę średnio, ale na pewno daje...ssri brałem serte, wenle i paro i gówno-2 pierwsze wręcz zwiększały lęk i niepokój... myślę o esci...a tak to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 10:24, tizziano napisał:

I te 450 dawało radę? co eliminowało?

Większość objawów zwłaszcza na początku brałem razem z duloksetyną. Eleminowało obrzydzenie do życia, wstawania rano do pracy i spotykania się z ludźmi. Pregabalina działa bardzo pro społecznie powoduje że odczuwałem przyjemność z rozmowy z ludźmi .

Nie sety tolerancja wzrosła i efekty juz nie sa tak mocne jak na początku a nie chce podnosić dawki.

Po pregabalinie mam problemy żołądkowe ciągle boli mnie brzuch po posiłku. Lekko mnie mdli i bierze na wymioty jak  coś zjem czy wypije a na kursie tańca mało co się nie porzygałem na polce  :- P

Na razie biorę 150 rano ale będę schodził do zera zobaczę jak długo będą mnie trzymać efekty uboczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

piszę tu pierwszy raz, 

na nerwicę lękową choruje od 15 lat. Do tej pory brałam paroksetynę - seroxat 40 mg, pomagała mi względnie, mogłam funkcjonować ale każdy dzień to była walka z lękami więc dałam się namówić lekarzowi na psychoterapię.

3 miesiące temu zaczęłam terapie behawioralną podczas której doszło do pogorszenia się stanu zdrowia, nasilenia lęków i depresji. Ponoć to normalne podczas terapii.

Żeby przetrzymać nawrót lekarz psychiatra zapisał mi pregabaline 2 X 75 mg i po tygodniu 2X150 mg.

Dzisiaj jest mój drugi dzień jak biorę prege. Czuje duże rozluźnienie mięśni, senność, ciężko się myśli. Jak rozmawiam to mam wrażenie ze słowa nie wypływają ze mnie, do tego lekkie otępienie i ból głowy. 

Z plusów jestem przyjemnie rozluźniona i bardzo fajnie się śpi. 

Mam nadzieje że skutki uboczne szybko miną i zostanie tylko ten przyjemny wewnętrzny spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam co te leki u Was powodują (i tego pozytywnego i negatywnego) to odnoszę wrażenie że dla mnie te wszystkie ssrje i inne wynalazki typu pregabalina itp to tik taki....to jest dziwne, że na niektórych tak mocno działają a na niektórych prawie w ogóle...jeszcze zrozumiałbym jeśli chodziło by o jeden konkretnie lek...no ale całościowo o wszystkie leki...o takie różnice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×