Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

MAREK XYZ, dzięki:) a jakie wrażenia miałeś po leku?

 

SebaNN, niedobrze...mnie nawet wenlafaksyna i ogólnie też każde ssri potrafi przymulać. I przydałoby mi się trochę aktywizacji a nie jeszcze większe zamulenie.

 

-- 15 lut 2018, 12:36 --

 

I co ten lek ma wspólnego z benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, dzięki:) a jakie wrażenia miałeś po leku?

 

 

Na początku trochę pomagał ale szybko rosła tolerancja, rosły też skutki uboczne i musiałem odstawić.

Jak dla mnie - bardzo silny lek.

 

Ten lek czasami stosuje się przy odstawianiu benzo aby złagodzić uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, dzięki:) a jakie wrażenia miałeś po leku?

 

SebaNN, niedobrze...mnie nawet wenlafaksyna i ogólnie też każde ssri potrafi przymulać. I przydałoby mi się trochę aktywizacji a nie jeszcze większe zamulenie.

 

-- 15 lut 2018, 12:36 --

 

I co ten lek ma wspólnego z benzo?

 

Wiem o czym mówisz, ja na paroksetynie miałem tą wieczną zamułe, to było okropne, przymulenie i tylko bym spał 24 na dobę...

 

Pregabalina robi właśnie to samo, myslałem, że to nie jest serotoninowy zamulacz bo to przecież nie jest serotoninowiec.

nie probowałaś wenle 300mg? od tej dawki aktywizuje dopiero.. ja się chyba skuszę w końcu..

 

Jak chcesz nordrenaliny to spróbuj z kolimpraminą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, u mnie anafranil odpada zdecydowanie, żygałam po nim, nie spałam prawie w ogóle i byłam taka pobudzona, jakbym się naćpała nie wiadomo czego, a zaczynałam od małej dawki. Ogólnie źle toleruję to co zwiększa za bardzo noradrenalinę np wellbutrin a nawet po mianserynie żygam z nerwów i mam lęki.

 

Wenli nie próbowałam wyżej niż 187,5. Na 187,5 bardziej zamula mnie niż na 150, a wyżej się boję iść :/

 

dziś wykupię pregę i zaczęłabym ją teraz już nawet brać, ale boję się tego co to będzie, czy nie będę po niej rzygać, czy będę mogła zasnąć, albo czy nie zaliczę zgona takiego, że ciężko mi będzie wstać. Najgorzej jest łyknąć pierwszą tabletkę i czekać czy coś będzie. Nie wiem czego się spodziewać. Dlatego boję się próbować nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, u mnie anafranil odpada zdecydowanie, żygałam po nim, nie spałam prawie w ogóle i byłam taka pobudzona, jakbym się naćpała nie wiadomo czego, a zaczynałam od małej dawki. Ogólnie źle toleruję to co zwiększa za bardzo noradrenalinę np wellbutrin a nawet po mianserynie żygam z nerwów i mam lęki.

 

Wenli nie próbowałam wyżej niż 187,5. Na 187,5 bardziej zamula mnie niż na 150, a wyżej się boję iść :/

 

dziś wykupię pregę i zaczęłabym ją teraz już nawet brać, ale boję się tego co to będzie, czy nie będę po niej rzygać, czy będę mogła zasnąć, albo czy nie zaliczę zgona takiego, że ciężko mi będzie wstać. Najgorzej jest łyknąć pierwszą tabletkę i czekać czy coś będzie. Nie wiem czego się spodziewać. Dlatego boję się próbować nowości.

 

Klomipraminy to król uboków , ja przez 2 miesiące miałem ciężko, dopiero wtedy lek się rozkręcił

Pregabaline też dopiero testuję 3ci dzień, już zamula maleje, więc wierze, że to tylko uboki..

 

ale zaczyna znikać lęk.. fobia.. zobaczymy jak się lek rozkręci.

Ja tez biorę małą dawkę 75mg rano i wiczroem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nawet 600mg nie pomaga, dalej jestem zestresowany w kontaktach międzyludzkich.

ten lek jest gorszy niż najsłabsze benzo, bo nawet klorazepat coś daje, a ta prega nic kompietnie,

poza suchością w ustach i minimalnym działaniem na mięśnie.

 

będę musiał ten baklofen wypróbować, bo nie widzę sensu brania tej pregi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nawet 600mg nie pomaga, dalej jestem zestresowany w kontaktach międzyludzkich.

ten lek jest gorszy niż najsłabsze benzo, bo nawet klorazepat coś daje, a ta prega nic kompietnie,

poza suchością w ustach i minimalnym działaniem na mięśnie.

 

będę musiał ten baklofen wypróbować, bo nie widzę sensu brania tej pregi.

 

 

Od poczatku tak na Ciebie działała? może tolerancja sie szybko wyrobiła?

 

-- 16 lut 2018, 17:31 --

 

SebaNN, też mam brać przynajmniej na początek 75 mg. To dobrze słyszeć, że lęk znika :) może faktycznie zamuła zmniejszy się, bo lek można ocenić nieraz po kilku tygodniach brania.

 

75mg podzielone ? Najlepiej brac rano i wieczorem żeby utrzymywać w organizmie stały poziom leku

 

o moja rada- pierwszy tydzień musisz wytrzymać, u mnie mega zamuła, nasilenie (!!) lęków i fobi. Byłem bliski przerwania, dzwoniłem do mojego lekarza . Kazał trzymać się stałej dawki i zaciskać zęby.

Dziś już dużo lepiej, trochę zamuła jeszcze ale lęki znikają! Boję sie tylko, że wyrobi się tolerancja i lek przestanie działac.. co wtedy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję sie tylko, że wyrobi się tolerancja i lek przestanie działac.. co wtedy ..

 

 

SebaNN,

witaj , akurat w moim przypadku co do pregi , to wpierw byłem zmuszony barc 2X dziennie po 75 mg ( razem 150 /d.by pokonac lęki ) , potem zszedłem na dwa razy po 37,5 mg , a obecnie po ponad 1,5 roku biorę raz dziennie z rana 37 ,5 mg i lek działa skutecznie na lęki .

Dlatego uważam ,że przy tym leku może być i tak ,że raczej zejdziesz z dawką w dół, niż lek przestanie działać w dotychczasowej dawce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję sie tylko, że wyrobi się tolerancja i lek przestanie działac.. co wtedy ..

 

 

SebaNN,

witaj , akurat w moim przypadku co do pregi , to wpierw byłem zmuszony barc 2X dziennie po 75 mg ( razem 150 /d.by pokonac lęki ) , potem zszedłem na dwa razy po 37,5 mg , a obecnie po ponad 1,5 roku biorę raz dziennie z rana 37 ,5 mg i lek działa skutecznie na lęki .

Dlatego uważam ,że przy tym leku może być i tak ,że raczej zejdziesz z dawką w dół, niż lek przestanie działać w dotychczasowej dawce .

 

Dzieki za odpowiedz

BArdzo rózne sa opinie, jedni szybko wyrobili tolerancje i skoczyli na wyższa dawke a inni twierdzą, że na małej dawce lek działa i to nawet po roku.

 

Pytanie zasadnicze co w przypadku miksu klomipramina+ pregabalina, jak wiadomo klomi jest nieobliczalna:) a ten mix u mnie dziwnie działa..

4ty dzień, zniknęły leki.. nawet natręctwa zmniejszone.. boje się, że to tylko chwilowe... chyba , że w takim mixie to może tak zatrybić, było by super.

 

 

 

Grabarz gdzie pisał, że przy fluwo pregabalina nie robi tolerancji z czasem bo blokuję sigma

 

ale klomipramina też chyba na to oddziałowywuje? czy ktoś coś wie w tym temacie?

 

Grabarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pregabalina na samym początku brania(75mg) działała bajecznie. Byłem bardziej towarzyski, wesoły, wyluzowany. Działała może przez 6 miesięcy, a potem te spektakularne zmiany osobowości zaczęły zanikać.

 

Pregabalinę biorę już ponad rok i jej działanie znacznie osłabło, choć dalej utrzymuje się pewne działanie przeciwlękowe np. dalej nie mam objawów somatycznych nerwicy. Zmniejszyłem dawkę z 600mg do 300mg i planuję ją niedługo odstawić, aby spadła tolerancja i żeby schudnąć - na pregabaline przytyłem 10kg i nie mogę tego zrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie nie zwiększyła łaknienia, ale musiała spowolnić metabolizm, bo waga utrzymuje się ciągle na 100kg i za nic nie spada, mimo trzymania diety. Wcześniej utrata wagi poprzez dietę była dla mnie pestką.

 

Dużo ludzi na zachodnich forach narzeka, że się po tym leku puchnie, często na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mieliście zaburzone funkcje poznawcze na pregabalinie? Lek biorę ponad rok i na samym początku nie pamiętałem w ogóle snów - pomaga nie branie dawki wieczornej.

 

Oprócz tego wolniej myślę, zapominam słów, zacząłem robić błędy ortograficzne, często nie rozumiem tego co czytam, miewam luki pamięciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, niepodzielone, 75 na noc przez 2 tygodnie i jeśli dobrze zadziała to też będę dostawała lek rano. choć skoro przymula to nie wiem jak będę mogła tym bardziej rano go brać.

 

 

tylko na noc? dziwnie, mi lekarz mówił, że musi być rano i wieczorem, aby utrzymywać stałe stężenie..

 

Co do przymulenia i nasilenia leków to na poczatku to skutki uboczne.. z czasem ma to minac , u mnie powoli się to już normuje. Choć są godziny 12-15 , że nadchodzi okropna senność.

 

-- 18 lut 2018, 21:00 --

 

A mieliście zaburzone funkcje poznawcze na pregabalinie? Lek biorę ponad rok i na samym początku nie pamiętałem w ogóle snów - pomaga nie branie dawki wieczornej.

 

Oprócz tego wolniej myślę, zapominam słów, zacząłem robić błędy ortograficzne, często nie rozumiem tego co czytam, miewam luki pamięciowe.

 

sny mam dalej bardzo zywe, co do reszty to tak działa większość leków, ja tak miałem na paroksetynie a teraz na klomipraminie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×