Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

okularnica

Użytkownik
 • Zawartość

  456
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Mi lekarka kiedyś powiedziała żeby brać rano (skarżyłam się wtedy na opuchnięte oczy od spania). Nie wiem czy to coś pomaga w tej kwestii, ale myślę, że raczej bierze się go rano. A jak Twoje wrażenia po braniu tak jak napisałeś?
 2. Hej, Dziękuję Marku za długie odpowiedzi. Jutro przeczytam dokładnie, bo teraz idę już spać;) Jeśli chodzi o funkcje poznawcze to chodziło mi o to, żeby ich nie pogarszało (co robi duloksetyna u mnie) a nie żeby specjalnie poprawiało. Jeśli będę zmieniać lek z dulo na wenlę to chyba powinno już się szybciej wkręcić jak to podobne leki?
 3. Aha, czyli u Was te leki raczej nie powodowały podwyższenia prolaktyny? To dobrze. Acherontia, wydaje mi się, że podwyższenie serotoniny w stosunku do noradrenaliny i dopaminy powinno w teorii zwiększać prolaktynę ale jeśli się tak nie dzieje to dobrze. Lekarka mi kiedyś odradzała SSRI właśnie z tego względu. Chorujący - właśnie teraz brałam "aż" 60 mg duloksetyny i ta dawka mnie nakręcała na różne złe myśli itp. Myślę, że to nie tylko działanie noradrenainy ale też dopaminy, więc jeśli ktoś na nią źle reaguje to też może źle zareagować. Poza tym działania poprawiającego nastrój za bardzo nie zauważyłam niestety. Kiedyś brałam mniejszą dawkę, koło 30 mg. schodziłam mega powoli odsypując dawkę. Ze skutków ubocznych nie miałam żadnego nasilenia objawów psychicznych(co mam zawsze przy rozpoczynaniu brania lekarstw), tylko brak apetytu, lekko było mi niedobrze i duże zmęczenie. Także luz. A jakbyście mieli porównać te leki lub napisać odnośnie skupienia, pamięci? Duloksetyna osłabia mi funkcje kognitywne, ciekawa jestem czy wenlafaksyna też będzie.
 4. Ok. 4 lata temu brałam wenlafaksynę przez ok. 1,5 miesiąca ( z mini dodatkiem klomipraminy 10 mg) i mój stan zaczynał się poprawiać, chociaż nie byłą to spektakularna poprawa. Po tym czasie zmieniono mi na duloksetynę, głównie przez podwyższoną prolaktynę (miałam przy tym krótszy okres niż normalnie). Teraz biorę znowu duloksetynę jednak w większej dawce w ogóle było źle a w mniejszej (z tego co widzę chyba źle toleruję dopaminę) jest trochę lepiej niż przed braniem ale bez szału. Mam pytanie czy przechodziliście na wenlafaksynę z duloksetyny? Jak porównujecie te leki? Z tego co się zorientowałam to wenlafaksyna jest statystycznie trochę bardziej skuteczna - czy jest więc mocniejsza? Nie pytam się o działanie aktwizujące, bo na to każdy inaczej reaguje ale o Wasze ogólne doświadczenia. Dziewczyny czy miałyście problemy z cyklem lub z prolaktyną? Czy to mija z czasem/zmniejsza się? Czy myślicie, że ten lek powoduje większy skok prolaktyny niż duloksetyna i porównywalny do SSRI (które to powodują z tego co wiem)?
 5. Mam kilka pytań do osób, które stosowały ten lek (i najlepiej jakby próbowały też inne) Czy mieliście takie objawy typu szczękościsk/napięcie mięśni szczęki, problemy poznawcze/z pamięcią? Jeśli tak to jakbyście porównali te objawy do innych leków, głównie SSRI lub SNRI? Czy ogólnie mieliście więcej uboków niż przy innych lekach? Czy nie macie wrażenia, że anafranil działa bardziej długofalowo niż leki SSRI/SNRI?
 6. Naprawdę jest tak napisane? Może ktoś wie dlaczego? Może robili badania i tylko taką skuteczność wykazali i się tak zabezpieczają? No ale to bardzo krótko jest...
 7. Witajcie. Podczytywałam sobie ten temat, muszę przyznać, że nie doszłam do końca, ale widziałam, że "Jastara" bardzo się obawiała zawrotów głowy także jeśli to czytasz to chciałam Ci powiedzieć, że uważam, że to są objawy nerwicowe (ew. w mniejszym stopniu po odstawieniu benzo). Myślę, że najlepszym dowodem na to jest to, że kiedy wzięłaś wapno to siłą sugestii przeszły Ci zawroty. To wszystko jest w Twojej głowie, przestań się tym przejmować a przejdzie w końcu ;) tylko się nie napinaj, że nie będzie to od razu, ale przejdzie na pewno...
 8. Hej, Ja próbowałam ostatnio NAC, niby były robione badania, że pomaga przy ocd, ale były one tam stosowane jako dodatek do ssri. Ja stosowałam samo i strasznie mi to pogorszyło natłok myśli, także uważajcie przy tym suplu.
 9. Czy ktoś z Was jeszcze próbował aminokwasów, takich jak np. SAM-e lub NAC samych lub w połączeniu z lekami?
 10. Czy dużo z Was miało zwiększone lub zmniejszone wydzielanie moczu przy tym leku?
 11. Czy ktoś stosował tą formę magnezu? Podobno przenika przez barierę krew - mózg i uzupełnia tam niedobory, ciekawa sprawa.
 12. Myślę, że wtedy może być jeszcze większe zamulenie i senność. U mnie duloksetyna powodowała (jak też sporo innych leków) między innymi opuchnięte oczy i problem z wielomoczem. Czy ktoś z Was miał podobnie? Jak myślicie, który lek mógłby nie powodować takich skutków ubocznych?
 13. Właśnie niedługo po napisaniu postu zdałam sobie sprawę, że na lekach mega często oddaję mocz i dlatego piję też więcej żeby się nie odwodnić. Jak badałam krew to pani się dziwiła, że jest bardzo gęsta i nie leci, tak jakbym nic nie piła. W krwi wyszło zaś odwodnienie. Zaczęłam czytać ulotki leków i rzeczywiście mogą one powodować wielomocz i zaburzenia wytwarzania hormonu antydiuretycznego. Ostatnio miałam tak przy małej dawce duloksetyny. Co wezmę jakiś lek to jest coś nie tak, dlatego na razie nic nie będę brać :/Chyba, że macie pomysł, który lek może nie zaburzać tej sfery(nn)? Picziklaki, Ty chyba masz nerwicę natręctw z tego co pamiętam? Dobrze działa na to ten chloproptiksen, który masz w opisie?
 14. Ktoś stosował;)? Jak działanie?
 15. Odświeżam. Czy ktoś brał szafran z lekami antydepresyjnymi?
×