Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Pregabaline lepiej brać rano czy wieczorem jeśli nie wychodzę poza 1x75 ?

Łykam na ból pochodzenia neurologicznego, pomaga średnio ale uśmierza skutki bólu (lęk i czarną pustkę), lepiej się egzystuje.

Myślę żeby połączyć z Wellbutrinem, ale nie wiem czy taki zestaw ma sens.

Bupropion daje radę na ból ale spanie nie istnieje.

Pregabalina na noc , na dzień Wellbutrin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabaline lepiej brać rano czy wieczorem jeśli nie wychodzę poza 1x75 ?

Łykam na ból pochodzenia neurologicznego, pomaga średnio ale uśmierza skutki bólu (lęk i czarną pustkę), lepiej się egzystuje.

Myślę żeby połączyć z Wellbutrinem, ale nie wiem czy taki zestaw ma sens.

Bupropion daje radę na ból ale spanie nie istnieje.

Pregabalina na noc , na dzień Wellbutrin ?

 

 

Możesz brać w zasadzie dowolnie więc przetestuj czy Pregabalina na noc będzie cię usypiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie , raczej sobie daruj jak miałby działać to by już działał

 

Dzieki nastepna wizyte mam za miesiac, i co mam teraz odstawic tą prege? sama klomipramina mi nic nie daje juz,

chce wskoczyć na wenle od razu 300mg , ale musze czekać , bez sensu, tylko się męczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabaline lepiej brać rano czy wieczorem jeśli nie wychodzę poza 1x75 ?

Łykam na ból pochodzenia neurologicznego, pomaga średnio ale uśmierza skutki bólu (lęk i czarną pustkę), lepiej się egzystuje.

Myślę żeby połączyć z Wellbutrinem, ale nie wiem czy taki zestaw ma sens.

Bupropion daje radę na ból ale spanie nie istnieje.

Pregabalina na noc , na dzień Wellbutrin ?

 

Za małą dawkę bierzesz sprubój 300 mg powinno wystarczyć na neuropatie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby ma opinie ,że leczy dobrze fobie społeczną i jest dobra na pewność siebie ale ja chciałbym leku,który jednocześnie dałby napęd , energie i motywacje do działania ,a także te działanie pro-społeczne czyli słowotok bycie wygadanym ,a bez leków oddziaływujących na ośrodek GABA lub co gorsza dragów tego efektu nie potrafię uzyskać

 

Mam tak samo. Miałem zrywy, że walczyłem - zero alkoholu, phenibuta, benzo przez jakieś 3 miechy. Do tego sport, ale nic mi nie dawało satysfakcji. Nawet piękne kobiety nie robiły wrażenia. Miałem jedynie jakąś tam satysfakcję, że jestem na czysto. Gdybym nie miał nerwicy to pewnie bym przetrwał, ale to właśnie nerwica dobijała i powodowała różne objawy somatyczne, spięcie, powtarzającą się bezsenność. Parcie do przodu przez życie, zarabianie, interakcja z ludźmi były bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Nie chciało mi się gadać, wychodzić, po prostu żyć.

 

Dlatego co kilka dni, a to piwka lecą a to phenibut (po którym jestem zmotywowany i robię dużo rzeczy na które wcześniej bym nie miał sił). Albo wezmę benzo jak mam coś trudniejszego załatwić i spokojnie daje radę. Wiem, że to rozwiązanie na krótką metę, ale nie robię żadnych ciągów, często robię przerwy od wszystkiego po 1-2 tygodnie.

Macie rację - trzeba więcej czasu. Pewnie roku, dwóch. Tylko tutaj trzeba żyć, pracować a ze stanami lękowo-depresyjnymi jest to bardzo ciężkie. Ja musiałbym się chyba na ten rok zamknąć w jakimś ośrodku spa i tam sobie odpoczywać, grać na konsoli i uprawiać sport - w takim bezstresowym życiu bym przebolał :mrgreen:

 

Pregabalinę próbowałem. Ogólnie na lęk jest dobra, ale po dłuższym stosowaniu jej działanie bardzo spada. Poza tym ja się po niej czuję po prostu głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pomaga na natręctwa to bierz ją kosztem ,,przymulenia'' chyba lepiej być przymulonym niż doświadczać objawów chorobowych co ?

pomaga , nie wiem jakim cudem ale pomaga ale to przymulenie jest tak silne , że boje się do auta wsiadać bo mało co stłuczki nie miałem.

Kompletny muł , :)

a mo ze dawka 2x75 jest za wysoka? albo trzeba wskoczyc wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pomaga na natręctwa to bierz ją kosztem ,,przymulenia'' chyba lepiej być przymulonym niż doświadczać objawów chorobowych co ?

pomaga , nie wiem jakim cudem ale pomaga ale to przymulenie jest tak silne , że boje się do auta wsiadać bo mało co stłuczki nie miałem.

Kompletny muł , :)

a mo ze dawka 2x75 jest za wysoka? albo trzeba wskoczyc wyżej?

 

bralem 600 dziennie , nie raz to i w jednej dawce z rana 1x 600 , nie ra 450 i potem 150 , nei raz 2x 300 , czasami mniej , zadnego przymulenia , o dziwo ten lek jest kapryśny i może was to zdziwić ale może aktywizować podobnie jak baclofen,który na mnei działa jak lekki euforyczny stymulant , czasami prega wzięta na noc ułatwia zasypianie a czasami utrudnia , czasami z rana jak z kawą zapijesz jeszcze daje kopa i fajną aktywizacje , a czasami leciutko zamula ale to jest lekkie , a do auta wsiąść tez nie mogłem przy poczatkach brania pregi (fajny stan ;p) , potem to działanie słabnie :)) w dawkach powyzej 600mg już karuzela w głowie , wtedy już zamula i kręci się w głowie , dobry lek ale dziwny :)

 

aha i mi pomagała na depresje , odstawiłem , a teraz znowu zamierzam brać ale już w mneijszej dawce 300mg z rana , oczywiscie do mojego mixu , jako wspomagacz

 

aha i zejście z pregi pikuś , także ten kto piszę o uzależnieniu , to po prostu ma podatny organizm , sam postanowiłem się o tym przekonać czy po długim okresie brania dużych dawek , będzie jakeiś odbicie,zejście,lęki itp . nic takiego , po prostu jednego dnia wzialem juz 150 a kolejnego 75. to nie benzo także bez obawy można brać długoterminowo moim zdaniem. tylko właśnie jak już ktoś napisał jej działanie słabnie. i najrozsądniej robić cykle , albo doraźnie bo doraźnie tez działa . każdy musi sam stestować.

 

na lęki fajne działanie szczególnie przy pierwszych dawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej lukrowana :) Pregabalina pomaga, zwłaszcza na początku ale daje też skutki uboczne. U mnie najpierw to był ból głowy i to jest dość częste ale z czasem mija, a później ogólne otępienie, ściskanie w głowie i złe samopoczucie. Ja po ten lek już nie sięgnę - ale są ludzie co sobie chwalą. Spróbujesz - przekonasz się czy to dla Ciebie. Napisz wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ nie strasz ludzi, że ryje mózg. Jasne, jest to psychotrop więc to nie witamina C. Tylko, że nerwica czy depresja również powoduje zmiany w mózgu i jest to potwierdzone badaniami. Także można mieć "zryty" mózg nic nie biorąc;) Poza tym mózg jest bardzo plastyczny i cały czas się zmienia. Pregabalina to dobry lek, na pewno wielu osobom pomaga.

@lukrowana - napisz jak wrażenia, na pewno pierwsze kilka dni mogą być dziwne - wrażenie otępienia, zmęczenia, ale w przypadku pregabaliny one szybko zanikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prega nie uzależnia ale silnie ryje mózg, dziwny to lek :)

 

MAREK XYZ,

---no Marek tym tekstem wyprzedzasz srebrne usta Filozofa Wiejskiego .

Słowo " ryre " zaczyna robić furorę na tym Forum .

 

-- 22 lut 2018, 12:32 --

 

pS

Prega dobry ryjrebator , pamoszny ,Tawariszczi Inwalidi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabaline lepiej brać rano czy wieczorem jeśli nie wychodzę poza 1x75 ?

Łykam na ból pochodzenia neurologicznego, pomaga średnio ale uśmierza skutki bólu (lęk i czarną pustkę), lepiej się egzystuje.

Myślę żeby połączyć z Wellbutrinem, ale nie wiem czy taki zestaw ma sens.

Bupropion daje radę na ból ale spanie nie istnieje.

Pregabalina na noc , na dzień Wellbutrin ?

 

Za małą dawkę bierzesz sprubój 300 mg powinno wystarczyć na neuropatie.

 

No to dla mnie końska dawka, ja zazwyczaj jadę na 1/3 tego co przeciętny obywatel przyjmuje.

Na razie próbuje 75 mg Prebagaliny na noc i 75 mg Wellbutrinu na dzień.

Neuropatia tak paskudna że nic jej nie uśmierza, dlatego tylko sen chcę sobie umożliwić a na większe uleczenie bólu nie liczę.

Może wezmę 150 jak dostanę nowe recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wziąłem po przerwie moją dawke pregi , wystarczyło 5 dni przerwy i dawka 300mg 1x , znowu przyjemnie rozluźnia mięśnie, cały jestem luźny ;p i takie wrażenie bycia na haju , tak jest tylko na początkach , a no i nie radze zaczynać od razu od dawki 300mg wzięte na raz , potem to mija , ale zajebiscie rozluznia :)

 

-- 22 lut 2018, 17:14 --

 

ps: po godzinie przerodziło się to w słowotok gadam jak najęty o wszystkim i nie mogę się powstrzymać , pobudzenie i natłok mysli , także mówiłem że prega jest dziwna i kapryśna , może lekko zmulić rozluźnic i może pobudzić nienaturalnie :)

 

-- 22 lut 2018, 17:19 --

 

baclofen też mnie pobudza , i słowotok . pewie wiąże się to z tym ze oba blokują napięciozależne kanały wapniowe a2δ1 oraz a2δ2. ale prega chyba tylko a2δ1 . do tego baclofen jest agonista gaba-b a prega nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem w trybie natychmiastowym do leków. Paroksetyna i pregabalina. No niestety, w ogóle nie potrafię bez nich funkcjonować w społeczeństwie.

 

Byłem pośmiewiskiem w pracy, a tych ludzi jednocześnie było z 50 osób. A potem znowu kolejna grupa 50 osób. A potem następne. A wszystko przez to, że byłem nieudolny i pierdołowaty. To wszystko zasługa kurwicy lękowej i społecznej. Gdy byłem normalnie na lekach, to takie sytuacje się nie zdarzały, a jak już niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeżyłam pierwszą dawkę pregi. wzięłam 75 mg koło 22. Tylko najpierw było takie lekko pijane uczucie, ale potem przeszło i koło 24 chciałam zasnąć i już nie mogłam tak łatwo, bo się ciut rozbudzona czułam.

Obudziłam się w miarę wcześnie, przytomna, bez jakiejś zamułki, bez zawrotów głowy.

Zobaczę co będzie dalej. Czy nie nasili na początku lęków i tak dalej. Mam dość silną nerwicę z objawami somatycznymi, więc jestem wrażliwa na każde negatywne objawy z ciała. I wrażliwa też na zmiany w dawkach czy lekach. Ale jestem dobrej myśli. Może pomoże, bo chyba z tego co czytam to lek działa, a nie jest jakimś placebo.

 

Tylko jak zwykle ludzi przymula to brane w nocy to jak można brać rano drugą dawkę? Żeby był lek stale we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeżyłam pierwszą dawkę pregi. wzięłam 75 mg koło 22. Tylko najpierw było takie lekko pijane uczucie, ale potem przeszło i koło 24 chciałam zasnąć i już nie mogłam tak łatwo, bo się ciut rozbudzona czułam.

Obudziłam się w miarę wcześnie, przytomna, bez jakiejś zamułki, bez zawrotów głowy.

Zobaczę co będzie dalej. Czy nie nasili na początku lęków i tak dalej. Mam dość silną nerwicę z objawami somatycznymi, więc jestem wrażliwa na każde negatywne objawy z ciała. I wrażliwa też na zmiany w dawkach czy lekach. Ale jestem dobrej myśli. Może pomoże, bo chyba z tego co czytam to lek działa, a nie jest jakimś placebo.

 

Tylko jak zwykle ludzi przymula to brane w nocy to jak można brać rano drugą dawkę? Żeby był lek stale we krwi.

 

Zwykle bierze się rano i wieczorem, początkowa dawka to 2x75 mg. Pozytywnego działania leku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, dzięki ;) mam nadzieję, że ewentualne skutki uboczne nie zmiotą mnie. Póki co ze dwa razy mi się dziś zakręciło w głowie, to raz już mnie na lęk wzięło z tego powodu i na myśli, żeby więcej tego nie brać, bo się boję. Ale dziś wezmę znowu dawkę wieczorną i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukrowana - powodzenia. Nie martw się, skutki uboczne przy pregabalinie rzadko występują i szybko mijają. A nawet jeśli wystąpia to i tak gorzej jak w stanie nerwicowym nie będzie :lol:

 

Mi akurat po pregabalinie spało się cudownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, dzięki ;) mam nadzieję, że ewentualne skutki uboczne nie zmiotą mnie. Póki co ze dwa razy mi się dziś zakręciło w głowie, to raz już mnie na lęk wzięło z tego powodu i na myśli, żeby więcej tego nie brać, bo się boję. Ale dziś wezmę znowu dawkę wieczorną i zobaczę.

 

 

Może Cię pobolewać głowa, możesz mieć lekkie zawroty ale najważniejsze pytanie - czy ten lek Cię uspokaja i działa pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prega nie uzależnia ale silnie ryje mózg, dziwny to lek :)

 

hej, co masz na mysli, że ryje mózg>, w jakim sensie?

 

No i wytrzymałem:D Zadzwoniłem do lekarza.. kazał wywalic triticco, twierdząc że w mixie klomipramina-triticoo-pragebelina to triticco jest tym zamulaczem a nie prega

Odstawiłem i zamulenie znacznie zmalało...

dalej prega powoduje u mnie DUŻĄ redukcje natręctw, co jest bardzo dziwne bo ten lek nie ma takich właściwości.

Pomaga tez kofeina , ale trzeba pic kawę na potrójnym espreso i często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prega nie uzależnia ale silnie ryje mózg, dziwny to lek :)

 

hej, co masz na mysli, że ryje mózg>, w jakim sensie?

 

No i wytrzymałem:D Zadzwoniłem do lekarza.. kazał wywalic triticco, twierdząc że w mixie klomipramina-triticoo-pragebelina to triticco jest tym zamulaczem a nie prega

Odstawiłem i zamulenie znacznie zmalało...

dalej prega powoduje u mnie DUŻĄ redukcje natręctw, co jest bardzo dziwne bo ten lek nie ma takich właściwości.

Pomaga tez kofeina , ale trzeba pic kawę na potrójnym espreso i często.

 

Miałem na myśli - że jest to silny lek. Czasami weźmie się tabletkę i nic się nie czuje a PREGABALINA ostro dawała po głowie, przynajmniej u mnie. Trochę pomagała na nerwicę, trochę uspokajała, po kilku miesiącach jednak odstawiłem. Ale są ludzie którzy sobie chwalą i nie mają skutków ubocznych. Ja niestety miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×