Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem brać pół kapsułki 75 na noc, bo po całej byłem zmulony w dzień mimo dobrego spania.

Nadal nie rozumiem czemu skóra (szczególnie dłonie) śmierdzą mi amfetaminowym syfem na drugi dzień po spożyciu pregabaliny.

Jest to obrzydliwy chemiczny zapach taki sam jak po wciągnięciu prochu, cała skóra tym lekko daje.

A najlepsze jest to, że w środku kapsułki jest proszek który wygląda identycznie jak amfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może po pregabalinie zaburzenia wzroku a konkretnie zaburzenia ostrości wzroku?

 

tak ja tak miałem :-/

 

-- 11 mar 2018, 15:38 --

 

Miał ktoś może po pregabalinie zaburzenia wzroku a konkretnie zaburzenia ostrości wzroku?

 

Obstawiam, że to możliwy objaw.

 

A czy to przechodzi po odstawieniu? Bo po kilku dniach jak zacząłem brać pregabaline siadł mi wzrok.

 

przechodzi ale powoli, aż całkowicie usunie się z organizmu..u mnie po tygodniu..wzrok wrócił prawidłowy a juz się wystraszyłem, że tak zostanie!!

jak Ci siadło na wzrok to znaczy , że tak jak u mnie prega to lek nie dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spytam o ten lek psychiatrę na następnej wizycie bo widzę, że może mnie uspokoić czasem zamiast benzodiazepin.

 

Polecam zamiast benzo, byle w małej dawce.

U mnie łagodniejsze działanie i zejście bez nieprzyjemnych doznań.

Ale na systematyczne branie w dzień się nie nadaje bo zamula i ogłupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie leki mają działanie przeciwlękowe, które mogą pomóc w lękach uogólnionych(chyba)? Pregabalina samodzielnie niestety nie działa nawet w dawce 600mg. Musi być do niej dodany jakiś SSRI. Niestety, ale SSRI znieczulają, a ja mam tego już trochę dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie leki mają działanie przeciwlękowe, które mogą pomóc w lękach uogólnionych(chyba)? Pregabalina samodzielnie niestety nie działa nawet w dawce 600mg. Musi być do niej dodany jakiś SSRI. Niestety, ale SSRI znieczulają, a ja mam tego już trochę dosyć.

jak nie ssri to może klomipramina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam,

Wczoraj właśnie moja pani doktor przepisała mi pregbe, na razie 75mg na noc w związku z moimi stanami lękowymi, pojawiającymi sie głupimi myślami itd- sami wiecie.

Oprócz tego biorę asentre 50mg rano i właśnie z innymi problemami poradziła sobie super, ale jednak zostały te natarczywe mysli.

Mam jednak mieszane uczucia, trochę chyba przez to ze jest mi przykro ze nie umiem sobie sama ze sobą poradzić. Ale z tego co widzę to raczej macie dobre zdanie o pregbie? Martwi mnie tez to ze podobno można po niej przytyć, a przy asentrze udało mi sie sporo schudnąć (wiadomo, humorek od razu lepszy :D), czy zdarzyło sie komuś z was przybić na masie? Będę wdzięczna jak sie podzielicie doznaniami w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam,

Wczoraj właśnie moja pani doktor przepisała mi pregbe, na razie 75mg na noc w związku z moimi stanami lękowymi, pojawiającymi sie głupimi myślami itd- sami wiecie.

Oprócz tego biorę asentre 50mg rano i właśnie z innymi problemami poradziła sobie super, ale jednak zostały te natarczywe mysli.

Mam jednak mieszane uczucia, trochę chyba przez to ze jest mi przykro ze nie umiem sobie sama ze sobą poradzić. Ale z tego co widzę to raczej macie dobre zdanie o pregbie? Martwi mnie tez to ze podobno można po niej przytyć, a przy asentrze udało mi sie sporo schudnąć (wiadomo, humorek od razu lepszy :D), czy zdarzyło sie komuś z was przybić na masie? Będę wdzięczna jak sie podzielicie doznaniami w tej kwestii.

 

 

Ja przytyłem. Zacząłem mieć niesamowity apetyt na słodycze. Będąc w szpitalu wielu pacjentów narzekało na ten skutek uboczny.

 

-- 16 mar 2018, 15:38 --

 

Hej,

 

Miał ktoś z Was wqrw po pregabalinie? Biorę 150-75-150mg. Po przyjęciu dawki popołudniowej po prostu wszystko mnie drażni i wqrwia. Czuję jakieś ciśnięcie na mózg. Wszystkich bym opier....

 

Miał ktoś z Was coś podobnego? Zastanawiam się też , czy to nie skutek zwiększenia dawki Wenlafaksyny. Kurcze mam tyle leków , ze nie już sam nie wiem co od czego.

 

-- 16 mar 2018, 15:39 --

 

Myślę , że Ci ulży , a jakie benzo i ile bierzesz ?

 

 

Hej , spojrzysz na mój post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 16 mar 2018, 15:38 --

 

Hej,

 

Miał ktoś z Was wqrw po pregabalinie? Biorę 150-75-150mg. Po przyjęciu dawki popołudniowej po prostu wszystko mnie drażni i wqrwia. Czuję jakieś ciśnięcie na mózg. Wszystkich bym opier....

 

Miał ktoś z Was coś podobnego? Zastanawiam się też , czy to nie skutek zwiększenia dawki Wenlafaksyny. Kurcze mam tyle leków , ze nie już sam nie wiem co od czego.

 

 

 

tak ja tak miałem , normalnie wrzeszczałem na wszystko i wszystkich, i to na pewno przez prege , bo odstawiłem i minęło od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Biorę Pregabaline 150 mg 2 razy dziennie - rano i wieczorem czyli w sumie na dobe 300 mg - wydaje mi sie ze to dobra dawka i nie mam co zwiekszać narazie. Pytanko mam takowe o ktorych godzinach najlepiej brać te 150 mg? Ja biorę o 8 rano 150 mg Pregabaliny wraz z 200 mg Sertraliny, a o 20 wieczorem kolejne 150 Prgabaliny i 22 Trittico 75mg, zastanawiam się czy mogę brać tą drugą dawkę wieczorną Pregabaliny o 22 razem z Trittico 75mg, czy lepiej zostawić jak jest czyli o 20 (12h od poprzedniej dawki). Chodzi mi o to że łatwiej by mi było brać leki o dwóch porach a nie trzech, w dodatku jakbym planował zwiekszenie Pregabaliny do 450mg/d to brałbym koło 14 kolejne 150mg wiec wyszly by w sumie 4 pory w ciagu dnia kiedy mialbym myslec o lekach, a chce sobie jakos jednak ulatwiac zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tycie i wkurzenie brzmi słabo... chyba dam sobie spokój z pregba póki co ...

 

bardzo dobre rozwiązanie - wyrzuć PREGĘ do śmieci !! ten lek jest silnie toksyczny , daje mnóstwo działań ubocznych i w pierwszej kolejności miał być przeznaczony do leczenia padaczki . Potem - żeby go więcej sprzedawać - dorobiono badania że na lęk uogólniony niby też się nadaje. Wszystko po to - aby koncerny farmaceutyczne więcej zarabiały. Brałem to g....no cztery miesiące i czułem się strasznie. Gdy odstawiłem - no łał.... od razu było lepiej !! PREGA ryje banię na maksa i nie jest to tylko moja opinia. Nadaje się do leczenia koni a nie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregę 600mg i nie powoduje ona żadnych działań ubocznych. Nie strasz ludzi, bo to, że tobie lek zaszkodzi, nie znaczy, że innym też będzie szkodził. Mi np. zaszkodził Solian po, którym miałem silną polekową depresję, ale nie straszę ludzi, że ten lek jest silną trucizną i żeby wyrzucali go do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×