Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy też tak ekspresowo chudniecie na tej pregabalinie? Ja po 2 i pół tygodnia brania zjechałem już ponad 3 kilo. No jakaś masakracja, ubrania są na mnie za duże a ja czuję się taki lekki, że dosłownie każdemu bym prz*&^$dolił. Skąd taka agresja po tej predze to nie wiem. Ale nad tym panuję, gorzej z tym że masa leci w dół a co najciekawsze to sama tkanka tłuszczowa. Zawsze lubiłem swój tłuszcz, może nie było go dużo ale był. A teraz jak na siebie patrzę to nie poznaję samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a ja właśnie po niej mam zwiększone łaknienie w wyniku czego przybieram na masie ciała , tak mnie to interesuje te kwestie inwidualne działania leków na poszczególne organizmy ,że jedni chudną drudzy tyją od czego to zależy , poziomu hormonów w organizmie , różnej biochemii mózgu ? ja wiem i tego jest pewny ,że mam problem z serotoniną i ośrodkiem GABA i nikotynowym , przyjemnie w działaniu są też leki zwiększające poziom dopaminy ale nie w tym tkwi problem przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, sam używam fajki elektronicznej z nikotyną. Ale to już przeszło 2 lata i nie sądzę, żeby tu tkwił problem. Chociaż wpływa to na nerwowość w ciągu dnia jak sobie nie pyknę.

A pregabalinę biorę w śmiesznej dawce 1x75mg na noc. I trudno mi uwierzyć, że ten lek wywiera w takiej dawce takie silne działanie, które przebija się przez wszystkie pozostałe leki które biorę, czyt. klon 0,5, agomelatyna 25mg i sulpiryd 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest droga? Hmm, 45zł za 4 tygodnie kuracji to raczej nie wygórowana kwota ;)

Jest na depresję ale najważniejsze w jej działaniu jest ustabilizowanie snu. Owszem działa "przeciwdepresyjnie" ale dość subtelnie. Raczej działa na zasadzie poprawienia myślenia, funkcji poznawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem działa "przeciwdepresyjnie" ale dość subtelnie. Raczej działa na zasadzie poprawienia myślenia, funkcji poznawczych.

U mnie znowu ostatnie podejście z tym lekiem( Valdoxan ) to nasilenie lęków i szczególnie nic poza tym . Nie polecam , słabe i ryje wątrobę . Lek coś na kształt melatoniny istocie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu ostatnie podejście z tym lekiem( Valdoxan ) to nasilenie lęków i szczególnie nic poza tym . Nie polecam , słabe i ryje wątrobę . Lek coś na kształt melatoniny istocie działania.

 

Fakt ryje wątrobę, ale niekoniecznie u danej osoby musi to wystąpić, patrz u mnie nie ma tego problemu robię badania regularnie.

Ale z drugiej strony branie tego leku solo jest faktycznie bez sensu. Nie jest to lek "mocny" ani "słaby". Ma swoje określone działanie, które jeszcze ja sam poznaję.

Natomiast pregabalina to mocny lek, w połączeniu z valdoxanem i clonem wszystko działa jak dobra orkiestra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pregabaliny to się w zupełności zgadzam tylko strasznie się boje ,że wyrobi się na nią tolerancja i te działanie prospołeczne czyli bycie wygadanym i przeciwlękowe osłabnie aż w końcu przestanie działać, a już jestem na 450 mg więc nie ma czego powoli zwiększać bo jedynie 150 mg więcej jako dawkę maksymalną , ogólnie tako jaką ciekawostkę pregabalina w USA nie jest we wskazaniach na ulotce w leczeniu zespołu lęku uogólnionego i dopiero kończy się tam patent na oryginał ,,Liryca'' w 2018 ale nie wiem czy już czy dopiero pod koniec roku ,który jak wiadomo jest bardzo drogi jak ktoś nie ma padaczki i kosztuje dawka 150 mg jakieś 5 dolarów na jeden dzień , chyba że ktoś ma określone typy padaczki to jest refundowana jak mu neurolog przepisze , i pomimo tego ,że w polsce nie ma naprawdę dobrych leków jak fenelzyna to bardzo się cieszę ,że jest chociaż taka pregabalina i już jej tanie generyki ,też ten problem tkwi w stanach ,że skoro nie jest we wskazaniach na ulotce w leczeniu GAD to pewnie u większości psychiatrów panuje ciemnota i ci tego nie przepiszą na zaburzenia lękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pregabaliny to się w zupełności zgadzam tylko strasznie się boje ,że wyrobi się na nią tolerancja i te działanie prospołeczne czyli bycie wygadanym i przeciwlękowe osłabnie aż w końcu przestanie działać, a już jestem na 450 mg więc nie ma czego powoli zwiększać bo jedynie 150 mg więcej jako dawkę maksymalną , ogólnie tako jaką ciekawostkę pregabalina w USA nie jest we wskazaniach na ulotce w leczeniu zespołu lęku uogólnionego i dopiero kończy się tam patent na oryginał ,,Liryca'' w 2018 ale nie wiem czy już czy dopiero pod koniec roku ,który jak wiadomo jest bardzo drogi jak ktoś nie ma padaczki i kosztuje dawka 150 mg jakieś 5 dolarów na jeden dzień , chyba że ktoś ma określone typy padaczki to jest refundowana jak mu neurolog przepisze , i pomimo tego ,że w polsce nie ma naprawdę dobrych leków jak fenelzyna to bardzo się cieszę ,że jest chociaż taka pregabalina i już jej tanie generyki ,też ten problem tkwi w stanach ,że skoro nie jest we wskazaniach na ulotce w leczeniu GAD to pewnie u większości psychiatrów panuje ciemnota i ci tego nie przepiszą na zaburzenia lękowe

 

jak będziesz w kółko kombinował że wyrobi się tolerancja - to tak właśnie się stanie więc nie myśl o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinie osób ,które odstawiały 450-600 mg pregabaliny z dnia na dzień po dłuższym okresie brania, czy występowały wtedy skutki odstawienne ? to jest świetny lek jeden z lepszych ,które brałem ,ale w celu zmniejszenia występującego u mnie głodu alkoholowego bo dobijam do dwóch tygodni od nie picia co średnio w tym czasie zdarza się wpadką i co raz mam więcej myśli żeby się pójść napić dlatego dzisiaj ledwo się z tym uporałem chcę dołożyć baklofen 10-10-10 mg dziennie ale jak wiadomo oba środki oddziaływują na ośrodek GABA i tego ,że działają ze sobą synergicznie wzmacniając się nawzajem jestem pewny co podchodzi już pod uczucie bycia na ,,haju'' jak po paru piwach jednak bez zaburzeń błędnika ale jeszcze dodatkowo jak po lekach z grupy benzodiazepin połączonych z małymi dawkami leków opioidowych ,działanie euforyczne pro-społeczne powodujące słowotok natomiast nie posiadam informacji na ten temat czy występuje wtedy po nich tolerancja krzyżowa , w związku z tym boję się po prostu ich ze sobą łączyć na dłuższy okres czasu bo nie chce żeby mi się wyrządziła wtedy krzywda w kwestii tolerancji i jak przyjdzie ich odstawienie ,dlatego chce eksperymentalnie przetestować działanie baklofenu ,który być może mi pomoże jak pisałem wcześniej w kwestii zmniejszenia głodu alkoholowego i przyniesie w skali miesiąca więcej korzyści niż szkód ,wtedy jestem skłonny brać sobie jego 3 tabletki dziennie czy jedną po 25 mg ale bez reszty takich jak pregabalina, krótko mówiąc czy nagłe odstawienie 450 mg pregabaliny na rzecz 30 mg baklofenu będzie bolesne :( ? i tak mam wolne 2 tygodnie więc w sumie mogę pocierpieć , mam opakowanie 75 mg 56 kaps pregabaliny więc zawsze mogę do niej wrócić

 

-- 13 lut 2018, 00:52 --

 

zresztą kiedy zaczyna działać paroksetyna przeciwlękowo i antydepresyjnie po dwóch tygodniach od ostatniego picia to myślę ,że przesadzam z tą pregabaliną po powoduje u mnie zbyt podwyższone samopoczucie i w zasadzie wolę ją stokroć od benzodiazepin ale nie chce chodzić z drugiej strony ciągle jak na ,,haju'' podobnym do benzo , niby wolno rośnie na nią tolerancja o ile jest brana w stałych dawkach i niby nie uzależnia, ale bywa też nadużywana i informacje ,które czytam są sprzeczne więc czekam na odpowiedź :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie, czy pregabalina nasila natręctwa_?Dostałem w dawkach 75mg rano i wieczorem, ale mocno nasiliło mi natrectwa, które są moja największa zmorą. :=/ chyba, że to przejdzie? ten lek ma działanie uspokajaące, więc nie rozumiem dlaczego pobudza układ współczulny i co za tym idzie natręctwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdzie mi też czasami potrafiła nasilić natręctwa dlatego podwyższałem jej dawkę i było dobrze

 

Dzieki, to dopiero 1wszy dzień dlatego się wystraszyłem bo natręctwa nasiliło mi o 100%,

a do jakiej dawki dobić żeby było bezpiecznie? jaka dawka u Ciebie była dobrana?

 

-- 14 lut 2018, 11:12 --

 

nie wiem czemu ale działa na manie identycznie jak wszystkie serotoninowe zamulacze... zamula maksymalna..nerwica natręctw nasilona..

czy tak powinno być? po jakim czasie stabilizuje się ten lek? lekarz mówił ze 2-3 dni, a czytam tu , że po tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdzie mi też czasami potrafiła nasilić natręctwa dlatego podwyższałem jej dawkę i było dobrze

 

Dzieki, to dopiero 1wszy dzień dlatego się wystraszyłem bo natręctwa nasiliło mi o 100%,

a do jakiej dawki dobić żeby było bezpiecznie? jaka dawka u Ciebie była dobrana?

 

-- 14 lut 2018, 11:12 --

 

nie wiem czemu ale działa na manie identycznie jak wszystkie serotoninowe zamulacze... zamula maksymalna..nerwica natręctw nasilona..

czy tak powinno być? po jakim czasie stabilizuje się ten lek? lekarz mówił ze 2-3 dni, a czytam tu , że po tygodniu?

 

W zasadzie pregabalina powinna zadziałać od pierwszej tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam chyba dziwny organizm.. mnie zamula jak serotoninowce..no i nasila mi natręctwa, a według lekarza to ten lek działa uspokajająco..

no ciągłe napięcie po tym, chęć działania, coś zrobić już szybko! tylko co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to do dupy lek, proboje odstawic benzo przy jego pomocy i nawet 450mg pregabaliny nie pomaga, a dawka alprazolamu z ktorej chce zejsc to 0,125mg, mimo że to już mikro dawka to zamiana jej na pregabaline gówno robi.

Także ta pregabalina strasznie chujowa, gorsza nawet od Klorazepatu czy Diazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to do dupy lek, proboje odstawic benzo przy jego pomocy i nawet 450mg pregabaliny nie pomaga, a dawka alprazolamu z ktorej chce zejsc to 0,125mg, mimo że to już mikro dawka to zamiana jej na pregabaline gówno robi.

Także ta pregabalina strasznie chujowa, gorsza nawet od Klorazepatu czy Diazepamu.

 

Baclofen próbowałeś?

Przy odstawianiu alko jest bardzo pomocny, a że alko i benzo to atak na podobne receptory....

 

http://krakow-psychiatra.eu/content/baklofen-w-leczeniu-alkoholizmu

 

Baclofen działa od pierwszej tabletki.

Tylko, że akurat mi sie to działanie nie podobało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez na razie g czuje oprocz skutkow ubocznych tej pregabaliny 2x 75:-/ tylko nasila leki i natręctwa, bez sensu. Co wy tak wszyscy z tym baclofenem, co on dokładnie daje? rozluźnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zacząć za 2 tygodnie brać ten lek. Już się boję tego jak będzie i skutków ewentualnych ubocznych.

Dostałam go na moje różnorakie lęki z silną somatyzacją. Mam nadzieję, że pomoże, bo niewiele leków mi już zostało.

Zacznę od najmniejszej 75, bo miewam różne reakcje na początku.

Boję się przymulenia :/ i senności, którą nawet po wenlafaksynie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zacząć za 2 tygodnie brać ten lek. Już się boję tego jak będzie i skutków ewentualnych ubocznych.

Dostałam go na moje różnorakie lęki z silną somatyzacją. Mam nadzieję, że pomoże, bo niewiele leków mi już zostało.

Zacznę od najmniejszej 75, bo miewam różne reakcje na początku.

Boję się przymulenia :/ i senności, którą nawet po wenlafaksynie mam.

 

życzę aby pomógł , też kiedyś brałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zacząć za 2 tygodnie brać ten lek. Już się boję tego jak będzie i skutków ewentualnych ubocznych.

Dostałam go na moje różnorakie lęki z silną somatyzacją. Mam nadzieję, że pomoże, bo niewiele leków mi już zostało.

Zacznę od najmniejszej 75, bo miewam różne reakcje na początku.

Boję się przymulenia :/ i senności, którą nawet po wenlafaksynie mam.

 

też się bałem, i co i faktycznie zamulił i zwarzywił... a miał aktywizować. :-/

 

Nie wiecie czy okres zamulenia przemija na ten pregabalinie, i minie za jakiś czas jako ubok czy tak po prostu ma być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×