Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

picziklaki,

Medrol biorę na tzw " wyczerpane nadnercza " , sa też inne nazwy tego samego schorzenia " leniwe, powolne ,zmęczone etc. Nadnercza" Chodzi o to ,że nerwica przez lata swego trwania ( czyt. katowania mnie ) zmęczyła na tyle mój system hormonalny ,że teraz nawet ranne wstanie z łożka ( i rozkręcenie się ) stanowi dla mnie nie lada wyzwanie .Do tego potrzebne sa mi sterydy ,,, bierze się je seriami , potem przerwa itd . Naprawdę pomagają , nie dość ,że podwyższają cukier i nie ma sie ochoty na słodkie to z drugiej strony maja 2 dotkliwe uboki : wzmożony apetyt i drażnią śluzówkę żołądka .

Teraz szykuje się na wyciąg ze świńskich nadnerczy , ponoć tez skuteczny .

 

http://blog.muscle-zone.pl/wszystko-o-czym-powinienes-wiedziec-w-temacie-wyczerpania-nadnerczy/

 

Kaleb - nie ma czegoś takiego jak zmęczone nadnerza. To jest pierdolenie i kolejna wymyślona choroba, zaraz po "zakwaszeniu organizmu". (Jeśli organizm faktycznie byłby zakwaszony i miał np. inne ph w żołądku niż to akceptowalne to by człowiek szybko umarł).

Twoje zmęczenie i brak chęci do życia to jest po prostu zmęczenie organizmu nerwicą, ciągłe lęki - burdel w głowie, napięte mięśnie i myśl o tym, że od rana się to powtórzy. A nie żadnym zmęczeniem nadnerczy. Substratem do syntezy hormonów nadnerczy jest cholesterol, który jest niewyczerpalny. A ta strona którą podałeś ma na celu jedynie wcisnąć nam więcej suplementów :smile: Nie zaszkodzą nie pomogą:) (chyba, że ktoś ma faktyczne niedobory witamin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picziklaki,

Medrol biorę na tzw " wyczerpane nadnercza " , sa też inne nazwy tego samego schorzenia " leniwe, powolne ,zmęczone etc. Nadnercza" Chodzi o to ,że nerwica przez lata swego trwania ( czyt. katowania mnie ) zmęczyła na tyle mój system hormonalny ,że teraz nawet ranne wstanie z łożka ( i rozkręcenie się ) stanowi dla mnie nie lada wyzwanie .Do tego potrzebne sa mi sterydy ,,, bierze się je seriami , potem przerwa itd . Naprawdę pomagają , nie dość ,że podwyższają cukier i nie ma sie ochoty na słodkie to z drugiej strony maja 2 dotkliwe uboki : wzmożony apetyt i drażnią śluzówkę żołądka .

Teraz szykuje się na wyciąg ze świńskich nadnerczy , ponoć tez skuteczny .

 

http://blog.muscle-zone.pl/wszystko-o-czym-powinienes-wiedziec-w-temacie-wyczerpania-nadnerczy/

 

Kaleb - nie ma czegoś takiego jak zmęczone nadnerza. To jest pierdolenie i kolejna wymyślona choroba, zaraz po "zakwaszeniu organizmu". (Jeśli organizm faktycznie byłby zakwaszony i miał np. inne ph w żołądku niż to akceptowalne to by człowiek szybko umarł).

Twoje zmęczenie i brak chęci do życia to jest po prostu zmęczenie organizmu nerwicą, ciągłe lęki - burdel w głowie, napięte mięśnie i myśl o tym, że od rana się to powtórzy. A nie żadnym zmęczeniem nadnerczy. Substratem do syntezy hormonów nadnerczy jest cholesterol, który jest niewyczerpalny. A ta strona którą podałeś ma na celu jedynie wcisnąć nam więcej suplementów :smile: Nie zaszkodzą nie pomogą:) (chyba, że ktoś ma faktyczne niedobory witamin).

 

 

a może to candidia? przecież ona odpowiada za zmęczenie anhedonie i apatie.. ? :tel2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno , czemu doraźnie zażyta przeze mnie pregabalina w dawce jednorazowej + 450 mg działa po 2h lepiej niż 2 mg alprozolamu ? włącznie z odczuwaniem euforii czuję się jak po trochę tramalu i benzodiazepinach

 

-- 15 kwi 2018, 21:56 --

 

brana codziennie traci ten efekt na rzecz działania uspokajającego, lekko/do średnio stabilizującego na nastrój i przeciwlękowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phil3010, ja co prawda jestem kobietą, ale pregabalina w początkowej fazie brania strasznie mi obniżyła libido i pokrewne rzeczy z tym związane...miesiąc z hakiemto trwało. Teraz już jest lepiej, choć i tak nie to co przed lekiem. Ale byłam w szoku, bo nawet np.wenlafaksyna w początkowej fazie aż tak silnie nie zadziałała.

Więc domyślam się, że u facetów może być gorzej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę systematycznie pregabalinę 3x150mg razem z paroksetyną i nie zauważyłem, żeby na mnie SSRI działało gorzej. Wszystko ładnie się komponuje, lęki, depresja zniknęła. Mniejsze dawki pregabaliny na mnie nie działały (zresztą prawie, jak większość leków GABA). Do tego alprazolam 2x2mg dziennie. Z alprazolamem u mnie działa dobrze, biorę znacznie mniej niż kiedyś i efekt jest podobny a nawet lepszy, bo nie usypia. Libido trochę spadło, ale raczej minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phil3010, ja co prawda jestem kobietą, ale pregabalina w początkowej fazie brania strasznie mi obniżyła libido i pokrewne rzeczy z tym związane...miesiąc z hakiemto trwało. Teraz już jest lepiej, choć i tak nie to co przed lekiem. Ale byłam w szoku, bo nawet np.wenlafaksyna w początkowej fazie aż tak silnie nie zadziałała.

Więc domyślam się, że u facetów może być gorzej :?

 

hej, a jak u Ciebie komponuje się pregabelina z wenlą? dalej bierzesz tylko jedna dawke na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszam dawkę do 600mg, czyli 2x 300mg.

 

odstawiłem 14 dni temu benzo, brałem alprazolam w małych dawkach, średnio 0,25mg - do 0,5mg max.

efekty odstawienne średnio odczuwalne, nie ma tragedii, pregabalina dosyć pomaga.

 

a jak klomipramina? juz nie zwarzywia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak klomipramina? juz nie zwarzywia?

 

czasem zwarzywia, dziwne, nie jest to regularne, ale aktualnie pożądane.

wyszedłem dopiero co ze szpitala po przedawkowaniu miksu kannabinoidów z benzodiazepinami ;)

miałem we krwi 380 jednostek, przy czym zakres terapeutyczny jest do 300.

na jesieni pewnie zajrzę jeszcze raz do psychiatryka, bo w sumie ciekawych ludzi tam poznaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedłem dopiero co ze szpitala po przedawkowaniu miksu kannabinoidów z benzodiazepinami

miałem we krwi 380 jednostek, przy czym zakres terapeutyczny jest do 300.

--- to kana z benzo mają swoje zakresy terapeutyczne ,,, pierwsze słyszę , no chyba ,że robili Ci w szpitalu narkotesty . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, brałam dalej 75 mg tylko, bo bałam się zwiększać. Różnicy specjalnie nie czułam, ale skutków ubocznych też już nie. Wczoraj odstawiłam, bo mam ostatnio problemy gastryczne, chyba mi się zapalenie żołądka nawróciło, więc uznałam, że odpuszczę choć ten jeden lek, żeby nie ładować chemii aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--- to kana z benzo mają swoje zakresy terapeutyczne ,,, pierwsze słyszę , no chyba ,że robili Ci w szpitalu narkotesty . ;)

 

miałem na mysli tylko benzo, z ktorymi przesadzilem, robili mi 4x pobranie krwi i okreslali stezenie, nie znam jednostek jakie tam sie stosuje, ale wartosc mi podali, dodatkowo w wypisie wszystko zapisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wartosc mi podali, dodatkowo w wypisie wszystko zapisali.

dr. Psycho Trepens, prawda , nawet sie rymuje

 

ale wartosc mi podali, dodatkowo w wypisie wszystko zapisali.

i brać już więcej tego syfu nie kazali

buty ,czapkę i spodnie z depozytu odadali

i na droge pomachali, i wracać więcej

jak w poprzednim stanie nie kazali ,,,

tylko zdrowo odzywiać się nakazali

i receptę na melisę wypisali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×