Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

No właśnie, każdy sobie może ...... napisać tak lub inaczej - na tym polega forum . Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :) Jeśli Pregabalina Ci pomaga - to bardzo dobrze. Bierz i ciesz się że działa bo nie wszyscy mają tyle szczęścia :):)

 

 

Wy zawsze biorący psychotropy będziecie bronić że tak nie jest. Jest grupa na fejsbuku ludzi uszkodzonych a o tym informacji multum nie tylko na tej stronie ale na stronach naukowych. FDA w USA nie dopuściło pregabaliny do leczenie lęku uogólnionego a Unia Europejska dziwnym trafem tak . I jeszcze jedno ze ten lek zbiegiem czasu osłabia się działanie i uzależnia . Mogę dać dużo naukowych linków. Pfizer dużo zapłacił kary w USA.

 

-- 31 mar 2018, 00:33 --

 

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

No właśnie, każdy sobie może ...... napisać tak lub inaczej - na tym polega forum . Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :) Jeśli Pregabalina Ci pomaga - to bardzo dobrze. Bierz i ciesz się że działa bo nie wszyscy mają tyle szczęścia :):)

 

 

Wy zawsze biorący psychotropy będziecie bronić że tak nie jest. Jest grupa na fejsbuku ludzi uszkodzonych a o tym informacji multum nie tylko na tej stronie ale na stronach naukowych. FDA w USA nie dopuściło pregabaliny do leczenie lęku uogólnionego a Unia Europejska dziwnym trafem tak . I jeszcze jedno ze ten lek zbiegiem czasu osłabia się działanie i uzależnia . Mogę dać dużo naukowych linków. Pfizer dużo zapłacił kary w USA.

 

-- 31 mar 2018, 00:41 --

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2791798/

jak się ta grupa na facebooku nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elendil :) Jestem daleki aby bronić psychotropy bo to silna trucizna rujnująca zdrowie. Zwłaszcza PREGABALINA jest wyjątkowo paskudna i niebezpieczna. Też czytałem relacje osób którzy stali się kalekami po tym leku, lądowali na wózku inwalidzkim, mieli ubytki neurologiczne i.t.p. Czasami są jednak sytuacje gdy wybieramy mniejsze zło. Wobec możliwości popełnienia samobójstwa - wszystkie inne środki są dopuszczalne - w tym PREGABALINA. Nikt nie potrafi tak do końca ocenić kto w jakim jest stanie, co mu w głowie siedzi i co planuje. Natomiast PREGABALINA skutecznie otępia i ogłupia, człowiek staje się warzywem , wegetuje ale..... cały czas żyje ..... i to jest korzyść nadrzędna .....argument który podnoszą zwolennicy psychotropów. Trudno się z nimi nie zgodzić ..... sam też brałem .....też się trułem..... czułem się strasznie..... szczęśliwie udało się wszystko odstawić i na razie jest o.k.... a co będzie dalej ?..... kto to wie.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem relacje osób którzy stali się kalekami po tym leku, lądowali na wózku inwalidzkim

 

--- ale żeś się uuuuuwziął na tej bidnej pregabalinie .

 

 

Jestem daleki aby bronić psychotropy bo to silna trucizna rujnująca zdrowie

- wszystkie prochy to trucizna , ale każda trucizna w odpowiedniej dawce to LEKARSTWO

 

Jak ktoś wpier-dala dziennie 500 mg Pregi ,a potem się dziwi ,że mu lek szkodzi na stawy i wzrok , to niech się przed kuracją ,,,, w trakcie i po kuracji mocno pierd-olnie w łeb gumowym jebadłem . Wali mnie to jak kazał mu brać ten lek lekarz ( lekarz w razie nieszczęścia nie będzie płacił biedakowi odszkodowania ) , ani co pisze w ulotce( Korporacje srają na Ciebie , chodzi im wyłacznie o jak największą sprzedaż leku )

Obecnie biorę pregę w dawce 37, 5 mg/d. i jest SI . Dawka 75mg już powoduje u mnie nasilenie natręctw . Tak więc ściśle dobrana

i odpowiednia dawka jest sprawą najbardziej kluczową w " pozytywnym " leczeniu .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elendil :) Jestem daleki aby bronić psychotropy bo to silna trucizna rujnująca zdrowie. Zwłaszcza PREGABALINA jest wyjątkowo paskudna i niebezpieczna. Też czytałem relacje osób którzy stali się kalekami po tym leku, lądowali na wózku inwalidzkim, mieli ubytki neurologiczne i.t.p. Czasami są jednak sytuacje gdy wybieramy mniejsze zło. Wobec możliwości popełnienia samobójstwa - wszystkie inne środki są dopuszczalne - w tym PREGABALINA. Nikt nie potrafi tak do końca ocenić kto w jakim jest stanie, co mu w głowie siedzi i co planuje. Natomiast PREGABALINA skutecznie otępia i ogłupia, człowiek staje się warzywem , wegetuje ale..... cały czas żyje ..... i to jest korzyść nadrzędna .....argument który podnoszą zwolennicy psychotropów. Trudno się z nimi nie zgodzić ..... sam też brałem .....też się trułem..... czułem się strasznie..... szczęśliwie udało się wszystko odstawić i na razie jest o.k.... a co będzie dalej ?..... kto to wie.... :)

 

widzę, że niektórym pregabalina to nawet mózg uszkodziła, to trzeba mieć najeb*ne, by pisać takie bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widzę, że niektórym pregabalina to nawet mózg uszkodziła, to trzeba mieć najeb*ne, by pisać takie bzdury.

 

no...... faktycznie uszkodziła ...... :)

 

 

ja od 4 dni nie biorę klomipraminy bo po ostatniej dawce 112mg tak mnie zwarzywiła, że teraz nie wiem jak ją na nowo brać.

 

 

...... ładuj klomipraminę .... nie pękaj ...!!! ................. a na deser pregabalinka ....... na zdrowie ..... :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrokiem coś jest na rzeczy. Zauważyłem , że ten lek działa na mnie bardzo depresyjnie. Robię się ksowny , senny, zamulony i koncentracja moja leży w śmietniku. Konsultowałem się wczoraj z psychiatrą - odstawiam. Paradoksalnie po obniżeniu wczoraj dawki spałem spokojniej. :) Po łyknięciu rano 225 mg chce mi się ryczeć i nie mam chęci do robienia czegokolwiek. Najlepiej jakby wszyscy się ode mnie od*ierdolili. Dziękuję bardzo za taki lek. Od jutra 75-0-75, a za tydzień koniec. :) koniec męczarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrokiem coś jest na rzeczy. Zauważyłem , że ten lek działa na mnie bardzo depresyjnie. Robię się ksowny , senny, zamulony i koncentracja moja leży w śmietniku. Konsultowałem się wczoraj z psychiatrą - odstawiam. Paradoksalnie po obniżeniu wczoraj dawki spałem spokojniej. :) Po łyknięciu rano 225 mg chce mi się ryczeć i nie mam chęci do robienia czegokolwiek. Najlepiej jakby wszyscy się ode mnie od*ierdolili. Dziękuję bardzo za taki lek. Od jutra 75-0-75, a za tydzień koniec. :) koniec męczarni.

 

miałem identycznie... to było straszne , ta bezsilnosc i niechęc do robiena czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo męczyłem się na tym leku. Dlatego wszystkich ostrzegam - ostrożnie z tym prochem !!! Tym bardziej że inni mieli podobne odczucia - więc w pełni podzielam opinie Kucharza oraz SebaNNa :) Podejrzewam również - że przez ten lek dostałem ciężkiej depresji polekowej i ledwo z tego wyszedłem. Przed braniem pregabaliny miałem tylko nerwicę, a gdy zacząłem łykać to gów...o to pojawiła się dodatkowo silna obezwładniająca depresja i kompletne zwarzywnienie więc jak inaczej ocenić ten lek ? Trucizna w najczystszej postaci !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :( Jestem 5 dzień na pregabalinie i czuje sie fatalnie ... Podwyzszony poziom leku, tlumione roztrzesienie, placz, dziwne sny nie da sie tak funkcjonowac. Budzi mnie rano pikawa serca, nigdy tak nie miałam. Zastanawiam sie czy to lek dla mnie... Mial ktos takie objawy ? nie chce go brac bo te objawy to zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podpytać lekarza jako zamiennik za benzo? Rodzinny przepisze bez marudzenia? Dodam, że żadnego benzo już mi nie chce przepisać.

 

Być może zgodzi się na pregabalinę - jako zamiennik do odstawienia benzo. Wtedy to ma jakiś sens. Miesiąc....lub dwa i koniec. Ale nie licz że po pregabalinie będziesz się czuł jak po benzo - ponieważ tego prochu nie da się zastąpić niczym innym :)

 

-- 01 kwi 2018, 23:34 --

 

Ja biorę pregabaline i będę ślepy i skończe na wózku. .. ulzylo komuś? ?

 

Piszesz bzdury ! Komu zależało by abyś zastał ślepy ? Każdy wyraża tylko swoja opinię ogólną - a nie przeciwko komuś. To zwykłe forum gdzie ludzie piszą o czym chcą i co im tylko do głowy przyjdzie. Więcej dystansu :):) Nie możesz traktować forum jak źródło wiedzy medycznej - tylko raczej jako ciekawostkę ........... więc luz..... :) ps... miałeś brać ESCI ....i co ? Ja miesiąc już jestem bez leków ale chyba wrócę do 5 mg ESCI :) Czuję się tak średnio a Ty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie obraź się ;) ale to Ty piszesz czasem bzdury... Życzę Ci powrotu do zdrowia, ale zobaczysz że wrócisz jeszcze do "psychotropów" jak je nazywasz.. ;) obyś nie musiał..

 

Ja czuję się dobrze, czasem mam gorsze dni, ale jest o niebo lepiej na pregabalinie niż jak byłem na wenlafaksynie czy sertalinie, na których głupi męczyłem się miesiącami siedząc jak na bombie zegarowej... nie czuję żadnych skutków ubocznych, nie oślepłem, nie mam dziur w mózgu. Nie uzależniłem się bo zdarzyło mi się raz że zapomniałem że lek się skończył i chodziłem 4 dni bez pregi i nic się nie działo.... Esci czeka gdyby się pogorszyło. Chodzę też na psychoterapię i zaczynam odczuwać że w końcu coś pomaga (przejechałem 3 innych)...

 

Proszę Was nie pierdolcie głupot! poczytajcie sobie o toksyczności innych leków np na cukrzyce czy borieloze w porównaniu do antydepresantów...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz nikomu zabronić źle pisać o leku - skoro się po nim źle czuje !! To oczywista oczywistość i dziwię się że tego nie rozumiesz . Przecież to zwykłe forum a Ty za bardzo wszystko przyjmujesz osobiście :) Jest całe mnóstwo osób które odstawiły ten lek ponieważ im nie służył i mają prawo do swojego zdania. Pewnie drugie tyle osób PREGABALINĘ chwali że pomaga i bardzo dobrze ........ więc wyluzuj ...... Co do mnie - chyba faktycznie wrócę do niewielkich dawek ESCI ..... myślę o 2,5 mg lub 5 mg ...... bardziej chyba jako placebo niż leczniczo........ jest dobrze ale chciałbym aby było jeszcze lepiej ..... obym nie przekombinował ..... :) ...... życzę Ci zdrowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok możesz pisać że się źle czułeś...ale wróć do swoich poprzednich postów i je przeczytaj...piszesz że to wielkie zło, że ludzie po tym kończą na wózkach itp...no przecież tak napisałeś ;) to już nie jest Twoja obiektywna ocena nieprawdaż? no chyba że jeździsz na wózku po tym leku? a może po paroksetynie?

 

Pozdro i wracaj do tego esci, bo czułeś się na nim świetnie-pamiętam jak tak pisałeś...a odstawiłeś po 3 miesiącach...nie mówiąc po ilu mianseryne ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wózka inwalidzkiego - na dailymotion były nagrania pewnego człowieka który przez kilka lat brał orginalną lyricę, zaraz jak tylko pojawił się ten lek. Wstawiał kolejne coraz bardziej dramatyczne filmiki bo jego stan stale się pogarszał. W końcu wylądował na wózku. Jakiś czas temu konto znikło lub zostało usunięte. Obiektywnie opowiadam to co czytałem - no i tyle. Możesz uznać to za mało wiarygodne..... możesz skrytykować że pewnie nie prawda...... masz do tego święte prawo !........ ale...... więcej luzu ...... to naprawdę tylko FORUM a nie źródło wiedzy medycznej ..... i nie traktuj tego osobiście bo gdybym chciał napisać do Ciebie - wysłał bym Ci na priwa :) ..........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×