Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to biorę obecnie, bo mam lęki i duże napięcie pewnie spowodowane hiperprolaktynemią (prolaktyna x2 górna norma). Może i działa, ale iść po tym na studia to żenada, czuję się odmóżdżony i jakby odcięty od otaczającej rzeczywistości. Trochę lipa takie samopoczucie tuż przed sesją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to biorę obecnie, bo mam lęki i duże napięcie pewnie spowodowane hiperprolaktynemią (prolaktyna x2 górna norma). Może i działa, ale iść po tym na studia to żenada, czuję się odmóżdżony i jakby odcięty od otaczającej rzeczywistości. Trochę lipa takie samopoczucie tuż przed sesją...

 

Też biorę pregabalinę 150 mg. Sesja zaraz i w dodatku mam pisać licencjat i to po angielsku (filologia ang.), jak mi czasem po polsku trudno zdanie sklecić. Pierwszy rozdział o ironio mam o emocjach :D. Dobrze, że mam tylko jeden ustny egzamin i to po polsku. Trzeba dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grabarz :)

Wielkie podziękowanie dla Ciebie za poradę w sprawie leku. Escitalopram to był doskonały wybór ! Czuję się znakomicie !!! W grudniu nastąpiła błyskawiczna poprawa. Od stycznia nie ma już nawet śladu po chorobie, znowu mogę pracować, znowu mogę żyć normalnie a życie teraz smakuje wybornie :)

Z sześciu leków które brałem latem (w tym Pregabalina 300mg ) pozostał tylko jeden - Escitalopram 5mg. Myślę że ważną rolę odegrały też witaminy i suplementy które dawkowałem w dużych ilościach. Gdyby ktoś chciał - szczegółowy spis suplementów mogę wysłać na priva. Grabarz - przyjacielu, robisz dobrą robotę na forum. Ja też będę starał się wspierać innych oraz dzielić się swoim doświadczeniem w drodze do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grabarz :)

Wielkie podziękowanie dla Ciebie za poradę w sprawie leku. Escitalopram to był doskonały wybór ! Czuję się znakomicie !!! W grudniu nastąpiła błyskawiczna poprawa. Od stycznia nie ma już nawet śladu po chorobie, znowu mogę pracować, znowu mogę żyć normalnie a życie teraz smakuje wybornie :)

Z sześciu leków które brałem latem (w tym Pregabalina 300mg ) pozostał tylko jeden - Escitalopram 5mg. Myślę że ważną rolę odegrały też witaminy i suplementy które dawkowałem w dużych ilościach. Gdyby ktoś chciał - szczegółowy spis suplementów mogę wysłać na priva. Grabarz - przyjacielu, robisz dobrą robotę na forum. Ja też będę starał się wspierać innych oraz dzielić się swoim doświadczeniem w drodze do zdrowia.

Dziękuję za mile słowa, cieszę się Twoim dobrym samopoczuciem.

Mimo sposobu, w jaki często pisze intencji złych nie mam, a na podstawie własnych doświadczeń i wiedzy, chcę się tym dzielić z ludźmi, aby uniknęli niedoskonałości polskiej psychiatrii.

 

PS niedawno przeczytałem, że jestem teoretyzującym debilem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym co niektórzy piszą bo nie warto. W końcu to tylko internet, wirtualny świat.... :) ..... nie należy poświęcać mu więcej więcej emocji niż na to zasługuje.

Nigdy się nie przejmowałem, a głupich nie sieją ;)

 

Grabarz tak powedzial mi lekarz,sam sobie tego nie wymyśliłem.

Przeczytałem wszystkie abstrakty oraz sporą część pełnych treści badań dotyczących pregabaliny i takich danych nie uświadczyłem, nie odczułem tego również na własnym organizmie, dlatego uważam, że nie jest to fakt.

Aha i w związku z powyższym nie mam OCD, tak jak już niektórzy "eksperci" tutaj stwierdzili, po prostu zamiast pić piwo, czy lampić się w telewizor czytam, min., badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Ludzie ja już się nie wypróżniam od 8 dni, żadne leki na zaparcia nie działają.Dziesięć dni biorę pregę razem z klomipraminą i od tego momentu mam zaparcia.

Po jakim czasie prega powinna zadziałać w dawce 300 mg ? Bo ja po 10 dniach nic nie czuje

Powiedzcie czy jest sens dalej to brać czy 10 dni juz jest wystarczająco żeby ocenić że lek nie działa ?

Proszę o szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja już się nie wypróżniam od 8 dni, żadne leki na zaparcia nie działają.Dziesięć dni biorę pregę razem z klomipraminą i od tego momentu mam zaparcia.

Po jakim czasie prega powinna zadziałać w dawce 300 mg ? Bo ja po 10 dniach nic nie czuje

Powiedzcie czy jest sens dalej to brać czy 10 dni juz jest wystarczająco żeby ocenić że lek nie działa ?

Proszę o szybką odp.

 

Moim zdaniem jeśli po 10 dniach nie ma efektów - powinieneś ją odstawić. Pregabalina w dawce 300mg powinna już pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Ludzie ja już się nie wypróżniam od 8 dni, żadne leki na zaparcia nie działają.Dziesięć dni biorę pregę razem z klomipraminą i od tego momentu mam zaparcia.

Po jakim czasie prega powinna zadziałać w dawce 300 mg ? Bo ja po 10 dniach nic nie czuje

Powiedzcie czy jest sens dalej to brać czy 10 dni juz jest wystarczająco żeby ocenić że lek nie działa ?

Proszę o szybką odp.

 

Moim zdaniem jeśli po 10 dniach nie ma efektów - powinieneś ją odstawić. Pregabalina w dawce 300mg powinna już pomagać.

 

I też tak zrobiłem dziś czuje trochę lęk zwiększony pewnie ze względu na szybkie odstawienie albo taki dzień

 

Jak u Was z tyciem po Predze??

 

Ja nic nie przytyłem bo mi totalnie zahamował apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powrót do tego leku. 75mg rano nie dało nic, w moim odczuciu, ale jednak odczuwam większy napęd, chęci. Schodzę z klonazepamu, biorę 0,75 przez tydzien potem 2-tyg. 0,5 etc.

Konsultacja z psychiatrą nic nie dała bo sama doktor nie wiedziała czy ten lek włączyć. A mam go z poprzedniego leczenia. Jutro zastosuję dawkę 150mg.

Jeśli chodzi o apetyt to nie mam zdania, biorę też 15mg mianseryny i prawdopodobnie ona gra tu większą rolę.

Jeżeli nie wybuchnę alergią tak jak kiedyś po tym to będę to stosował do momentu kiedy doktor powie.

Chciałbym wrócić do treningów a z klonazepamem to się nie uda. W sumie to chyba każdy lek który ma wpływ na mięśnie, każde benzo ułatwia kontuzję na treningu siłowym.

Ciekaw jestem czy prega odegra tu jakąś rolę jeśli chodzi o lęki, płaczliwość i rozwalenie emocjonalne. I nie wpłynie tak na słabość mięśni i ogólną kondycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grabarz :)

Wielkie podziękowanie dla Ciebie za poradę w sprawie leku. Escitalopram to był doskonały wybór ! Czuję się znakomicie !!! W grudniu nastąpiła błyskawiczna poprawa. Od stycznia nie ma już nawet śladu po chorobie, znowu mogę pracować, znowu mogę żyć normalnie a życie teraz smakuje wybornie :)

Z sześciu leków które brałem latem (w tym Pregabalina 300mg ) pozostał tylko jeden - Escitalopram 5mg. Myślę że ważną rolę odegrały też witaminy i suplementy które dawkowałem w dużych ilościach. Gdyby ktoś chciał - szczegółowy spis suplementów mogę wysłać na priva. Grabarz - przyjacielu, robisz dobrą robotę na forum. Ja też będę starał się wspierać innych oraz dzielić się swoim doświadczeniem w drodze do zdrowia.

. Hejka chetnie sie dowiem o Twoich suplementach... mam horror podczas odstawiania pregabliny straszne skutki uboczne .... prosze was pomozcie mi z 150 zeszlam na 130 i naprawde mam duZy efekt odstawienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pregabalina powoduje spowolnienie metabolizmu? Biorę topiramat 400mg i schudłem 7kg, które nabrałem od risperidonu i miansy i waga się zatrzymała na 100kg. Nie mogę pozbyć się tej wagi, której nabrałem od brania paroksetyny i pregabaliny a jest to 10kg. Obecnie biorę 100mg sertraliny, 600mg pregabaliny, 160mg zyprazydonu, metoprolol. Jem dosłownie tyle co wróbelek, bo topiramat działa anorektycznie, a już w połączeniu z setraliną i zyprazydonem to już w ogóle.

 

Do tej pory powinienem już schudnąć 3-4kg, a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale topiramat znacząco hamuje apetyt i po nim ma się znacznie chudnąć. Coś jednak blokuje jego działanie, mimo brania maksymalnej dawki. A schudnąć muszę jeszcze 20kg. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zażywa pregabaline z paroksetyną albo innym SSRI? Są wg was lepsze efekty w tym połączeniu niż na samym SSRI ?

 

lepsze o wiele , puki co ejszcze parogen jem ale biore też prege , lepsze samopoczucie , mniej lęków , w gore mi wybija samopoczucie prega w dawkach podzielonych do 600 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×